Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

 اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی

 اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی

 اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی

راه های مختلفی برای گرفتن اقامت آلمان وجود دارد که یکی از این راه ها اقدام از طریق پناهندگی است.  اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی امری است که برای تحقق آن باید تلاش نمود چرا که هم شرایط اخذ اقامت پناهندگی باید رعایت شده و هم شرایط  اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی باید رعایت شود. در ابتدا شرایط اخذ پناهندگی آلمان را مورد بررسی قرار داده ایم و سپس راه های  اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی را بررسی خواهیم نمود.

امروزه شاهد افزایش تعداد افرادی شده ایم که تمایل دارند از طریق پناهندگی اقامت آلمان را بدست آورند. بسیاری به قصد اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی به این کار اقدام می نمایند چرا که پس از گرفتن اقامت اخذ ویزای کار آلمان راحت تر خواهد بود. پناهندگی در آلمان همانند سایر کشور ها نخواهد بود و دولت آلمان به ندرت پناهندگان را جهت اقامت قبول می کند.

پناهجویان به نسبت جمعیت در بین 16 ایالت آلمان تقسیم خواهند شد یعنی هر ایالتی جمعیت بیشتری داشته باشد طبیعتا تعداد پناهجو در آن ایالت بیشتر خواهد بود. پناهجویان آلمان در ابتدا باید در یکی ای ایستگاه های پلیس و یا کنترل مرزی درخواست خود را ثبت نمایند.

که پس از درخواست آن را به یکی از اقامتگاه های پناهجویان منتقل کرده و پس از تصمیم نهایی آن را به یکی از ایالت های آلمان خواهند فرستاد. پناهنده شدن در آلمان لازمه نداشتن سابقه پناهندگی در کشور های اتحادیه اروپا می باشد و در صورتی که عدم آن به اثبات رسد فرد به کشوری که در آن پناهندگی دریافت نموده است برگشت داده خواهد شد. سخت ترین مرحله پذیرش پناهنده این مرحله خواهد بود و پس از آن میتواند در یکی از ایالت های آلمان اسکان یابد.

پیشنهاد مطالعه »
اخذ ویزای کار آلمان

شرایط پناهندگان در آلمان

تعداد پناهندگان آلمان رفته رفته رو به افزایش است و هر ساله به تعداد آنها افزوده می شود. اخذ پناهندگی آلمان شرایط ویژه ای خواهد داشت که فرد متقاضی باید تمامی آنها را داشته باشد. در صورت کلی پناهنده به کسی اطلاق می شود که در کشور خود به دلایل تفاوت نژادی، عقاید سیاسی، مذهبی، ملیت و… مورد اذیت و آزار قرار گرفته باشد. تعداد بسیاری تمایل به اخذ ویزای کار آلمان را دارند که باید سختی های اولیه آن را نیز تحمل کنند.

زندگی پناهندگان در آلمان با مشکلاتی روبرو خواهد بود که از جمله این مشکلات می توان به تفاوت نژادی پناهندگان اشاره کرد که همگی در یک کمپ مخصوص به زندگی می پردازند و ممکن است مشکلاتی از این قبیل به وجود آید. زندگی پناهندگان در آلمان سخت و طاقت فرسا خواهد بود به همین دلیل اصلا این راه برای اخذ اقامت آلمان توصیه نمی شود.

پناهندگان آلمان قبل از اینکه با درخواستشان موافقت شود در شرایط سختی زندگی خواهند کرد که این سختی هم از نظر روحی و هم از نظر حقوقی خواهد بود.

مراحل رسیدگی به امور پناهندگان

پذیرش پناهجویان در دو مرحله خلاصه می شود و از مراحل آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مرحله اول:

در ابتدا پناهندگان به اقامتگاه های موقت که ساختمان هایی بزرگ و دارای حفاظ امنیتی هستند منتقل می شوند که در این ساختمان ها مراکزی از قبیل پزشک، ایستگاه پلیس، سالن غذاخوری و سالن خواب قرار دارد. هر 6/5 متر فضا در سالن خواب خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای کار آلمان

در ابتدا اقدام به گرفتن اثر انگشت و عکس پناهجو شده و نسبت به بررسی آن اقدام خواهند کرد. سپس از پناهجو دلیل درخواست پرسش خواهد شد و در صورتی که نتواند به زبان آلمانی سخن گوید از یک مترجم کمک خواهند گرفت.

مرحله دوم:

محل دیگری برای پناهندگانی که با درخواست آنها موافقت شده در نظر گرفته شده است که در این ایستگاه ایالت متقاضی مشخص خواهد شد که کاملا بستگی به کامپیوتر خواهد داشت و عوامل فردی تاثیری بر انتخاب ایالت ندارد. چنانچه شخصی برای اقامت در ایالتی که آشنا یا فامیلی در آن دارند درخواست نماید، به درخواست کسانی که زیر 18 سال دارند و یا همسرشان در آن ایالت زندگی می کند موافقت خواهد شد.

در سال 2019 شرایط برای پناهندگان راحت تر شده چرا که اجازه تردد در تمامی شهر های آلمان از ابتدای امسال برای پناهجویان داده شده است و می تواند در تمامی شهر های آلمان تردد داشته باشد.

پناهندگان حداکثر به مدت 15 ماه امکان درخواست ماهیانه 352 یورو خواهند داشت و پس از آن باید از طریق کار کردن امرار معاش نمایند.اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی به سختی امکان پذیر خواهد بود و نیازمند شرایط خاصی می باشد که فرد متقاضی باید به آن توجه داشته باشد.

مهاجرت به آلمان

 

تحصیل در آلمان

 

اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی

بسیاری از پناهندگان آلمان تمایل به  اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی دارند چرا که پس از اتمام 15 ماه هیچ درآمدی نداشته و باید برای امرار معاش باید به کار کردن بپردازند. اما اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی بسیاری دشوار خواهد بود چرا که کار در آلمان نیازمند داشت شرایطی خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اخذ ویزای کار آلمان

باید در نظر داشت که یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای کار آلمان داشتن کارفرما یکی از ایالت های آلمان می باشد. از این جهت پناهجو امتیاز بزرگی دارد چرا که می تواند به جستجوی کار فرمایی باشد که قصد بکار گرفتن نیروی کار میباشد. اما پس از پیدا کردن کارفرما نیز فرد متقاضی باید شرایطی داشته باشد که از جمله شرایط آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         پناهنده باید بی خطر بودن خود را به اثبات رساند که در سال جاری به دلیل افزایش تعدا پناهندگان قبل از اثبات این امر پناهجو باید یک ردیاب الکترونیکی به مچ خود ببندد.

–         پناهنده باید توانایی کار کردن داشته باشد و بتواند در انجام امور کاری به کارفرمای خود کمک کند.

–         پناهنده در صورتی که تخصص کاری داشته باشد شانس بیشتری جهت اخذ ویزای کار آلمان خواهد داشت.

–         در صورتی که پناهجو با زبان آلمانی آشنایی داشته باشد شانس اخذ ویزای کار آلمان آن بیشتر خواهد بود و این امر به او کمک خواهد کرد که در مدت زمان کمتری کارفرمای مربوط را بیاید.

–         دانش های زبان انگلیسی نیز می تواند کمک بسزایی به پناهجو نماید.

لازم به ذکر است که پناهندگان آلمان به دلیل داشتن شرایط سخت زندگی و رتبه پایید آنها به سختی امکان  اخذ ویزای کار آلمان از طریق پناهندگی خواهند داشت.

منبع: سفارت آلمان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ