Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهایی میباشد که به شدت مورد توجه افرادی است که میخواهند مهاجرت کنند و در کشوری دیگر کار پیدا کرده و اقامت دائم آن را بدست آورند . مهاجرت به کانادا شرایط خاص خود را دارد و با دیگر کشورها کمی متفاوت میباشد .

مهاجرت به کانادا برای ایرانیان بسیار مهم و قابل پیگیری است زیرا کانادا مقصد بسیار مناسبی برای مردم کشورهای جهان سوم میباشد . شرایط مهاجرت به کانادا برای افراد مختلف , متفاوت میباشد و هر فردی براساس شرایطی که دارد مانند سن , تحصیلات , دارایی , تمکن مالی و… که همگی آنها می تواند یکی از این شرایط را در نظر بگیرد و از آن طریق مهاجرت کند.

 

اهداف مهاجرت

برای مهاجرت به کانادا باید هدف خود را مشخص کنید که برای چه منظوری و با چه هدفی مهاجرت به کانادا راانتخاب کرده اید بعضی از متقاضیان میخواهند مهاجرت از طریق پناهندگی را انجام دهند زیرا شرایط مهاجرت به کانادا از روش قانونی را ندارند و برخی دیگر علاقمند به مهاجرت از طریق تحصیل هستند و میخواهند در کانادا ادامه تحصیل دهند ,افراد دیگری هم هستند که با توجه به شرایط خود مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را تنها راه رسیدن به این خاک میدانندو عده ای نیز مهاجرت به کانادا از طریق کار را انتخاب میکنند و بعضی افراد بخاطر تمکن مالی که دارند میخواهند مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را تجربه کنند. به همین خاطر شرایط مهاجرت به کانادا متفاوت و برای افراد با توجه به ویژگی هایشان متعدد میباشد .

جالب است بدانید که جمعیت ایرانیانی که متقاضی مهاجرت به کشورهای کانادا و استرالیا هستند در حال حاضر 25 الی 30 درصد مجموع ایرانیانی است که طی چهل سال اخیر از ایران به کشورهای دیگر مهاجرت کرده اند.

این آمار تامل برانگیز نشان دهنده ی استقبال بی سابقه ی ایرانیان برای مهاجرت به این کشورها و علاوه بر آن نشان دهنده ی تسهیل روند مهاجرت به این کشورها از سوی دولت هایشان در سال های اخیر است. شرایطی که فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا می بایست داشته باشد، تا حد زیادی به شیوه ای که این فرد برای مهاجرت انتخاب کرده است بستگی دارد.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

این سیستم در سال 2015 برای مهاجرت کانادا معرفی شد و مبنای آن امتیاز دهی به افراد متقاضی مهاجرت به کانادا در فیلدهای مختلف و ارزیابی این امتیازات است.

در مرحله ی اول لازم است فرد پس از ساختن پروفایل مجازی و ثبت اطلاعات و مدارک خود 67 امتیاز از حداکثر 100 امتیاز را کسب کند. سپس این فرد به مرحله ی بعدی می رود که در آن لازم است از حداکثر 1200 امتیاز 461 امتیاز کسب کند.(این امتیازها هر سال ممکن است تغییر کند.) داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی می تواند 600 امتیاز برای فرد داشته باشد و روند امتیازگیری و مهاجرت او را بسیار تسهیل کند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ای با نام مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری  مراجعه کنید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

در این روش فرد با داشتن 200 هزار دلار کانادا می تواند کسب و کاری را در کانادا راه بیاندازد و یا مالکیت آن را خریداری کند. از مهم ترین مزیت های این روش عدم نیاز به مدرک تحصیلی خاص و همینطور عدم نیاز به نمره مدرک زبانی بالا می باشد. همچنین فرد می تواند با استفاده از این روش، مهاجرت همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز ممکن سازد. برای سرمایه گذاری در یکی از بزرگترین استانهای کانادا می توانید مقاله ای با نام های سرمایه گذاری در کانادا و  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک  مراجعه کنید.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل داروسازی در کشور کانادا

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استانی

هر استان کانادا دارای برنامه ی انتخابی خاص خود می باشد که از سال 2015 به سیستم فدرال متصل شده است و همگی از مسیر سیستم اکسپرس اینتری که همان ساخت پروفایل مجازی است آغاز می شوند.

با توجه به استقبال بالا از این برنامه ها و تعداد زیاد افراد متقاضی، این برنامه ها ممکن است تنها چند بار در سال باز شوند و بعد از مدت کوتاهی بسته شوند. به همین دلیل پیشنهاد می شود افرادی که قصد مهاجرت از این طریق را دارند، تمامی اطلاعات و مدارک خود را از قبل آماده کنند و به محض بازگشایی سیستم تنها آن ها را بارگذاری نمایند.

چرا که جمع آوری تمامی مدارک پس از گشایش سیستم کاری زمان بر است و ممکن است پیش از اقدام فرد سیستم بسته شود و روند مهاجرت متقاضی چند ماه با تاخیر مواجه شود.

 

مقاله مرتبط :برنامه های استانهای کانادا

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی کبک

دولت استانی کبک پیشبینی کرده بود که در سال 2017 بتواند 49 تا 53 هزار نفر مهاجر جدید را در این استان بپذیرد. متقاضیان دارای پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کبک که پیشنهاد کاری آن ها مورد تایید اداره مهاجرت قرار گرفته است و همچنین افراد داری اقامت موقت کبک می توانند در زمان مورد نظر خودشان نسبت به ارسال پرونده اقدام کنند و محدودیتی از این نظر ندارند.

 

مهاجرت به کانادا برای والدین

این نوع از مهاجرت مخصوص پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ شخص مقیم کانادا می باشد که از آن تحت عنوان سوپر ویزا نیز نام برده می شود. این نوع ویزا تا ده سال رفت و آمد به کانادا را برای این افراد میسر میکند و قابل تمدید است.

مهم ترین ویژگی این نوع ویزا و مزیت آن نسبت به ویزای توریستی این است که در اولین ورود به کانادا شخص حداکثر تا دو سال می تواند در کانادا بماند ولی در ورودهای بعدی این مدت به شش ماه در هر نوبت کاهش می یابد. این در حالی است که ویزای توریستی حداکثرشش ماهه است.

 

مقاله مرتبط: ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 

اولین شرط لازم برای مهاجرت به کشور کانادا به صورت تحصیلی داشتن یک پذیرش از یک دانشگاه و یا کالج کانادایی است. در این روند داشتن نمره زبان خوب و همین طور پیشینه ی تحصیلی مناسب که شامل معدل و ریزنمرات دروس می باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین لازم است فرد متقاضی مهاجرت برای اخذ ویزای دانشجویی بتواند ثابت کند که توانایی تامین مخارج زندگی و تحصیل خود و همینطور بازگشت به کشورش را دارد.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

این هزینه ممکن است به وسیله ی خود شخص و یا با کمک هزینه یا بورسیه ای از جانب کشور مبدا و در شرایطی با کمک هزینه های خود دانشگاه های کانادا پرداخت شود.

به هر روی صرف تحصیل در دانشگاه های کانادا به منزله ی اقامت دائم فرد در این کشور نمی باشد و فرد می بایست پس از پایان دوره ی مقرر شده به کشورش بازگردد. با این حال کشور کانادا مدت زمانی را پس از فارغ التحصیلی به افراد متقاضی مهلت می دهد تا بتوانند بسته به مهارت های خود در این کشور شغلی را پیدا کرده و بعد اقدام به درخواست اقامت دائم نمایند.

این فرایند اصلا دشوار نمی باشد و اصولا فردی که از یک دانشگاه معتبر در کانادا فارغ التحصیل شده است می تواند به راحتی شغلی با درامد مناسب در این کشور پیدا کند.

دولت کانادا قصد داشته است در سال 2018، برای 300 هزار مهاجر این کشور اقدام به دادن اقامت دائم یا همان پی آر نماید. این افراد اغلب از بین پرونده های مهاجرت های اقتصادی برگزیده خواهند شد.

همچنین در این سال دولت کانادا به 172 هزار نفر شهروندی کانادا را اعطا کرده است. در صورتی که خانواده ی این مهاجران نیز با آن ها تحت یک برنامه ی اقتصادی به کانادا مهاجرت کرده باشند، شهروندی برای آن ها نیز صادر گشته است.

تمامی این موارد نشان می دهد که دولت کانادا از ورود مهاجران به این کشور استقبال می کند و سعی در تسهیل روند مهاجرت دارد. همچنین در کانادا فرهنگ مهاجر پذیری بسیار رواج دارد و مردم این کشور به زندگی و کار در کنار مهاجران با عقاید و آداب و رسوم مختلف عادت کرده اند.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 

 1. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 2. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 3. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
 4. مهاجرت خوداشتغالی کانادا

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل 

 • پذیرش از دانشگاهی که اداره مهاجرت کانادا آن را تایید کرده باشد.
 • نامه ی پذیرش دیگر از سمت دانشگاه زمانی که تمامی مدارک را برایشان ارسال کرده باشیدو همچنین مبلغی که دانشگاه از شما خواسته را واریز کرده باشید.
 • کلیه مدارک تحصیلی و ترجمه آن ها
 • پاسپورت و شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن ها
 • تمکن مالی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • عدم سوء پیشینه
 • عدم اعتیاد
 • و کلیه ی مدارکی که دولت کانادا از متقاضی درخواست کند باید متقاضی تهیه و به سفارت کانادا تحویل دهد.

هرموقع که تمامی مدارکتون تکمیل بود مدتی بین دو الی سه ماه زمان میبرد تا ویزای شما صادر شود و مدت ویزای افرادی که میخواهند مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل انجام دهند بستگی به مدتی دارد که میخواهند تحصیل کنند و دوره ی تحصیلشان به طول بینجامد.

اگر درخواست ویزای تحصیلی کانادا رد شد باید ببینید که آیا دلیل قانع کننده ای برای این امر وجود دارد یا خیر و اگر دلیل را جویا شدید بهترین راه این میباشد که آن را برطرف کنید و مجدد اقدام کنید .

یکی از مواردی که جزئی از شرایط مهاجرت به کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل میباشد این است که هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به کشورهای دیگر مانند کشورهای استرالیا ,انگلستان و.. پایین تر میباشد و همین امر باعث شده است که شرایط مهاجرت به کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل کمی مشکل تر از کشور های دیگر باشد زیرا مراجعه کنندگان بسیاری را ترقیب به اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل میکند .

 • تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در کانادا برای فرزندانتان در مقاطع دبیرستان بسیار راحت میباشد و میتوانید با خیال راحت و بدون نگرانی خاصی فرزندان دلبندتان را به مدرن ترین و پیشرفته ترین مدارس دولتی و خصوصی در کانادا بفرستید که بعد از اتمام دوره ی دبیرستان دانش آموزان میتوانند وارد دانشگاه های کانادا شوند .

 • تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا

افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را در مقطع کارشناسی انتخاب میکنند باید مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم خود را که معتبر میباشد به دانشگاه مورد نظر ارسال کنند و زمانی که دانشگاه کانادا آن مدارک را تایید کرد به این معنا میباشد که شرایط مهاجرت به کانادا را دارید و میتوانید مدارک خود را تکمیل کرده و به سفارت کانادا تحویل دهید تا ویزای تحصیلی کانادا برایتان صادر شود .لازم به ذکر میباشد که اگر شما خواهان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل میباشید و میخواهید شرایط مهاجرت به کانادا را بدانید نکته ای که در خصوص تحصیل در کانادا شایان ذکر است داشتن مدرک آیلتس ۶میباشد البته شما میتوانید مدرک زبان خود را در کانادا و در آموزشگاه های تعیین شده بدست آورید .

پیشنهاد مطالعه »
کار در کشور کانادا

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی تحصیل میکنند میتوانند با اجازه ای که دولت به آن ها داده است به مدت ده ساعت در هفته کار کنند .

 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا

تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای افرادی که مدرک لیسانس معتبر در دانشگاه های معتبر را نیز دارند الویت دارند البته افرادی که دارای سابقه درخشان نیز میباشند هم در این تراز قرار میگیرند .

افراد میتوانند در حین تحصیل در مقطع فوق لیسانس به مدت بیست ساعت در هفته کار کنند و زمانی تحصیلشان تمام شد میتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری کانادا تغییر دهند بعد از پنج سال کار و پرداخت مالیات برای دریافت کارت اقامت اقدام کنند .

 • تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

افرادی که میخواهند تحصیل خود را در مقطع دکتری در کانادا سپری کنند میتوانند مدت زمانی بین سه سال را برای تحصیل در این مقطع در نظر بگیرند .

متقاضیان در مقطع دکتری باید در نظر داشته باشند که مدرک زبان آیلتس ۶٫۵برای این مقطع ضروری است و یکی از مزایای افرادی که در مقطع دکتری میخواهند در کانادا تحصیل کنند این میباشد که میتوانند همسر و فرزندانی که زیر ۱۸ سال هستند را با خود به کانادا ببرند و فرزندان آنها میتوانند بدون هیچ مشکلی به تحصیل در مدارس کانادا بپردازند .

این نکته شایان ذکر میباشد که افرادی که میخواهند بعد از گذراندن دوره تحصیلی خود در کانادا مشغول به کار شوند باید به زبان کانادایی نیز مسلط باشند .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره