مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

امتیاز مهاجرت به استرالیا

خلاصه مقاله : انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به کشور استرالیا با توجه به شرایط فرد متقاضی متفاوت خواهد بود.اما آنچه که باید به آن توجه کنید نحوه ی امتیاز دهی در هر روش مهاجرتی است. شرایط و مدارک شما و همراهانتان مورد ارزیابی قرار میگیرد و سپس امتیازی به شما تعلق خواهد گرفت که نشان میدهد کدام روش مهاجرتی برای شما مناسب است.
امتیاز مهاجرت به استرالیا

امتیاز مهاجرت به استرالیا

فهرست مقاله
امتیاز مهاجرت به استرالیا
امتیاز مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا امروزه یکی از گزینه‌های پرمتقاضی در این کشور محسوب می‌شود. داشتن امتیاز مهاجرت به استرالیا برای مهاجرت‌های کاری مورد نیاز است. برای دریافت ویزای استرالیا شرایط و امتیاز فرد برای مهاجرت، در انتخاب نوع مهاجرت موثر است. سیستم امتیازبندی استرالیا دارای حد نصاب ۶۰ است. این امتیاز ابزاری است که برای اداره مهاجرت استرالیا که شرایط یک متقاضی اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا را دارد تخمین بزند.

امتیاز مهاجرت به استرالیا برای چه مواردی کاربرد دارد؟

یکی از راه‌های مهاجرت به استرالیا اقدام از طریق داشتن مهارت و تخصص است. در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به قصد کار در استرالیا مهاجرت کند نیازمند داشتن امتیاز خواهد بود. که این امتیاز چنانچه به ۶۵ برسد فرد متقاضی می‌تواند در زمینه مهاجرت اقدام کند.

استرالیا اقتصادی قوی داشته و به سرعت رشد کرده است. بنابراین با داشتن تخصص در یک زمینه چنانچه کارفرمایی از شما حمایت کند از طریق ویزای ۱۸۶ می‌توانید برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید.

اگر هم خودتان تمکن مالی دارید و نیازی به حامی ندارید با داشتن ۶۵ امتیاز مورد نیاز، می‌توانید از طریق ویزای ۱۸۹ جهت مهاجرت به استرالیا اقدام کنید. امتیازبندی برای دریافت ویزا مثل برخی کشورهای دیگر از طریق مواردی مثل سن. تحصیلات، سابقه کار و میزان تسلط بر زبا انگلیسی حساب می‌شود.

اگر فردی اسپانسر مالی داشته باشد امتیاز بیشتری به دست آورده و می‌تواند ویزا با شرایط بهتر را دریافت کند. چنانچه این حامی مالی یکی از اقوام شما باشد یا یکی فردی از ایالت‌های کم جمعیت استرالیا باشد. می‌تواند برای فرد متقاضی ۱۰امتیاز به همراه داشته باشد و فرد با ویزای ۴۸۹ مهاجرت به استرالیا داشته باشد.

این ویزا برای اقامت موقت ۴ساله صادر می‌شود اما پس از چند سال می‌توان برای اقامت دائم اقدام کرد.

نحوه امتیازبندی استرالیا

امتیاز مهاجرت به استرالیا
امتیاز مهاجرت به استرالیا

برای مشخص کردن امتیاز مورد نظر خود و اینکه آیا امتیاز فرد متقاضی به ۶۵ امتیاز می رسد یا خیر باید با موارد امتیاز آور برای فرد متقاضی آشنا بوده و بدانید که هر مورد در چه شرایطی برای فرد متقاضی چگونه امتیازبندی استرالیا را محاسبه می‌کند. در ادامه موارد مختلف و شرایط ایجاد امتیاز برای فرد متقاضی مهاجرت آورده شده و نحوه محاسبه امتیاز این موارد نیز توضیح داده شده است.

۱-شرایط سنی امتیازبندی استرالیا

شرط سنی یکی از مواردی است که در امتیازبندی استرالیا موثر است. در این مورد سنین ۱۸ تا ۲۴ سال دارای ۲۵ امتیاز، سن ۲۵ تا ۳۲ سال دارای  ۳۰ امتیاز است. سنین بین ۳۳تا ۳۹ سال ۲۵ امتیاز و متقاضیان دارای سنین۴۰ تا ۴۴سال ۱۵ امتیاز کسب کرده و افرادی که سن آنها بین ۴۵ تا ۴۹ سال است امتیازی از لحاظ شرایط سنی نخواهند داشت.

۲- امتیازبندی استرالیا از مدرک تحصیلی

مدارک تحصیلی افراد متقاضی مهاجرت به استرالیا در امتیاز آنها موثر است. به این شکل افرادی که مدرک فنی حرفه‌ای دارند، مدرک آنها با دیپلم استرالیا برابر بوده و دارای ۱۰ امتیازبندی استرالیا است.

مدرک کاردانی برابر با دیپلم استرالیا نیز برای فرد متقاضی ۱۰ امتیاز به همراه خواهد داشت. مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز برای فرد متقاضی ۱۵ امتیاز داشته و مدرک دکتری امتیاز مهاجرت به استرالیا را ۲۰ امتیاز خواهد کرد. چنانچه مدرک کارشناسی ۱۵ امتیاز داشته باشد این مدرک معادل لیسانس استرالیا است. اما بهتر است بدانید در بعضی از موارد مدرک مقطع کارشناسی ۱۰ امتیاز برای فرد خواهد داشت.

۳-امتیازبندی استرالیا با تسلط بر زبان انگلیسی

داشتن مدرک زبان انگلیسی جزو مدارکی است که امتیازبندی استرالیا ا بیشتر کرده و می‌تواند شرایط بهتری برای متقاضیان ایجاد کند. در امتیازبندی مربوط به مدرک زبان، داشتن مدرک آیلتس ۶امتیازی ندارد اما مدرک آیلتس هفت ۱۰ امتیاز و مدرک آیلتس هشت ۲۰ امتیاز برای فرد متقاضی خواهد داشت.

۴-امتیازبندی استرالیا با سوابق کاری

در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا سوابق کاری مرتبط با حرفه خود در استرالیا داشته باشد. برای وی امتیاز محسوب می شود. بنابراین به ازای یک سال سابقه کار امتیازبندی استرالیا برای فرد ۵خواهد بود. چنانچه فردی سابقه سه ساله مرتبط با کار داشته باشد ۱۰ امتیاز و سابقه کاری پنج ساله برای فرد، ۱۵امتیاز به همراه خواهد داشت.

سابقه کار حرفه ای در استرالیا

سابقه کار حرفه ای در استرالیا که در امتیاز بندی مهاجرت 5 امتیاز دارد. که به منظور دریافت این امتیاز شما می بایست در 2 سال گذشته حداقل یک امتیاز در یکی از شاخه های زیر سابقه کار را دریافت کرده باشید. که مرتبط با لیست مشاغل انتخابی شما باشد.

به طور مثال مهندسین در دوره هایی    Engineers Australia . حسابداران در دوره هایی که توسط CPAA، ICAA، IPA برگزار می شود. همچنین فارغ التحصیلان IT در دورهایی که توسط ASC در نظر گرفته می شود شرکت و امتیاز لازم را دریافت کنند.

سابقه کار

سابقه کار در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا نقش بسیار مهمی و معادل 15 امتیاز دارد.  که باید در تهیه سابقه کار برای اقامت استرالیا دقت کنید که رشته  دانشگاهی شما تا حدود زیادی باید به سابقه کار در لیست مشاغل شما نزدیک باشد. مدت سابقه کار باید حداقل هفته ای 20 ساعت باشد. به این نکته توجه داشته باشید که اداره مهاجرت امکان دارد با مرکزی که شما در آن فعالیت دارید تماس حاصل بگیرد.

همسر

همسر یا شریک زندگی می تواند با ۱۰ امتیاز متقاضیان در مهاجرت به استرالیا را کمک کند. اگر رشته شما در لیست مهارت های لازم استرالیا در شاخه SOL یا STSOL باشد، رشته همسر شما هم می بایست در لیست SOL  یا STSOL باشد.

برای مطالعه ی ببشتر در این زمینه نگاهی به  مهاجرت کاری به استرالیا بیندازید.

۵- امتیازبندی استرالیا با داشتن سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی

امتیاز مهاجرت به استرالیا
امتیاز مهاجرت به استرالیا

داشتن سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی می‌تواندامتیازبندی استرالیا را برای متقاضیان بیشتر کرده و شرایط بهتری برای آنها فراهم کند. سابقه سه سال کار مرتبط با تحصیل برای فرد ۵امتیاز به همراه داشته و پنج سال سابقه می‌تواند ۱۰ امتیاز داشته باشد. داشتن ۸سال سابقه کاری مرتبط با تحصیل فرد ۱۵ امتیاز برای وی در زمینه مهاجرت به استرالیا خواهد داشت.

۶-امتیازبندی استرالیا با اسپانسر شیپ

امتیازبندی استرالیا با داشتن اسپانسر شیپ ایالتی ساب کلاس ۱۹۰ در حدود ۵امتیاز و داشتن اسپانسر شیپ ایالتی ساب کلاس ۴۸۹ در حدود ۱۰ امتیاز برای متقاضی خواهد داشت. اسپانسرشیپ فامیلی نیز موردی است که امتیازبندی استرالیا را در حدود ۱۰ امتیاز افزایش خواهد داد.

۷-موارد موثر دیگر در امتیازبندی استرالیا

تحصیل در استرالیا به مدت ۲سال می‌تواند یاریگر فرد متقاضی بوده و در حدود ۵امتیاز برای وی داشته باشد. مهارت‌های همسر متقاضی ۵امتیاز برای فرد داشته باشد. در صورتی که همسر متقاضی در ویزای فرد ذکر شده و شهروند استرالیا نبوده و مدرک آیلتس ۶ داشته و کمتر از ۵۰ سال داشته باشد. شغل وی در میان مشاغل مورد نیاز استرالیا بوده و ارزشیابی مدرک خود را دریافت کرده باشد. می‌تواند شرایط لازم را داشته باشد. گذراندن دوره‌های تخصصی سالانه نیز می‌تواند برای فرد ۵امتیاز را جمع کند.

چنانچه به زبان انگلیسی و ترجمه تسلط داشته باشید و مترجم ناتی محسوب شوید می‌توانید . پنج نمره برای مهاجرت به استرالیا دریافت کنید. در مورد مدارک دانشگاهی نیز فرد تنها می تواند از یکی از مدارک خود امتیاز کسب کند. برای مثال کسی که هم مدرک دکتری دارد و هم مدرک کارشناسی ارشد، تنها می تواند از مدرک دکتری خود امتیاز کسب کند.

برای محاسبه امتیازهای خود می‌توانید از سیستم آنلاین محاسبه امتیازبندی استرالیااستفاده کنید. این سیستم به گونه‌ای است که شما امتیازات خود را در بخش‌های مربوطه وارد می‌کنید و سیستم به صورت خودکار آن را برای شما محاسبه کند.

منبع: سفارت استرالیا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.میزان درآمد در کشور استرالیا چگونه است؟

  • با توجه به نوع شغل میزان درآمد متفاوت است. ولی به طور میانگین چیزی حدود 80 هزار دلار در سال است.

🙋‍♀️2.برای مهاجرت به استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟

  • سن فرد متقاضی نباید بیش از 49 سال باشد

🙋‍♀️3.امتیاز مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری استرالیا چند است؟

  • برای دریافت ویزای کاری استرالیا از طریق امتیاز بندی نیاز است تا حداقل 65 امتیاز کسب کنید.

🙋‍♀️4.چه افرادی امکان دریافت پیشنهاد کاری را دارند؟

  • افرادی که زمینه ای خاص تخصص  و مهارت دارند. از طریق کارفرما از طرف دولت یا ایالتی که نیاز به نیروی کار دارد دعوت به کار میشوند.

🙋‍♀️5.برای دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟

  • سن متقاضی باید کمتر از 55 سال باشد.

🙋‍♀️6.امکان مهاجرت به استرالیا بدون داشتن وکیل ممکن است؟

  • بله . با مطالعه و کسب اطلاعات لازم میتوانید بدون کمک وکیل مهاجرت کنید. اما وکیل میتواند باعث افزایش سرعت انجام کارها با اطمینان بالا شود.

🙋‍♀️7.سریع ترین روش مهاجرت به استرالیا چه روشی است؟

  • یکی از بهترین و سریع ترین روش ها جهت اخذ اقامت استرالیا سرمایه گذاری در این کشور است. با آگاهی از قوانین و شرایطی که به منظور سرمایه گذاری در استرالیا برقرار است می توان به فعالیت در بخش اقتصادی این کشور پیشرفته مبادرت ورزید.

 

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
نامجو
نامجو
2019/04/17 11:03

سلام خسته نباشید من 65 امتیاز طبق ای نوشته دریافت کردم و 3000 دلار دارم آیا میشه با این هزینه به استرالیا رفت؟