مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

روادید سفارت آلمان

خلاصه مقاله : برای دانستن شرایطی روادید آلمان اول باید با تعریف کلمه روادید آشنا شوید.روادیدچیست؟ روادید یا ویزا (به انگلیسی: Visa)، گواهی است که نشان می‌دهد دارنده آن اجازه گذر از، یا ورود به یک کشور را دارد. روادید معمولاً دارای محدودیت‌هایی برای افراد خارجی است که به خاک یک کشور وارد می‌شوند؛ این محدودیت‌ها شامل زمان ماندن، شمار رفت‌وآمد به خاک آن کشور یا حق کار در کشور مورد نظر است.روادید بیش‌تر به اجازه ورود به یک کشور مربوط می‌شود. در برخی از کشورها، روادید با اجازه‌نامه رسمی ماندن و اقامت در آن‌ها متفاوت است. در هر مورد، روادید توسط افسر مهاجرت در هنگام ورود تأیید می‌شود و در هر زمان می‌تواند لغو شود.معمولاً روادید به صورت برچسب یا مُهر بر روی کاغذهای مربوطه در گذرنامه اشخاص، چسبانده یا زده می‌شود.

روادید سفارت آلمان

فهرست مقاله

برای دانستن شرایطی روادید آلمان اول باید با تعریف کلمه روادید آشنا شوید.روادیدچیست؟ روادید یا ویزا (به انگلیسی: Visa)، گواهی است که نشان می‌دهد دارنده آن اجازه گذر از، یا ورود به یک کشور را دارد.

روادید معمولاً دارای محدودیت‌هایی برای افراد خارجی است که به خاک یک کشور وارد می‌شوند؛ این محدودیت‌ها شامل زمان ماندن، شمار رفت‌وآمد به خاک آن کشور یا حق کار در کشور مورد نظر است.روادید بیش‌تر به اجازه ورود به یک کشور مربوط می‌شود.

در برخی از کشورها، روادید با اجازه‌نامه رسمی ماندن و اقامت در آن‌ها متفاوت است. در هر مورد، روادید توسط افسر مهاجرت در هنگام ورود تأیید می‌شود و در هر زمان می‌تواند لغو شود.معمولاً روادید به صورت برچسب یا مُهر بر روی کاغذهای مربوطه در گذرنامه اشخاص، چسبانده یا زده می‌شود.

 

روادید حرکت آزاد

 

در این حالت هر شهروند کشور مبدأ می‌تواند در کشور مقصد اقامت، کار و تحصیل کند و تفاوتی بین شهروندان دو کشور نیست. برای نمونه می‌توان به کشورهای عربی خلیج فارس اشاره کرد. شهروندان هریک از کشورهای امارات متحده عربی، بحرین، عربستان سعودی، کویت، عمان و قطر * می‌توانند در هریک از این کشورها، کار، تجارت یا سفر کنند.

 

لغو روادید

 

دراین حالت، افراد اغلب برای سفر کوتاه مدت نیازی به روادید ندارند. اما برای کار و تحصیل باید درخواست روادید کنند.در این حالت، صدور روادید کاری معمولاً فرایند ساده‌ای است و چون شهروندان حق رفت‌وآمد دارند تنها به دلایلی همچون مالیات، روادید کاری لازم است.به طور مثال شهروندان امارات متحد عربی بدون نیاز به روادید می‌توانند به همه کشورهای اروپایی سفر کنند.

 

روادید مقصد

این نوع روادید بیشتر برای روادیدی کوتاه مدت است و هنگام ورود مسافر به مقصد، روادید صادر می‌شود. تفاوت آن با لغو روادید در این است که کشور مقصد همچنان حق عدم صدور روادید را برای خود محفوظ نگه می‌دارد. همچنین بیشتر اوقات باید برای صدور روادید پول پرداخت.
و نوع دیگری روادید نیز وجود دارد که در این حالت هرکس که قصد سفر به کشور دیگری دارد باید از قبل با مراجعه به نمایندگی دیپلماتیک کشور مقصد، درخواست روادید بدهد که تصمیمی وقت‌گیر است وحتی ممکن است روادید را تحویل نگیرید.

در این روش، گاهی ممکن است مدارکی از وضعیت شغلی، تمکن مالی و برای روادیدی تحصیلی مدارک دانشگاهی ارائه کنید.و این مدارک باید ترجمه شده باشند که خود هزینه بر است.

انواع روادید آلمان

روادید آلمان

با توجه اهداف مهاجرتی به آلمان،روادید آلمان در انواع مختلفی صادر می‌شود.و بیشترین درخواست آن مربوط به روادید توریستی، کاری و تحصیلی می‌باشد انواع روادید شامل:

روادید توریستی آلمان

روادید توریستی این کشور با شرایط سختی اعطا می‌شود. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر مهمی در اخذ روادید توریستی آلمان دارد. ارائه دعوت‌نامه و تاریخچه سفری شما شانستان را برای اخذ ویزای این روادید بیشتر می‌کند که با آن شما می‌توانید ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید.

 

روادید تحصیلی آلمان

لازم است که بدانید سیستم آموزشی با کیفیت بالا و دانشگاه های معتبر تری در کشور آلمان وجود دارند.برای گرفتن روادید تحصیلی آلمان شما باید دعوت نامه معتبر از سوی دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی معتبر آن ارائه کنید.و لازم است بدانید پس از اتمام مدت زمان تحصیل، شما باید خاک آلمان را ترک کنید.

روادید کاری آلمان

از الزامات شرایط اخذ روادید کاری آلمان، ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت و یا کارفرما می‌باشد. مدت زمان اعتبار روادید کاری آلمان، بر اساس درخواست کارفرما و تاریخ قید شده در دعوت نامه متفاوت می‌باشد.

 

مدارک لازم روادید آلمان

مدارک روادید آلمان، نیازی به ترجمه ندارند و شما می‌توانید اصل مدارک را در زمان وقت سفارت همراه خود ببرید.مدارک روادید آلمان شامل:

  • فرم درخواست روادید آلمان
  • پاسپورت فعلی شما به همراه کلیه ویزاها و گذرنامه های قبلی
  • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
  • سند ازدواج
  • کلیه اسناد ملکی
  • گواهی اشتغال به کار
  • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)
  • گردش حساب ۳ ماه اخیر به همراه تمکن مالی
  • رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
  • ارائه دعوت نامه معتبر

برای مهاجرت به آلمان راه های زیادی وجود دارد که شما با کسب اطلاعات در این زمینه می توانید راحتتر امر مهاجرت را انجام دهید توصیه می کنیم که حتما مقاله ای با نام راه های مهاجرت به آلمان را مطالعه بفرمایید.

 

شرایط اخذ روادید آلمان

روادید آلمان
روادید آلمان

کشور آلمان، به دلیل دارا بودن شرایط پناهندگی و حمایت از پناهندگان، سخت گیری زیادی در اعطای روادید دارد. در صورتی که شرایط زیر را برای آن نداشته باشید، نمی‌توانید روادید این کشور را دریافت کنید.

 

تمکن مالی مناسب

تمکن مالی برای دریافت روادید آلمان، حدودا بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما زیر این مبلغ باشد، درخواست روادید شما رد خواهد شد.لازم است بدانید تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

گردش حساب مناسب

منظور از گردش حساب تعداد تراکنشات حساب شما در ۳ ماه اخیر می‌باشد.گردش حساب، باید با نامه تمکن مالی همخوانی داشته باشد. در صورتی که تطابقی بین این دو وجود نداشته باشد و یا گردش حساب شما پائین باشد روادید شما ریجکت خواهد شد.

ارائه دعوت‌نامه

منظور از ارائه دعوت نامه ، دعوت نامه ای است که از سوی اعضای خانواده، یک شرکت و یا یک نمایشگاه باشد. در متن دعوت‌نامه، باید مدت اطلاعات شخصی شما به صورت کامل، مدت زمان اقامت و محل اقامت تان ذکر شود.

تاریخچه سفری گذشته تان

اکثرا لزومی به ارائه تاریخچه سفری برای روادید آلمان نیست. اما در صورتی که ویزای شینگن و یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ روادید آلمان بیشتر خواهد شد.

هزینه روادید آلمان

هزینه درخواست روادید آلمان حدودا، ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این فقط هزینه درخواست است و پرداخت کلیه هزینه های داخل سفارت، به عهده خودتان می‌باشد. در صورتی که فقط به تعیین وقت سفارت المان نیاز داشته باشید، باید مبلغ ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کنید. در صورتی که بخواهید برای درخواست روادید سفارت آلمان اقدام کنید می توانید از طریق وبسایت سفارت آلمان در تهران اطلاعات بیشتر را کسب کنید.

 

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما