مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مهاجرت به اتریش

فهرست مقاله
مهاجرت به اتریش
مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش می‌تواند فصل جدیدی از زندگی کسانی باشد که فکر زندگی در خارج از کشور را در سر می‌پرورانند. هر کسی بنا به هر دلیلی ممکن است روزی به این نتیجه برسد که مایل است زندگی را در نقطه دیگری از این جهان پهناور ادامه دهد که این تصمیم می‌تواند موقتی یا دائمی باشد. کشورهای زیادی در اقصی نقاط دنیا هستند که هر یک بنا به ویژگی‌های خاصی که دارند، از نگاه طیف مشخصی از مهاجرین، یک مقصد جذاب و ایده‌آل تلقی می‌شوند که کشور اتریش یکی از معروف‌ترین آن‌هاست.

راه‌های مهاجرت به اتریش موضوعی است که فکر بسیاری از ایرانیان را به خود مشغول کرده است و به همین دلیل، در این مطلب قصد داریم که با بررسی این موضوع، به پرسش‌های شما در خصوص مهاجرت به اتریش پاسخ دهیم. امیدواریم بتوانیم رضایتتان را در این راه جلب کنیم.

چرا مهاجرت به اتریش

از بین گزینه‌های مختلف، چرا مهاجرت به اتریش طرفداران زیادی دارد؟ جواب ساده است؛ اقامت در اتریش هر آنچه را که از یک زندگی آرام، امن و باکیفیت طلب کنید، برایتان یکجا فراهم می‌کند.

اتریش، این مهد کهن هنر و موسیقی دنیا، یکی از زیباترین کشورهای جهان است که در قلب اروپا واقع شده؛ یک کشور نسبتاً کوچک و آلمانی‌زبان که علی‌رغم وسعت نه‌چندان زیادش، در حوزه‌های اقتصادی بسیار قدرتمند و باثبات است.

شاخص کیفیت زندگی در اتریش بسیار بالاست، به‌طوری‌که در میان ده کشور ثروتمند اروپا، نام اتریش همواره به چشم می‌خورد. این کشور از نظر فناوری در همه حوزه‌ها، یک کشور پیشرفته محسوب می‌شود و از نظر جغرافیایی نیز با هشت کشور مرز مشترک دارد که ایتالیا، سوئیس و آلمان از پرآوازه‌ترین همسایگان اتریش هستند.

اتریش در طول تاریخ، خاستگاه چهره‌های معروفی بوده که در این راستا می‌توان از ولفگانگ موتزارت، زیگموند فروید و حتی آدولف هیتلر، پیشوای آلمانی‌ها در جنگ جهانی دوم نام برد.

رشته‌کوه‌های آلپ در اتریش، یک جاذبه گردشگری، تفریحی و ورزشی کم‌نظیر بوده که هر ساله محل برگزاری رویدادهای هیجان‌انگیز مختلف است. شاید این را هم بدانید که هرمان مایر، اسطوره‌ی افسانه‌ای ورزش اسکی، یک اتریشی بوده است.

به‌طور خلاصه با هر متر و معیاری که بخواهید بسنجید، اتریش می‌تواند یک مکان مطلوب و ایده‌آل برای اقامت باشد.

انواع راه‌های مهاجرت به اتریش

برای مهاجرت به اتریش راه‌های زیادی وجود دارد که هر یک چالش‌های خاص خودش را دارد. شاید بد نباشد که پیش از اخذ تصمیم در مورد مهاجرت به اتریش، از خودتان بپرسید که هدفتان از مهاجرت به این کشور چیست؟ آیا قصد تحصیل در اتریش دارید؟ آیا آینده حرفه‌ای‌تان را در اتریش می‌بینید؟ آیا قصد سرمایه‌گذاری در اتریش را دارید؟

پاسخ به هر یک از این سؤالات، مستلزم طی مسیر متفاوتی برای مهاجرتاست. در اینجا قصد داریم که مرسوم‌ترین راه‌های مهاجرت به اتریش را تشریح کنیم.

1- مهاجرت تحصیلی به اتریش

اگر قصد ادامه تحصیل در یک کشور اروپای را دارید و برای این هدف به دنبال یک مقصد اقتصادی می‌گردید، مهاجرت می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برایتان باشد. هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه‌ها در اتریش نسبت به دیگر کشورهای معروف جهان بسیار کمتر است.

ضمن اینکه دانشگاه‌های اتریشی در رده‌بندی جهانی، رنکینگ مناسبی دارند. این یعنی یک فرصت طلایی و باپرستیژ برای تحصیل با حداقل هزینه ممکن! در اتریش شما می‌توانید در هر رشته‌ای که بخواهید، درس خوانده و نهایتاً با یک مدرک معتبر فارغ‌التحصیل شوید.

البته برای ورود به دانشگاه‌های موسیقی و هنر در اتریش باید خیلی کارِتان درست باشد! پس از فارغ‌التحصیلی اینکه بخواهید به کشور بازگردید یا باز هم در اتریش بمانید تصمیمی است که به خودتان مربوط می‌شود.

تحصیل در اتریش، شانس پیدا کردن شغل در این کشور را افزایش می‌دهد و اگر در آنجا بتوانید به کار مشغول شوید، می‌توانید پس از مدتی، از بابت اخذ مجوز اقامت دائم در اتریش اطمینان حاصل کنید.

به‌هرتقدیر چنانچه هدف مشخص و انگیزه کافی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید و در عین حال نگران هزینه‌های تحصیل هستید، در انتخاب گزینه تحصیلی برای مهاجرت به اتریش لحظه‌ای تردید نکنید!

2- مهاجرت کاری به اتریش

کار نیز همانند تحصیل احتمالاً از موجه‌ترین دلایل مهاجرت است. برای مهاجرت کاری به اتریش، دو مسیر پیش پای شماست.

مسیر نخست به این شکل است که دولت اتریش، یک سری از مشاغل و حرفه‌های موردنیاز را که در آن با کمبود نیروی کار مواجه است، آگهی می‌کند و در صورتی که شما واجد ویژگی‌هایی نظیر تخصص، علم یا تجربه کافی بوده و به قول معروف نوبرش را آورده باشید، می‌توانید برای آن مشاغل اعلام آمادگی کنید.

روش دوم به‌عنوان یک راه بهتر برای ایرانیان به این شکل است که در صورت برخورداری از شرایط لازم، می‌توانید یک ویزای شش ماهه برای اقامت و جستجوی کار در اتریش بگیرید.

سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار و مدرک زبان از مهم‌ترین معیارهایی هستند که در صورت داشتن شرایط مطلوب در آن‌ها، می‌توانید برای اخذ ویزای جستجوی کار در اتریش، درخواست ارائه دهید. البته این را هم بدانید که در صورت اینکه ظرف این 6 ماه نتوانید شغلی در اتریش پیدا کنید، دیگر اجازه اقامت بیشتر در این کشور را نداشته و باید رخت سفر به میهن را بر تن کنید!

3- مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری

اگر به قشر اعیان و طبقه اشراف جامعه! تعلق دارید می‌توانید برای مهاجرت به اتریش از راه سرمایه‌گذاری در اتریش اقدام کنید. در این روش از آنجا که قرار است حسابی دست‌به‌جیب شوید و ریخت‌وپاش کنید، از شما استقبال ویژه‌ای به عمل خواهد آمد.

اساساً نه فقط در اتریش، بلکه در هر کشور دیگری بنا به دلایل اقتصادی و جذب سرمایه، راه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری همواره باز است. البته این مسیر، مستلزم طی مراحل و رویه‌های قانونی پیچیده‌ای است که باید با آگاهی کافی در آن قدم بگذارید.

4- مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی

این راه مهاجرت به اتریش نیز همانند مورد سوم صرفاً برای مُتمولین و آن دسته از کسانی که از یک یا چند منبع درآمد کافی و ثابت بهره‌مند هستند، به‌عنوان یک گزینه مطرح می‌شود. در این روش، با ارائه مدارک معتبر و محکم، توانمندی مالی خود را به دولت اتریش نشان داده و برادری‌تان را ثابت می‌کنید!اتریش از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی مشروط بر این است که بدون آنکه نیاز باشد در اتریش کار کنید و تعادل بازار کاری را بر هم بزنید، بتوانید با تکیه بر درآمدی که در کشور خودتان دارید، در اتریش اقامت داشته باشید.

شما می‌توانید با بررسی شرایط خود و امکان‌سنجی هر یک از راه‌های مهاجرت، نسبت به اخذ تصمیم درست و اقدام در مناسب‌ترین مسیرِ ممکن مبادرت نمایید. توجه به سازوکارهای قانونی و دقت به رعایت آن‌ها، نکته‌ای است که در هیچ یک از مراحل مهاجرت به اتریش نباید آن‌ها را نادیده بگیرید.

منبع:سفارت اتریش

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!