اتریش, کاری

اخذ ویزای کار اتریش

اخذ ویزای کاری اتریش

اخذ ویزای کار اتریش

چگونگه اخذ ویزای کار اتریش را به دست بیاوریم؟ در این مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد چگونگی اخذ ویزای کار اتریش اطلاعاتی را برای شما عزیزانی که علاقه مند به این موضوع هستید ارائه دهیم. برای پاسخ به این سوال در وهله ی اول از معرفی کشور اتریش شروع می کنیم. کشور اتریش در قلب قاره اروپا واقع شده است و این کشور را با القاب مهد معماری و تمدن موسیقی جهان می شناسند.

جمعیت کشور اتریش در حدود 8 میلیون نفر می باشد که یکی از کم جمعیت ترین کشورهای قاره اروپا بوده و با کشورهایی از جمله، ایتالیا، سوئیس، اسلواکی و مجارستان همسایه می باشد. پایتخت این کشور شهر وین می باشد و زبان مردم آن نیز آلمانی بوده که البته برخی از افراد نیز به زبان مجاری و کروات صحبت می کنند. اقتصاد کشور اتریش نیز بسیار پیشرفته و پویا می باشد به طوری که نرخ تورم و بیکاری در این کشور نزدیک به صفر بوده و این امر نشان از توسعه یافتن کشور اتریش خواهد بود.

با توجه به پویایی و اقتصاد قدرتمند در این کشور افراد بسیاری با اهداف گوناگون به این کشور مهاجرت می کنند که از جمله ی این راه ها می توان به موارد مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق کار اشاره کرد. در ادامه مقاله توضیحاتی در مورد چگونگی اخذ ویزای کار اتریش و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اتریش ارائه داده ایم. لطفا با ما همراه باشید.

کار در اتریش

شما می توانید با توجه به تخصص و مهارتی که دارید، کار و شغل مناسبی را در کشور اتریش پیدا کنید. افراد با مشغول شدن در یکی از مشاغل کشور اتریش می توانید آینده ی خود را بسازند و به موفقیت های بسیار زیادی دست پیدا کنند.

برای اینکه بتوانید به راحتی در این کشور به کاری مشغول باشید بایستی زبان آلمانی و حداقل زبان انگلیسی را بلد باشید تا بتوانید بدون مواجه شدن با مشکلی ارتباط برقرار کرده و به کار مورد علاقه ی خود بپردازید.

حقوق و مزایایی که در قانون کار کشور اتریش تصویب شده است از تمام جهات به نفع کارگران و کارمندان می باشد. شما می توانید به اندازه ساعت مشخصی در طول هفته و ماه به کار مشغول باشید و از بیمه کامل نیز بهره مند شوید.

بسیاری از افراد با مشغول شدن در کشور اتریش توانسته اند پس اندازهای بسیاری را داشته باشند. همچنین در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی در کشور اتریش نیز مناسب بوده و افراد به راحتی می توانند از پس هزینه های زندگی و اقامت خود در این کشور بر بیایند. علاوه بر افراد معمولی، دانشجویان نیز می توانند ساعات مشخصی را در طول به کار دانشجویی بپردازند و از این طریق بتوانند به آسانی هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی خود را به دست بیاورند.

چگونگی اخذ ویزای کار اتریش

یکی از مهم ترین مدارکی که برای مهاجرت کاری به کشور اتریش، مورد نیاز می باشد، ویزای کار اتریش است که تمام متقاضیان بایستی قبل از سفر خود به کشور اتریش، آن را دریافت نمایند. ویزای کار اتریش جزء ویزای شینگن بوده و شما می توانید با دریافت آن به راحتی از کشورهای عضو شینگن نیز دیدن کنید.

اولین قدم برای اخذ ویزای کار اتریش، مراجعه به سفارت خانه کشور اتریش می باشد که در شهر تهران واقع شده است. شما باید بتوانید به صورت حضوری وقت سفارت کشور اتریش را به دست بیاورید و در زمان معین شده بتوانید در جلسه مصاحبه حضور داشته باشید.

گرفتن وقت سفارت کشور اتریش از مهمترین مراحل اخذ ویزای کار اتریش می باشد که بایستی توجه و دقت بسیار زیادی را در این مرحله داشته باشید. از آن جایی که اخذ ویزای کار اتریش زمانبر می باشد به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن اقدام به دریافت آن داشته باشید تا از پروازتان جا نمانید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اتریش

از مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  ارائه رزومه کاری
  •  ارائه آخرین مدرک تحصیلی
  •  بیمه پزشکی
  •  مدرکی معتبر از زبان انگلیسی یا آلمانی
  • دعوتنامه
  •  اصل مدارک شناسایی
  • اصل پاسپورت با حداقل 12 ماه اعتبار
  •  نداشتن هیچ گونه سوء سابقه و پیشینه
  • دو قطعه عکس با زمینه سفید

از مهم ترین مدارکی که اخذ ویزای کار اتریش را آسان تر می کند، ارائه دعوتنامه می باشد. شما اگر بتوانید دعوتنامه ای را از شرکت و کارفرمای معتبر از کشور اتریش به دست بیاورید و آن را به کنسولگری و ماموران سفارت خانه کشور اتریش ارائه دهید می توانید به راحتی ویزای کاری خود را دریافت کنید.امروزه بسیاری از افراد سعی بر آن دارند تا بتوانند نظر و توجه کارفرمایان اتریشی را جلب کنند تا با دریافت دعوتنامه از طریق ایمیل گام بزرگی را در اخذ ویزای کاری اتریش داشته باشید.

مزیت های کار در اتریش

شما می توانید با کار در اتریش و دریافت ویزای قرمز سفید قرمز می توانید از مزایا و مزیت های بسیاری بهره مند شوید که از مهم ترین این مزیت ها می توان به مواردی از جمله فرصت زندگی در کشور اتریش، آشنا شدن با فرهنگ مردمان این کشور، به دست آوردن شغل و موقعیت های اجتماعی بسیار فوق العاده و غیره اشاره کرد.

کار کردن در کشور اتریش یکی از بهترین و استثنایی ترین فرصت هایی می باشد که افراد با به دست آوردن این فرصت، می توانید زندگی و سرنوشت خود را تغییر دهید. مسئولان کشور اتریش نیز بستر و زمینه های لازم برای برای اقامت و زندگی افرادی که از طریق کار به این کشور مهاجرت می کنند، در نظر گرفته اند. شما هم چنین با کار در این کشور می توانید اقامت موقت در اتریش را به دست آورده و بعد از گشت مدت زمان لازم، درخواست اقامت دائم خود را اعلام کنید.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *