رد کردن لینک ها

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

آیا به دنبال اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج هستید؟ آیا می خواهید از شرایط و مدارک لازم برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج اطلاع پیدا کنید؟ شما را برای مطالعه ی این مقاله دعوت می کنیم.

برای شروع بهتر می باشد که از معرفی کشور آلمان شروع کرده و اطلاعات مختصری را در مورد کشور آلمان به حضورتان ارائه دهیم. یکی از کشورهای بسیار مدرن و پیشرفته قاره اروپا می باشد که با کشورهایی از جمله دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش و فرانسه همسایه و هم مرز بوده و با داشتن مساحتی در حدود 349،223 کیلومتر مربع یکی از کشورهای کوچک قاره اروپا می باشد و در حدود 82 میلیون نفر جمعیت دارد که یکی از پر جمعیت ترین کشورهای قاره اروپا نیز به شمار می رود.

این کشور با داشتن 16 ایالت مختلف خود، دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک بوده و به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. این کشور نقش بسیار بزرگی را در جنگ های جهانی اول و دوم داشته است و خسارت های مالی و جانی بسیار زیادی را در این دهه ها به خود دیده بود. پول رایج در این کشور یورو بوده و مردم آن به زبانآلمانی صحبت می کنند. در ادامه مقاله راه های مهاجرت به آلمان را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما تا اخر مقاله همراه باشید.

راه های اخذ اقامت کشور آلمان

با توجه به توضیحات گفته شده در بخش قبلی، کشورآلمان یکی از کشورهای بسیار پیشرفته و مساعدی می باشد که افراد می توانند در این کشور به موفقیت های بی نظیری دست پیدا کنند. امروزه افراد از کشورهای مختلفی برای اخذ اقامت و گرفتن تابعیت کشور آلمان، درخواست خود را اعلام کرده و به دنبال راه هایی برای به دست آوردن اخذ اقامت کشورآلمان هستند. از مهمترین راه های اخذ اقامت کشور آلمان می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

افراد با توجه به شرایط خود یکی از راه های اخذ اقامت کشور آلمان را انتخاب کرده و اقدام به مهاجرت می کنند. امروزه افراد زیادی در کشور ما نیز به دنبال اخذ اقامت کشورآلمان هستند و برای به دست آوردن اقامت این کشور، صف های طولانی را در جلوی کنسولگری کشور آلمان مشاهده می کنیم. یکی از راحت ترین و ساده ترین راه های اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج می باشد که بیشتر متقاضیان این راه و روش را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند.

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج همان طورکه در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد، یکی از راحت ترین و ساده ترین راه ها و روش های اخذ تابعیت این کشور می باشد. برای اخذ اقامت از این طریق بایستی فرد متقاضی با یکی از شهروندان کشور آلمان که اقامت دائم و تابعیت این کشور را دارد، ازدواج نماید.

البته باید توجه داشته باشید که افراد متقاضی بعد از اینکه صاحب فرزندی شدند می توانند درخواست خود را مبنی بر اقامت دائم خود اعلام کنند و تا این زمان می توانند اقامت موقتی خود را در کشورآلمان داشته باشند. از طرف دیگر فردی که اقامت تابعیت این کشور را دارد بایستی توان مالی کافی را برای شروع یک زندگی داشته باشد و به نیازهای دولتی هیچ گونه کمکی نداشته باشد.

شرایط اخذ اقامت 

برای اخذ اقامت المان از طریق ازدواج بایستی یک سری شرایط و مدارکی را از قبل تهیه و آماده کنید که بدون داشتن و مهیا کردن این مدارک و شرایط نمی توانید هیچ گونه درخواستی را مبنی بر اخذ اقامت آلمان داشته باشید. از جمله ی شرایط و مدارک اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن مدرک زبان آلمانی بسیار معتبر
 • داشتن گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه
 • گواهی مینی بر نداشتن هیچ گونه بیماری
 • اخذ ویزای ازدواج کشور آلمان
 • ارائه مدارک شناسایی
 • ارائه پاسپورت با مدت اعتبار بلند مدت
 • ارائه اسناد رسمی ازدواج

افرادی که می خواهند از این طریق اقدام به اخذ اقامت و تابعیت این کشور را داشته باشند می توانند، در این کشور کار مورد نظر خود را نیز پیدا کرده و مشغول باشند. یکی از مهم ترین و زمان برترین مراحل در اخذ اقامت المان، دریافت و اخذ ویزای ازدواج کشور المان می باشد.

شما می توانید برای دریافت ویزای مربوطه در بهترین زمان ممکن اقدام به اخذ ویزا کنید و به همین دلیل بهتر می باشد چند ماه قبل از مهاجرت خود، به دنبال دریافت و اخذ ویزای کشورآلمان داشته باشید. البته متقاضیان بایستی این موضوع را در نظر داشته باشند که فقط به هدف اقامت گرفتن این کشور، با فردی که مورد علاقه شان نیستند، ازدواج نکنند چرا که آینده و زندگی شان مهم تر از به دست آوردن اقامت کشورآلمان می باشد.

مزیت ها و نکات مورد توجه ویزای ازدواج کشورآلمان

از مزیت های اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن حقوق مساوی با شهروندان کشورآلمان و اتحادیه اروپا
 • اشتغال تمام وقت
 • فرصت داشتن زندگی بسیار مدرن و عالی
 • فرصت آشنایی با فرهنگ این کشور
 • یادگیری زبان آلمانی
 • سفر کردن به کشورهای زیبای قاره اروپا

هم چنین شما می توانید در هنگام مهاجرت خود به این کشور به برخی از نکات توجه داشته باشید که از جمله ی آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

 • احترام گذاشتن به فرهنگ و آداب و رسوم مردم کشور آلمان
 • پیروی از قوانین و مقررات وضع شده در این کشور
 • به همراه داشتن مدارک شناسایی در اوایل زندگی
 • یادگیری زبان آلمانی در زمان بسیار کوتاه، چرا که بدون یادگیری وسیع آن نمی توانید ارتباطات خوبی را در این کشور داشته باشید.

منبع: سفارت آلمان

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج
1 رتبه میانگین رای 2

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره