اقامت, ترکیه

اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک

اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک
کشور ترکیه بدلیل نزدیکی فرهنگی و سهل الورود بودن در طی سالهای گذشته به مقصد اصلی برای ایرانیان تبدیل شده است. اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک نیز یکی از اقامت های است که ایرانیان زیادی ان را برای ماندن در این کشور انتخاب کرده اند.
لازم به ذکر است شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه به خارجیانی ارائه می شود که دارای ۵ سال اقامت کاری ترکیه بوده و بیمه ایشان توسط کارفرما یا خود سرمایه گذار مرتب پرداخت گردیده باشد.

آیا یک خارجی می تواند در ترکیه مالک خانه بشود؟

 

اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک

بله. اما، قوانین ترکی در هنگام خرید خانه یک وجه تمایز بین حقوق یک خارجی و حقوق افراد بومی قائل می شود. مهم نیست که خارجی از کجای دنیا می آید. محدودیت های مشابه اعمال خواهد شد.
بخش های مشخصی از ترکیه به عنوان منطقه نظامی طراحی شدند. یک خارجی بطور کلی اجازه ندارد ملک شخصی (اعم از خانه، آپارتمان یا دیگر ملک هایی که برروی زمین ساخته بشود) در یک منطقه نظامی داشته باشد.
وضعیت کمی پیچیدگی بیشتر پیدا می کند زیرا اغلب مشخص نیست. که چرا یک تکه مشخص از زمین برای منطقه نظامی درنظر گرفته می شود. بیشتر مواقع آنها در یک مکانی قراردارند که افراد اهمیت نظامی آن منطقه را می شناسند، اما بیشتر مواقع بنظر می رسند که اتفاقی انتخاب می شوند.

اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک

از سال ۲۰۱۲ (یعنی زمانی که مقررات تصویب شد)، اگر شخصی از قبل یک اظهارنامه تهیه می کرد. که ملکی در یک منطقه نظامی قرارندارد، آن اظهارنامه در اداره ثبت املاک ثبت می شد. شما بطور خودکار و طبق قانون می توانید مالک بشوید و نیازی نمی باشد خودتان درخواست بدهید.
اگر شما اولین خارجی خریدار آن زمین هستید (یا اولین خریدار از سال ۲۰۱۲)، نیاز است. فرایندهای گرفتن اجازه از اداره ارتش از طریق اداره ثبت املاک انجام بدهید.
اساسا، شما برای خرید زمین به یک روش معمول اقدام کنید. و اداره ثبت املاک مراحل گرفتن اجازه از اداره ارتش را انجام می دهد. معمولا چهار تاشش هفته می باشد. TRY طول می کشد و هزینه آن حدود ۳۰۰

روال گرفتن اقامت دائم ترکیه با خرید ملک

زمانی که شما موفق به خرید ملکی قانونی در ترکیه به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا شوید، باید به اداره ثبت زمین و املاک این کشور رفته و درخواست تقاضای حقوق شهروندی ترکیه را ارائه دهید.
پس از آماده‌سازی و ارائه مدارک و فرم درخواست به آن‌ها گزارش ارزیابی مدارک و اسناد انتقال وجه بانکی خرید ملک شما را مورد بررسی قرار می‌دهند.
اداره پس از گذشت 3 تا 7 روز کاری و بررسی مدارک، نامه تاییدیه حق شهروندی ترکیه را به شما متقاضیان ارائه می‌دهد. سپس باید با در دست داشتن این نامه به دفتر مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و برای مجوز اقامت درخواست دهید.
با دریافت مجوز اقامت و تاییدیه حق شهروندی، شما بایستی برای نهایی‌سازی درخواست خود به اداره کل جمعیت و شهروندی ترکیه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که پس از گذراندن پروسه درخواست همه ی مراحل در دفتر مخصوص اطلاعات ثبت می شود و این پروسه در عرض سی روز کاری به اتمام می رسد.

دریافت حق شهروندی و اقامت دائم ترکیه با خرید ملک

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه با تصویب قانونی جدید، مبلغ سرمایه‌گذاری برای دریافت حق شهروندی در ترکیه را از یک میلیون دلار به 250 هزار دلار کاهش داده است.
این بدین معنی است که شما می‌توانید با خرید ملکی با حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا در ترکیه، نسبت به دریافت کارت اقامت، حقوق شهروندی این کشور اقدام کنید.
تاکید دولت ترکیه بر این موضوع است که حداقل ارزش ملک خریداری‌شده توسط اتباع خارجی کمتر از 250 هزار دلار آمریکا نباشد. از این رو شما باید با استفاده از مشاوره وکیل و کارشناسان ملکی معتبر و قابل اطمینان، پیش از اقدام به خرید ملک در ترکیه به ارزیابی قیمت آن به صورت تخصصی بپردازید.

خرید هم‌زمان چند ملک به ارزش 250هزار دلار

شما می‌توانید به جای خرید ملک در ترکیه، چند ملک در این کشور با ارزش پایین‌تر خریداری کنید. که در مجموع به حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا برسد. اما برای دریافت حق شهروندی باید برای تمامی ملک‌ها به طور همزمان درخواست دهید.
اداره در صورتی که یک ملک و یا چند ملک در مجموع با ارزش حداقل 250 هزار مربوط به خرید ملک درخواست حق‌شهروندی شما را مورد پذیرش قرار می‌دهد.
اگر میخواهید اقامت ترکیه را دریافت کنید راه های دیگری  وجود دارد که می توانید شانس خود را از آن طریق امتحان کنید که ما در مقاله ای با نام راه های اخذ اقامت ترکیه تمام این موارد را بیان کرده ایم.

تکلیف مالکین قدیمی ایرانی در ترکیه چیست؟

قانون حق شهروندی ترکیه برای افرادی که از قبل صاحب ملک در این کشور هستند، شرایطی را پیش‌بینی کرده است. معاملات ملکی و درخواست‌های حق مالکیت ثبت‌شده در اداره پس از تاریخ 18.09.2018 شامل قانون اخذ دریافت حقوق شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری هستند. اما اگر شما پیش از این تاریخ ملکی را در ترکیه با حداقل مبلغ ذکر‌شده خریداری کرده باشید.
برای ثبت درخواست حق شهروندی ترکیه در سازمان درخواست خود را ثبت نکرده باشید، تنها در صورتی که اقساط شما تا پس از 19 سپتامبر 2018 ادامه داشته باشد مشمول درخواست حق شهروندی این کشور خواهید شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *