مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط مهاجرت به کانادا

فهرست مقاله
شرایط مهاجرت به کانادا
شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

قبل از بررسی شرایط مهاجرت به کانادا لازم است ابتدا در خصوص کشور کانادا اطلاعاتی به شما عزیزان ارائه دهیم. کانادا از جمله کشورهایی است که وسعت زیادی بالغ بر 9984670 کیلومتر مربع دارد؛ از این رو به عنوان دومین کشور پهناور جهان شناخته می شود. کانادا در شمال ایالات متحده آمریکا قرار دارد و مدار 49 درجه عرض شمالی، به عنوان مرز این دو کشور در نظر گرفته شده است. این کشور جمعیتی در حدود 40 میلیون نفر دارد و با توجه به مساحت آن، یکی از کم تراکم ترین کشورهای دنیا به حساب می آید. کانادا از نظر ذخایر و منابع زیرزمینی، بسیار غنی می باشد و در این زمینه، از کشورهای پیش رو در سطح دنیا محسوب می گردد.

این ویژگی ها، به همراه صدها ویژگی ممتاز دیگر، این کشور را به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در سطح دنیا قرار داده است. به همین سبب متقاضیان زیادی به دنبال شرایط مهاجرت به کانادا هستند.

کانادا از جمله کشورهای پیشتاز در عرصه صنعت و تولید می باشد، که سالانه توجه هزاران گردشگر و مهاجر را به خود جلب می نماید. مهاجرت به کانادا، با انگیزه های متعددی از قبیل کار، تحصیل، کسب درآمد و زندگی مناسب تر، پناهندگی و یا دلایل دیگری انجام می گیرد. بنابراین آگاهی از شرایط مهاجرت به کانادا، از مهم ترین اطلاعاتی است که هر متقاضی برای سفر و مهاجرت به این کشور، به آن نیازمند خواهد بود. آشنایی با زبان، فرهنگ، شرایط اقتصادی و اجتماعی، شرایط اقامت دائم و شرایط مهاجرت به کانادا، از نمونه های بارزی است که متقاضی مهاجرت به کانادا، باید از آنها آگاهی داشته باشد.

کانادا کشوری است که تحت فرمانداری ملکه یا پادشاه می باشد و در واقع دارای حکومت پارلمانی فدرال است که دو مجلس سنا و عوام را شامل می شود. زبان مردم ساکن کانادا، انگلیسی و فرانسوی می باشد. این کشور، در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، ارتقاء زیادی داشته است و امروزه جزو کشورهای G8 می باشد؛ لذا میزان درآمد سرانه در این کشور بسیار بالاست.
در مجموع می توان اذعان نمود که مهاجرت به کانادا، می تواند موقعیت ها و فرصت های طلایی و ایده آلی را برای بهبود شرایط کار، تحصیل، سطح زندگی و آینده فرزندان فراهم سازد.

روش های مهاجرت به کانادا

روش های متنوع و گوناگونی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؛ که بیش از 50 تا 60 روش را در بر می گیرد؛ لذا متقاضیان مهاجرت به کانادا، باید از روش های مهاجرت به کانادا اطلاعات لازم را کسب کنند؛ تا با آگاهی کامل از شرایط خود  بهترین روش را برگزینند. در ادامه نمونه هایی از روش های مهاجرت به کانادا را بیان می نماییم.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
– مهاجرت به کانادا از طریق شغل
– مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
– مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
– مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
– و…

تحصیل در کانادا

 

مزایای مهاجرت به کانادا

  •  بهبود سطح زندگی
  •  درآمد بالا
  •  شرایط اقتصادی مناسب
  •  شرایط آموزشی ایده ال و استاندارد در سطح جهان
  •  کیفیت بالای بهداشتی و درمانی
  •  میزان مالیات و هزینه های زندگی پایین
  •  تراکم جمعیتی کم

شرایط مهاجرت به کانادا

طبق آمارهای رسمی، در 5 سال اخیر، میزان مهاجرت به کشور کانادا بیش از 55 تا 60 درصد افزایش یافته است. بخصوص در میان ایرانیان، متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا، به طرز شگفت انگیزی در حال افزایش می باشد. مهاجرت به کانادا، طبق یک سیستم، به نام اکسپرس اینتری انجام می گردد. اکسپرس اینتری، یک سیستم ورودی سریع می باشد که طی آن اطلاعات مربوط به متقاضی جمع آوری، دسته بندی و امتیاز بندی می شود؛ و بعد از انتخاب براساس توانایی ها و تخصص ها، با قرعه کشی، پذیرش مهاجرت وی ممکن خواهد شد.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز روشی است که با جذب سرمایه گذاری خارجی ممکن خواهد بود. در این روش، شرایط به این منوال است که متقاضیان اموال و سرمایه های نقدی و غیر نقدی خود را جهت عمران و تولید در کشور کانادا مورد استفاده قرار می دهند؛ و از این طریق، امکان مهاجرت خود را به کانادا میسر می سازند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی(ایالتی)، روشی دیگر برای مهاجرت به کانادا است؛ که آن هم فرآیند و شرایط خاص خود را دارد.
در روش برنامه استانی یا PNP، هر استان از کانادا به تنهایی و مستقل از سایر استان ها، دارای شرایط مهاجرت به کانادا می باشد و به نام آن استان انجام می گیرد؛ مثلاً مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک(ایالت کبک) و  از طریق استان ساسکاچوان(ایالت ساسکاچوان).

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ایالت کبک

کبک از استان های کاناداست که در این ایالت، مسئولان براساس قوانین مهاجرتی خود، برای بررسی سریع پرونده های متقاضیان مهاجرت و کمک به روند سریع مهاجرت به کانادا، اقدام به پذیرش مهاجران نموده است. در حدود 5 هزار پرونده مهاجرتی نیروی متخصص، در ایالت کبک موجود است. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ایالت کبک، می توانند درخواست خود را با استفاده از برنامه Mon projet Quebec، ثبت نمایند.
شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ایالت ساسکاچوان، نیز تا حدودی به منوال بالا انجام می شود؛ البته در برخی جزئیات، متفاوت است. با ارائه درخواست آنلاین و گرفتن گواهینامه تأییدیه از اداره مهاجرت کانادا، برای کلیه متقاضیان و یا افرادی با اقامت موقت، امکان پذیر خواهد بود. بعد از بررسی درخواست و مدارک و سوابق متقاضی، رد یا پذیرش درخواست مهاجرتی آنها، به وی اعلام می گردد.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیز، بر اساس پذیرش و رنکینگ دانشگاه ها و کالج های معتبر کانادا صورت می گیرد. این نوع مهاجرت می تواند به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین روش های مهاجرت به کانادا محسوب نمود؛ زیرا امکان مهاجرت به کانادا در این روش دارای شرایط مطلوب تر و نسبتاً سهل تر، با حداقل زمان ممکن، نسبت به برخی از روش های دیگر می باشد. بعد از پذیرش از یکی از دانشگاه ها و کالج های کانادا، ارائه مدرک زبان و یا گذراندن دوره های زبان برای قبولی در آزمون های زبان، از شرایط و الزامات این روش محسوب می شود.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت کانادا

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *