مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

چطور اقامت روسیه را بگیریم؟

خلاصه مقاله : شما برای اینکه بتوانید به یک کشور مهاجرت و اقامت و درنتیجه تابعیت و شهروندی آن کشور را بگیرید نیاز دارید تا اطلاعات کاملی درباره ی این موضوع بدانید و هرآنچه نیاز است قبل از مهاجرت به آن کشور کسب کنید تا به مشکل نخورید ما دراین مقاله از انواع اقامت های روسیه و چگونی دریافت آنها سخن گفته ایم.
چطوراقامت روسیه را بگیریم؟

چطور اقامت روسیه را بگیریم؟

فهرست مقاله
چطوراقامت روسیه را بگیریم؟
چطوراقامت روسیه را بگیریم؟

این روزها تعداد ایرانی هایی که قصد مهاجرت و دریافت اقامت در روسیه را دارند بسیار زیاد شده اند ؛ افراد نیز دلایل مختلفی برای خروج از کشور دارند بعضی برای تحصیلات عالیه در بهترین دانشگاه های کشورهای پیشرفته، بعضی ها برای کسب درامد بیشتر و فعالیت در کمپانی های معروف و بعضی دیگر به دلیل علاقه به فرهنگ کشور های دیگر تصمیم به مهاجرت می گیرند؛

به طور کلی دلایل افراد بسیار است و معیار های متفاوتی برای مهاجرت وجود دارد.

ما برای این که بتوانیم در کشور مقصد زندگی و کار و فعالیت کنیم باید اقامت کشور مورد نظر را بگیریم برای گرفتن اقامت کشور مقصد روش های مختلفی وجود دارد و شرایط هر کشوری با کشور دیگر نیز متفاوت است در این مقاله قرار است درباره ی اقامت روسیه و روشهای گرفتن ان  و زندگی و کار در روسیه مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم پس لطفا با ما همراه باشید.

 

اقامت در روسیه چیست و چطور میتوان آن را به دست آورد؟

به طور کلی دراین کشور سه نوع اقامت داریم؛

اقامت روسیه با ویزای یک ساله

در این روش شما به واسطه دعوت یک کمپانی یا با دعوت یک شخص حقیقی اقامت را میگیرید ؛ مدت زمان این نوع از اقامت ر بین سه ماه تا یک سال است
اگر به واسطه ی دعوت یک کمپانی اقامت روسیه را بگیرید و وارد این کشور بشوید باید برای آن شرکت کار کنید ولی اگر با دعوت نامه شخص حقیقی به روسیه مهاجرت و اقامت آن را بگیرید اجازه کار در روسیه را ندارید.

 

اقامت با ویزای سه ساله

 

این نوع اقامت  سه ساله است. در این نوع که به اختصار به آن « ار و پ » نیز میگویند نوع مهر یا استامپ داخل پاسپورت شما می خورد که به واسطه ی آن اجازه ی سه سال زندگی در روسیه را دارید

این نوع  معایب و مزایایی دارد؛ از جمله مزایای این روش اقامت روسیه «این که این سه ساله هست و خب زمان بیشتری نسبت اقامتی که توسط دعوت یک کمپانی یا دعوت یک فرد به شما داده میشود دارد».

از طرف دیگر تنها میتوانید در شهرخاصی که این را برای آن دریافت کرده اید زندگی و کار کنید و از معایب دیگر آن این است که در این نوع از اقامت روسیه کار پیدا کردن برای شما موضوع دشواری است زیرا کمپانی ها حاضر نیستند کسانی که دارای این نوع از  هستند را استخدام کنند.

با این شرایط باید مالیات سی درصدی بپردازند که در حالت عادی سیزده درصد است و به این صورت هیچ کارفرمایی راضی نیست هفده درصد اضافه مالیات برای فردی که این نوع از اقامت روسیه را دارد بپردازد

 

چطوراقامت روسیه را بگیریم؟

 

اقامت دائم روسیه

این اقامت پنج ساله است در این نوع روسیه، یک شناسنامه یا پاسپورت کوچک برای مدت پنج سال به شما داده می شود این نوع  محدودیت های نوع قبلی را ندارد.

یعنی نیاز نیست حتما در استانی که این اقامت را گرفته اید کار و زندگی کنید و میتوانید به هر استانی که می خواهید رفته کار کنید و زندگی کنید و مالیات سی درصدی در این نوع از اقامت روسیه برداشته میشود و شما فقط سیزده درصد مالیات پرداخت می کنید مثل همه ی شهروندان عادی کشور روسیه.

بعد از گذشت پنج سال شما میتوانید تابعیت روسیه را دریافت کنید
موضوع اصلی این است که شما برای دریافت اقامت دائم  باید ار و پ که همان نوع دوم از اقامت روسیه که برایتان قبل از این توضیح داده شد و سه سال رسمیت دارد را دریافت کنید و بعد از گذشت سه سال برای دائم روسیه اقدام کنید.

اما دریافت ار و پ برای مهاجران ایرانی و افغانستانی کار بسیار سختی است.

شرایط گرفتن اقامت دائم

هرساله دراین  کشور برای هر استانی سهمیه ای قرار داده و به تعداد آن سهمیه به افراد واجد شرایط اقامت ار و پ میدهند اما متاسفانه شانس ما برای برخورداری از این سهمیه ها بسیار کم است زیرا بیشتر این سهمیه ها را برای دریافت اقامت این کشور  برای مردم آسیای میانه و کشورهایی که با روسیه موافقت نامه های سیاسی دارند و همچنین کشورهایی که شهروندانشان با زبان روسی آشنایی بیشتری دارند در نظر میگیرند برای همین هم شانس ما ایرانی ها برای دریافت اقامت روسیه کم است.

از طرفی چون آشنایی ما ایرانی ها با زبان روسی که زبان سختی نیز هست بسیار کم است و حتی در صورت داشتن اقامت روسیه( ار و پ ) نمی توایم در این کشور زندگی کنیم چون ما احتیاج داریم در این کشور کار کنیم و بدون یادگرفتن زبان روسی این امر میسر نیست.

روش دیگر برای گرفتن ار و پ و درنهایت گرفتن اقامت روسیه به صورت دائم ازدواج با شهروند روسی است که این روش نیز به پروسه ی پنج شش ساله نیاز دارد تا در نهایت بتوانید تابعیت این کشور  را بگیرید و خب در این روش دریافت اقامت دائم  نیز شما باید به زبان این کشور مسلط باشید.

 

آیا با تحصیل میتوان اقامت را دریافت کرد؟

چطوراقامت روسیه را بگیریم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله شما میتوانید با تحصیل در روسیه اقامت این کشور را دریافت کنید.

  •  دانشجویان اگر در دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم کشور روسیه باشد تحصیل کرده باشند و دوره تحصیل خود را با نمرات عالی پشت سر گذاشته باشند. می توانند برای اقامت دائم درخواست بدهند که شانس گرفتن اقامت دائم شما در این روش 95 تا 100 درصد است کسانی که موفق به دریافت اقامت دائم میشوند. اگر یک سال نیز در این کشور کار کنند میتوانند برای تابعیت، شهروندی و پاسپورت روسیه نیز درخواست بدهند و آن را دریافت کنند.
  •  عده ی دیگری از دانشجویانی که با نمرات معمولی دانشگاه خود را پاس می کنند شانس گرفتن اقامت  را دارند اما نه دائم را بلکه  سه ساله یا همان  « ار و پ » که در این نوع اقامت حتما باید دانشجویان به زبان روسی مسلط باشند. بعد از جمع آوری مدارک لازم، آن ها را به اداره مهاجرت تحویل داده و منتظر پاسخ بمانند میزان قبولی درخواست شما در این نوع اقامت پنجاه تا شصت درصد است.

 

برای مطالعه بیشتر به مقاله ی   آشنایی با راههای اخذ اقامت روسیه  نگاهی بیاندازید. 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!