رد کردن لینک ها

ویزای آلمان را با استفاده از مشاوران و وکلای موسسه آوات دریافت کنید.

انواع مهاجرت به آلمان

مهاجرت به کشور آلمان

علت های گوناگونی برای مهاجرت در بین مردم وجود دارد و هر فردی با توجه به شرایطی که دارد کشوری را به عنوان مقصد برای خود انتخاب میکند.

کشور آلمان به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان شناخته شده است و سالانه افراد بسیاری راه های مهاجرت به آلمان را امتحان میکنند تا در این کشور به زندگی ایده آل خود دست یابند.به همین خاطر ما در این مقاله سعی داریم تا اطلاعتی را به صورت کلی در خصوص مهاجرت به آلمان و روش های مهاجرت به آلمان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

آلمان به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا میباشد که در اروپای مرکزی قرار گرفته است ، این کشور که دارای اقتصاد قدرتمندی در اتحادیه اروپا است مقصد مناسبی برای مهاجران میباشد ، اما با توجه به قوانین و شرایطی که برای مهاجران در نظر گرفته شده است باید افراد با توجه به قوانین مهاجرت این کشور اقدام نمایند .

همانطورکه میدانید روش های مهاجرت به آلمان متعدد میباشد و افراد با توجه به شرایطی که دارند یکی از این روش ها را برای مهاجرت به آلمان انتخاب میکنند : اخذ ویزای تحصیلی آلمان ، اخذ ویزای کاری آلمان ، اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان و…که به صورت قانونی امکان پذیر میباشد اما در برخی موارد هم افراد به دلیل نداشتن شرایط لازم از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت به آلمان میگیرند .

شایان ذکر میباشد از آنجا که امر مهاجرت به آلمان دشوار و پیچیده میباشد باید برای انجام این کار از افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت دارند یاری طلب نمایید چرا که با کوچکترین نقصی میتوانید به شکست دچار شوید برای همین نیاز است که با کارشناسان و وکلای موسسات مهاجرتی معتبر اقدامبه امر مهاجرت نمایید .

مهاجرت تحصیلی به آلمان

مزایای تحصیلی در آلمان

با تحصیل در آلمان شما از مزایای زیادی بهره‌مند می‌شوید.

  • شهریه‌های رایگان در اکثر شهرهای آلمان
  • امکان اخذ ویزا برای همراه خود
  • امکان اخذ ویزای کاری بعد از تحصیل
  • درخواست و گرفتن اقامت پس از تحصیل (البته در صورتی که شغل خود را پیدا کنید)
  • هنگامی که در حال تحصیل در آلمان هستید باز هم می‌توانید به کشورهای عضو شنگن سفر کنید.

تحصیل در آلمان دریچه‌ای به سوی موفقیت‌های روز افزون و سکوی پرتابی برای پیشرفت‌های وسیع اقتصادی در راه انداختن کسب و کار مورد نظر برای افراد را مهیا می‌کند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند می‌توانند از دانشگاه‌های معتبر و برتر این کشور استفاده کنند و برای اخذ پذیرش درخواست‌های خود را بفرستند.

 

تحصیل در کالج های آلمان

متقاضیان تحصیل در آلمان می‌توانند با داشتن پذیرش از یک کالج در این کشور برای ویزای تحصیلی سفارت آلمان درخواست خود را بفرستند.

کالج‌ها مراکزی هستند که به صورت مستقیم به وسیله‌ی دانشگاه‌های دولتی آلمان اداره می‌شوند.

کاربرد کالج‌ها در یک کشور بسیار مهم تلقی می‌شود.

به طوری که این مراکز جزئی از دانشگاه‌های (دولتی) مربوطه محسوب می‌شوند و کار آن‌ها آمادگی و آماده‌سازی دانشجو برای ورود به مقطع لیسانس است.

در کالج‌های آلمان متقاضی مشغول به تحصیل در دوره‌های زبان آلمانی می‌شود که در کنار تحصیل دوره‌های زبان آلمانی یک سری از دروس پایه که مربوط به رشته‌ی مورد نظر در دانشگاه است هم توسط دانشجو گذرانده می‌شود که مدت دوره‌ی همه‌ی این‌ها در ۲ ترم خلاصه می‌شود.

اگر مدارک کامل باشد، در صورت داشتن پذیرش از کالج مورد نظر فرد می‌تواند برای ویزای تحصیلی اقدام کند و از سفارت کشور آلمان درخواست روادید تحصیلی کند.

تحصیل در مدارس آلمان

تحصیل از سنین پایین تا دبیرستان در کشور آلمان نیز حائز اهمیت است.در آلمان با نظارت بسیار خوب مسئولین دولتی و استخدام افراد متخصص و مجرب در کودکستان‌ها والدین کودکان خود را به این مراکز می‌دهند و با خیال راحت به کارشان می‌رسند.اصولا کودکان ۵ روز در هفته به کودکستان می‌روند.البته اگر پدر مادرانی که شب‌کار هستند کودکستان این مسئولیت را بر عهده می‌گیرد تا از فرزندان نگه‌داری کند.در مقطع ابتدایی سال ورود محصلین از ۵٫۵ سال تا ۶٫۵ است.در کشور آلمان محصلین ۴ سال به یادگیری می‌پردازند.در طی این دوران آموزشی که حداقل ۳۰ کتاب درسی به بچه‌ها یاد داده می‌شود.موضوعاتی مثل خواندن، نوشتن و ریاضیات نیز وجود دارد.دروسی هستند که به کودکان دبستانی در به صورت مقدماتی آموزش داده می‌شود.

تاریخ، جغرافیا، شیمی، فیزیک، هنر، ورزش، زیست، علوم اجتماعی دروسی که به اندازه‌ی یادگیری مقدماتی و جزئی یاد داده می‌شود.

در مقطع دبیرستان تحصیل متفاوت‌تر می‌شود.تحصیل در دبیرستان برای هر سنی وجود دارد.کیفیت و استانداردهای تربیتی و آموزشی بسیار بالاست.بعد از اتمام تحصیل ۴ ساله ابتدایی ۳ شاخه تحصیلی برای ورود به دبیرستان معرفی می‌شود.

دبیرستان‌های عمومی: اشخاصی که مهارت‌های کمی را دارند و بعد از اتمام تحصیل می‌خواهند وارد بازار کار مشاغل فنی بشوند.

دبیرستان متوسط: اشخاصی که قصد ورود به حرفه‌های تجاری و پزشکی را از طریق کارآموزی را دارند. زبان مورد نیاز (انگلیسی و فرانسوی) است.

مدرسه گرامر: اشخاصی که قصد ورود به دانشگاه و ادامه تحصیلات عالی را دارند.

 

تحصیل در آلمان
2018

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

دوره های تحصیل در آلمان بصورت زیر میباشد که متقاضیان عزیز میتوانند با بررسی شرایط خود در مقاطع تحصیلی در المان اقدام نمایند

کارشناسی  Bachelor

کارشناسی ارشد Master

دوره دکتری

تحصیل در آلمان
2018

موسسات آموزشی و تحصیلی در کشور آلمان

بررسی در خصوص موسسات آموزشی در آلمان * طبق آماری که تا به حال داریم حدود سیصــد دانشگاه در کشور آلمان وجود دارد که در حال فعالیت میباشند .

مهاجرت به آلمان
2018

مقاطع تحصیلی برای کودکان تا ... !!!

در آلمان سن تحصیل برای کودکان از ســـه سال شروع میشود و کودکان میتوانند از همین سن وارد مهدهای کودک شوند .

2018

دوره فوق لیسانس یا کارشناسی در آلمان

در این دوره در دانشگاه های آلمان تحصیل به زبان های آلمانی و انگلیسی میباشد و حداکثر زمان تحصیل حدود ۲ سال میباشد.

مهاجرت کاری به آلمان

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره