مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

بورسیه تحصیلی در مجارستان

فهرست مقاله

بورسیه تحصیلی در مجارستان

در این مقاله بورسیه تحصیلی در مجارستان را بررسی می کنیم.مجارستان از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی می باشد که به داشتن دانشگاه های بسیار معروف شهرت جهانی دارد و این موضوع سبب جذب دانشجویان بسیار زیادی از کشورهای جهان می باشد. هم چنین تحصیل در مجارستان یکی از راحت ترین و ساده ترین راه های مهاجرت به کشور مجارستان بوده و بسیاری از افراد برای سفر و به دست آوردن تابعیت این کشور، تحصیل در مجارستان را انتخاب می کنند.

رشته های بسیار مختلفی در این کشور مورد تحصیل واقع شده اند که رشته های پزشکی این دانشگاه ها نیز یکی از برترین رشته ها بود به طوری که دانشجویان بسیاری در قاره اروپا برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ها روانه کشور مجارستان می شوند. امروزه تحصیل در کشور مجارستان، مورد توجه بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز واقع شده است و دانشجویان برای داشتن آینده ی درخشان سعی بر آن دارند تا در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند.

توجه داشته باشید که نکات قوت بسیار زیادی در دانشگاه های کشور مجارستان وجود دارد که همین نکات قوت دلیل اصلی دانشجویان و متقاضیان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ها می باشد.

همچنین کشور مجارستان تسهیلات و امکانات بسیار فوق العاده ای برای دانشجویان غیر بومی خود ارائه می دهد و سعی بر آن دارد تا بعد از فارغ التحصیل شدن دانشجویان، آنان را در مشاغل مختلفی جذب کرده و از تجربیات و دانش فارغ التحصیلان استفاده کند.

سطح زندگی و پایه های حقوق در این کشور بسیار عالی می باشند و افراد می توانند با شاغل شدن در این کشور فرصت یک زندگی استاندارد و خوبی را به دست بیاورند. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد بورسیه تحصیلی در مجارستان، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان و انواع بورسیه تحصیلی در مجارستان توضیحاتی را برای دوستانی که علاقه مند به این موضوع هستند، ارائه دهیم. لطفا با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

بورسیه تحصیلی در مجارستان

بورسیه تحصیلی در مجارستان در سال 2013 به صورت رسمی به ثبت رسید و برخی از دانشگاه های کشور مجارستان برای دانشجویان که شرایط مورد نظر را دارند بورسیه های تحصیلی ارائه دادند. بالا بودن سطح آموزش در مجارستان نیز تاثیر بسیار زیادی را بر روی بورسیه تحصیلی در مجارستان داشته است.

مدارکی که دانشجویان از دانشگاه های کشور مجارستان به دست می آورند مورد تایید وزارت علوم کشور ایران نیز می باشد و افراد می توانند با همین مدرکی که در دست دارند شغل بسیار مناسبی را برای خود داشته باشند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان

دانشجویان بایستی در نظر داشته باشند که برای دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان شراط و مدارکی را از قبل آماده و مهیا کنند که از جمله شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          دعوتنامه

–          پر کردن فرم درخواست تحصیل در مجارستان

–          پاسپورت و مدارک شناسایی

–          دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

–          ارائه ریز نمرات و ترجمه ریز نمرات

–          ارائه آخرین مدرک تحصیلی

–          ترجمه آخرین مدرک تحصیلی

–          گواهی پزشکی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری

–          گواهی مبنی بر نداشتن سوء پیشینه

یکی از مهم ترین مدارکی که بایستی آن را در اسرع وقت تهیه و اخذ کنید. ویزای تحصیلی کشور مجارستان می باشد. توجه داشته باشید که بدون دریافت ویزای تحصیلی مجارستان نمی توانید به خاک این کشور ورود داشته باشید، به همین دلیل سعی کنید که مرحله اخذ ویزا تحصیلی را جدی گرفته و به موقع دریافت نمایید.

انواع بورسیه تحصیلی در مجارستان

دانشجویان می توانند در مقاطع بسیار مختلفی بورسیه تحصیلی در مجارستان را دریافت کنند که از جمله این مقاطع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          بورسیه تحصیلی در مجارستان در مقطع کارشناسی: دانشجویان بایستی مدرک دیپلم خود را ارائه دهند و می توانند در رشته های مانند حقوق و مدیریت، پزشکی و روانشناسی به ادامه تحصیل بپردازند.

–          بورسیه تحصیلی در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد: یکی از پرطرفدارترین مقاطع ای می باشد که دانشجویان درخواست اخذ بورسیه را دارند. برای تحصیل در این مقطع بایستی مدرک کارشناسی خود را ارائه دهید. معمولا دوره های این مقطع 1 الی 2 سال می باشد.

–          بورسیه تحصیلی در مجارستان در مقطع دکتری: دانشجویان دکترا می توانند به مدت 30 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازند و این امر باعث می شود که به راحتی بتوانند از پس هزینه های پژوهشی خود بر بیایند. دانشجویان دکترا بایستی مدارک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهند و دوره های مربوط به این مقطع حدود  3 الی 5 سال می باشد که البته این موضوع بستگی به رشته تحصیلی خواهد داشت.

ارزش بورسیه تحصیلی در مجارستان

ارزش بورسیه تحصیلی در مجارستان برای دانشجویان در مقاطع های مختلف متفاوت خواهد بود به طوری که می توان ارزش بورسیه تحصیلی در مجارستان را به صورت ذیل نام برد:

–          برای دانشجویان کارشناسی:

کمک هزینه ای در حدود 150 دلار به صورت ماهیانه

–          برای دانشجویان کارشناسی ارشد:

کمک هزینه ای در حدود 150 دلار به صورت ماهیانه

–          برای دانشجویان دکتری:

کمک هزینه ای در حدود 450 دلار به صورت ماهیانه

همچنین دانشجویان علاوه بر دریافت کمک هزینه های مربوط می توانند از خوابگاه های خودگردان دانشگاه های مربوط نیز استفاده کرده و هیچ گونه هزینه ای را از بابت اقامت پرداخت نکنند.

توجه داشته باشید که دانشجویان می توانند به صورت میانگین هفته ای 20 ساعت نیز به کار دانشجویی بپردازند تا بتوانند به راحتی از پس هزینه های زندگی خود بر بیایند. البته بایستی به این نکته توجه کنید که هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مجارستان مناسب و معقول می باشد و دانشجویان می توانند به راحتی این هزینه ها را متقبل شده و پس اندازهای خوبی را نیز داشته باشند. تمام دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دانشگاه های مجارستان را دریافت کرده اند توسط دولت مجارستان بیمه پزشکی خواهند شد.

این مقاله در مورد بورسیه تحصیلی در مجارستان می باشد که امیدواریم دانشجویان و علاقمندان به این موضوع، با مطالعه ان توانسته باشند بهترین اطلاعات را به دست آورده باشند. همچنین دانشجویان می توانند با مراجعه به سازمان مهاجرت آوات اطلاعات دقیق تری را در مورد بورسیه تحصیلی در مجارستان کسب کنند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *