مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مهاجرت به کانادا (لیست هزینه ها + شرایط)

مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت به کانادا (لیست هزینه ها + شرایط)

فهرست مقاله
مهاجرت به کشور کانادا
مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت به کانادا متقاضیان بسیاری دارد، این متقاضیان برای رسیدن به هدف خود همواره از خود و دیگران می‌پرسند که برای مهاجرت به کشور کانادا از کجا شروع کنم؟

انسان‌ها به چندین دلیل به مهاجرت می‌اندیشند. دلایل مهاجرت برای این افراد ممکن است متفاوت باشد و بر اساس همین تفاوتی که در دلایل مهاجرت به چشم می‌خورد تنوع در شکل مهاجرت نیز دیده می‌شود. این تنوع در مهاجرت حاصل اهداف و شرایط مختلف افراد و متقاضیان مهاجرت به کانادا است.

مهاجرت را نمی‌توان یک قضیه و پروسه ساده به حساب آورد. مهاجرت معادل سفر به یک منطقه توریستی نیست. مهاجرت در معنای ترک کردن وطن محسوب می‌شود. مهاجرت یک حرکت بپر پیچ و خم است که نباید آن را ساده اندیشانه محسوب کرد. بنابراین برای این حرکت بزرک باید برنامه ریزی کر زیرا مهاجرت به کشور کانادا ممکن است یک ریسک محسوب شود.

بسیاری از افراد به کانادا مهاجرت کرده و گذرشان به زندان افتاده یا خانواده خود را از دست داده‌اند. برخی نیز مهاجرتی موفق داشته‌اند و به اهداف مورد نظر خود دست یافته‌اند. می‌توان گفت شیرینی‌های مهاجرت می‌تواند از تلخی‌های آن بیشتر باشد اگر متقاضی با برنامه و آگاهی فرایند مهاجرت خود به کانادا را شروع کند.

آشنایی با کشور کانادا

کانادا از کشورهایی است که متقاضیان بسیاری برای مهاجرت دارد. شاید درست نباشد که بین این کشور و کشورهای دیگر مقایسه در این زمینه صورت بگیرد زیرا هر کشوری شرایط، مزایا و معایب خاص خود را دارد اما می‌توان گفت کانادا نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی، کشوری ارزان تر محسوب شده و شرایط بهتری برای مهاجرت داشته باشد.

برای شروع فرایند مهاجرت، بهتر است در مورد کشور کانادا تحقیق کرده و اطلاعات جامعی در مورد فرایند مهاجرت به این کشور و شرایط آن برای خود فراهم کنید.

برای دریافت اطلاعات صحیح بهتر است به سایت اداره مهاجرت مراجعه کرده و اطلاعات سایت را به طور دقیق مطالعه کنید. واضح است که برای ورود به هر کشور باید قوانین و روش های ورود به آن کشور را دانسته و با آن آشنا باشید. در وب سایت اداره مهاجرت به کانادا می‌توان اطلاعات خوبی در زمینه مسائل بعد از مهاجرت ارائه می‌کند.

در مورد آب و هوا و شرایط جوی کانادا نیز تحقیق کنید زیرا این کشور از لحاظ آب و هوایی شبیه ایران نیست و شاید خیلی از متقاضیان نتوانند این نوع از شرایط جوی را تحمل کنند و همین مهاجرت را برای آنها سخت کند.

تحقیق شما باید جامع و کامل باشد و تنها شامل مهاجرت و مسائل مربوط به آن نشود. بلکه شما باید به مسائل بعد از مهاجرت نیز توجه کرده و مسائلی مثل اجاره خانه، هزینه زندگی، بیمه درمانی، کاریابی، نحوه استخدام، قوانین مربوط به مهاجرت و توضیحات کامل آن را نیز دریافت کرده و مطالعه کنید. بعد از جمع‌آوری اطلاعات کامل، تصمیم بگیرید که آیا می‌توانید یا علاقه دارید به کانادا سفر کنید یا نه؟ اگر پاسختان مثبت بود آن وقت می‌توانید پروسه مهاجرت را آغاز کنید.

 

شرایط شما برای آغاز مهاجرت

در ابتدای کار که در حال تحقیق هستید بهتر است خودتان را بشناسید و شرایط خود را با نوع مهاجرت و فرهنگ کشور کانادا تطبیق دهید. بهتر است بدانید مهاجرت به کار افرادی می‌آید که اهل تنوع و تجربه کردن شرایط جدید هستند.

افرادی که ریسک را می‌پذیرند تا زندگی جدیدی داشته باشند. افرادی که برای آشنایی با دنیای جدید، حاضرند دوری بسیاری از عزیزان خود را تحمل کنند.

بنابراین برای مهاجرت به کانادا باید اول از هر چیز، خودتان را بشناسید و بعد از آن با شرایط کشور کانادا آشنا باشید. از همان ابتدا که تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفتید بهتر است تقویت زبان خارجه خود را شروع کنید. از همان ابتدا باید شروع به خواندن زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه باشید.

هر چه بیشتر زبان بخوانید و زبان بدانید برایتان شرایط بهتر و آسانتری فراهم خواهد بود زیرا بسیاری از شکست‌های مهاجران به کانادا به دلیل عدم تسلط به یکی از زبان‌های رسمی این کشور است.

شما باید در آزمون‌های زبان شرکت کرده و مدرک داشته باشید زیرا هر دانشگاه یا برنامه مهاجرتی ممکن است نمره خاصی ر یا آزمون زبان خاصی را از شما بخواهد. هرچه بیشتر زبان بدانید موفق‌تر خواهید بود.

مهاجرت به کانادا و نوع مهاجرت به این کشور را بر حسب شرایط خود انتخاب کنید. این نوع از مهاجرت می‌تواند شامل تحصیل در کانادا، ویزای کاری کانادا، اکسپرس اینتری و پناهندگی به این کشور باشد.

برای انتخاب نوع هر یک از این مهاجرت‌ها و پشت سر گذاشتن فرایند آن می‌توانید اطلاعات و شرایط مربوط به هر یک از این نوع از مهاجرت‌ها را به طور کامل بررسی و مطالعه کنید تا بتوانید شرایط بهتری را برای نوع انتخاب خود داشته و با چشمانی باز آن را انتخاب کنید.

 

محاسبه هزینه‌های مهاجرت و زندگی در کانادا

برای شروع مهاجرت به کانادا، باید هزینه‌های مهاجرت به کانادا را که بستگی به تعداد افراد خانواده، نوع ویزا و روش‌های مهاجرتی دارد را بررسی کنید. اما در یک برآورد کلی می‌توان تا حدودی آن را تخمین زد. برای مشخص کردن هزینه زندگی در کانادا باید پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت.

بیشتر این هزینه‌ها شامل هزینه خرید یا اجاره مسکن، هزینه خرید اتومبیل، هزینه خوراک، پوشاک، تفریح و انرژی، درمان، بیمه و مالیات هستند. به طور کلی هزینه زندگی یک فرد، بدون در نظر گرفتن مسکن، در حدود ۷۵۰ الی ۹۵۰ دلار در کانادا است.

برای یک خانواده ۴نفره چیزی در حدود ۳هزار دلار در ماه متفاوت است که باید با شهر و استانی که در آن زندگی می‌کند تطبیق داده شود و میزان متفاوت آن مشخص شود.می توانید برای آشنایی با راه های مهاجرت به کشور کانادا به مقاله ای با نام روش های مهاجرت به کانادا مراجعه کنید.

تحصیل در کانادا

 

 

برای دریافت اقامت کانادا از طریق مهاجرت، برنامه‌های بسیاری وجود دارد. آشنایی به روش‌های مهاجرت به کانادا می‌تواند شما را برای دست‌یابی به هدف، بهتر راهنمایی کند.

کانادا کشوری است که هدف مهاجرت و اقامت بسیاری از متقاضیان است که هریک بر اساس شرایط و نیازهای مورد نظر خود، در این زمینه اقدام می‌کنند.

بنابراین برای اینکه بدانید جهت مهاجرت به کانادا باید از کجا شروع کرد تنها راه مطالعه و تحقیق در زمینه‌های مهاجرت به کانادا و نوع آنها است زیرا هر یک از انواع مهاجرت به این کشور شرایط و ضوابط خاص خود را دارند.

 

شرایط مهاجرت به کانادا

 

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید  و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

 

لینک مفید: سفارت کانادا

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *