شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

هر ساله افراد زیادی در سراسر جهان اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی می‌کنند. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی نوعی از روش مهاجرتی است که افراد با دلایل مختلف مثل دلایل سیاسی، امنیتی و… که در داخل کشورشان با آن مواجه می‌شوند، به کشوری دیگر فرار کرده و در آنجا به زندگی ادامه می‌دهند. مهاجرت به کانادا در سال‌های اخیر به دلیل ایجاد شرایط و فرصت‌های مناسب در این کشور، رشد و افزایش قابل توجهی داشته است. مهاجرت به این کشور نیز مثل کشورهای دیگر قوانین و شرایط خود را دارد و در صورت تطبیق شرایط فرد با قوانین این کشور، می‌تواند اقدام مهاجرت کند.

مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهندگی در کانادا تنها و آخرین راه حلی است که برای افراد به قصد فرار از مشکلات، وجود دارد. زیرا افراد تنها در صورت نارضایتی از شرایط کشورشان و به قصد فرار از مواردی که جان آنها را تهدید می‌کند اقدام به مهاجرت می‌کنند و تا برطرف شدن مشکل، به کشور خود باز نمی‌گردند. این تهدیدات موارد مختلفی را در بر می‌گیرد که از جمله آنها می‌توان به موارد سیاسی، طبیعی، مذهبی و امنیتی اشاره کرد. کشورهای متمدن مثل کانادا، تلاش می‌کنند تا در زمینه پناهندگی ایجاد مشروعیت کرده و تسهیلاتی را به وجود آورند. فرد پناهنده در قوانین و مقررات بین الملل، دارای حقوق و مزایای خاصی است. کشور کانادا به افرادی که جان آنها در کشور خودشان در معرض تهدید است، پناه می‌دهد. این نوع مهاجرت به کانادا در نظر جامعه بین‌الملل رفتاری پسندیده محسوب می‌شود.

 

ویدیوی توضیحات آقای جهانیان در مورد ویزای تحصیلی کانادا را حتما ببینید!

 

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی فدرال

شرایط پناهندگی در کانادا

افسرانی برای ثبت کردن درخواست پناهندگی، وظیفه دریافت مدارک فرد را دارند تا از طریق بررس‌های لازم تشخیص دهند که آیا مدارک فرد قابلیت و صلاحیت برای ارجاع به شورای مهاجرت و پناهندگی را دارند یا خیر. یک دادگاه مستقل برای پناهندگی نیز برای واجد شرایط بودن فرد جهت پناهندگی تصمیم می‌گیرد. چنانچه متقاضی زمان بازگشت خود را به کشورش تشخیص دهد و یا وجود وی برای کانادا خطری به دنبال داشته باشد و یا در کشوری ساکن شده باشد که شرایط پناهندگی را دارد و برای پناهندگی کانادا اقدام کند، از نظر اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا واجد مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی نخواهد بود.

روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

متقاضیان پناهندگی به کانادا معمولا دلایل خاص خود را برای انتخاب این نوع از مهاجرت دارند. برای پناهندگی در کانادا، سیستم پناهندگی این کشور دو روش برای ثبت درخواست متقاضیان دارد. یکی از این راه‌ها پناهندگی در کانادا در داخل خاک این کشور است که در این برنامه، برنامه‌هایی برای رسیدگی به پناهندگان وارد شده به کشور کانادا موجود است و دومین روش مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی در بیرون از خاک این کشور است.

در اکثر برنامه‌های بشردوستانه و اسکان مجدد جهت حفظ افراد خارج از کشور کانادا منظور می‌شود. برنامه مورد نظر برای کسانی است که با دلایل متفاوت و غیرقابل تحمل، از خانه خود فرار کرده و سالها مجبور شده‌اند در اردوگاه‌های پناهندگی زندگی کنند. این افراد با ورود به کانادا مورد حمایت قرار گرفته و زندگی جدیدی در این کشور داشته‌اند. کانادا عضوی از جامعه بین‌الملل بوده و با دفاتر عالی سازمان ملل متحد برای امور پناهندگان ارتباط دارد. سازمان مذبور سعی دارد تا با تشکیل پرونده و درخواست مهاجرت از طریق پناهندگی در کشورهای دیگر و اسکان پناهندگان همکاری کند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق کار

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

دولت کانادا و استان‌های آن کمک‌های خصوصی از طرف سازمان‌ها و مردم به مدت یک سال برای مهاجران پناهنده کانادا در نظر گرفته‌اند. این کمک‌ها به افرادی داده می‌شود که توانایی تامین نیازهای خود را ندارند. با این هدف، دولت کانادا ماهانه هزینه‌ای را جهت تامین غذا و محل اسکان به این افراد می‌دهد. علاوه بر این یک برنامه چند ماهه نیز برای ارائه خدمات به فرد پناهنده از ابتدای ورود در نظر گرفته می‌شود که مواردی مثل نحوه ورود و پذیرش متقاضی در بنادر، اقامت موقت، راهنمایی برای یافتن یک مکان جهت اقامت پناهندگان، نیازسنجی فرد، برگزاری کلاس‌های فرانسه و انگلیسی را در بر می‌گیرد. حامیان خصوصی افراد در کنار دولت، در مدت زمانی که از پناهنده‌ها حمایت می‌کنند، حمایت‌های عاطفی خود را از پناهندگان دریغ نمی‌کنند.

حامیان مهاجران پناهنده به کانادا

کشورهای زیادی از پناهندگان مهاجر حمایت می‌کنند که سهم کشور کانادا در پذیرش آنها، درخواست پناهندگی یک دهم از مقدار کل جهان است. برخی از کسانی که پناهندگی در کانادا را انتخاب می‌کنند می‌توانند از اسپانسرها درخواست کنند که هزینه زندگی آنها برای حدود یک سال در کانادا را تقبل کنند و متقاضیانی که حامی مالی ندارند باید برای ثبت درخواست مهاجرت به کانادا پناهندگی، از دو طریق وارد کانادا شوند. در ابتدای ورود به کانادا درخواست پناهندگی خود را اعلام کرده و کلیه مدارکی که ادعایش را ثابت کند در ظرف ۱۵روز ارائه دهد. راه دوم اینکه فرد پناهنده همراه مدارک خود به اداره ثبت درخواست مهاجرت مراجعه کند.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در کشور کانادا

افراد پناهنده به کشور کانادا تا زمانی که با درخواست آنها از طریق پناهندگی موافقت شود در مدت زمان کمتر از ۱۸۰ روز حق کار کردن در این کشور را ندارند. اما بعد از گذشت این مدت، با دریافت اجازه از این کشور، می‌توانند به کار مشغول شوند. دولت کانادا نیز تا زمانی که تمکن مالی آنها مشخص شود از آنا حمایت می‌کند.

معایب پناهندگی در کانادا

فرایند ثبت و تایید درخواست پناهندگی کانادا، فرایندی سخت است که ممکن است به نتیجه نرسد و کشورهای مقصد نیز ممکن است به احتمال زیاد به نتیجه نرسیده و با درخواست پناهندگی فرد موافقت نکنند. به این شکل اگر متقاضی تنها به دلیل علاقه به مهاجرت به کانادا دست به چنین اقدامی زده باشد و شرایط پناهندگی را نداشته باشد، بهتر است این روش را برای مهاجرت خود انتخاب نکند .پناهندگی در کانادا در شرایطی باید صورت گیرد که فرد در شرایط دشوار قرار گرفته و آن را به عنوان تنها راه خود برای فاصله گرفتن و نجات از دشواری بداند، زیرا پناهندگی در کانادا در سال اول، سختی‌های بسیاری برای فرد به دلیل مجاز نبودن به کار کردن خواهد داشت.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت کانادا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ