شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

چگونگی اخذ ویزای کار اتریش

چگونگی اخذ ویزای کار اتریش

دانستن چگونگی اخذ ویزای کار اتریش می تواند به افراد در زمینه مهاجرت به اتریش  و کسب شغل مناسب و مورد نظر کمک کند. به همین دلیل بر آن شدیم تا به یکی از مهم ترین قانون های مهاجرت در کشور اتریش بپردازیم.کشوراتریش کشوری کوچک و کم جمعیت در مرکز اروپا است. بیش از 20 درصد افراد ساکن این کشور مهاجر هستند و به همین دلیل آن را کشوری مهاجرپذیر توصیف می کنند. پایتخت این کشور وین است که بالاترین تراکم جمعیت را دارد. بسیاری کشور اتریش را به دلیل اقتصاد قوی آن می شناسند به طوری که طبق آخرین آمارهای رسمی در سال گذشته نسبت رشد اقتصادی این کشور به 9 درصد رسید و این در حالی است که در برخی از کشورهای اروپایی این نرخ رشد منفی شده است.

تمامی این عوامل دست به دست هم داده که با پدیده ای به اسم چگونگی اخذ ویزای کار اتریش آشنا شویم. این پدیده در سال های گذشته در کشور ما هم خواهان زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد قصد دارند که از طریق اخذ ویزای کاری به این کشور زیبا و دوست داشتنی مهاجرت کنند.
اقتصاد کشور اتریش بر پایه شرکت های کوچک و متوسط آن می چرخد به همین دلیل است و دولت این کشور به چگونگی این کسب و کارها توجه ویژه ای می کند، این عامل باعث شده که ویزای کاری در اتریش بسیار ساده باشد و افراد به شرط داشتن تخصص و مهارت در این زمینه می توانند این ویزا را دریافت کنند.

کارت قرمز سفید قرمز

دولت این کشور برای افرادی که قصد دریافت ویزای کاری دارند یک کارت سفید- قرمز صادر می کند که به معنای کارت موقت است و شخص می تواند از این کارت در جهت پرداختن به شغل مورد نظر استفاده می کند. اما چگونگی اخذ ویزای کار اتریش بر اساس سیستم امتیازبندی و تخصیص امتیازهای مذکور به فرد است به طوری که از هر 100 امتیاز شخص بتواند حداقل 70 امتیاز را کسب کند این کارت به وی داده می شود.

پیشنهاد مطالعه »
مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

اما گرفتن کارت سفید- قرمز قبل از پیدا کردن شغل مناسب می باشد به طوری که شخص پس از دریافت این کارت به مدت 6 ماه فرصت دارد که شغل مناسب و مورد نظر خود را در کشور اتریش پیدا کند، فرد می تواند به وسیله این کارت حتی اعضای خانواده ش را به اتریش ببرد و این برای افرادی است که از شرایط مالی خوبی برخوردار هستند و در طول این مدت زمان که به فرد به دنبال کار هست بتواند زندگی معیشتی خود را سپری کند. تمامی این شرایط توسط دولت اتریش سنجیده می شود و برای پروسه چگونگی اخذ ویزای کار اتریش یک برنامه دقیق و بلند مدت برای فرد در نظر گرفته می شود.

اما تنها عده ای معدود از افراد می توانند برای دریافت کارت سفید- قرمز اقدام کنند، این افراد باید توسط یکی از شرکت های کارفرما در دولت اتریش دعوتنامه داشته باشند و از شرایط تخصص و تجربه خوبی در زمینه شغلی مورد نظر بهره مند باشند. هم چنین دانشجویان در کشور اتریش بلافاصله پس از فارغ التحصیلی در این کشور می توانند این کارت را دریافت کنند و از آن برای پیدا کردن شغل مناسب و مورد نظر خود استفاده کنند.
اما کارگران متخصص نیز می توانند برای دریافت ویزای کاری اتریش درخواست دهند به شرطی که از شرایط سنی مناسبی برخوردار باشند و هم چنین دارای مدرک زبان باشند.

کارگران ماهر

چگونگی اخذ ویزای کار اتریش تنها محدود به پزشکان و مهندسین نمی شود بلکه کارگران متخصص و ماهر نیز می توانند برای ویزای کاری اتریش اقدام کنند. مشاغلی در کشور اتریش وجود دارد که نیروی انسانی بسیار کمی می توانند این کارها را انجام دهند بهترین راه حل برای کارگران متخصص و فنی این است که به سایت اداره مهاجرت کشور اتریش بروند و در آن جا لیست مشاغلی را بیابند که در آن جا به کارگران ماهر و متخصص نیاز دارند و در صورت داشتن شرایط لازم می توانند ویزای کاری خود را در کشور اتریش دریافت کنند.
به هر حال چگونگی اخذ ویزای کار اتریش خود فرآیندهایی دارد که شخص مورد نظر موظف است که این شرایط را داشته باشد تا بتواند برای اقامت دائم این کشور از طریق کار اقدام کند.

پیشنهاد مطالعه »
ثبت شرکت در اتریش

کارگران حرفه ای

در برخی موارد مشاغل حساس و حرفه ای هستند که دولت کشور اتریش بسیار به نیروی انسانی که می تواند این مشاغل را انجام دهند نیاز دارند، اکثر این مشاغل شامل نوازندگان، هنرمندان و ورزشکاران حرفه ای به حساب می آیند که می توانند بر خلاف عوام جامعه کارهایی انجام دهند که از عهده هر کسی خارج است به همین دلیل اداره مهاجر کشور اتریش بدون در نظر گرفتن شرایط این افراد اقدام به جذب نیروهای حرفه ای و ماهر خود می کند و افرادی که این شرایط را دارند می توانند بدون داشتن مدرک زبان و یا شرایط سنی مناسب به چگونگی اخذ ویزای کار اتریش فکر کنند.

کارگران خویش فرما

برخی دیگر از افراد وجود دارند که می خواهند یک کسب و کار نوین و جدیدی را در دولت کشور خود راه اندازی کند اما به دلیل محدودیت های قانونی دولت این کشور نمی توانند ایده و طرح خود را پیاده سازی کنند، در این شرایط بهترین راه حل این است که این اشخاص بتوانند این ایده و نوآوری را به دولت کشور اتریش برسانند و اگر ایده جدید و خلاقانه باشد و بتواند موضوع یا مشکلی را برطرف کند به سادگی می توانند که به فکر چگونگی اخذ ویزای کار اتریش باشند و سیستم امتیازبندی برای این افراد لحاظ نمی شود.

دولت کشور اتریش به افراد فعال و با انگیزه در زمینه شغلی و تحصیلی بسیار اهمیت می دهد به همین دلیل شرایط اخذ اقامت دائم را برای این افراد بسیار ساده کرده است و این گونه افراد تنها با داشتن یک مشاور کاربلد و با تجربه در این زمینه می توانند که به سادگی این اقامت را دریافت کنند.
به هر حال در زمینه چگونگی اخذ ویزای کار اتریش شرایط سنی یکی از موضوعات مهم و اساسی است که افراد باید داشته باشند به طور ویژه اداره مهاجرت این کشور به افراد بین 30 الی 45 سال امتیازات ویژه ای می دهد. هم چنین داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی برای دولت اتریش یکی دیگر از مزیت های مهم چگونگی اخذ ویزای کار اتریش به حساب می آید.

پیشنهاد مطالعه »
اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت اتریش


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ