شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان

فهرست مقاله
اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان
اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان

اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان

اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان و مهاجرت به آلمان آرزوی بسیاری می باشد چرا که دانشگاه های آلمان همگی از بهترین رتبه ها برخوردار بوده و از بهترین اساتید جهت آموزش کمک گرفته شده است. اخذ بورسیه تحصیل آلمان را نمی توان امری ساده در نظر گرفت چرا که تمامی دانشگاه های آلمان شرایط خاصی جهت ارائه بورسیه تحصیل در نظر گرفته اند که فرد متقاضی باید تمامی این شرایط را بدون کم و کاست داشته باشد. طبیعتا مهمترین شرط جهت اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان داشتن نمرات قبولی بالا و قابل قبول در مقطع قبلی خواهد بود.

بورسیه تحصیلی در آلمان

 تحصیل در آلمان این امکان را فراهم خواهد نمود که در یکی از بهترین دانشگاه های اروپا به تحصیل بپردازید. بالا بودن رنک دانشگاه های آلمان این مزایا را خواهد داشت که مدرکی که از دانشگاه های آن دریافت می نمایید در تمامی کشور های جهان قابل قبول خواهد بود و ارزش خاصی به آن قائل خواهند بود. بورسیه تحصیلی در آلمان این امکان را به شما خواهد دااد که در حین تحصیل از دانشگاه فاند نیز دریافت نمایید که تاثیر بسزایی در زندگی شما خواهد داشت.

همانطور که می دانید دانشگاه های آلمان هیچگونه هزینه ای جهت تحصیل دریافت نمی کنند اما باید در نظر داشته باشید که با اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان می توانید مبلغی نیز از دانشگاه دریافت نمایید. بسیاری از دانشجویان فنی و مهندسی توانسته اند بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت نمایند چرا که بعد از جنگ جهانی دوم نیاز آلمان به دانشجویان رشته های صنعتی بیش از پیش بوده است. دانشگاه های آلمان همچنین برخی از شرکت های نوپا را معرفی می نمایند که دانشجو می تواند با کار کردن در این شرکت ها هم به اقتصاد کشور کمک نموده و هم جیب خود را پر کند.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای همراه دانشجویی آلمان

اراسموس پلاس به عنوان بزرگترین ارائه دهنده بورسیه تحصیلی در اروپا فعالیت می نماید که دانشجویانی که تمایل به اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان دارند می توانند مراتب را به این مرکز ارائه نموده و نسبت به درخواست اقدام نمایند. بورسیه های تحصیل دااد از دیگر مراکزی می باشد که بورسیه های تحصیل در آلمان را به عهده گرفته و بورسیه های بسیاری را ارائه می نماید.

دانشجویان مقطع دکتری چنانچه قصد دریافت بورسیه دارند باید نامه پذیرش استاد راهنمای خود را ارائه نمایند که در صورت نداشتن نامه پذیرش بورسیه تحصیل در آلمان برای وی تعلق نخواهد گرفت.
هشت موسسه در سطح کشور آلمان فعالیت می کنند که بورسیه تحصیلی آلمان را تنها برای کسانی ارائه می دهند که حداقل یکی مقطع تحصیلی را در این کشور گذرانده باشند.
دانشجویان بین المللی می توانند از مرکز تبادلات آکادمیک آلمان اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان از همان ترم اول نمایند.

تحصیل در آلمان

مهاجرت به آلمان

 

بورسیه تحصیلی مشروط آلمان

دانشگاه های آلمان به صورت رایگان فعالیت می نمایند اما برخی از دانشگاه های آلمان از دانشجویان خارجی شهریه نیز دریافت می نمایند به همین منظور افراد بسیاری جهت گریز از پرداخت شهریه تمایل به اخذ بورسیه تحصیلی آلمان می نمایند که دانشگاه های ایالت های آلمان با داشتن شرایطی به این افراد بورسیه تحصیلی ارائه می نماید. پس از دریافت بورسیه تحصیلی دانشجو شهریه ای پرداخت نخواهد کرد و متعهد خواهد شد که پس از پایان تحصیل کمک هزینه ای که برایش در نظر گرفته شده بوده را پرداخت نماید.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش

تبادلات آکادمیک دااد (daad)در آلمان

موسسه دااد جهت ارائه بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا فعالیت می نماید که برای دانشجویان دکتری در هر مقطع تحصیلی بورسیه ارائه می نماید. برای گرفتن این بورسیه نمی توان محدودیت سنی در نظر گرفت و تقریبا تمامی دانشجویان می توانند از این بورسیه تحصیلی در آلمان بهره مند شوند.
دانشجو نمی تواند در خاک کشور آلمان درخواست این بورسیه را دهد و حتما باید در هنگام تقاضا در خاک کشور خود بوده باشد.
چنانچه فرد متقاضی دانشجویی باشد که در زمان درخواست در یکی از دانشگاه های آلمان مشغول به تحصیل دکتری می باشد نباید 15 ماه از زمان اقامت وی در آلمان گذشته باشد.

داشتن مدرک زبان از دیگر موارد ضروری می باشد و در صورتی که مدرک انگلیسی ارائه نمایید داشتن نمره 7 در هر چهار مهارت آیلتس و در صورت ارائه زبان آلمانی فرد متقاضی باید حداقل مدرک c1 را داشته باشد.
دانشجویان پس از اخذ این این بورسیه هر ماهه حدود 100 یورو دریافت خواهند نمود. همچنین در کنار این مبلغ کمک هزینه برای سمینارها، سفر های پژوهشی، خرید کتاب های درسی و کمک هزینه برای آموزش دیدن زبان آلمانی ارائه می شود.

برخی موسسات دیگر در زمینه های سیاسی بورسیه تحصیلی ارائه می نمایند که آنها نیز شرایط خاصی خواهند داشت:
تعهد اجتماعی و سیاسی یکی از مهمترین شروط اخذ این بورسیه تحصیلی می باشد. یکی از این مراکز فردریش ابرت می باشد که عضو حزب سوسیالیست بوده و هر ساله به حدود 40 دانشجو بورسیه تحصیل ارائه می نماید.
لازم به ذکر است که متقاضیان این بورسیه باید تسلط کامل به زبان آلمانی داشته باشند و زبان انگلیسی در این بورسیه ملاک نخواهد بود به طوری که دانشجو باید مدرک c1 آلمان را داشته باشد.

لازم به ذکر است که این نهاد به دانشجویان رشته پزشکی بورسیه ارائه نمی دهد.

بنیاد کرنارد ادناور از دیگر بنیاد هایی می باشد که هر ساله به بیش از 70 دانشجو بورسیه ارائه می دهد. این نهاد مربوط به حزب دموکرات مسیحی آلمان می باشد.
یکی از مهمترین شروط اخذ این بورسیه عودت دادن دانشجو پس از تحصیل به کشور خودش می باشد. داشتن نمرات عالی و همچنین فعالیت در عرصه های اجتماعی از جمله شروط اخذ این بورسیه می باشد.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای شینگن آلمان

بنیاد هاینریش بل آلمان از دیگر مراکزی می باشد که می توانید بورسیه تحصیلی در آلمان را از این بنیاد اخذ نمایید. این بنیاد متعلق به حزب سبز ها در آلمان می باشد.
این بورسیه به دانشجو های دکتری ارائه می شود که دانشجو در زمان درخواست باید مدرک زبان b22 را داشته باشد.

بنیاد فیلیگست یکی دیگر از بنیاد های ارائه بورسیه تحصیلی در آلمان می باشد که این بنیاد سالانه به بیش از 200 دانشجو بورسیه ارائه می نماید.
بنیاد ابن سینا از دیگر بنیاد هایی می باشد که می توانید بورسیه تحصیل در آلمان را از این بنیاد دریافت نمایید. این بنیاد به دانشجوهای دکتری بورسیه ارائه می نماید که شرط اصلی آن مذهبی بودن می باشد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما

02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی