مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

گرفتن اقامت

فهرست مقاله

امروزه افراد زیادی برای گرفتن اقامت کشورهای مناسب اقدام می کنند که راه های مختلفی برای آن وجود دارد در ادامه با اقامت و انواع آن و شرایط گرفتن اقامت آشنا خواهید شد.

 

اقامت رابطه ای است مادی و حقوقی که بدون توجه به تابعیت شخص، فرد را به قسمتی از خاک یک کشور مربوط می سازد.اگر شخصی با تابعیت کشور خود بخواهد در کشوری دیگر اقامت داشته باشد، باید ابتدا از آن کشور اجازه ورود کسب نماید و سپس اقدام به اخذ پروانه اقامت کرده و برای مدتی معین که در قانون آن کشور آمده است در آنجا زندگی کنید.

 

شرایط اقامت گرفتن اقامت

 

اقامت در حقیقت یکی از روش‌های مختلف مهاجرتی است.اخذ اقامت برای کشورهای مختلف روند قانونی متفاوتی وجود دارد.قوانین کلی که در بیشتر کشورها مشترک است این است هر فردی که به مدت زمان ۵ سال در کشوری اقامت داشته باشد و از کشور خارج نشود، پس از پنج سال می تواند اقامت دائم آن کشور را دریافت کند.

 

لازم است بدانید این دستورالعمل در حال حاضر در کشورهای اروپایی اِعمال می شود. اگر فردی که در مدت زمان اقامت موقت به سر می برد هر گونه خطا یا تخلف از قوانین انجام دهد اقامت او لغو خواهد شد.

 

افراد با اهداف مختلف، ویزای کوتاه مدت و اقامت کوتاه مدت دریافت می کنند و در یک دوره معین از اقامت شرایط اقامت کوتاه مدت در کشور مورد نظر خود استفاده می کنند. اقامت کوتاه مدت از طریق یافتن یک فرصت کاری در یک کشور ممکن است یعنی اگر یک فرد بتواند در مدت سه ماهه یا شش ماهه یک شغل ایده آل برای خود پیدا کند و سپس مشغول به کار شود.

 

و در طول مدت قرارداد کاری بتواند اعتبار لازم را کسب کند، درخواست او برای اقامت موقت پذیرفته خواهد شد. این فرد می‌تواند برای اعضای خانواده خود نیز درخواست ویزای همراه کند. پس از مدت زمان مشخص، اقامت این فرد به اقامت دائمی مبدل خواهد شد.

 

انواع اقامت

 

گرفتن اقامت
گرفتن اقامت

اقامت موقت

 

منظور از این اقامت این است که با مدت محدود. یعنی بر حسب مدت زمانی که ویزای شما اعتبار دارد اجازه زندگی در کشور مورد نظر را دارید. معمولا مدت اعتبار ویزا بر حسب دلیل صدور ویزا مشخص می شود مثلا ویزاهای کاری، بر حسب مدت قرارداد، یعنی اگه قرارداد کاری با جایی به مدت یک سال دارید، ویزای یک ساله برای شما صادر میشود.

 

اقامت دائم

 

منظور از داشتن اقامت دائم این است که به صورت نامحدود، یعنی هرچقدر که بخواهید میتوانید در کشور مورد نظر زندگی کنید.
معمولا وقتی که برای کسی ویزا صادر میشود از نوع مدت دار است و نه نامحدود! بر حسب اینکه چه نوع ویزایی دریافت کرده اید ممکن است بعد از مدتی ویزای مورد نظرتان را تبدیل به اقامت دائم کنید.

 

 

شهروندی یعنی پذیرفتن تابعیت کشور مورد نظرتان یعنی شما ملیت خودتان رو تغییر میدهید به ملیت کشور دوم که معمولا لازمه این کار این است که سالهای زیادی در آن کشور زندگی کرده باشید و پاسپورت تان بعد از شهروند شدن برای شما صادر میشود.

 

اقامت از طریق سرمایه گذاری

 

اقامت از طریق سرمایه گذاری یکی از انواع روشهای اقامت در کشورهای مختلف است. برای اقامت از طریق سرمایه گذاری، نیاز به دریافت ویزای سرمایه گذاری دارید. این نوع روش مهاجرتی اغلب برای افرادی مناسب است که بودجه لازم و کافی با مقدار قابل توجه در اختیار داشته و می خواهد شرکت خود را در یک کشور توسعه و گسترش دهد.

 

اقامت از طریق ازدواج

 

گرفتن اقامت
گرفتن اقامت

اقامت از طریق ازدواج یعنی فرد بتواند با یک تبعه از کشور دیگر ازدواج کرده و از طریق این امر، ویزای مهاجرتی و اقامت دائم دریافت کند. شرایط برای دریافت اقامت دائم و مهاجرت از طریق ازدواج در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است.

 

اقامت از طریق تولد

 

اقامت از طریق تولد یک روش مهاجرتی دیگر است و به معنای این است که اگر فرزندی در یکی از کشورهای خارجی به دنیا بیاید مشمول حق شهروندی می شود. حق شهروندی فرزندان، مزایای زیادی را برای پدر و مادر به وجود می آورد. پدر و مادرانی که فرزندان خود را در کشورهای دیگر به دنیا می آورند می توانند برای اقامت و حق شهروندی اقدام کنند. قوانین اقامت از طریق تولد در کشورهای مختلف متفاوت است.

 

اقامت از طریق تحصیل

 

اقامت تحصیلی یکی از روش های مهاجرت است که به ویژه برای دانشجویان و افراد متقاضی ادامه تحصیل در کشورهای خارجی جالب است.تنها روشی است که به دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی تعلق می گیرد و افرادی که بتوانند ویزای تحصیلی دریافت کنند قادر خواهند بود به عنوان یک شهروند، اجازه اقامت موقت در یک کشور را کسب کنند. روش های اقامت تحصیلی در کشورهای خارجی برای هر یک از کشورها به طور متفاوت مطرح می شود.

 

گرفتن اقامت اقامت از طریق کار

 

اقامت کاری یکی از انواع روش های مهاجرت می باشد که در حال حاضر مورد استقبال بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی، دانشجویان و متخصصان حرفه ای و صنایع می باشد. تمام افراد جهان که دارای یک مهارت یا تخصص هستند، علاقمند هستند برای یافتن موقعیت شغلی بهتر با درآمد بالا و آغاز یک زندگی ایده آل با سطح رفاهی دلخواه به یکی از کشورهای خارجی پیشرفته مهاجرت کنند.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات