شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

امتیاز مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا امروزه یکی از گزینه‌های پرمتقاضی در این کشور محسوب می‌شود. داشتن امتیاز مهاجرت به استرالیا برای مهاجرت‌های کاری مورد نیاز است. برای دریافت ویزای استرالیا شرایط و امتیاز فرد برای مهاجرت، در انتخاب نوع مهاجرت موثر است. سیستم امتیازبندی استرالیا دارای حد نصاب ۶۰ است. این امتیاز ابزاری است که برای اداره مهاجرت استرالیا که شرایط یک متقاضی اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا را دارد تخمین بزند.

امتیاز مهاجرت به استرالیا برای چه مواردی کاربرد دارد؟

یکی از راه‌های مهاجرت به استرالیا اقدام از طریق داشتن مهارت و تخصص است. در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به قصد کار در استرالیا مهاجرت کند نیازمند داشتن امتیاز خواهد بود که این امتیاز چنانچه به ۶۵ برسد فرد متقاضی می‌تواند در زمینه مهاجرت اقدام کند.

استرالیا اقتصادی قوی داشته و به سرعت رشد کرده است. بنابراین با داشتن تخصص در یک زمینه چنانچه کارفرمایی از شما حمایت کند از طریق ویزای ۱۸۶ می‌توانید برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید.

اگر هم خودتان تمکن مالی دارید و نیازی به حامی ندارید با داشتن ۶۵ امتیاز مورد نیاز، می‌توانید از طریق ویزای ۱۸۹ جهت مهاجرت به استرالیا اقدام کنید. امتیازبندی برای دریافت ویزا مثل برخی کشورهای دیگر از طریق مواردی مثل سن، تحصیلات، سابقه کار و میزان تسلط بر زبا انگلیسی حساب می‌شود.

اگر فردی اسپانسر مالی داشته باشد امتیاز بیشتری به دست آورده و می‌تواند ویزا با شرایط بهتر را دریافت کند. چنانچه این حامی مالی یکی از اقوام شما باشد یا یکی فردی از ایالت‌های کم جمعیت استرالیا باشد می‌تواند برای فرد متقاضی ۱۰امتیاز به همراه داشته باشد و فرد با ویزای ۴۸۹ مهاجرت به استرالیا داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای تجاری استرالیا

این ویزا برای اقامت موقت ۴ساله صادر می‌شود اما پس از چند سال می‌توان برای اقامت دائم اقدام کرد.

نحوه امتیازبندی استرالیا

برای مشخص کردن امتیاز مورد نظر خود و اینکه آیا امتیاز فرد متقاضی به ۶۵ امتیاز می رسد یا خیر باید با موارد امتیاز آور برای فرد متقاضی آشنا بوده و بدانید که هر مورد در چه شرایطی برای فرد متقاضی چگونه امتیازبندی استرالیا را محاسبه می‌کند. در ادامه موارد مختلف و شرایط ایجاد امتیاز برای فرد متقاضی مهاجرت آورده شده و نحوه محاسبه امتیاز این موارد نیز توضیح داده شده است.

۱-شرایط سنی امتیازبندی استرالیا

شرط سنی یکی از مواردی است که در امتیازبندی استرالیا موثر است. در این مورد سنین ۱۸ تا ۲۴ سال دارای ۲۵ امتیاز، سن ۲۵ تا ۳۲ سال دارای  ۳۰ امتیاز است. سنین بین ۳۳تا ۳۹ سال ۲۵ امتیاز و متقاضیان دارای سنین۴۰ تا ۴۴سال ۱۵ امتیاز کسب کرده و افرادی که سن آنها بین ۴۵ تا ۴۹ سال است امتیازی از لحاظ شرایط سنی نخواهند داشت.

۲- امتیازبندی استرالیا از مدرک تحصیلی

مدارک تحصیلی افراد متقاضی مهاجرت به استرالیا در امتیاز آنها موثر است. به این شکل افرادی که مدرک فنی حرفه‌ای دارند، مدرک آنها با دیپلم استرالیا برابر بوده و دارای ۱۰ امتیازبندی استرالیا است.

مدرک کاردانی برابر با دیپلم استرالیا نیز برای فرد متقاضی ۱۰ امتیاز به همراه خواهد داشت. مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز برای فرد متقاضی ۱۵ امتیاز داشته و مدرک دکتری امتیاز مهاجرت به استرالیا را ۲۰ امتیاز خواهد کرد. چنانچه مدرک کارشناسی ۱۵ امتیاز داشته باشد این مدرک معادل لیسانس استرالیا است. اما بهتر است بدانید در بعضی از موارد مدرک مقطع کارشناسی ۱۰ امتیاز برای فرد خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل دراسترالیا

۳-امتیازبندی استرالیا با تسلط بر زبان انگلیسی

داشتن مدرک زبان انگلیسی جزو مدارکی است که امتیازبندی استرالیا ا بیشتر کرده و می‌تواند شرایط بهتری برای متقاضیان ایجاد کند. در امتیازبندی مربوط به مدرک زبان، داشتن مدرک آیلتس ۶امتیازی ندارد اما مدرک آیلتس هفت ۱۰ امتیاز و مدرک آیلتس هشت ۲۰ امتیاز برای فرد متقاضی خواهد داشت.

۴-امتیازبندی استرالیا با سوابق کاری

در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا سوابق کاری مرتبط با حرفه خود در استرالیا داشته باشد برای وی امتیاز محسوب می شود. بنابراین به ازای یک سال سابقه کار امتیازبندی استرالیا برای فرد ۵خواهد بود. چنانچه فردی سابقه سه ساله مرتبط با کار داشته باشد ۱۰ امتیاز و سابقه کاری پنج ساله برای فرد، ۱۵امتیاز به همراه خواهد داشت.

۵- امتیازبندی استرالیا با داشتن سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی

داشتن سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی می‌تواندامتیازبندی استرالیا را برای متقاضیان بیشتر کرده و شرایط بهتری برای آنها فراهم کندو سابقه سه سال کار مرتبط با تحصیل برای فرد ۵امتیاز به همراه داشته و پنج سال سابقه می‌تواند ۱۰ امتیاز داشته باشد. داشتن ۸سال سابقه کاری مرتبط با تحصیل فرد ۱۵ امتیاز برای وی در زمینه مهاجرت به استرالیا خواهد داشت.

۶-امتیازبندی استرالیا با اسپانسر شیپ

امتیازبندی استرالیا با داشتن اسپانسر شیپ ایالتی ساب کلاس ۱۹۰ در حدود ۵امتیاز و داشتن اسپانسر شیپ ایالتی ساب کلاس ۴۸۹ در حدود ۱۰ امتیاز برای متقاضی خواهد داشت. اسپانسرشیپ فامیلی نیز موردی است که امتیازبندی استرالیا را در حدود ۱۰ امتیاز افزایش خواهد داد.

۷-موارد موثر دیگر در امتیازبندی استرالیا

تحصیل در استرالیا به مدت ۲سال می‌تواند یاریگر فرد متقاضی بوده و در حدود ۵امتیاز برای وی داشته باشد. مهارت‌های همسر متقاضی ۵امتیاز برای فرد داشته باشد. در صورتی که همسر متقاضی در ویزای فرد ذکر شده و شهروند استرالیا نبوده و مدرک آیلتس ۶ داشته و کمتر از ۵۰ سال داشته باشد و شغل وی در میان مشاغل مورد نیاز استرالیا بوده و ارزشیابی مدرک خود را دریافت کرده باشد،می‌تواند شرایط لازم را داشته باشد. گذراندن دوره‌های تخصصی سالانه نیز می‌تواند برای فرد ۵امتیاز را جمع کند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای موقت

چنانچه به زبان انگلیسی و ترجمه تسلط داشته باشید و مترجم ناتی محسوب شوید می‌توانید  پنج نمره برای مهاجرت به استرالیا دریافت کنید. در مورد مدارک دانشگاهی نیز فرد تنها می تواند از یکی از مدارک خود امتیاز کسب کند برای مثال کسی که هم مدرک دکتری دارد و هم مدرک کارشناسی ارشد، تنها می تواند از مدرک دکتری خود امتیاز کسب کند.

برای محاسبه امتیازهای خود می‌توانید از سیستم آنلاین محاسبه امتیازبندی استرالیااستفاده کنید. این سیستم به گونه‌ای است که شما امتیازات خود را در بخش‌های مربوطه وارد می‌کنید و سیستم به صورت خودکار آن را برای شما محاسبه کند.

منبع: سفارت استرالیا


مطالب مرتبط

2 نظر

 1. نامجو

  سلام خسته نباشید من 65 امتیاز طبق ای نوشته دریافت کردم و 3000 دلار دارم آیا میشه با این هزینه به استرالیا رفت؟

  پاسخ
  1. مرادی

   سلام دوست عزیز
   برای اقامت استرالیا در صورتی که تمکن مالی خوبی داشته باشید 65امتیاز کفایت میکنه در غیر این صورت باید بالای 70 امتیاز دریافت کنید.
   3000 دلار برای چه کاری؟ همانطور که مطلع هستید علاوه بر حق الوکاله موسسه زندگی در استرالیا شامل هزینه زندگی و تحصیل میباشد. و از مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت نشان دادن تمکن مالی است.
   برای اطلاعات بیشتر لطفا با مشاوران ما در تماس باشید.
   ممنون

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ