شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

شرایط مهاجرت به کشور استرالیا

شرایط مهاجرت به کشور استرالیا

شرایط مهاجرت به کشور استرالیا

امروزه مهاجرت به استرالیا یکی از گزینه‌های پرمتقاضی در این کشور محسوب می‌شود. شرایط مهاجرت به کشور استرالیا بستگی به روش‌های مهاجرت به این کشور دارد. برای دریافت ویزای استرالیا شرایط و امتیاز فرد ، در انتخاب نوع مهاجرت موثر است. یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به استرالیا داشتن نمره حد نصاب ۶۰ است. این امتیاز برای اداره مهاجرت استرالیا، معیاری محسوب می‌شود که به وسیله آن می‌توان شرایط یک متقاضی اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا را تخمین زد.

مهاجرت به استرالیا چه شرایطی دارد؟

برای مشخص کردن شرایط مهاجرت به استرالیا باید ابتدا انواع مهاجرت به استرالیا را شناخت. زیرا هر یک از شیوه‌های مهاجرت به این کشور، شرایط جداگانه‌ای دارد که می‌تواند مورد توجه قرار گیرند.

۱-شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری، ساده‌ترین راه مهاجرت به این کشور است. شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری متفاوت است. ابتدا باید یک ویزای اقامتی ۴ماهه دریافت کرد. این ویزا بستگی به میزان سرمایه فرد متقاضی دارد. شرایط اخذ این نوع از ویزا به صورتی است که سن فرد باید از ۵۵سال کمتر بوده و گردش مالی در دو سال از چهار سال اخیر در این کشور حداقل به میزان ۵۰۰دلار استرالیا بوده و امکان اثبات کارفرمایی یا خویش‌فرمایی در ایران برای دو سال مالی در سابقه فرد متقاضی وجود داشته باشد. با داشتن این شرایط می‌توان برای دریافت این نوع از ویزا که با عنوان ویزای ۸۸نیز شهرت دارد در زمینه مهاجرت به استرالیا اقدام کرد. زمانی که ویزا برای شما صادر شد و مهاجرت به استرالیا داشتید باید برای راه‌اندازی کار خود برنامه‌ریزی کنید. شرط اینکه بتوانید برای خانواده خود نیز از این طریق اقامت دائم بگیرید داشتن حداقل ۲۰۰هزار دلار سرمایه استرالیا در کسب و کار و ۲سال سابقه فعالیت و ۳۰۰هزار دلار گردش مالی سالیانه است

پیشنهاد مطالعه »
چگونه از طریق ویزای 489 به استرالیا مهاجرت کنیم؟

۲-شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت

یکی از راه‌های مهاجرت به استرالیا اقدام از طریق داشتن مهارت و تخصص است. اگر فرد متقاضی مهاجرت به قصد کار در استرالیا مهاجرت کند مهم‌ترین شرایط مهاجرت وی داشتن امتیاز محسوب می‌شود. اگر این امتیاز به ۶۵ برسد فرد متقاضی شرایط مهاجرت به استرالیا را خواهد داشت. بنابراین با داشتن تخصص در یک زمینه اگر کارفرمایی از متقاضی حمایت کند از طریق ویزای ۱۸۶ می‌توان برای مهاجرت به استرالیا اقدام کرد. اگر هم شرایط مالی خوبی دارید با داشتن ۶۵ امتیاز مورد نیاز، می‌توانید از طریق ویزای ۱۸۹ جهت مهاجرت به استرالیا اقدام کنید.

معیار داشتن شرایط مهاجرت به استرالیا برای دریافت ویزا، مواردی مثل سن، تحصیلات، سابقه کار و میزان تسلط بر زبان انگلیسی است. اگر فردی اسپانسر مالی داشته باشد امتیاز بیشتری به دست می‌آورد و می‌تواند ویزا با شرایط بهتر را دریافت کند. اگر این حامی مالی فامیل باشد یا فردی از ایالت‌های کم جمعیت استرالیا باشد می‌تواند برای فرد متقاضی ۱۰امتیاز داشته باشد و فرد متقاضی شرایط مهاجرت به استرالیا را با ویزای ۴۸۹ کسب کند. این ویزا برای اقامت موقت ۴ساله صادر شده و بعد از چند سال تبدیل به اقامت دائم می‌شود.

اکنون استرالیا به دنبال سیاست تمرکززدایی از شهرهای بزرگ خود است بنابراین شهرهای کم جمعیت شانس بهتری برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق دریافت ویزای ۱۸۷ایجاد می‌کنند. بنابراین برای داشتن شرایط مهاجرت به استرالیا و دست یافتن به این ویزا باید ثابت کنید که صلاحیت داشتن سمتی که کارفرمای استرالیایی شما، برایتان در نظر گرفته را دارید. بهتر است که بدانید مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم، زمانی که دارای سابقه کاری در استرالیا باشید، دست‌یافتنی تر است.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189

۳-شرایط مهاجرت به استرالیا به صورت خانوادگی

سیاست استرالیا طوری اتخاذ شده است که برای حفظ کردن کانون خانواده و بزرگ شدن فرزندان در کنار والدین خود، ارزش بسیاری قائل است. اخذ اقامت استرالیا به همراه خانواده شرایط خاص خود را دارد. فردی که دارای اقامت دائم در استرالیا است، فرزندان وی می‌توانند از طریق ویزای فرزند به استرالیا مهاجرت کنند. از دیگر شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده این است که اگر فرزند فردی اقامت این کشور را دارد، والدین وی از طریق ویزای والدین اقامت این کشور را گرفته و به وی بپیوندند. سومین شرط مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده به این صورت است که نامزد یا همسر فرد استرالیایی باشد و فرد برای زندگی در استرالیا در کنار همسرش، تقاضای ویزای ازدواج یا نامزدی کرده و به این کشور مهاجرت کند. در این حالت اقامت برای فرد به صورت موقت صادر می‌شود. برای داشتن این نوع ویزا، آشنایی با زبان انگلیسی و داشتن تمکن مالی از شرایط اصلی مهاجرت به استرالیا محسوب می‌شود.

۴-شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای بازنشستگی

استرالیا برای متقاضیانی که مایلند بازنشستگی خود را در این کشور به سر ببرند ویزا صادر می‌کند. شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق دریافت ویزای بازنشستگی، داشتن ۵۵سال سن و تمکن مالی است و فرد باید در این زمینه تنها به همسرش وابسته باشد. این نوع از ویزا موقتی است اما امکان تمدید نیز دارد. مهم‌ترین شرط این نوع از مهاجرت، سرمایه‌گذاری در زمان اقامت در این کشور است.

۵-شرایط مهاجرت به استرالیا به قصد تحصیل

استرالیا دانشگاه‌های زیادی دارد که ۵تای آنها از دانشگاه‌های برتر جهان محسوب می‌شوند. مهاجرت به استرالیا برای تحصیل با ویزای تحصیلی موقتی صورت می‌پذیرد که معمولا تا پایان تحصیل فرد اعتبار دارد. پس از دریافت ویزا و ورود به استرالیا می‌توان تا پایان دوره تحصیل، در آنجا اقامت کرد. شرط مهاجرت به استرالیا و دریافت ویزای تحصیلی آن، پذیرش در یکی از دانشگاه‌های این کشور است. چنانچه بورسیه ندارید باید از عهده مخارج خود بربیایید. هزینه‌های اقامت دانشجویان در دانشگاه در حدود ۹۰ الی ۳۰۰دلار متغیر است و اقامت بیرون از دانشگاه برای فرد هزینه اجاره مسکن را نیز در پی خواهد داشت. دانشجویان بورسیه در استرالیا حقوق داشته و از این بابت مشکلی نخواهند داشت. در صورت نیاز در طول دوره تحصیل، اجازه کار به شکل پاره وقت را نیز خواهید داشت.
مشخص شد که هریک از شیوه‌های مهاجرتی استرالیا شرایط ویژه خود را دارد، اما با توجه به افزایش تعداد روزافزون مهاجر به این کشور، هر روز با شرایط سخت‌تری مواجه می‌شود. با این حال وجود شرایط سخت، سبب کم شدن متقاضیان مهاجرت نشده است. امروزه شرایطی وجود دارد که با فراهم کردن امکانات، به راحتی می‌توان به استرالیا سفر کرد.

پیشنهاد مطالعه »
بورسیه تحصیلی استرالیا

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت استرالیا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ