مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

برای اخذ ویزای کار انگلستان چه باید کرد؟

اخذ ویزای کار انگلستان

برای اخذ ویزای کار انگلستان چه باید کرد؟

فهرست مقاله
اخذ ویزای کار انگلستان
اخذ ویزای کار انگلستان

برای اخذ ویزای کار انگلستان چه باید کرد؟

عده ی زیادی به دنبال اخذ ویزای کار انگلستان هستند تا از طریق آن بتوانند اقامت کشور انگلستان را بدست آورند. کشور انگلستان یکی از مطرح ترین کشورها در زمینه ی اقتصاد، علم و سیاست در جهان می باشد. این کشور در زمینه های پزشکی و فناوری یکی از پیشروترین کشورها در جهان می باشد از این رو بسیاری از افراد به دنبال کسب کار در این کشور هستند. از دیگر دلایل محبوبیت این کشور برای کارجویان در سراسر جهان، انگلیسی زبان بودن این کشور است اکثراً با این زبان آشنا هستند و برای زندگی در این کشور مشکل زبان نخواهند داشت.سالانه تعداد زیادی از تجار از نقاط مختلف جهان  روانه ی شهر لندن، پایتخت انگلستان می شوند تا در این شهر بزرگ سرمایه گذاری کنند و مشغول به کار شوند .

شرایط اخذ ویزای کار انگلستان چیست؟

برای اخذ ویزای کار انگلستان به چند طریق می توان اقدام کرد. یکی از این راهها این است که فرد متقاضی یک پیشنهاد کاری از سوی یک شهروند انگلیسی دریافت کند. این شهروند انگلیسی باید دارای ویژگی های خاصی باشد به طور مثال باید یک شرکت معتبر در انگلستان داشته باشد.

وی باید این پیشنهاد کاری را به مدت 3 ماه در کشور انگلستان آگهی کند و در صورتی که فرد مناسبی برای این شغل در انگلستان پیدا نشد باید مجدداً این پیشنهاد کاری را در کشورهای اتحادیه ی اروپا نیز آگهی نماید در نهایت در صورت پیدا نشدن داوطلب برای این شغل این دعوت نامه ی کاری به فرد متقاضی ارسال می گردد.

در واقع اخذ ویزای کار انگلستان یک امر حقوقی می باشد که بایستی تمامی مراحل قانونی و حقوقی آن طی شود. فرد کارفرما باید توانایی حمایت مالی از متقاضی را داشته باشد و به نوعی اسپانسر فرد متقاضی شود. اخذ ویزای کار انگلستان بدون داشتن حامی مالی امر بسیار دشواری است.افرادی که تمایل دارند از این شیوه استفاده کنند برای اخذ ویزای کار انگلستان بایستی به مدت 2 الی 9 ماه منتظر بمانند. متقاضیان می توانند پس از دریافت ویزای کار در انگلستان پس از چند سال درخواست اقامت دائم در انگلستان کنند.

روش های اخذ ویزای کار انگلستان

از دیگر روش های اخذ ویزای کار انگلستان، دریافت ویزا از طریق تخصص و مهارت می باشد. امروزه برای اخذ ویزای کاری انگلستان فرد باید دارای مهارت خاص و تخصص باشد و به طور کلی برای کارهای معمولی ویزای کار در انگلستان صادر نمی شود.

همچنین دانشجویان دانشگاههای انگلستان که دارای ویزای تحصیلی هستند و در حین تحصیل بر اساس قوانین انگلستان می توانند به صورت نیمه وقت در این کشور مشغول به کار شوند می توانند پس از فارغ التحصیلی نوع ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

یکی دیگر از روش هایی که می توان از طریق آن در کشور انگلستان کار پیدا کرد این است که متقاضی ابتدا با یک ویزای محدود وارد کشور انگلستان می شود و سپس در یک مدت معلوم به جستجوی کار در انگلستان می پردازد و در صورت یافتن کار مناسب یک قرارداد کاری با کارفرما منعقد می کند. اگر متقاضی در این مدت موفق به یافتن هیچ کاری نشود باید کشور انگلستان را ترک کند.

بهترین سن برای اخذ ویزای کار انگلستان 25 تا 40 سال می باشد و در حقیقت کارفرما به جز در نظر گرفتن سابقه ی کار فرد، سن وی را هم در نظر می گیرد.

جهت اخذ ویزای کار بایستی حداقل ساعت کاری در دعوت نامه ی کاری ذکر گردد که مناسب ترین زمان حداقل 30 ساعت کار در هفته می باشد.

متقاضیان برای دریافت ویزای کار انگلستان باید برخی شرایط را داشته باشند:

 • داشتن مهارت خاص
 • داشتن آینده ی کاری
 • داشتن اسپانسر
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس
 • داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • داشتن توانایی مالی

فردی که موفق به اخذ ویزای کار انگلستان می شود می توانند اعضای خانواده ی خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود را به همراه خود به انگلستان ببرد. البته برای هر کدام از همراهان خود بایستی هزینه ی جداگانه پرداخت نماید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار انگلستان

 • اصل مدارک ملکی (سند مالکیت، اجاره نامه و …)به همراه ترجمه ی رسمی آنها
 • ارائه ی پرینت بانکی شخص(موجودی 6 ماه) به همراه ترجمه ی رسمی آن
 • ارائه ی مدارک شغلی (شامل فیش حقوقی،گواهی اشتغال به کار، جواز کسب و …)به همراه ترجمه ی رسمی آنها
 • گذرنامه ی معتبر
 • رسید پرداخت بیمه درمانی
 • 2 عدد عکس زمینه سفید جدید به اندازه ی 5×6
 • پر کردن فرم اینترنتی درخواست ویزای کاری و ارائه ی برگه ی تأییدیه ی نوبت
 • پرداخت هزینه ی ویزا
 • ترجمه ی شناسنامه ی متقاضی

مدارک اسپانسر(شامل دعوت نامه، کپی گذرنامه ی کارفرما، مدارک شغلی کارفرما، پرینت حساب بانکی کارفرما، اسناد ملکی کارفرما، آخرین برگ مالیاتی کارفرما، چند نمونه از قبوض پرداختی و …)

هزینه ی اخذ ویزای کار انگلستان

متقاضیان برای دریافت ویزای کار انگلستان علاوه بر مدارک بالا باید هزینه هایی هم صرف کنند. این هزینه ها به جز هزینه های لازم برای صدور ویزای کار شامل هزینه های دیگر مانند پرداخت مبالغی برای بیمه مسافرتی می باشد. به طور کلی هزینه ی ویزای کار انگلستان بر اساس مدت اقامت فرد و یا مدت ویزا  متغیر است. اگر ویزای متقاضی تا 3 سال اعتبار داشته باشد باید مبلغ 610 پوند پرداخت نماید همچنین برای همین مدت بایستی مبلغ 610 پوند دیگر هم برای  هر کدام از همراهانش بپردازد.

در صورتی که متقاضی در این مدت در حال اشتغال در برخی مشاغل مورد نیاز دولت باشد باید مبلغ 464 پوند پرداخت نماید.

اگر فرد متقاضی بیش از 3 سال در انگلستان اقامت داشته باشد باید مبلغ 1220 پوند پرداخت نماید و همین هزینه را هم برای هر کدام از همراهانش نیز باید پرداخت نماید. اگر فرد متقاضی در این مدت در یکی از مشاغل مورد نیاز دولت مشغول باشد بایستی مبلغ 928 پوند پرداخت نماید.

به جز این هزینه ها برای اخذ ویزای کار انگلستان باید موجودی حساب متقاضی مبلغی معادل 80000 پوند باشد و برای همین منظور مبلغ 5300 پوند هم برای هر کدام از همراهان متقاضی باید در حساب بانکی متقاضی واریز گردد.

 

با توجه به مطالب ذکر شده اخذ ویزای کار انگلستان بسیار دشوار است و فرد باید دارای شرایط ویژه ای باشد تا بتواند این ویزا را دریافت کند. یکی از ملزومات اخذ این نوع ویزا داشتن یک اسپانسر در انگلستان است که یافتن این اسپانسر به راحتی امکان پذیر نیست.

متقاضیانی که علاقه مند به کار در انگلستان هستند می توانند از راههای ساده تری هم به این امر دست یابند مثلاً با استفاده از تحصیل در این کشور به آنها اجازه ی کار در انگلستان داده خواهد شد.

منبع: سفارت انگلستان

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!