مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

امور مهاجرت

فهرست مقاله

امروزه افراد با هدف های گوناگونی مانند تحصیل کار، زندگی ،پناهندگی و… مهاجرت می کنند در حقیقت دنیای بیرون آنقدر قشنگ و رنگارنگ است که باعث شده بدون در نظر گرفتن شرایط واقعی، همه به فکر رفتن و مهاجرت باشند. اما متاسفانه تعداد زیادی از همین افراد آشنایی با مهاجرت و شرایط آن ندارندو ممکن است در این راه شکست بخورند یا تمام سرمایه‌ی خود را از طریق شرکت‌های کلاهبرداری از دست بدهند؛ بدون اینکه حتی پای خود را از مرز بیرون بگذارند.در این مقاله شرایط لازم برای امور مهاجرت و شرایط یک مهاجرت موفق رابرای شما توضیح خواهم داد تا با اطلاعات کامل و بهتری برای مهاجرت اقدام کنید.

 

شرایط یک مهاجرت موفق

 

بودجه‌ی خود را بررسی کنید

 

امور مهاجرت
امور مهاجرت

اولین قدم برای مهاجرت به یک کشور خارجی این است که شرایط و هزینه های خود را بررسی کنید. مطمئنا شما نمی‌توانید با جیب خالی یا بدون هیچ مهارت خاصی برای مهاجرت اقدام کنید.

 

ولی برای مهاجرت به اولین چیزی که باید فکر کنید، هزینه های مهاجرتتان است.شما باید بر اساس بودجه‌ی خود کشوری را انتخاب کنید که برای پذیرش شرایط آسان‌تری داشته باشد.

 

معمولا ارزان‌ترین و آسان‌ترین راه مهاجرت،که بسیاری از افراد انتخاب می کنند مهاجرت تحصیلی است که اگر بخواهید برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید، باید تمکن مالی خوبی داشته باشید.

 

ولی نکته جالب و خوش حال کننده این است که تمکن مالی شما بر اساس دلار و یورو دولتی محاسبه می‌شود؛ پس سرمایه‌ی خود را با ارز آزاد حساب نکنید.

 

نکته دیگر این است که، اگر اقوام شما در یکی از کشورهای خارجی زندگی می‌کنند، امتیاز و شانس شما برای مهاجرت بالاتر می رود.
ولی اگر سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت را ندارید بهتر است ابتدا بودجه‌ی لازم را جمع کنید و سپس به فکر مهاجرت باشید. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که بودجه‌ای که از آن حرف می‌زنیم، صرفا شامل پول نقد می‌شود.

 

اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که هرگز نباید به برگشتن فکر کنید؛ باید با عزم و اراده‌ای محکم برای مهاجرت اقدام کنید و تمام سرمایه‌ی خود را به پول نقد تبدیل نمایید تا شانس شما بالاتر برود.

 

آگاهی از تمام امور مهاجرت

 

قبل از هر چیز این نکته را در نظر بگیرید که برای مهاجرت، حتما باید صبر و حوصله داشته باشید. شاید تا سال‌ها نتوانید به شرایط مطلوب برای رفتن به کشور مقصدتان دست‌ پیدا کنید و تا مدت‌ها مجبور شوید با سختی امورات خود را بگذرانید.

 

اگر از طریق تحصیل اقدام می‌کنید، برای اخذ بورسیه تلاش کنید.معمولا هزینه دانشگاه های خارج از کشور چند برابر دانشگاه‌های ایران است و در برخی از کشورها، به دانشجو اجازه‌ی کار کردن نمی‌دهند.

 

علاوه بر این‌ها، سعی کنید اطلاعات خود را تا جایی که ممکن است کامل کنید.برای مثال، اگر کارت اقامت ترکیه دارید و می‌خواهید برای اقامت در قبرس جنوبی اقدام کنید،‌ ویزای شما بدون شک رد خواهد شد. چون ترکیه و قبرس جنوبی روابط خوبی با یکدیگر ندارند.

 

سعی کنید تا جایی که ممکن است از روابط، شرایط هر کشور سردربیاورید و مدارک خود را تمام و کمال تحویل دهید.کافی است مدارک تحصیلی و تمکن مالی خوبی داشته باشید.

مهارت‌ و تحصیلات کافی برای امور مهاجرت

 

امور مهاجرت
امور مهاجرت

اگر قرار است در کشور دیگری زندگی کنید، باید مهارت خاصی داشته باشید. شما باید خودتان را به کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، ثابت کنید.

 

اگر مهارت کافی داشته باشید سربار کشور دیگری نمی‌شوید و می‌توانید در سازمانی مشغول به کار شوید و هزینه‌های زندگی تان را تامین کنید.

 

در حقیقت، کشور مورد نظر شما باید از این نکته مطمئن شود تا بتواند روی تبعه‌ی خارجی سرمایه‌گذاری کند. علاوه‌ بر این قبل از اقدام برای مهاجرت، حتما باید تحصیلات بالایی داشته باشید.

 

امروزه هیچ‌جای دنیا افراد بی‌سواد را نمی‌پذیرند و اگر ترک تحصیل کرده‌اید، کار نمی‌کنید ، پس دور مهاجرت را خط بکشید. مهاجرت به کشوری دیگر مستلزم سواد و تحصیلات دانشگاهی است.

 

هرچند روش‌های دیگری برای مهاجرت وجود دارد ولی باز هم باید به زبان آن کشور تسلط داشته باشید که خودش جزو شرایط تحصیلی خواهد بود.

 

یادگیری زبان دوم یکی از موارد خیلی مهم است و حتی برای یک مسافرت ساده هم باید چند عبارت بلد باشید.
البته اگر تسلط کافی نداشته باشید، پذیرفته نمی‌شوید. چون یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مدارک لازم جهت مهاجرت، اخذ مدرک آیلتس یا گواهی معتبر سایر آزمون‌هاست که این مورد به کشوری بستگی دارد که به آن مهاجرت خواهید کرد.

 

انواع مهاجرت

 

  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت شغلی
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق ازدواج و…
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات