مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان

خلاصه مقاله : اخذ اقامت جمهوری آذربایجان در سالهای اخیر با استقبال زیادی مواجه شده است. جمهوری آذربایجان شرایط و تسهیلات ویژه برای افراد خارجی که تمایل به سکونت در این کشور دارند ایجاد کرده است. سرمایه گذاری، تحصیل، کار و ازدواج برخی روشهای اخذ اقامت این کشور محسوب می شوند.
روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان

روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان

فهرست مقاله
روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان
روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان در همسایگی ایران از اقتصاد رو به رشد و آینده روشنی برخوردار است. دولت آذربایجان در سالهای اخیر اقدامات زیادی در جهت توسعه زیرساخت های این کشور برداشته است. از طرفی جذب سرمایه گذاران خارجی و رونق بخش گردشگری به بهبود وضعیت اقتصادی و رفاهی این کشور کمک شایانی نموده است. با در نظر گرفتن کلیه موارد، متقاضیان خارجی زیادی در سالهای اخیر از کشورهای اطراف مانند ایران و سایر کشورهای جهان تصمیم به اقامت در جمهوری آذربایجان می نمایند. در ادامه به بررسی و معرفی انواع روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان خواهیم پرداخت.

اقامت جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان با فراهم آوردن شرایط و تسهیلات ویژه برای متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی که اقدام به سرمایه گذاری، تحصیل، کار و اخذ اقامت کشور آذربایجان می نمایند، مورد توجه افراد خارجی زیادی قرار گرفته است. متقاضیان با انواع روشهای اخذ اقامت موقت آذربایجان می توانند خانواده خود را نیز به آذربایجان ببرند. ویزای موقت آذربایجان بسته به نوع ویزا یکساله و یا دوساله بوده و در صورت برقرار بودن شرایط قابل تمدید برای سالهای بعد است. اقامت  آذربایجان تحت شرایطی قابل تبدیل به اقامت دائم است.

برخورداری از استانداردهای اروپایی در سیستم آموزشی، سرمایه گذاری شرکتهای خارجی و بین المللی به ویژه در حوزه نفت و گاز و نیاز به نیروی متخصص در زمینه انرژی، صنایع و علوم پزشکی منجر به تمایل افراد متخصص و سرمایه گذاران خارجی برای اقامت در آذربایجان شده است. در ادامه به معرفی انواع روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان و تشریح آن خواهیم پرداخت.

روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان

"روشهای

 

برای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان روشهای متعددی وجود دارد. افراد خارجی می توانند از طریق هر یک از روشهای قانونی و تصویب شده توسط دولت آذربایجان مجوز اقامت و زندگی در این کشور زیبا را اخذ کنند. نزدیکی به ایران و مشابهت فرهنگی زیاد میان مردم ایران و آذربایجان امکان سکونت را برای ایرانیان آسان نموده است. از طرفی کشور آذربایجان دارای نرخ بیکاری پایین در حدود ۵ درصد و نرخ تورم زیر پنج درصد است. رشد اقتصادی این کشور در سالهای اخیر از روند صعودی برخوردار بوده و بدین ترتیب سکونت و زندگی در آذربایجان گزینه ای اقتصادی و مقرون به صرفه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی محسوب می شود.

برای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان روشهای مختلفی به شرح ذیل وجود دارد:

  1.  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری: یکی از روشهای معمول برای اخذ اقامت موقت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، افتتاح سپرده در بانک، خرید سهام در بورس، خرید سهام شرکتهای فعال در آذربایجان، ثبت شرکت و یا خرید اوراق قرضه دولتی امکان پذیر است.
  2.  اخذ اقامت از طریق تولد: جمهوری آذربایجان تابع قانون خون در تولد است. طبق این قانون فرزندی که از والدین آذری متولد شود در هر کجای جهان تابعیت آذربایجان را خواهد داشت. در این صورت فرزندانی که از والدین غیر تبعه آذربایجان در این کشور متولد شوند مشمول تابعیت آذربایجانی نمی شوند. در این مورد نوزادانی که والدین آنها مشخص نیست می توانند تابعیت آذربایجان را بدست آورند.
  3.  اخذ اقامت تحصیلی: دانش آموزان و دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش و تحصیل در مدارس و دانشگاه های آذربایجان می شوند در طول دوران تحصیل از ویزای تحصیلی و اقامت موقت برخوردارند. این افراد تا پایان مدت تحصیل می توانند در آذربایجان زندگی و تحصیل کنند.
  4.  اخذ اقامت از طریق پیشنهاد شغلی: یکی از روشهای معمول در اخذ اقامت آذربایجان داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای آذربایجانی است. افرادی که پیشنهاد شغلی معتبر دارند می توانند به همراه خانواده خود در آذربایجان زندگی کنند.
  5.  اخذ اقامت موقت از طریق ازدواج: افراد خارجی که با تبعه آذربایجانی ازدواج کنند می توانند ویزای موقت  آذربایجان را بدست آورند. این افراد باید ازدواج خود را در اداره ثبت احوال افراد خارجی در آذربایجان ثبت کنند.

در موارد فوق انواع روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان را معرفی کردیم. هر یک از روشهای فوق تابع شرایط و مقررات مختص به خود بوده و در صورت داشتن شرایط قابل تمدید خواهند بود.

اخذ اقامت موقت آذربایجان

انواع روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان که معرفی گردید منجر به اقامت موقت یکساله و در برخی موارد دو ساله می شوند. متقاضیان می توانند در سالهای بعد بسته به نوع ویزای موقت و شرایط خود درخواست تمدید ویزا را داشته باشند. به عنوان مثال ویزای تحصیلی یکساله و تا پایان مدت تحصیل قابل تمدید است.

ویزاهای کاری معمولا یکساله و یا دوساله هستند و امکان تمدید تا پنج سال را دارند. در روش ازدواج ابتدا ویزای موقت سه ساله به فرد خارجی داده می شود و پس از این مدت امکان تبدیل به ویزای دائم وجود دارد. برای اطلاع از انواع روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرایط اخذ اقامت دائم جمهوری آذربایجان

"روشهای

 

افرادی که قصد زندگی و سکونت دائم در جمهوری آذربایجان را دارند می توانند به طور معمول پس از پنج سال زندگی و سکونت در آذربایجان درخواست تبدیل اقامت موقت به دائم آذربایجان را داشته باشند. اقامت دائم امکان زندگی و سکونت همیشگی در این کشور را به افراد می دهد. این افراد به همراه خانواده خود می توانند در جمهوری آذربایجان زندگی کرده و به کار و تحصیل مشغول شوند. اخذ اقامت جمهوری آذربایجان به صورت دائمی با تابعیت آذربایجان تفاوت دارد.

تابعیت آذربایجانی که با داشتن پاسپورت آذربایجان همراه است امتیازات کاملی همانند یک شهروند آذری را برای فرد خارجی به همراه دارد. نکته مهم در اخذ تابعیت جمهوری آذربایجان این است که این کشور تابعیت دو گانه را به رسمیت نمی شناسد لذا افرادی که درخواست تابعیت آ‌ذربایجان را دارند باید از تابعیت قبلی خود خارج شوند. اخذ شهروندی آذربایجان و داشتن پاسپورت به طور معمول پس از سه سال اخذ اقامت دائم آذربایجان امکان پذیر است.

اخذ اقامت آذربایجان با آوات

"روشهای

 

موسسه آوات با سالها تجربه و تخصص در امور مهاجرتی و اخذ اقامت جمهوری آذربایجان و سایر کشورهای دیگر خدمات تخصصی ارائه می نماید. اگر جزو متقاضیانی هستید که درخواست اخذ اقامت آذربایجان را دارید می توانید از خدمات مشاوره کارشناسان حقوقی آوات بهره مند شوید.

کارشناسان آوات با بررسی شرایط متقاضی نسبت به ارائه بهترین پیشنهاد به فرد اقدام می نمایند. بررسی مدارک مورد نیاز، راهنمایی تکمیل و اخذ اقامت جمهوری آذربایجان در کمترین مدت زمان ممکن را با آوات تجربه نمائید.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!