مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

چه کسانی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند؟

خلاصه مقاله : کشور استرالیا یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت ایرانیان به حساب می آید. راه های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که فرد مهاجر متناسب با شرایط خود یکی از این روش ها را انتخاب میکند. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.
چه کسانی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند؟

چه کسانی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند؟

فهرست مقاله
چه کسانی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند؟
چه کسانی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند؟

مهاجرت به کشور استرالیا یکی از اهدافی است که مورد نظر بسیاری از متقاضیان این کشور است. وسعت استرالیا و جمعیت این کشور سبب ایجاد ظرفیت زیاد برای جذب مهاجر به این کشور است. دولت استرالیا به دلیل کمبود نیروی کار، سیاست‌های کشور خود را طوری تنظیم کرده است که فرصت‌های شغلی مناسبی برای مهاجران در نظر بگیرد استرالیا در حدود سی سال است که رشد اقتصادی متوالی داشته و کمترین ریسک را برای کار و سرمایه‌داری دارد. همین مورد سبب شده است که بسیاری از متقاضیان، به دنبال مهاجرت به استرالیا باشند.

روش‌های مهاجرت به استرالیا و اقامت در این کشور، مثل دیگر جاهای دنیا متفاوت است.

۱-مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

چه کسانی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند؟
چه کسانی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند؟

ساده‌ترین راه مهاجرت استرالیا است. برای سرمایه‌گذاری در این کشور ابتدا باید یک ویزای اقامتی ۴ماهه دریافت کرد. این ویزا بستگی به میزان سرمایه فرد متقاضی دارد. شرایط اخذ این نوع از ویزا به این صورت است که سن فرد باید از ۵۵سال کمتر باشد و گردش مالی در دو سال از چهار سال اخیر در این کشور حداقل به میزان ۵۰۰دلار استرالیا بوده و امکان اثبات کارفرمایی یا خویش‌فرمایی در ایران برای دو سال مالی در سابقه فرد متقاضی وجود داشته باشد.

با داشتن این شرایط می‌توان برای دریافت این نوع از ویزا که با عنوان ویزای ۸۸نیز شهرت دارد اقدام کرد. زمانی که ویزا برای شما صادر شد باید برای راه‌اندازی کار خود برنامه‌ریزی کنید. اگر قصد داشتید که برای خانواده خود نیز از این طریق اقامت دائم بگیرید باید حداقل ۲۰۰هزار دلار استرالیا در کسب و کار خود سرمایه‌گذاری کرده و ۲سال سابقه فعالیت داشته و ۳۰۰هزار دلار گردش مالی سالیانه داشته باشید.

سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های با اهمیت

کشور استرالیا به دلیل افزایش جمعیت، بالا رفتن میزان معاملات تجاری و دارا بودن اقتصادی شناور، نیاز مبرمی به توسعه در زمینه زیرساخت ها دارد. زیرساخت های مورد نیاز در این بخش شامل مواردی همچون سیستم حمل و نقل، شبکه های راهسازی و زیرساخت های فرهنگی مانند تامین انواع تسهیلات، گسترش فضاهای عمومی و انجام برنامه های گوناگون جهت ارتقای کیفیت زندگی است. با توجه به این موارد، سرمایه گذاری در این حوزه می تواند هدفی مناسب جهت فعالیت اقتصادی باشد.

سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری

استرالیا از جمله کشورهایی است که رشد قابل ملاحظه ای در صنعت گردشگری داشته اند. به این منظور زیرساخت های گردشگری در این کشور نیازمند رسیدگی بیشتری بوده و جهت سرمایه گذاری متقاضیان کار در این کشور انتخاب مناسبی خواهد بود.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی سرمایه گذاری در استرالیا نگاهی بیندازید.

۲-مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت

چه کسانی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند؟
چه کسانی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند؟

یکی از راه‌های مهاجرت اقدام از طریق داشتن تخصص است. استرالیا با داشتن اقتصادی قوی رشد سریعی را طی کرده است. بنابراین با داشتن تخصص در یک زمینه چنانچه کارفرمایی از شما حمایت کند از طریق ویزای کاری استرالیا و ویزای  ۱۸۶ می‌توانید برای مهاجرت اقدام کنید.

اگر هم خودتان تمکن مالی دارید و نیازی به حامی ندارید با داشتن ۶۵ امتیاز مورد نیاز، می‌توانید از طریق ویزای ۱۸۹ جهت مهاجرت به کشور استرالیا اقدام کنید. امتیازبندی برای دریافت ویزا مثل برخی کشورهای دیگر از طریق مواردی مثل سن، تحصیلات، سابقه کار و میزان تسلط بر زبا انگلیسی حساب می‌شود.

اگر فردی اسپانسر مالی داشته باشد امتیاز بیشتری به دست آورده و می‌تواند ویزا با شرایط بهتر را دریافت کند. چنانچه این حامی مالی یکی از اقوام شما باشد یا یکی فردی از ایالت‌های کم جمعیت استرالیا باشد می‌تواند برای فرد متقاضی ۱۰امتیاز به همراه داشته باشد و فرد با ویزای ۴۸۹ مهاجرت به استرالیا داشته باشد.

این ویزا برای اقامت موقت ۴ساله صادر می‌شود اما پس از چند سال می‌توان برای اقامت دائم اقدام کرد.

در حال حاضر استرالیا به دنبال سیاست تمرکززدایی از شهرهای بزرگ خود است بنابراین شهرهای کم جمعیت شانس بهتری برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق دریافت ویزای ۱۸۷ایجاد می‌کنند.

برای دریافت این ویزا باید ثابت کنید که صلاحیت داشتن سمتی که کارفرمای استرالیایی شما، برایتان در نظر گرفته را دارید. بهتر است که بدانید مهاجرت به کشور استرالیا و اخذ اقامت دائم، زمانی که دارای سابقه کاری در استرالیا باشید، آسان‌تر است.

هزینه ی مهاجرت به استرالیا از طریق کار

هزینه مهاجرت استرالیا از طریق کار نیز برای فرد اصلی ۴۸۰۰ دلار ،  همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال  ۲۴۰۰ دلار و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ۱۲۰۰ دلار استرالیا می باشد .

 

ویزای بررسی مهارت و تخصص بین ۲۹۰ تا ۱۱۰۰ دلار استرالیا
هزینه امتحان زبان ۳۱۵ دلار استرالیا
هزینه تست پزشکی ۳۱۰ دلار استرالیا
هزینه صدور گواهی نامه ۵۱۰ دلار استرالیا

هزینه ویزا

اداره مهاجرت استرالیا هزینه ای برای بررسی مدارک ویزا از متقاضیان تحت عنوان هزینه ویزا دریافت میکند که حتی در صورت عدم صدور ویزا، این هزینه به آنها عودت داده نخواهد شد. هزینه درخواست ویزا (Visa Application Fee) نسبت به نوع ویزا متغیر است.

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد میکنیم نگاهی به مقاله ی هزینه مهاجرت به استرالیا  بیندازید.

۳-مهاجرت به استرالیا با خانواده

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور استرالیا از طریق خانواده این است که اگر فرزند فردی اقامت این کشور را دارد، والدین وی از طریق ویزای والدین اقامت این کشور را گرفته و به وی بپیوندند.

سیاست استرالیا طوری اتخاذ شده است که برای حفظ کردن کانون خانواده و بزرگ شدن فرزندان در کنار والدین خود، ارزش بسیاری قائل است. اخذ اقامت استرالیا به همراه خانواده از سه روش قابل انجام است. فردی که دارای اقامت دائم در استرالیا است، فرزندان وی می‌توانند از طریق ویزای فرزند به استرالیا مهاجرت کنند.

سومین راه مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده به این صورت است که نامزد یا همسر فرد استرالیایی باشد و فرد برای زندگی در استرالیا در کنار همسرش، تقاضای ویزای ازدواج یا نامزدی کرده و به این کشور مهاجرت کند. در این حالت اقامت برای فرد به صورت موقت صادر می‌شود. برای داشتن این نوع ویزا، آشنایی با زبان انگلیسی و داشتن تمکن مالی از ملزومات مهاجرت به استرالیا محسوب می‌شود.

۴-مهاجرت به استرالیا با ویزای بازنشستگی

استرالیا برای متقاضیانی که مایلند بازنشستگی خود را در این کشور به سر ببرند ویزا صادر می‌کند. دریافت ویزای بازنشستگی برای مهاجرت به کشور استرالیا شرایطی مثل داشتن ۵۵سال سن و تمکن مالی را دارد و فرد باید تنها به همسرش وابسته باشد. این نوع ویزا موقتی است اما امکان تمدید نیز دارد. در زمان اقامت در این کشور باید سرمایه‌گذاری کرد.

۵- مهاجرت برای تحصیل

چه کسانی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند؟
چه کسانی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند؟

استرالیا دانشگاه‌های زیادی دارد که ۵تای آنها از دانشگاه‌های برتر جهان محسوب می‌شوند. مهاجرت به استرالیا برای تحصیل با ویزای تحصیلی موقتی صورت می‌پذیرد که معمولا تا پایان تحصیل فرد اعتبار دارد. پس از دریافت ویزا و ورود به استرالیا می‌توان تا پایان دوره تحصیل، در آنجا اقامت کرد.

برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا باید از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفت. چنانچه بورسیه ندارید باید از عهده مخارج خود بربیایید. هزینه های اقامت برای دانشجویان در دانشگاه در حدود ۹۰ الی ۳۰۰دلار متغیر است و اقامت بیرون از دانشگاه برای فرد هزینه اجاره مسکن را نیز در پی خواهد داشت.

دانشجویان بورسیه در استرالیا حقوق داشته و از این بابت مشکلی نخواهند داشت. در صورت نیاز در طول دوره تحصیل، اجازه کار به شکل پاره وقت را نیز خواهید داشت.

بعد از تمام شدن این دوره اگر فردی تمایل به ماندن در استرالیا را داشت می‌تواند از طریق دست یابی به کار در این کشور به اقامت دائم دست پیدا کند.در صورت دست‌یابی به اقامت دائم در استرالیا، هزینه بهداشت و درمان ندارید چون مطابق طرح‌های جدید این کشور مثل مدیکر و …این هزینه جزیی از مالیات محسوب شده و خدمات درمانی به صورت رایگان خواهد بود. برای دست‌یابی به شرایط بهتر و مهاجرت به استرالیا، بهتر است شرایط خود را با گزینه‌های موجود مهاجرتی وفق داده و بر اساس آنها اقدام کنید.

منبع:سفارت استرالیا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.با استفاده از روش اقامت استرالیا از طریق ازدواج میتوان به کار مشغول شد؟

  • یکی از مزیت های این روش این است که میتوانید بدون داشتن ویزای کاری به کار نبمه وقت و تحصیل بپردازید.

🙋‍♀️2.هزینه ی زندگی یک دانشجو در استرالیا چه میزان است؟

  • هزینه تحصیل دانشگاه های استرالیا تقریبا تا 30000 دلار استرالیا در سال و هزینه زندگی یک فرد دانشجو نیز به مبلغ 20000 دلار استرالیا در سال می رسد .

🙋‍♀️3.بهترین روش سرمایه گذاری در استرالیا چیست؟

  • کارآفرینی بهترین نوع سرمایه گذاری در کشور استرالیا است.

🙋‍♀️4.کم هزینه ترین روش مهاجرت به استرالیا چیست؟

  • مهاجرت کاری ارزان ترین روش مهاجرت به استرالیاست که متناسب با ویزای مورد پذیرش هزینه ها متفاوت است.

🙋‍♀️5.ویزای 309 استرالیا چیست؟

  •  ویزای شریک زندگی را ویزای 309 می گویند که جز ویزاهای ازدواج می باشد.

🙋‍♀️6.برای دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟

  • سن متقاضی باید کمتر از 55 سال باشد.

🙋‍♀️7.چه کسانی در اولویت پناهندگی استرالیا قرار دارند؟

  • پناهندگی مناسب کسانی است که به دلیل خطرات موجود در کشور مقصد راه دیگری برای مهاجرت ندارند و از این طریق اقدام به مهاجرت می کنند.

🙋‍♀️8.حداقل هزینه برای زندگی در استرالیا چه میزان است؟

  • استرالیا کشوری گران است که هزینه های زندگی در آن بستگی به نوع و سبک زندگی فرد دارد.

 

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات