راه های مهاجرت به  مجارستان

مهاجرت به  مجارستان از طریق تحصیل

 

تحصیل در  مجارستان با هزینه های پایین تحصیلی همراه می باشد . یکی از مزایای تحصیل در  مجارستان ، نبود محدودیت سنی در مقاطع تحصیلی و از دیگر مزایای تحصیل در  مجارستان نیاز نبودن به ارائه مدرک زبان به دانشگاه  می باشد .

تحصیل در  مجارستان در تمامی مقاطع و بیشتر دروس تحصیلی به صورت زبان انگلیسی برگزار می شود .

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی  مجارستان

 

  • ارائه اصل و کپی برابراصل پاسپورت
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
  • ارائه عکس
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
  • ارائه انگیزه نامه
  • ارائه CV
  • ارائه تاییدیه تمکن مالی از بانک معتبر در کشور مبدا
  • ارائه فرم تکمیل شده به جهت اخذ ویزای تحصیل در مجارستان

 

مهاجرت به  مجارستان از طریق کار

 

یکی از روش های اخذ ویزای کار در  مجارستان ، درخواست کاری می باشد .

متقاضی کار خارجی بین المللی ، رزمه کاری به همراه سوابق کاری ذکر شده در آن و رزومه تحصیلی خود را به صورت آنلاین در اختیار کارفرما در  مجارستان ( حقیقی یا حقوقی ) می گذارد ، کارفرما بعد از بررسی مدارک ارسالی ، نتیجه را به نیروی کار خارجی اعلام می دارد .

البته شرایط اخذ کار در  مجارستان نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی ، خاص می باشد و در صورت بررسی شرایط از طریق کارفرما و دولت  مجارستان ، تقریبا شش ماه زمان خواهد برد .

کارفرما ( حقیق یا حقوقی ) در  مجارستان برای یافتن نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر خود باید به مدت سه ماه برای استخدام نیروی کار در کشور  مجارستان آگهی نماید ، در صورت نبود نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر ، باید نشر آگهی را به مدت سه ماه دیگر در بین دیگر کشورهای اروپایی برای یافتن نیروی کار ادامه دهد ، مجددا در صورت نبود نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر ، کارفرما می تواند با کسب اجازه کار نیروی کار خارجی در  مجارستان ، دعوت نامه کاری رسمی برای متقاضی کار خارجی ارسال نماید .

متقاضی کار با دریافت دعوت نامه به همراه دیگر مدارک می تواند برای اخذ ویزای کار در  مجارستان اقدام نماید .

یکی دیگر از راه های اخذ کار در  مجارستان از طریق تحصیل می باشد .دانشجویان در  مجارستان بعد از اتمام تحصیل خود ، می توانند به وسیله ی کاریابی در  مجارستان ، شغل متناسب با رشته تحصیلی خود را پیدا و مشغول به کار شوند .

در این هنگام است که فارغ التحصیلان می توانند برای اخذ ویزای کار به اداره مهاجرت  مجارستان مراجعه و برای اخذ اقامت  مجارستان نیز اقدام نمایند .

 

مهاجرت به  مجارستان از طریق ازدواج

 

مهاجرت به  مجارستان از طریق ازدواج زمانی صورت می گیرد و منجر به اقامت  مجارستان می شود که متقاضی با یک تبعه  مجارستانی ازدواج رسمی و یک زندگی قانونی داشته باشد .

 

مهاجرت به  مجارستان از طریق سرمایه گذاری

 

سرمایه گذاری در  مجارستان از طرق مختلفی انجام می گیرد ، خرید ملک ، ثبت شرکت و کارآفرینی در  مجارستان و خرید اوراق قرضه دولتی .

برای سرمایه گذاری در  مجارستان ، سرمایه گذاران باید حداقل سرمایه اعلام شده از طرف دولت  مجارستان در حساب شخصی سرمایه گذارر سپرده شده باشد . سرمایه گذاران می توانند با خیال راحت و بدون ریسک در  مجارستان ، در بخش های اقتصادی و تجاری های کلان سرمایه گذاری نمایند .

برای ثبت شرکت در  مجارستان ، نیاز به متقاضی به صورت حضوری در  مجارستان نمی باشد . برای ثبت شرکت یک سری باید لزوما مورد اجرا قرار بگیرند و شرکت در ادارات محلی ثبت گردد .

برای کارآفرینی در  مجارستان ارائه بیزینس پلن به دولت  مجارستان از الزامات می باشد ، چون ارزیابی کارآفرینی متقاضیان در  مجارستان براساس پتانسیل بالای آن ها انجام می گیرد.

 

مهاجرت به  مجارستان از طریق تولد

 

اخذ اقامت و تابعیت  مجارستان از طریق تولد ، اصولا بر پایه اصل خون می باشد و نوزاد متولد شده در صورتی می تواند به طور مستقیم اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد در  مجارستان را به دست آورد که از پدر و یا مادری متولد شده باشد که از تبعه های  مجارستانی محسوب شوند

 

مهاجرت به  مجارستان از طریق پناهندگی

 

 به طور کلی پناهندگی از خطرناک ترین اعمال مهاجرت به شمار می رود . سازمان مهاجرتی آوات به هیچ عنوان  مهاجرت از طریق پناهندگی را نه تنها به  مجارستان بلکه به هیچ کشور دیگری پیشنهاد نمی دهیم.

مجارستان در غرب قاره اروپا واقع شده است و با کشورهای از جمله اوکراین، اسلوونی، اتریش و اسلواکی همسایه می باشد و مردم این کشور به زبان مجاری صحبت می کنند و پایتخت آن نیز شهر بوداپست می باشد که یکی از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای جهان می باشد.

این کشور در سال 2004 به اتحادیه ی اروپا پیوست و برای سفر به این کشور بایستی ویزای شینگن را داشته باشید چرا که در غیر این صورت اجازه ورود به خاک  مجارستان را نخواهید داشت.

امروزه با توجه به شرایط مطلوب زندگی در این کشور، مهاجرت های بسیار زیادی در حال شکل به  مجارستان می باشد چرا که اقتصاد این کشور از ثبات نسبی بسیار خوبی برخوردار بوده و نرخ تورم و بیکاری در این کشور نزدیک به صفر می باشد که این امر سبب شده است نظر و توجه افراد زیادی به سوی کشور  مجارستان جذب شود. مسئولان کشور  مجارستان را نیز شرایط و قوانین بسیار خاصی را برای افرادی که به دلایل متفاوتی به این کشور سفر می کنند، وضع کرده اند و سعی بر آن دارند تا تمام امکانات رفاهی را این مهاجرین خود به وجود بیاورند.

این مقاله سعی بر این دارد تا اطلاعاتی را در مورد راه های مهاجرت به  مجارستان، مهاجرت تحصیلی به  مجارستان و شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به  مجارستان را برای شما عزیزانی که به این موضوع علاقه مند هستید، ارائه دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

مهاجرت به  مجارستان

با توجه به مساعد بودن شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور  مجارستان، افراد بسیار زیادی به دنبال راه ها و روش های گوناگون برا مهاجرت به این کشور هستند که از جمله ی مهم ترین راه ها و روش های مهاجرت به  مجارستان می توانیم به موارد زیر اشاره هایی داشته باشیم:

–          مهاجرت از طریق ازدواج

–          مهاجرت از طریق تولد

–          مهاجرت از طریق تحصیل

–          مهاجرت از طریق کارآفرینی

–          مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

–          مهاجرت از طریق کار

اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور  مجارستان را دارید می توانید با توجه به شرایط خود یکی از راه ها و روش های مذکور را انتخاب کرده و اقدام به مهاجرت خود داشته باشید.

یکی از راحت ترین راه های به دست آوردن اقامت کشور  مجارستان، مهاجرت از طریق ازدواج و تولد می باشد که نیازی به مدارک پیچیده و شرایط بسیار خاص ندارد.

همچنین از سخت ترین راه های مهاجرت به این کشور نیز می توان به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی اشاره کرد که بایستی تمام مدارک مربوط به خود و سرمایه خود را آماده و مهیا کنید. شما می توانید در مورد شرایط هریک از مهاجرت ها به  مجارستان با دوستان ما در سازمان مهاجرت آوات مشورت های لازم را انجام داده و با در نظر گرفتن شرایط خود یکی از این راه ها را برای مهاجرت خود برگزینید.

مهاجرت تحصیلی به  مجارستان

همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد یکی از راه های مهاجرت به کشور  مجارستان، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد که بسیاری از دانشجویان و جوانان برای ادامه تحصیل و زندگی، این کشور را انتخاب می کنند و شما می توانید شاهد صف های طولانی در جلوی درب کنسولگری های این کشور باشید که برای پر کردن فرم درخواست اخذ ویزای تحصیلی روزها منتظر وقت سفارت تحصیلی کشور  مجارستان هستند.

شما می توانید در هر مقطعی که دوست داشته باشید در این کشور به ادامه تحصیل بپردازید. دانشجویان زیادی از تمام کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی به  مجارستان اعلام تقاضا می کنند که مسئولان این کشور نیز با آغوش گرمی از مهاجرت تحصیلی به  مجارستان استقبال کرده و سعی بر آن دارند تا تمام انتظارات این دانشجویانی را که با مهاجرت تحصیلی به  مجارستان سفر کرده اند را برآورد سازند. شما می توانید با دریافت دعوتنامه به راحتی پذیرش خود، در یکی از دانشگاه های این کشور را به دست بیاورید و با اخذ این پذیرش، فرصت بسیار خوبی را برای زندگی در کشور  مجارستان را کسب کرده و بتوانید لذت داشتن یک زندگی لاکچری و مدرنی را تجربه کنید به شرط آنکه از قوانین موجود و وضع شده پیروی کرده و به حق و حقوق خود و دیگران احترام بگذارید.

مهاجرت تحصیلی به  مجارستان امروزه آرزوی بسیاری از جوانان می باشد و اگر شما همچنین فرصتی را به دست آورده اید بایستی ارزش آن را دانسته و به داشتن آینده ی درخشان امیدوار شوید.

شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به  مجارستان

شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به  مجارستان در رشته های مختلف تحصیلی متفاوت خود بود که همچنین این شرایط برای مقاطع های گوناگون نیز متغیر می باشد. در زیر به مواردی از شرایط عمومی لازم برای مهاجرت تحصیلی به  مجارستان اشاره هایی کرده ایم:

–          ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه

–          ارائه گواهی مبنی بر نداشتن بیماری

–          ارائه آخرین مدرک تحصیلی

–          ارائه ترجمه ریز نمرات

–          ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر

–          دعوتنامه در صورت وجود داشتن بایستی ارائه شود

–          اخذ ویزای تحصیلی کشور  مجارستان

یکی از مهم ترین شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به  مجارستان، اخذ ویزای تحصیلی  مجارستان می باشد که هر دانشجویی قبل از ورود به این کشور بایستی بتوانید ویزای خود را دریافت و اخذ نماید. برای دریافت به موقع ویزای خود می توانید چند هفته قبل تر از مهاجرت خود به دریافت ویزای خود اقدام کرده تا از سفرتان جای نمانید.

برای دریافت ویزای تحصیلی نیز بایستی یک سری مدارکی را از قبل آماده و مهیا کنید و سعی بر آن داشته باشید تا هیچ گونه کم کاستی در ارائه مدارک خود نداشته باشید تا مشکلی به وجود نیاید. شما با مهاجرت تحصیلی به  مجارستان می توانید از جاذبه های بسیار دیدنی و زیبایی این کشور نیز بازدید کرده و بهترین لحظات و خاطرات را برای خود به ارمغان بیاورید. همچنین می توانید با داشتن ویزای شینگن این کشور، به کشورهای عضو شینگن نیز مسافرت کرده و از جاذبه های گردشگری این کشورها نیز بازدید کنید و تجارب بسیار زیادی را در این سفرها به دست بیاورید.

شرایط ویزای کار مجارستان

اگر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشید یا ساکن کشور مجارستان هستید، نیاز به ویزا یا اجازه کار نخواهید داشت ، ولی در صورتی که از شهروندان اتحادیه اروپا نباشید، نیازمند اخذ ویزای کار کشور مجارستان یا اجازه کار در این کشور می باشید.

این برنامه از طریق اداره مهاجرت کشور مجارستان انجام می گیرد و با یک قرارداد کار معتبر بین متقاضی و یک شرکت مجارستانی تنظیم  شده و روشی بسیار پیچیده و وقت گیر است .

شما بایستی دعوت نامه ای از جانب یک کارفرما از کشور مجارستان جهت کار در مجارستان دریافت کنید. جهت دریافت این دعوت نامه بایستی پانزده روز کاری در کشور مجارستان آگهی با شرایط جذب نیروی کار درج نمایید و در صورتی که ، شخصی متقاضی متناسب با شغل مورد نظر نبود ، بار دیگر این آگهی به مدت ۱۵ روز کاری در اتحادیه اروپا درج می گردد ، و مجددا اگر کسی متقاضی دریافت این شغل نبود ، دعوت نامه برای شما ارسال می گردد که امری ممکن به نظر می رسد و اجازه کار متقاضی در ظرف ۱۵ روز اعلام می گردد .

و متقاضی می تواند برای درخواست ویزای کاری خود به سفارت خانه ی مجارستان در کشور خود مراجعه می نماید .

شرایط ویزای کار مجارستان

در مورد شرایط ویزای کار مجارستان باید بدانید که  مدت زمان اقامت متقاضی از طریق ویزای کاری مجارستان ، به مدت ۲ سال است و بعد از اتمام این مدت ، کارفرما در صورت رضایت داشتن از کارمند خود یا نیروی کار متخصص خود ، می تواند ویزای کاری مجارستان را تمدید نماید و در نهایت بعد از گذشت چندی ، متقاضی می تواند برای اقامت دائم مجارستان اقدام نماید و درخواست دهد .

در ضمن شما برای دریافت کار در کشور مجارستان ، نیازمند دانش زبان مجاری نیز هستید.

حال شما با حضور در این کشور و اجازه کار پاره وقت ، نیمه وقت از طریق دعوت نامه رسمی از کار فرمای مجارستانی یا کار دانشجویی ۲۰  ساعته در هفته بواسطه ویزای تحصیل مجارستان دارید، که می توانید با جستجو در آگهی های اعلام شده یا در اداره کار ثبت شده ، به کار مورد نیاز خود دست یابید و ویزای تحصیلی مجارستان را به ویزای کاری مجارستان ، تبدیل نمایید.

البته لازم به ذکر است که کشور مجارستان فرصت های شغلی بسیاری ندارد و دانشجویان باید قبل از اتمام تحصیلات خود در کشور مجارستان بر این باشند که موقعیت های کاری در دیگر کشور های اروپایی را نیز در نظر بگیرند .

کشور مجارستان به علت نرخ بیکاری بالایی که دارد نمی تواند مکان مناسبی برای کاریابی دانشجویان و کسانی که به دنبال ویزای کاری مجارستان هستند ، باشد

البته یک موقعیت خوبی که کشور مجارستان برای مهاجرت در اختیار ایرانیان قرار می دهد مهاجرت تحصیلی از طریق دوره های زبان  می باشد و این در صورتی است که از طرف دیگر کشور های اروپایی برای دوره های زبان به ایرانیان ویزای تعلق نمی گیرد و اما به هر حال در نهایت بعد از اتمام تحصیل در مجارستان ، متقاضی می تواند ویزای تحصیلی را به ویزای کاری مجارستان تبدیل نماید .

 

توصیه موسسه حقوقی و بین المللی آوات در امر مهاجرت به مجارستان به شما متقاضیان عزیز این می باشد که ، متقاضیان می توانند برای تحصیل در دوره های زبان انگلیسی به کشور مجارستان مهاجرت نموده و در صورت اتمام مدت ویزای تحصیلی مجارستان می توانند موقعیت کاری موجود در بین کشور های عضو شنگن را در نظر بگیرند و فرصت شغلی خود را در کشور های اروپایی دیگر فراهم آورند .

 

در حال حاضر کشور های اروپایی دیگر به علت کمبود نیروی کار متخصص در خواست نیروی کار دارند و این می تواند برای متقاضیان یک سکو پرتابی از پیشرفت در جهت موقعیت کاری کشور های اروپایی نظیر اتریش ، آلمان و … باشد .

 

هزینه زندگی در کشور مجارستان

شایان ذکر است ، هزینه های زندگی در کشور مجارستان برای یک نفر مجرد حدودا ماهی ۶۵۰ تا ۸۰۰ یورو ، می باشد. که این هزینه ها شامل موارد پوشاک ، آب ، برق ، اینترنت ، خوراک و … می باشد . هزینه اجاره خانه و آپارتمان در کشور مجارستان پایین تر از کشور ایران است ، ولی به صورت کلی هزینه های زندگی ده درصد از کشور ایران بیشتر می باشد .