شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

به دلیل وضعیت مناسب اجتماعی و ثبات اقتصادی که در کانادا وجود دارد، عده ی زیادی تمایل به ایجاد یک تجارت پردرامد در این کشور را دارند. در این میان افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارند می بایست شرایط لازم زیر را داشته باشند.

 1. میزان کل دارایی های فرد اعم از خانه، املاک، اتومبیل و غیره می بایست یک میلیون و ششصد هزار دلار کانادا ارزش داشته باشد.
 2. فرد متقاضی باید در پنج سال گذشته، تجربه ی حداقل دو سال مدیریت در یک کسب و کار را داشته باشد. این کسب و کار ممکن است به صورت یک شرکت تولیدی و یا خدماتی بوده باشد که در این حالت فرد باید مدارکی را مبنی بر صحت آن ارائه دهد. همچنین فرد می تواند مدیریت موسسه ای با حداقل دو کارمند تمام وقت را برعهده داشته باشد.
 3. فرد سرمایه گذار می بایست مبلغ 800 هزار دلار را بدون بهره تحت اختیار دولت کبک کانادا قرار دهد و یا اینکه به بانکی که مورد اعتماد دولت باشد اجازه واریز این مبلغ به جای خودش را بدهد که در این شرایط بانک حدودا هزینه ای به ارزش 220 هزار دلار کانادا را به عنوان بهره بانکی دریافت خواهد کرد.

 

نکات مورد توجه

 • فرد متقاضی لازم نیست تمامی سرمایه ش را به کانادا بیاورد.
 • دارائی مورد نیاز می تواند متعلق به فرد متقاضی و یا همسر وی باشد و یا حتی به متقاضی هدیه شده باشد مشروط بر اینکه از تاریخ این اهدا حداقل شش ماه گذشته باشد.

 

سرمایه گذاری در کانادا

آیا سرمایه گذاری در کانادا به صرفه است؟

با توجه به نرخ مهاجرت های بر پایه ی سرمایه گذاری در سایر کشورها، متوجه می شویم که سرمایه ی مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا بسیار کمتر از کشورهای دیگر و حتی کمتر از کشورهایی است که سطح رفاه زندگی در آن ها بسیار پایین تر از کانادا است.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای کار کانادا

به عنوان مثال سرمایه لازم برای مهاجرت به آمریکا 500 هزار دلار، برای استرالیا 800 هزار دلار و برای کشورهای شرق اروپا مانند بلغارستان و مجارستان، 300 هزار یورو می باشد.

این در حالی است که برای مهاجرت به کانادا، تنها 100 الی 350 هزار دلار کانادا سرمایه لازم است. این را هم نباید فراموش کرد که فرد با اقدام به مهاجرت به کانادا می تواند زندگی با سطح بسیار بالا را تجربه کرده و همچنین مهاجرت را برای خانواده ی خود نیز میسر کند.

 

برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید به برنامه های استانی که وجود دارد دقت ویژه داشت. این برنامه ها شامل گروه های زیر هستند

تحصیل در کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

 

 1. اقامت کانادا
 2. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 3. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
 4. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 5. مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی [2019]
 6. مهاجرت کاری به کانادا
 7. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی
 8. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج
 9. برنامه هاس استانی کانادا

 

1.برنامه مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری در استان کبک

در این حالت فرد سرمایه گذار مبلغی به ارزش 350 هزار دلار کانادا را به بانکی که مورد اعتماد دولت کانادا است و رابط بین سرمایه گذار و بانک محسوب می شود می سپارد و به ازای آن خود فرد و اعضای خانواده ی او می توانند از مزایای زیادی مانند بیمه ی بهداشتی و درمانی و تحصیلات و غیره بهره مند شوند.

 

2.برنامه مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا:

در این حالت لازم است فرد برای راه اندازی یک کسب و کار جدید و یا خرید کسب و کاری که از قبل وجود داشته است، هزینه ای برابر با 400 هزار دلار کانادا بپردازد. همچنین لازم است دارایی این فرد حداقل 600 هزار دلار باشد که البته لزومی ندارد همه ی این دارایی در کانادا باشد. این برنامه به مدرک زبان آیلتس 5 نیاز داشته و لازم است شخص سرمایه گذار قصد اقامت در استان بریتیش کلمبیا را داشته باشد و از طریق این کسب و کار بتواند لااقل برای یک کانادایی شغلی را ایجاد کرده باشد. پس از بررسی و حصول اطمینان از موفقیت آمیز بودن این تجارت، شرایط برای اخذ اقامت دائم توسط فرد سرمایه گذار فراهم می شود.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت تحصیلی به کانادا

 

3.برنامه مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان

به طور کلی برنامه ی سرمایه گذاری در این کشور دو مسیر اصلی دارد.

 1. سرمایه گذاری در زمینه ی کشاورزی: در این حالت لازم است که فرد متقاضی سابقه ی کار مدیریتی در زمینه ی مربوط به کشاورزی را داشته باشد. همچنین حداقل سرمایه لازم برای واجد شرایط شدن 500 هزار دلار کانادا است ولی فرد تنها با 75 هزار دلار می تواند کسب و کار خودش را شروع کند.
 2. سرمایه گذاری در زمینه های غیر کشاورزی: در این روش نیز سرمایه کلی فرد باید لااقل 500 هزار دلار باشد که البته لازم نیست تمام آن در کانادا باشد. فرد متقاضی می تواند کسب و کار و یا تجارت خود را با هزینه ای برابر با 300 هزار دلار آغاز کند.

همچنین لازم به ذکر است که برای واجد شرایط بودن در هر دوی این روش ها، نمره آیلتس 5 و همینطور حضور در خاک کانادا الزامی است.

 

مقاله مرتبط :

 مهاجرت به کانادا از طریق تخصص ساسکا چوان

 

4.برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

در این برنامه مهم ترین نکته این است که کسب و کاری که فرد متقاضی قصد انجام و یا مالکیت آن در استان پرنس ادوارد را دارد می بایست مرتبط با حرفه ی قبلی او باشد. همچنین لازم است شخص حداقل یک بار در گذشته از این استان بازدید کرده باشد. برای راه اندازی تجارت در این استان فرد باید 250 هزار دلار هزینه کند.

 

5.برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان نوااسکوشیا

 

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

در این حالت کل دارایی فرد باید حداقل 600 هزار دلار کانادا باشد و شخص می بایست مبلغ 150 هزار دلار را سپرده گذاری نماید. پس از دریافت ویزای کار لازم است که فرد برای اقامت خود در کانادا اقدام کند. در این روش نیز داشتن نمره آیلتس حداقل 5 و همینطور حضور و زندگی در این استان و همچنین مشارکت مستمر و پررنگ در کسب و کار ایجاد شده اجباری است.

 

منبع:www.canadainternational.gc.ca

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ