مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

سرمایه گذاری در کانادا

خلاصه مقاله : کانادا یکی از پرطرفدارترین و با اعتبارترین کشورهای دنیاست. این کشور مدرن از امنیت خوبی برخوردار است و سطح کیفیت زندگی ساکنان آن با وجود اقوام و نژادهای مختلف بالاست. رشد اقتصادی در این کشور بسیار خوب است و بنابراین بازار کار آن پتانسیل ایجاد شغل های فراوانی را دارد.یکی از راه های مهاجرت به کانادا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. در ادامه ی این مقاله به روش های سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم.
سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

فهرست مقاله
سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

به دلیل وضعیت مناسب اجتماعی و ثبات اقتصادی که در کانادا وجود دارد، عده ی زیادی تمایل به ایجاد یک تجارت پردرامد در این کشور را دارند. در این میان افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارند می بایست شرایط لازم زیر را داشته باشند؛

 

شرایط لازم

1

میزان کل دارایی های فرد اعم از خانه، املاک، اتومبیل و غیره می بایست یک میلیون و ششصد هزار دلار کانادا ارزش داشته باشد.

2

فرد متقاضی باید در پنج سال گذشته، تجربه ی حداقل دو سال مدیریت در یک کسب و کار را داشته باشد. این کسب و کار ممکن است به صورت یک شرکت تولیدی و یا خدماتی بوده باشد که در این حالت فرد باید مدارکی را مبنی بر صحت آن ارائه دهد. همچنین فرد می تواند مدیریت موسسه ای با حداقل دو کارمند تمام وقت را برعهده داشته باشد.

3

فرد سرمایه گذار می بایست مبلغ 800 هزار دلار را بدون بهره تحت اختیار دولت کبک کانادا قرار دهد و یا اینکه به بانکی که مورد اعتماد دولت باشد اجازه واریز این مبلغ به جای خودش را بدهد که در این شرایط بانک حدودا هزینه ای به ارزش 220 هزار دلار کانادا را به عنوان بهره بانکی دریافت خواهد کرد.

 

نکات مورد توجه

 • فرد متقاضی لازم نیست تمامی سرمایه ش را به کانادا بیاورد.
 • دارائی مورد نیاز می تواند متعلق به فرد متقاضی و یا همسر وی باشد و یا حتی به متقاضی هدیه شده باشد مشروط بر اینکه از تاریخ این اهدا حداقل شش ماه گذشته باشد.

 

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

 

آیا سرمایه گذاری در کانادا به صرفه است؟

با توجه به نرخ مهاجرت های بر پایه ی سرمایه گذاری در سایر کشورها، متوجه می شویم که سرمایه ی مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا بسیار کمتر از کشورهای دیگر و حتی کمتر از کشورهایی است که سطح رفاه زندگی در آن ها بسیار پایین تر از کانادا است.

به عنوان مثال سرمایه لازم برای مهاجرت به آمریکا 500 هزار دلار، برای استرالیا 800 هزار دلار و برای کشورهای شرق اروپا مانند بلغارستان و مجارستان، 300 هزار یورو می باشد.

این در حالی است که برای مهاجرت به کانادا، تنها 100 الی 350 هزار دلار کانادا سرمایه لازم است. این را هم نباید فراموش کرد که فرد با اقدام به مهاجرت به کانادا می تواند زندگی با سطح بسیار بالا را تجربه کرده و همچنین مهاجرت را برای خانواده ی خود نیز میسر کند.

 

برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید به برنامه های استانی که وجود دارد دقت ویژه داشت. این برنامه ها شامل گروه های زیر هستند

تحصیل در کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

 

 1. اقامت کانادا
 2. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 3. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
 4. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 5. مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی [2019]
 6. مهاجرت کاری به کانادا
 7. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی
 8. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج
 9. برنامه هاس استانی کانادا

 

1.برنامه مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری در استان کبک

در این حالت فرد سرمایه گذار مبلغی به ارزش 350 هزار دلار کانادا را به بانکی که مورد اعتماد دولت کانادا است و رابط بین سرمایه گذار و بانک محسوب می شود می سپارد و به ازای آن خود فرد و اعضای خانواده ی او می توانند از مزایای زیادی مانند بیمه ی بهداشتی و درمانی و تحصیلات و غیره بهره مند شوند.

چرا کبک را انتخاب کنیم؟

 • زندگی در این استان اندکی شرایط آسان تری نسبت به سایر استان های کانادا دارد زیرا هزینه تحصیل ارزان تر است و دانشگاه های خوب و تراز اولی در این استان وجود دارند.
 • استاندارهای زندگی در کبکبالا است.
 • هزینه های مربوط به اجاره و خرید مسکن در این استان قیمت کمتری دارند.
 • مردم آن علاوه بر اینکه انگلیسی صحبت می کنند بیشتر فرانسوی زبان هستند. این نکته مثبتی برای یادگیری دو زبان برای شما و فرزندانتان است. زیرا یادگیری در محیط بسیار سریع تر و آسان تر از کلاس رفتن است.
 • دولت این کشور کلاس های رایگان زبان انگلیسی و فرانسوی برای مهاجران جدیدالورود خود برگزار می کند.
 • امنیت این استان بسیار بالاست.
 • جابه جایی از این استان به سایر استان های کانادا به راحتی صورت می گیرد.
 • وام هایی بلند مدت با بهره های بسیار کم به افراد داده می شود.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک مراجعه کنید.

2. سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

در این حالت لازم است فرد برای راه اندازی یک کسب و کار جدید و یا خرید کسب و کاری که از قبل وجود داشته است، هزینه ای برابر با 400 هزار دلار کانادا بپردازد. همچنین لازم است دارایی این فرد حداقل 600 هزار دلار باشد که البته لزومی ندارد همه ی این دارایی در کانادا باشد. این برنامه به مدرک زبان آیلتس 5 نیاز داشته و لازم است شخص سرمایه گذار قصد اقامت در استان بریتیش کلمبیا را داشته باشد و از طریق این کسب و کار بتواند لااقل برای یک کانادایی شغلی را ایجاد کرده باشد. پس از بررسی و حصول اطمینان از موفقیت آمیز بودن این تجارت، شرایط برای اخذ اقامت دائم توسط فرد سرمایه گذار فراهم می شود.

3. سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان

به طور کلی برنامه ی سرمایه گذاری در این کشور دو مسیر اصلی دارد.

 1. سرمایه گذاری در زمینه ی کشاورزی: در این حالت لازم است که فرد متقاضی سابقه ی کار مدیریتی در زمینه ی مربوط به کشاورزی را داشته باشد. همچنین حداقل سرمایه لازم برای واجد شرایط شدن 500 هزار دلار کانادا است ولی فرد تنها با 75 هزار دلار می تواند کسب و کار خودش را شروع کند.
 2. سرمایه گذاری در زمینه های غیر کشاورزی: در این روش نیز سرمایه کلی فرد باید لااقل 500 هزار دلار باشد که البته لازم نیست تمام آن در کانادا باشد. فرد متقاضی می تواند کسب و کار و یا تجارت خود را با هزینه ای برابر با 300 هزار دلار آغاز کند.

همچنین لازم به ذکر است که برای واجد شرایط بودن در هر دوی این روش ها، نمره آیلتس 5 و همینطور حضور در خاک کانادا الزامی است.

 

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص ساسکا چوان نگاهی بیندازید.

 

4.مهاجرت به کانادا؛ سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

در این برنامه مهم ترین نکته این است که کسب و کاری که فرد متقاضی قصد انجام و یا مالکیت آن در استان پرنس ادوارد را دارد می بایست مرتبط با حرفه ی قبلی او باشد. همچنین لازم است شخص حداقل یک بار در گذشته از این استان بازدید کرده باشد. برای راه اندازی تجارت در این استان فرد باید 250 هزار دلار هزینه کند.

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی مهاجرت به پرنس ادوارد کانادا مراجعه کنید.

5.مهاجرت به کانادا؛ سرمایه گذاری در استان نوااسکوشیا

 

در این حالت کل دارایی فرد باید حداقل 600 هزار دلار کانادا باشد و شخص می بایست مبلغ 150 هزار دلار را سپرده گذاری نماید. پس از دریافت ویزای کار لازم است که فرد برای اقامت خود در کانادا اقدام کند. در این روش نیز داشتن نمره آیلتس حداقل 5 و همینطور حضور و زندگی در این استان و همچنین مشارکت مستمر و پررنگ در کسب و کار ایجاد شده اجباری است.

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی مهاجرت به نوااسکوشیا مراجعه کنید.

 

منبع:www.canadainternational.gc.ca

سوال های متداول

🙋‍♀️1. سرمایه‌گذاری در کانادا چه مزیتی دارد؟

 • در روش مهاجرت به کانادا  از طریق سرمایه‌گذاری.متقاضی الزامی به داشتن مهارت در زمینه زبان انگلیسی و زبان‌های خارجی دیگر نداشته و حتی ضرورتی برای داشتن مدرک تحصیلی نیز برای وی در نظر گرفته نشده است.

🙋‍♀️2.حداقل سرمایه ی لازم برای مهاجرت از این روش چیست؟

 • اگر یک متقاضی مهاجرت به کانادا  از طریق سرمایه گذاری هستید. می توانید با داشتن مبلغ ۸۰۰۰۰۰دلار کانادا  اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در این کشور را به دست بیاورید. برای سرمایه‌‌گذاری در کانادا ، حتما لزومی ندارد که این سرمایه گذاری به صورت نقدی انجام شود. بلکه شما با داشتن معادل مبلغ ۱میلیون و ۶۰۰هزار دلار کانادا  می‌توانید در زمینه سرمایه‌گذاری اقدام کنید.

🙋‍♀️3.سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی شامل چه افرادی میشود؟

 • افرادی که استخدام مرکز خاصی نیستند مانند هنرمندان در زمینه های مختلف هنری , ورزش کاران و مربی های ورزشی و… میتوانند. از این روش به کانادا مهاجرت کنند.

🙋‍♀️4.داشتن سایقه برای سرمایه گذاری به چه معناست؟

 • متقاضی مهاجرت باید سابقه ای  در خصوص مدیریت یک کسب و کار فعال و معتبر و یا مالکیت آن مانند پروانه کسب آن شغل، مدرک پزشکی، مدرک داروسازی و … داشته باشد.

🙋‍♀️5.امکان سرمایه گذاری در کار کشاورزی در کشور کانادا وجود دارد؟

 • بله.افرادی که دارای 3 سال سابقه ی کار کشاورزی هستند , میتوانند از طریق خوداشتغالی به این کشور مهاجرت کنند.

🙋‍♀️6.بعد از چه مدت پس از سرمایه گذاری میتوان به اقامت دائم کانادا دست یافت؟

 • در بعضی روش ها در ابتدا به سرمایه گذار اقامت دائم , داده خواهد شد اما در بعضی دیگر ابتدا ویزای کاری صادر میشود.

🙋‍♀️7.با خرید ملک میتوان اقامت کانادا را به دست آورد؟

 • خیر. با خرید ملک در این کشور نمیتوانید اقامت دریافت کنید و برای دریافت اقامت  باید یکی از روش های مهاجرت مثل سرمایه گذاری یا کار و… را انتخاب کنید.

🙋‍♀️8.فرد سرمایه گذار در استان کبک میتواند همراه داشته باشد؟

 • در این روش سرمایه گذاری امکان همراه داشتن همسر و فرزندان تا سن 22 سال بدون محدودیت است.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!