شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اخذ ویزای کار آلمان

اخذ ویزای کار آلمان

اخذ ویزای کار آلمان

اخذ ویزای کار آلمان مورد توجه بسیاری قرار گرفته چرا که کشور آلمان از جمله بهترین کشور های اروپایی بوده و شرایط کار در آن مساعد خواهد بود. کشور آلمان هر ساله مشاغل مورد نیاز کشور را ارائه می نماید که باید حتما شغل شما در میان این مشاغل بوده باشد. لازم به ذکر است که اخذ ویزای کار آلمان برای افرادی که در اتحادیه اروپا قرار ندارند مشکل خواهد بود چرا که باید 2 دوره 3 ماهه شغل مورد نظر آگهی شده و کسی خواهان آن نباشد تا نوبت به افراد خارج از اتحادیه اروپا برسد.

اخذ ویزای کار آلمان در ابتدا نیازمند داشتن مهارت کاری می باشد که باید این امر به اثبات برسد. همچنین داشتن اسپانسر شغلی از جمله ضروریات اخذ این ویزا خواهد بود. اخذ ویزای کاری آلمان برای مردم خارج از اتحادیه اروپا دشوار خواهد بود چرا که امکان باقی ماندن شغل در 2 دوره 3 ماهه امری محال به نظر می آید. اما باید به یک راه دیگر نیز اشاره کرد که از این طریق نیز می توانید به اخذ ویزای کار آلمان سرعت بخشید.

در این روش یک دوره 6 ماهه وقت خواهید داشت تا در این کشور به جستجوی کار باشید. باید در نظر داشته باشید که باید در این 6 ماه شغل مربوط به حیطه کاری خود را بیابید و در صورت عدم یافتن شغل مناسب پس از اتمام 6 ماه مهلت ویزای شما به اتمام خواهد رسید.

اخذ ویزای کار آلمان

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد اخذ ویزای کار آلمان را نباید راحت در نظر گرفت. بسیاری از کشور های اروپایی نیاز به نیروی کار ندارند اما آلمان به دلیل داشتن مراکز مختلف همواره نیازمند افراد متخصص و حرفه ای می باشد اما معمولا این کمبود نیرو را از مردم کشور های اتحادیه اروپا جبران می کند.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]

افرادی که شانس بیشتری جهت اخذ ویزای کاری در  آلمان دارند:

  • زیر 40 سال سن داشته باشد
  • سابقه کاری عالی متناسب با رشته خود داشته باشد.
  • مدارک فنی حرفه ای از سازمان های معتبر داشته باشد.
  •  داشتن مدرک زبان آلمانی ضروری نخواهد بود اما کسانی که می خواهند شانس بیشتری جهت اخذ ویزای کار آلمان داشته باشند می توانند به این مورد توجه داشته باشند.
  •  داشتن مدرک آیلتس یا تافل از ضروریات اخذ ویزای کار آلمان میباشد.

پس از اینکه ویزای کار آلمان را کسب نمودید ویزای دریافتی شما 6 ماه اعتبار خواهد داشت که در این 6 ماه باید برای خود یکی اسپانسر یافته و به مراکز مربوطه ارائه نمایید. چنانچه در این 6 ماه موفق به یافتن کار مناسبی شدید ویزای شما به مدت 6 ماه دیگر نیز تمدید خواهد شد که پس از آن می توانید نسبت به دریافت بلوکارت اقدام نمایید.

پس از اخذ بلو کارت موظف خواهید بود که به کارفرمای خود به مدت ذکر شده خدمت نمایید و بدون داشتن اسپانسر امکان کار کردن در این کشور وجود نخواهد داشت. پس از اینکه موفق به گرفتن بلوکارت شدید می توانید بدون هیچ محدودیتی به کار کردن بپردازید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار آلمان

جهت اخذ ویزای کار آلمان مدارک بسیاری مورد نیاز خواهد بود که باید نشان دهنده هویت و ویژگی های فردی متقاضی باشد. مهمترین مدرک همانگونه که از نام آن پیداست داشتن تخصص کاری می باشد که باید نسبت به اثبات آن اقدام نمایید.

همچنین این امر را می توان به سابقه کاری خود نشان دهید.

پیشنهاد مطالعه »
روش مهاجرت کاری به سوئیس [2019]

از جمله مدارک مورد نیاز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         در ابتدای کار نیاز خواهد بود که فرم تقاضا را به طور دقیق تکمیل نمایید. باید توجه داشته باشید که تمامی مشخصات خود را به درستی وارد نمایید که هیچ مشکلی گریبانگیر شما نباشد.

–         دو قطعه عکس که باید جدید گرفته شده و در ابعاد 4*6 باشد.

–         کپی صفحه اول و 2و 3 پاسپورت متقاضی

–         کارت ملی و شناسنامه متقاضی نیز باید به صورت ترجمه شده و به همراه کپی تمامی صفحات به مراکز مربوطه ارائه شود.

–         فرد متقاضی باید تمامی مدارک تحصیلی خود را که به زبان آلمانی و یا انگلیسی ترجمه شده اند را به مراکز مربوط ارائه دهد.

–         افرادی که سابقه کار کردن داشته باشند باید تمامی مدارک و شواهد موجود را ارائه نمایند.

–         شخص متقاضی باید بضاعت مالی خود را ثابت نماید که جهت این کار می تواند یک کپی از فیش حقوقی و یا پرینت حساب خود را ارائه نماید.

–         رزومه کاری از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود.اخذ

شرایط لازم جهت دریافت کارت آبی آلمان

بلو کارت یا کارت آبی آلمان مزایای بسیاری خواهد داشت و اخذ آن یعنی تضمین قرارداد کاری شما و پیس از اخذ آن میتوانید به راحتی در هر نقطه از آلمان مشغول به کار شوید. اخذ کارت آبی آلمان خود نیز شرایط خاصی خواهد داشت که فرد متقاضی باید پیش از هر چیزی آنها را داشته باشد. از جمله شرایط اخذ کارت آبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیشنهاد مطالعه »
ویزای کاری آلمان (ویزای جستجوی کار)

–         افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند باید فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های معتبر بوده باشند.

–         داشتن پیشنهاد کاری مهمترین عامل خواهد بود که حتما باید پیشنهاد کاری داشته باشید. همچنین لازم به ذکر است که جهت دریافت کارت آبی باید برگه قرارداد کاری با کارفرمای خود را ارائه نمایید که با رشته شما متناسب بوده و هیچ تمایزی در آن وجود نداشته باشد.

–         در قراردادی که ارائه می دهید باید در سال بیش از 45 هزار یورو برای متقاضی در نظر گرفته شود. اما در برخی موارد و رشته های تحصیلی مختلف این مبلغ 35 هزار یورو نیز می تواند باشد.

اقامت کارت آبی بستگی به قرارداد شما خواهد داشت و به مدت اقامت خود می توانید کارت آبی دریافت نمایید اما باید در نظر داشت که امکان اخذ کارت آبی برای اقامت دائم نیز وجود خواهد داشت. معمولا در هفته حدود 41 ساعت کار انجام خواهد شد که بیش از سایر کشور های اروپایی در نظر گرفته شده است.

کارت آبی آلمان مزایای بسیاری خواهد داشت که از این مزایا می توان به بهره مند شدن از تسهیلات ویژه ای که برای کارکنان در نظر گرفته شده است در نظر گرفت.

منبع: سفارت آلمان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ