شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اخذ ویزای کار اتریش

اخذ ویزای کار اتریش

اخذ ویزای کار اتریش

مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار اتریش برای اکثر متقاضیانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت نمایند بسیار مورد توجه می باشد .کشور اتریش یکی از کشورهای ثروتمند در اتحادیه‌ی اروپا می باشد ، این کشور یک مقصد مهاجرتی ایده آل و مناسب برای اغلب افراد متخصصی می باشد که در شغل خود مجرب بوده و مهارت لازم را دارا می باشند.

سطح درآمد افراد در کشور اتریش بسیار بالا می باشد و این یکی از دلایل جذب مهاجر در این کشور می باشد .

یکی از دلایل جذابیت کشور اتریش ، فرصت های فوق العاده ای می باشد که این کشور به منظور آشنایی افراد مهاجر با تاریخ و فرهنگ غنی در اتریش به وجود آورده است .

* مجوز کار در کشور اتریش :

سه نوع مجوز کار در اتریش برای افرادی که قصد دارند از طریق اخذ ویزای کار اتریش به اتریش مهاجرت کنند صادر می شود که عبارتند از :

مجوز کاری محدود که به مدت یک سال اعتبار دارد .

مجوز کاری که به مدت دو سال اعتبار دارد .

مجوز کاری نامحدود که به مدت 5 سال اعتبار دارد .

مجوز کاری محدود مخصوص به شغلی خاص می باشد و باید به منظور یک کارفرمای خاص و در یک مکان معین صورت گیرد .

در صورتی که فرد مورد نظر موقعیت مربوط به مکانش را تغییر دهد در حالی که در شرکت قبلی مشغول به کار است باید به منظور یک مجوز محدود کاری دیگر اقدام نماید .

در صورتی که فرد مورد نظر به مدت زمان یک سال از مجوز کاری محدود استفاده نماید و از طریق آن اشتغال به کار داشته باشد هم می تواند به منظور یک مجوز کاری حقیقی اقدام نماید و هم می تواند یک مجوز کاری محدود دیگر اخذ نماید که این مجوز فقط برای یک محدوده‌ی معین در کشور اتریش اعتبار دارد و مطابق با آن فرد می تواند کارفرمای خودش را تغییر بدهد .

پیشنهاد مطالعه »
چگونه میتوان بورسیه تحصیلی در اتریش گرفت؟

پس از گذشت مدت زمان دو سال فرد مورد نظر می تواند مجوز کاری خودش را تمدید کند و اگر به مدت 5 سال به صورت قانونی اشتغال به کار داشته باشد مجاز است که برای اخذ مجوز کاری به صورت نامحدود اقدام نماید .

اگر فردی بتواند مجوز کاری نامحدود را دریافت نماید می تواند به صورت آزادانه شغل مورد علاقه‌ی خود را در هر نقطه ای از کشور اتریش به مدت زمان 5 سال راه اندازی نماید .

فرد متقاضی که قصد دارد از طریق اخذ ویزای کار اتریش اقامت این کشور را دریافت نماید لازم است در ابتدای کار به منظور دریافت مجوز کاری به صورت محدود اقدام نماید و بعد از آن لازم است که دو دوره‌ی زمانی که هر دوره دو سال می باشد را از طریق مجوز کاری به شغل مورد نظر اشتغال داشته باشد و در پایان پس از گذراندن 5 سال موفق خواهد شد مجوز کاری نامحدود را دریافت نماید .

* سیستم امتیاز بندی به نام کارت قرمز – سفید – قرمز

فردی که قصد دارد از طریق اخذ ویزای کار اتریش به این کشور وارد شود لازم است در ابتدا مجوز شروع به کار را از دولت این کشور دریافت نماید .

در اغلب مواقع بر طبق یک سیستم امتیازبندی که کارت قرمز – سفید – قرمز نامیده می شود ، مهاجرت به کشور اتریش امکان پذیر می گردد .

* مراحل اخذ ویزای کار اتریش

متقاضیانی که قصد دارند از راه اخد ویزای کار اتریش ، اقامت این کشور را دریافت نمایند در ابتدا باید بررسی نمایند که نیازی به داشتن این نوع ویزا دارند یا نه ، چرا که در برخی از موارد با در نظر گرفتن ملیت فرد متقاضی و همچنین نقشی که می خواهد پس از ورود به این کشور به عهده بگیرد مشخص می گردد که نیازی به داشتن ویزای کار نمی باشد .

پیشنهاد مطالعه »
هزینه زندگی در اتریش [2019]

شایان ذکر است متقاضیانی که پاسپورت اروپا دارند مجاز هستند که در کشور اتریش مشغول به کار شوند و در آنجا زندگی کنند و در صورتی که اقامت آنها در این کشور بیش از سه ماه طول بکشد باید اقامتشان را ثبت نمایند ، بنابراین در صورتی که فرد متقاضی تبعه‌ی یک کشور ثالث  باشد به احتمال زیاد لازم است که اقدام به اخذ ویزای کار اتریش نماید تا بتواند اقامت این کشور را دریافت نماید .

اساس اغلب مهاجرت ها که از طریق اخذ ویزای کار اتریش به این کشور صورت می گیرد سیستم منعطفی می باشد که کارت قرمز- سفید – قرمز نام دارد و اخذ این کارت به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از : سطح مهارت های فرد متقاضی و صلاحیت وی ، نوع شغلی که در نظر دارد در اتریش به آن اشتغال داشته باشد و  همچنین کمبود هایی که در بازار کار این کشور وجود دارد .

* مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار اتریش

– گواهی تولد فرد متقاضی .

– مدارکی که فرد متقاضی از طریق آن ثابت کند به منظور محل اقامتش مکانی را معین کرده است .

– سند مسافرتی که دارای اعتبار باشد .

–  یک قطعه عکس مناسب برای پاسپورت .

– بیمه‌ی درمانی که اعتبار داشته باشد .

– مدارکی که فرد متقاضی از طریق آن ثابت کند توانایی تامین مخارج زندگیش را دارد .

علاوه بر مدارک فوق فرد متقاضی باید شواهد و مدارکی را تهیه کند تا بتواند ادعاهای خود را مبنی بر مواردی که از آنها جهت اخذ ویزای کار اتریش امتیاز کسب می کند ثابت نماید ، مدارکی که فرد متقاضی باید فراهم کند عبارتند از : مدارک مربوط به پرداخت مالیات ، مدرک تصدیقی از سوابق و تجربه‌ی کاری ، مدرک تعیین کننده به منظور توانایی و سطح تسلط زبان انگلیسی .

پیشنهاد مطالعه »
کار در دانمارک

این مقاله شامل نحوه‌ی اخذ ویزای کار اتریش می باشد و اطلاعاتی را راجع به شرایط دریافت مجوز کاری در این کشور ارائه می دهد ، فردی که تصمیم دارد از طریق اخذ ویزای کار اتریش به خاک این کشور وارد شود با مطالعه‌‌ی این محتوا با این موضوع آشنایی پیدا خواهد کرد .

منبع: سفارت اتریش

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ