مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

خود اشتغالی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

فهرست مقاله
خود اشتغالی کانادا
خود اشتغالی کانادا

خود اشتغالی کانادا یکی از روش‌هایی است برای کسانی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند گزینه‌ای پرمتقاضی و مورد توجه است. کانادا کشوری است که هدف مهاجرت و اقامت بسیاری از متقاضیان است که هریک بر اساس شرایط و نیازهای مورد نظر خود، در این زمینه اقدام می‌کنند. یکی از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا، داشتن تخصص در یک حرفه خاص است و روش دیگر اقدام برای مهاجرت کاری به این کشور، از طریق استفاده از برنامه‌های استانی در این کشور است که در این زمینه هریک از استان‌های کانادا در هر سال، فهرستی از مشاغل مورد نیاز خود را با توجه به تخصص و مهارت خود ارائه می‌کنند.

خوداشتغالی در کانادا

 

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

 

روش‌های خود اشتغالی کانادا چگونه است؟ در این روش فهرستی ارائه می‌شود که شخص متقاضی در یکی از مشاغل حرفه‌ای خود موفق به دریافت اجازه کار در کانادا و اقامت در این کشور می‌شود. روش مهاجرت به کانادا فدرال معمولا روشی است که مورد استفاده اهالی فن است. به این مفهوم که این روش مختص به کسانی چون هنرمندان، نویسندگان، کشاورزان و ورزشکارانی است که در سطوح حرفه‌ای در حال فعالیت هستند. برای مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی، نیاز به ارائه مدرک زبان نیست.

متقاضیان خوداشتغالی در درجه اول با متقاضیان کارگر ماهر تفاوت دارند. افراد خوداشتغال باید دو سال تجربه اجرایی و سرمایه شخصی ۱۰۰۰۰۰دلاری در کانادا داشته باشند. این متقاضیان باید با داشتن بودجه کافی شرایط ایجاد یک حرفه تعریف شده در طبقه‌بندی شغلی ملی در کانادا را داشته باشند.

کسانی که به دنبال این نوع مهاجرت به کانادا هستند باید بدانند که تمامی مشاغل نمی‌توانند با این شیوه وارد کانادا شوند. بنابراین قبل از هر اقدامی باید در این زمینه تحقیق کرده و اطلاعات لازم را به دست بیاورند تا دچار اشتباه نشوند.

مهاجرت خوداشتغالی شامل چه کسانی می‌شود؟

خوداشتغال به کسی می‌گویند که تجربه کاری مرتبط داشته و توانایی اشتغال‌زایی برای خود در کانادا را داشته باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید امتیازهای لازم و فاکتورهای تجربی را در زمینه کاری خود داشته و در تست پزشکی سلامت وتست امنیتی کانادا پذیرش شود.

متقاضیان مهاجرت به کانادا همچنین باید تجربه خوداشتغالی در مدت ۵سال قبل از زمان ثبت پرونده را داشته و تا روزی که اداره مهاجرت فدرال در مورد پرونده تصمیم می‌گیرد آن را ارائه دهند.

متقاضیان فعال فرهنگی با داشتن سابقه ۲سال کار خوداشتغالی، داشتن ۲سال سابقه شرکت در فعالیت‌های فرهنگی در سطوح جهانی، و داشتن امتیاز ۳۵ از ۱۰۰ می‌توانند در زمینه مهاجرت از طریق خوداشتغالی اقدام کنند. لازم به ذکر است که امتیازبندی موجود بر اساس فاکتورهایی مثل تجربه، سن، تحصیل، مدرک زبان و انطباق‌پذیری صورت می‌گیرد.

ورزشکاران نیز با داشتن ۲سال سابقه کار خوداشتغالی و ۲سال سابقه شرکت در مسابقات جهانی و داشتن امتیاز ۳۵ از ۱۰۰ می‌توانند در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی اقدام کنند.

از دیگر متقاضیان اقدام در این زمینه، مزرعه‌داران هستند که با داشتن ۲سال سابقه کار در مالکیت و یا مدیریت مزرعه و دارا بودن امتیاز ۳۵تا ۱۰۰می‌توانند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

امتیاز تحصیلی برای این افراد متفاوت است. دیپلم ۵امتیاز، مدرک کارشناسی۱۵امتیاز، مدرک کارشناسی ارشد۲۰امتیاز برای فرد دارد.

امتیاز مدارک دیگر که به صورت کارآموزی هستند برای فرد به صورت متفاوت در نظر گرفته می‌شوند. مدرک دکتری نیز  ۲۵امتیاز برای فرد دارد.

سابقه کار افراد متقاضی در زمینه حرفه خود با احتساب ۲ساله ۲۰امتیاز، ۳ساله ۲۵امتیاز، سابقه کار ۴ ساله فرد ۳۰ امتیاز و داشتن سابقه کار ۵ ساله ۳۵امتیاز است.

به طور کلی اگر بخواهیم یک لیست از مشاغلی که شامل مهاجرت از طریق خوداشتغالی در کانادا می‌شوند ارائه دهیم این مشاغل مواردی چون متصدی کتابخانه، موزه‌داران، نویسندگان، ویراستاران، مولفین، خبرنگاران، روابط عمومی ارتباطات، مترجمین، کارگردانان، آهنگ‌سازها، تنظیم کنندگان، موسیقی‌دانان، خوانندگان، رقاصان، هنرپیشه‌ها، نقاشان، عکاسان، مجسمه‌سازها، اپراتورها، تکنسین پخش، گرافیک و صدا، تکنیسین ضبط، طراحان، هنرمندان صنایع دستی، گویندگان، ورزشکاران و نوازندگان را شامل می‌شود.

تحصیل در کانادا

 

شرایط خود اشتغالی کانادا

فرد متقاضی مهاجرت به کانادا یک فرد خارجی محسوب می‌شود که دارای تجربه کاری بوده و با راه‌انداختن یک پیشه در کانادا، می‌تواند اقتصاد این کشور را یاری کرده و در آن دخیل شود.

خوداشتغالی شامل متقاضیانی می‌شود که تجربه کاری خوداشتغالی و توانایی کار و خدمت در فرهنگ، اجتماع و ورزش کانادا را دارند. ضرورت دارد که فرد متقاضی خوداشتغالی ارزش خالص مالی خود را برای کشور کانادا مشخص کند که مقدار این سرمایه باید تا حدودی با سرمایه یک کارآفرین در سطح محدود مطابقت داشته باشد. اگرچه قانون خاصی که مشخص کند حتما باید یک مبلغ مشخص در این زمینه ارائه شود وجود ندارد.

مزایای خود اشتغالی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی مزایایی دارد که شاید نسبت به نوع دیگر مهاجرت‌ها کار را برای فرد متقاضی آسان‌تر کند. نیاز نداشتن مدرک زبان و کوتاه بودن فرایند بررسی پرونده‌ها از مهم‌ترین موارد موجود در این زمینه است.

فرد متقاضی مهاجرت از طریق خوداشتغالی برای مهاجرت به کانادا باید توانایی ایجاد کار را برای خود به صورت مستقل داشته باشد و باید ثابت کند که می‌تواند شغلی ایجاد کند که درآمد آن برای تامین زندگی وی کفایت می‌کند.

خود اشتغالی کانادا گزینه‌ای است که افراد اهل فن و کسانی که در یک حرفه به جایگاه استادی رسیده‌اند به راحتی می‌توانند آن را دنبال کرده و در این زمینه موفقیت‌های بسیاری کسب کنند.

تنها موضوع مطرح شده در این زمینه این است که فرد تحقیق کند که حرفه وی با آنچه که در مورد این نوع از مهاجرت در کانادا در نظر گرفته شده است همخوانی داشته باشد. بهتر است بدانید افرادی که دارای شغل رسمی هستند و یا حرفه‌ای می‌دانند اما در زمینه جهانی شهرتی به دست نیاورده‌اند و در سطح جهانی شناخته شده نیستند شرایط لازم را برای مهاجرت به کانادا را نداشته و ممکن است درخواست آنها در این زمینه مورد توجه قرار نگرفته و مردود شناخته شوند. بنابراین مطرح کردن حرفه در سطح جهانی موضوعی است که افراد متقاضی باید به آن توجه کنند.

منبع:سفارت کانادا

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *