مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مهاجرت غیر قانونی به اتریش

مهاجرت غیر قانونی به اتریش

مهاجرت غیر قانونی به اتریش

فهرست مقاله
مهاجرت غیر قانونی به اتریش
مهاجرت غیر قانونی به اتریش

مهاجرت غیر قانونی به اتریش

مهاجرت غیر قانونی به اتریش بی‌تردید یکی از دشوارترین مسیرهای ورود به خاک این کشور است. اما با این وجود، هنوز هم بسیارند افرادی که آن را به عنوان یک گزینه مدنظر قرار می‌دهند. پیش از هر چیز لازم است متذکر شویم که هدف از نگارش این مطلب، معرفی روش‌های مهاجرت غیر قانونی به اتریش نیست. بلکه هدف اصلی، ارائه اطلاعات بیشتر در مورد چالش‌ها و دشواری‌های این راه است. اما اینکه در انتها و پس از مطالعه این چند سطر، هنوز هم روی تصمیمتان مبنی بر مهاجرت غیر قانونی به اتریش مصمم باشید، بحث دیگری است که در آن خودتان ایفاگرِ رُل اصلی ماجرا هستید.

علت مهاجرت غیر قانونی به اتریش

اساساً چرا مهاجرت غیر قانونی به اتریش؟ قطعاً می‌دانیم که راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت در هر کشوری مانند اتریش کم نیست و مسیرهای متفاوتی برای نیل به این هدف وجود دارد که مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق تمکن مالی از متداول‌ترین آن‌ها محسوب می‌شوند. بسیاری از افراد بر این باورند که مهاجرت غیرقانونی به اتریش، علی‌رغم مسیر ناهموار و پر ریسکی که دارد، نسبت به راه‌های گفته‌شده، آسان‌تر است. اما واقعیت این است که این باور، با واقعیت، همخوانی چندانی ندارد و مهاجرت غیر قانونی به اتریش، از آن چیزی که ممکن است تصور کنید، یقیناً به‌مراتب سخت‌تر است. خصوصاً آن هم در شرایط فعلی که کشورهای اروپایی با پدیده انفجار درخواست پناهندگی از اقصی نقاط دنیا و خصوصاً خاورمیانه مواجه هستند!

احتمالاً می‌دانید که وقتی موضوع مهاجرت غیر قانونی به اتریش مطرح شود، بحث پناهندگی در این کشور به میان خواهد آمد. به عبارت دیگر، پناهندگی، تنها راهی است که در مسیر مهاجرت غیر قانونی به اتریش یا هر کشور دیگری می‌توانید به آن متوسل شوید. اساساً فلسفه پناهندگی در یک کشور، بر مفهوم نقش‌آفرینیِ سازنده کشورهای جهان در حفظ و حراست از جان انسان‌ها استوار است. بدین معنی که چنانچه فردی به هر دلیلی و عمدتاً بنا به دلایل سیاسی از حیث جانی در کشورِ خودی، در معرض خطر جدی باشد، کشور دیگر بتواند به‌عنوان یک مأمن و پناهگاه، پذیرای وی بوده و از وی حفاظت کند.

دشواری مهاجرت غیر قانونی به اتریش

مهاجرت غیر قانونی به اتریش مسیری است که آبستن چالش‌ها و دشواری‌های زیادی است. اساساً مهاجرت غیر قانونی همواره یک روش پر ریسک برای ورود به یک کشور تلقی شده و ریسک این مسیر در شرایط فعلی، بسیار بیشتر از گذشته است. همان‌طور که گفتیم کشورهای مختلف اروپایی به دلیل وقوع جنگ‌های گسترده در خاورمیانه و مشخصاً عراق و سوریه، با مسئله افزایش سرسام‌آور درخواست پناهندگی از سوی مردم این کشورها دست‌وپنجه نرم می‌کنند که این موضوع در مقاطعی در کشورهایی مثل آلمان، به یک بحران جدی سیاسی تبدیل شده است.

واضح است که این انفجار، تعادل بین عرضه و تقاضای پناهندگی در کشورهای اروپایی را بر هم زده و منطقاً احتمال موفقیت مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت در این کشور را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. زیرا اتریش و هر کشور دیگری، ظرفیت، منابع و سهمیه‌ی محدودی برای پذیرش اتباع خارجی دارند و نمی‌توانند به بهای کاهش کیفیت زندگی و رفاه مردم خودشان، نسبت به پذیرش درخواست‌های پناهندگی اقدام کنند.

روند مهاجرت غیر قانونی به اتریش و پناهندگی در آن می‌تواند بسیار فرسایشی باشد. بررسی درخواست پناهندگی شما در اتریش مدتی و گاهی هم حتی تا چند سال طول خواهد کشید و زمانِ این انتظارِ کُشنده، در شرایط فعلی و بنا به همان دلایلی که گفته شد، در مقایسه با قبل طولانی‌تر شده است. اینجا باید به شرایط سنی خود نیز توجه کنید. اگر فصول بهاری زندگی‌تان را سپری کرده و وارد میان‌سالی شده‌اید، احتمالاً عامل زمان بسیار ارزشمندتر از آن است که بخواهید چند سال دیگر از عمرتان را در این راه قمار کنید.

اتریش و دیگر کشورهای میزبان، کمپ‌هایی را تحت عنوان کمپ‌های پناهندگی ایجاد کرده‌اند که متقاضیان پناهندگی تا دریافت جواب در خصوص موافقت یا عدم موافقت با درخواست پناهندگی‌شان، باید در این کمپ‌ها ساکن شوند و طی این مدت، دولت کشور میزبان به‌صورت ماهانه، مبلغ نه‌چندان قابل‌توجهی را به‌عنوان خرجی و نوعی مستمری، به پناهندگان می‌دهد.

بد نیست بدانیم که کیفیت زندگی در این کمپ‌های عمومی، چندان چشمگیر نیست و احتمالاً خیلی به مذاقتان نمی‌سازد. خصوصاً اگر مدت اقامتتان در این کمپ‌ها طولانی شود، آن وقت به گواه بسیاری از آنان که تجربه اقامت در چنین اماکنی را داشته‌اند، هر روزش می‌تواند سخت‌تر از دیروز سپری شود. بنابراین فارغ از اینکه دلیل محکم و موجهی برای مهاجرت غیر قانونی به اتریش و درخواست پناهندگی در این کشور را داشته باشید یا نه و نیز صرف‌نظر از احتمال کم یا زیاد موفقیتتان در مسیر مهاجرت غیر قانونی به اتریش، در وهله اول باید بسیار صبور و پرطاقت باشید.

به عبارت دیگر، پوستِ‌ِ کلفت و سخت‌جانی، دو الزام اساسی در مهاجرت غیر قانونی به اتریش محسوب می‌شوند! بسیاری از ساکنین این کمپ‌ها پس از مدتی، احساس دل‌تنگی، تنش روحی و عاطفی و حتی افسردگی شدید می‌کنند و در میانه راه شاید احساس پشیمانی به آن‌ها غلبه کند. دقت کنید اینجا همان نقطه‌ای است که مطلقاً نباید به آن برسید. به یاد داشته باشید که در صورت اخذ تصمیم در مورد مهاجرت غیر قانونی به اتریش، در یک مسیر تقریباً بی‌بازگشت قدم می‌گذارید. احتمال عدم حصول نتیجه دلخواه از این مسیر به هر دلیلی بالا بوده و به قول معروف منطقاً به ریسکش نمی‌ارزد. بهتر است تصمیمی نگیرید که در آخر، برچسب از وطن رانده و از غربت مانده روی پیشانی‌تان درج شود!

سخن آخر

با توجه به آنچه گفته شد، مهاجرت قاچاقی، یک مسیر ناهموار و پر ریسک بوده که احتمال عدم موفقیت نهایی در آن بالاست. شرایط اخذ مجوز اقامت از طریق مهاجرت قاچاقی روز به روز سخت‌تر شده و در نتیجه با توجه به وجود راه‌های قانونی که به‌مراتب هموارتر هستند، این گزینه پیشنهاد نمی‌شود. باور کنید اگر شرایطتان را مجدداً ارزیابی کنید احتمال اینکه به این نتیجه برسید که راه‌های قانونی مانند کار در اتریش و تحصیل دراتریش و …مسیر مناسب‌تری برای مهاجرت به اتریش هستند، اصلاً دور از ذهن نیست.

 

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید  و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت اتریش

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!