مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

راهنمای تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو

خلاصه مقاله : طول دوره تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو به این صورت است که اگر شخص قرار است در رشته پزشکی عمومی تحصیل نماید نیاز به 6 سال تحصیل دارد. برای رشته پزشکی ورزشی بین 5 الی 6 سال تحصیل نیاز است و در صورتی که فرد بخواهد در رشته اطفال تحصیل نماید نیز زمان 6 ساله ارزیابی شده است.
راهنمای تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو

راهنمای تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو

فهرست مقاله
راهنمای تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو
راهنمای تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو

تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو هم از نظر هزینه مقرون به صرفه است و هم آینده ای درخشان و ارزشمند دارد. روسیه در لیست کشورهایی قرار دارد که به نسبت سایر کشورهای رده بالا، هزینه کمتری برای تحصیل در نظر گرفته شده است. از سوی دیگر این کشور به نسبت انگلستان و آمریکا توانسته موقعیت تحصیل را با سخت گیری کمتری نبال شود و امکانات عالی خوابگاهی نیز دارد. از سوی دیگر رشته های پزشکی عمومی، دندان پزشکی و داروسازی در روسیه به طور کلی موقعیت تحصیلی خوبی را شکل می دهند.

 

تحصیل در آکادمی مسکو در یک نگاه

همانطور که در آغاز مقاله اشاره شد، روسیه در لیست کشورهای مناسب از نظر تحصیل به خصوص تحصیل پزشکی محسوب می شود.

مزایای تحصیل پزشکی در مسکو

راهنمای تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو
راهنمای تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو
 1.  شرایط گذراندن دوره های زبان با هزینه مناسب
 2.  عدم تاثیر معدل دانشجو
 3.  عدم نیاز به شرکت در کنکور
 4.  وجود پیش نیاز 6 الی 9 ماه کالج برای موقعیت بهتر تحصیلی
 5.  شرایط کار در حین تحصیل و پس از تحصیل
 6.  موقعیت شغلی خوب و درامد مناسب در رده های پزشکی
 7.  بررسی دقیق موقعیت تحصیلی روتین برای گروه های پزشکی ویژه
 8.  عدم نیاز به هزینه اضافی برای موقعیت خوابگاه
 9.  سیستم مراقبتی ویژه در دانشگاه
 10. موقعیت خوب یادگیری عملی

 

همانطور که در لیست بالا اشاره شد کسانی که تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو را انتخاب می کنند، نباید نگران معدل پایین خود باشند چون مبنای بررسی و پذیرش معدل شخص نخواهد بود. همینطور اگر شخص به زبان روسی تسلط نداشته باشد می تواند از دوره های زبان آموزی در روسیه استفاده نماید و موقعیت تحصیل را به خوبی ارزیابی نماید.

قوانین تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو

پذیرش از سوی دانشگاه های روسیه مربوط به سه ماه مهر و آبان و آذر ارزیابی می شود. به طور کلی نظام آموزشی در این کشور به صورتی است که هر سال یک بار پذیرش صورت می گیرد.

طول دوره تحصیل پزشکی در این آکادمی  به این صورت است که اگر شخص قرار است در رشته پزشکی عمومی تحصیل نماید نیاز به 6 سال تحصیل دارد. برای رشته پزشکی ورزشی بین 5 الی 6 سال تحصیل نیاز است و در صورتی که فرد بخواهد در رشته اطفال تحصیل نماید نیز زمان 6 ساله ارزیابی شده است. اما در شرایط تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو، رشته داروسازی و دندانپزشکی 5 سال به طول می انجامد. کسانی که رشته روانشناسی بالینی را انتخاب کرده اند باید 5 سال تحصیل را دنبال کنند. دقت کنید که این رشته تحصیلی به طور کلی دارای رویکرد روتین درمانی است.

 

شرایط تحصیل پزشکی

 • طول دوره برای انترنی و کارورزی 1 سال اعلام شده است. دوره رزیدنتی نیز بین 2 الی 5 سال در نظر گرفته شده است و بر اساس تخصص و تمایلات پزشک ارزیابی می شود. همینطور دوره دکترا برای تحصیل پزشکی  نیز 3 سال به طول می انجامد.
 • سال تحصیلی در مسکو از 1 سپتامبر تا 30 ژوئن به مدت 10 ماه طول می کشد و به طور کلی دو ترم تحصیلی وجود دارد.
 • هزینه تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو مناسب است و این موضوع در شاخه دندانپزشکی نیز دیده می شود.

مدت زمان تحصیل

مدت زمان تحصیل بین 4 الی 6 سال در نظر گرفته شده است. همین طور یک سری گرایش های پزشکی پس از دوره کارشناسی نیز دیده می شود که از 72 الی 1500 ساعت تعیین شده است. دقت کنید که مدت زمان تحصیل پزشکی در این آکادمی بر اساس رشته و زیرشاخه ای که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. تخصص در این کشور بر مبنای تحصیل دو بخشی ارزیابی می شود. البته که وضعیت تبادل دانشجو نیز به صورت قانونی و روتین از سراسر دنیا فراهم شده است.

مدارک لازم تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو

راهنمای تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو
راهنمای تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو

یکی از مهمترین مدارکی که برای تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو نیاز است، مدرک دیپلم 12 ساله است. دقت کنید که نیازی به ارائه معدل بالا نخواهید داشت و تنها مدرک دیپلم کفایت می کند. مورد بعدی ریزنمرات دیپلم است که می بایست ضمیمه مدارک تحصیلی خود کنید.

همینطور نیاز است که اصل پاسپورت و کپی شناسنامه ارائه دهید. هر شخص باید پاسپورت مخصوص به خود با اعتبار مناسب داشته باشد.
فرم مخصوص ثبت نام تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو است که می بایست توسط شخص متقاضی تکمیل شود. این فرم به صورتی طراحی شده است که اطلاعات شخصی و تحصیلی فرد را پوشش می دهد. از سوی دیگر در تکمیل این فرم نیاز است که دقت کافی صورت بگیرد.

سوالات متداول

🙋‍♀️1. آیا به دانشجویان پزشکی در آکادمی مسکو خوابگاه تعلق می گیرد؟

 •  ساختمان های مسکونی و خوابگاه های دانشجویی برای دانشگاه های روسیه در وضعیت خوبی قرار دارند. خبر خوب اینکه تحصیل پزشکی در این آکادمی از نظر امکانات رفاهی در اولویت قرار دارد. ظرفیت خوابگاه آکادمی مسکو به طور کلی برای هر سال محدود است. اما مشکلی در این زمینه برای دانشجویان وجود ندارد.

🙋‍♀️2.وضعیت دوره های عملی تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو به چه صورت است؟

 • تقریبا از سال دوم تحصیلی پروسه های عملی در آزمایشگاه ها و بیمارستان های روسیه آغاز می شود و یادگیری دروس به صورت عملی دنبال می شود مشخص است که موقعیت تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو به واسطه فضای منطقه ای که دارد ارزیابی می شود.

🙋‍♀️3.امکانات تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو به چه صورت است؟

 • وقتی تحصیل پزشکی در این آکادمی  را انتخاب کنید می توانید از موسسه های تحقیقاتی، موسسه پزشکی مولکولی، موسسه تحقیقاتی داروسازی و موسسه بهداشت عمومی این دانشگاه لذت ببرید. از سوی دیگر می توانید در دانشکده انگل شناسی نیز دوره های تحقیقاتی را پشت سر بگذارید. شما این ان امکان را دارید که از فضای تفریحی و ورزشی دانشگاه نیز استفاده کنید.
  یک سری رشته های پزشکی، پرستاری، دندانسازی و داروسازی در آکادمی مسکو وجود دارد که موقعیت تحصیل به روز و دقیقی را فراهم می سازد. از سوی دیگر دانشکده های آموزش حرفه ای در این کشور به واسطه فضای مشخصی که دارد می تواند قابل قبول باشد. دقت کنید که پذیرش در بخش اطفال کمی با سختگیری همراه است.

برای مطالعه  ی بیشتر به مقاله ی شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه مسکو  مراجعه کنید.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!