Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

راه های مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

در حال حاضر کانادا یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت و زندگی محسوب می شود. شاید دلیل این محبوبیت، بیش از هر چیزی فرهنگ مهاجر پذیر این کشور باشد. در کانادا تقریبا از هر پنج نفر، یک نفر در کشور دیگری متولد شده است. از طرف دیگر ثبات اقتصادی این کشور و انگلیسی زبان بودن آن باعث شده تا خیلی ها به فکر مهاجرت به کانادا از طریق کار یا تحصیل باشند.

در ادامه انواع روش های مهاجرت به این کشور به طور خلاصه بررسی می شوند:

به طور کلی راه های مهاجرت به کانادا سه گزینه است. هر کدام از این موارد دارای موارد فرعی نیز هستند که نیاز به بررسی دقیق تری دارد و در مقالات دیگری جداگانه بررسی می شوند.

مهاجرت به روش اقتصادی:

در این شیوه ی مهاجرتی شما یا باید یک نیروی متخصص با مهارت های زبانی انگلیسی (و حتی بهتر انگلیسی و فرانسوی) باشید. معمولا در این حالت اگر سرمایه ی زیادی ندارید باید لااقل در سنین جوانی اقدام کنید. مهاجرت اقتصادی در سنین بالاتر مستلزم داشتن سرمایه ی بیشتر و همچنین سابقه ی راه اندازی یک کسب و کار مشابه در کشور خودتان می باشد.

 

مهاجرت به روش خویشاوندی:

شهروندان و افراد مقیم دائم در کانادا می توانند افرادی با نسبت های خویشاوندی نزدیک را تحت تکفل خود قرار دهند. البته شرط این کار داشتن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های شخص بدون کمک گرفتن از دولت کانادا است (استثنا در خصوص الحاق همسر این شرط الزامی نیست.).

شخصی که از طریق یکی از خویشاوندانش دعوت می شود می بایست دارای درجه خویشاوندی نزدیک با او باشد. این افراد شامل همسر، فرزندان، نوه ها، پدر و مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ، خواهر و برادر ( به شرط اینکه کمتر از هجده سال داشته باشد و تحت قیومیت پدر یا مادرش نباشد.) می باشند. همچنین شهروند یا مقیم دائم این کشور می تواند کودکی را که به فرزندخواندگی قبول کرده است به این کشور منتقل کند.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای کار کانادا

مقاله مرتبط: مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج

تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی:

یکی از همه گیرترین انواع مهاجرت به کانادا به خصوص در بین ایرانی ها مهاجرت تحصیلی است. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اول از همه می بایست از یک دانشگاه کانادایی پذیرش داشته باشید.

شرایط پذیرش دانشگاه های مختلف در کانادا با هم متفاوت هستند ولی با این حال داشتن مدرک زبان معتبر، نمرات و پیشینه ی تحصیلی خوب و همین طور ارتباط با یک یا چند استاد در دانشگاه ها می تواند این روند را تسهیل سازد. در مهاجرت تحصیلی ممکن است شخص مهاجر خودش هزینه ی خود را بپردازد و یا اینکه مبلغی به عنوان کمک هزینه و یا تمام هزینه ی زندگی و تحصیل از سوی یکی از کشورها و دانشگاه های ایران و یا کانادا به او پرداخت گردد.

اما اگر شما هم جز افرادی هستید که به مهاجرت به کانادا فکر می کنید اما هنوز مطمئن نیستید و یا نمی توانید بین مهاجرت به کانادا یا کشورهای دیگر تصمیم گیری کنید، در ادامه چند نمونه از مزیت های مهاجرت و زندگی در کانادا را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید تصمیم قطعی خود را بگیرید.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

  1. شرایط مهاجرت به کانادا
  2. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
  3. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
  4. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
  5. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
  6. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج
  7.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
  8. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
پیشنهاد مطالعه »
شرایط مهاجرت به کشور استرالیا

 

چرا مهاجرت به کانادا؟

 

نرخ بالای مهاجرت های موفق:

شاید برایتان جالب باشد که در سال 2017 آمارای منتشر شد که براساس آن تعداد سیصد هزار نفر توانسته اند اقامت دائم کانادایی کسب کنند. این افراد معمولا افراد جوان و متخصصی هستند که از طریق کار و یا تحصیل به این کشور مهاجرت کرده بودند.

 

نیاز بالا به نیروی کار:

جمعیت کانادا هم مانند خیلی از کشورهای توسعه یافته با سرعت زیادی در حال پیر شدن است. اما ادامه ی توسعه ی اقتصادی این کشور که جز برنامه های جدانشدنی پیش روی آن است نیازمند نیروی کار جوان می باشد.

بنابراین کانادا می بایست این نیروی کار جوان را از کشورهای دیگر وارد کند. معمولا سن مفید برای یک نیروی کار تحصیل کرده بین 25 تا 44 سال می باشد. جالب است بدانید که در سال 2016 فقط 25 درصد از مردم کانادا در این بازه ی سنی قرار می گرفتند. با توجه به روند منفی رشد جمعیت کانادا، تنها پذیرفتن نیروهای جوان از سایر کشورها می تواند مشکل این کشور را حل کند.

 

شاخص ارتقا انسانی:

کشور کانادا یکی از بهترین شاخص های ارتقا انسانی را در میان کشورهای دنیا دارد. این کشور به لحاظ این شاخص حتی از کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان و ژاپن هم پیشی گرفته است. از جمله مواردی که در این شاخص تاثیرگذار است، نرخ امید به زندگی، نسبت درامد به مخارج و همچنین امکان تحصیل و شکوفاسازی استعدادها می باشد.

 

دریافت اقامت دائم بعد از سه سال:

یکی از مهم ترین برگ های برنده ی مهاجران به کانادا در مقایسه به مهاجران سایر کشورها، امکان گرفتن اقامت تنها با سه سال پرداخت مالیات است. این زمان در مقایسه با اغلب کشورهای اروپایی که پس از پنج سال (انگلستان پانزده سال و سوییس ده سال) اقامت دائم به مهاجران می دهند بسیار زمان کمی می باشد.

پیشنهاد مطالعه »
روش های مهاجرت به کانادا

 

امکان داشتن هم زمان دو گدرنامه از دو کشور مختلف:

گذرنامه ی کانادا یکی از بهترین و معتبرترین گذرنامه های دنیا می باشد. شما با گذرنامه ی کانادایی خود می توانید به 185 کشور دنیا بدون ویزا و یا با اخذ ویزای در محل مسافرت کنید. به همین دلیل گذرنامه ی کانادایی ششمین گذرنامه ی معتبر دنیا به شمار می آید.

 

خدمات شروندی بسیار فوق العاده:

در کشور کانادا خدمات تحصیلی و درمانی برای کودکان زیر 12 سال رایگان است. علاوه بر آن خدمات درمانی برای شهروندان کانادایی در مقایسه با شهروندان آمریکایی بسیار ارزان تر بوده و همچنین خدماتی مانند حقوق بیکاری و حقوق بازنشستگی در کانادا نسبت به ایالات متحده از جایگاه بهتری برخوردار می باشد. خدمات درمانی برای شهروندان کانادایی که دارای بیمه درمانی هستند تقریبا رایگان صورت می گیرد.

با دقت به این مزایای شگفت انگیز به نظر می رسد دلیل استقبال مردم سراسر دنیا از مهاجرت به کانادا کاملا مشخص است. همه ی مهاجران به دنبال آینده ای بهتر به لحاظ اجتماعی، آموزشی و مالی هستند و علاوه بر آن مهم ترین دغدغه ی هر مهاجری اطمینان از آینده ای است که در کشور مقصد و بعد از گذشت چند سال می تواند داشته باشد.

کانادا به عنوان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا قوانینی دارد که به مهاجران نسبت به داشتن آینده ای روشن در این کشور اطمینان می دهد. به علاوه همه ساله به دلیل بیشتر شدن مهاجرت به کانادا قوانین جدیدی در این کشور به نفع مهاجران و برای تسهیل زندگی آن ها تصویب و اجرا می شوند.

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره