آلمان, مهاجرت

 راه های قانونی برای مهاجرت به آلمان

 راه های قانونی برای مهاجرت به آلمان

امروزه افراد با هدف های مختلف به کشورهای مختلفی برای پیشرفت تحصیلی ،پیشرفت کاری و… مهاجرت می کنند.مهاجرت قانونی به آلمان هم جزو مهم ترین مقاصد مهاجرتی در سال های اخیر به شمار می رود و دولت آلمان نیز هر سال از پذیرش مهاجران استقبال می کند این کشور از شرایط مناسبی برای زندگی نیز برخوردارد است.روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد که در ادامه با این شرایط و راه ها آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

شرایط مهاجرت قانونی آلمان

برای مهاجرت به آلمان روش های متعددی وجود دارد که شامل: مهاجرت از طریق دریافت ویزای کار , تحصیل در آلمان , سرمایه گذاری و ثبت در آلمان می باشد.مهاجرت امری تخصصی و بسیار حساس است به شما توصیه می کنم برای یک مهاجرت موفق تمام شرایط و هزینه های کشور مورد نظرتان را بسنجید سپس با توجه به شرایط آن اقدام نمایید.

جالب است بدانید امروزه مهم ترین روش اخذ تابعیت تولد است که از دو نظام حقوقی خون یا خاک تبعیت می کند. در سیستم خون به این امر توجه می شود که تابعیت والدین فرزند متولد شده متعلق به کدام کشور است و به فرزند هم همان تابعیت اعطا می شود. اما در سیستم خاک محل تولد فرزند تولد یافته نقش اصلی را در اعطای تابعیت دارد.در ادامه با انواع روش های مهاجرت به آلمان و شرایط آن آشنا خواهید شد.

 

انواع مهاجرت قانونی آلمان

 

 راه های قانونی برای مهاجرت به آلمان

راه های قانونی برای مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به آلمان طریق ازدواج است.طبق قوانین ازدواج در آلمان و از جمله شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که اگر شما به عنوان یک خارجی با شخصی که تابعیت کشور آلمان را دارد ازدواج نمایید می توانید به اقامت کشور آلمان و پس از آن به تابعیت این کشور دست پیدا کنید.

در قدم اول برای این روش باید اثبات نمایید دارای درآمد کافی برای تامین زندگی خود و همسرتان هستید و برای تامین هزینه های زندگی خود نیازی به کمک های دولتی ندارید.لازم است بدانید طبق قانون ازدواج در آلمان در صورت ازدواج با تبعه آلمان باید زبان المانی را حداقل تا سطح A1 فراگرفته باشید. پس از ازدواج و ثبت قانونی آن باید برای دریافت ویزا به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نمایید و مدارک مثبت ازدواج و تقاضای خود را برای دریافت ویزای ازدواج ارائه نمایید.

با صدور ویزای ازدواج آلمان شما می توانید وارد کشور المان شده و در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین امکان کار و یا تحصیل رایگان نیز برای شما وجود دارد. ضمن آنکه با اقامتی 3 ساله در خاک آلمان می توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

انواع راه های مهاجرت به آلمان

 

راه های مهاجرت

1

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج

2

مهاجرت برای کار

3

مهاجرت تحصیلی به آلمان

4

مهاجرت قاچاقی به آلمان

5

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص

6

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

 

با توجه به موارد فوق ما برای هر کدام شرح کوتاه از ضوابط را بیان و راهکار مناسب برای مهاجرت از آن طریق را شرح می دهیم.

 

  • مهاجرت از طریق ازدواج

 

یکی از انواع راههای مهاجرت به آلمان اخذ اقامت از طریق ازدواج باید یک همسر آلمانی یا همسری با تابعیت آلمانی می باشد .قبل از هرچیز این نکته حائز اهمیت می باشد که شما برای پذیرش و ادغام بهتر با جامعه آلمانی نیاز به تسلط کافی به زبان آلمانی دارید.

بنابراین اگر شما برای مهاجرت به آلمان قصد پیوستن به همسر خود را دارید باید به دولت فدرال آلمان ثابت کنید که توانایی زبان لازم را دارید تا آنها اطمینان حاصل کنند شما از بدو ورود می توانید وارد اجتماع آلمانی شده و در زندگی شخصی خود موفق باشید.

استثنائات در این مورد شامل حال افرادی می شود که زوجین مهاجرین کارفرما و یا کارمند مستقل باشند و یا پناهجویان و پناهندگان شناخته شده و همچنین افرادی که درخواست اقامت دائم دارند .در ضمن با توجه به ازدواج با فردی آلمانی شما نیاز دارید که حداقل بصورت جزئی با زبان آلمانی آشنا باشید تا بتوانید با او ارتباط برقرار کنید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه این نوع مهاجرت توصیه می کنیم به مقاله ای با نام مهاجرت از طریق ازدواج در آلمان  مراجعه کنید.

 

 

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

کشور آلمان با رشد بالای اقتصادی, امنیت اقتصادی, صنایع بزرگ و پیشرفته, زیرساخت های قوی و … این کشور را به جذاب ترین کشور اروپا برای سرمایه گذاری تبدیل نموده است. سرمایه گذاری در آلمان به راه های مختلف امکان پذیر است که شامل:

طبق قوانین سرمایه گذاری در آلمان برای سرمایه گذاری یا ثبت شرکت شما نیاز دارید یک طرح اقتصادی یا Business plan ارائه دهید. این طرح باید در کشور المان قابلیت اجرا داشته باشد. از طرف دیگر این طرح باید به گونه ای باشد که امکان سود آوری آن وجود داشته باشد در آن حوزه، تجربه کاری داشته باشید.

حداقل هزینه مورد نیاز سرمایه گذاری در آلمان  25000 یورو می باشد. با این میزان سرمایه شما می توانید یک شرکت با مسئولیت محدود در آلمان تاسیس نمایید که حداقل تعداد اعضای آن یک نفر است. نوع دیگری از شرکت های قابل تاسیس در آلمان شرکت سهامی است که به حداقل سرمایه ای حدود 50,000 یورو نیاز دارد. ثبت انواع دیگری از شرکت ها در آلمان نیز وجود دارد که شرایط خاص خود را دارد.

جالب است بدانید با ثبت شرکت در آلمان شما اجازه بازگشایی حساب بانکی در کل قاره اروپا را دارید و می توانید به تجارت و معامله با همه کشورهای دنیا بپردازید. امکان تحصیل رایگان و برخورداری از خدمات درمانی رایگان از دیگران مزایای این روش مهاجرت به کشور آلمان است که برای شخص متقاضی، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال او وجود دارد.

همچنین امکان سرمایه گذاری با مبالغ بالاتر از 250,000 یورو، 500,000 یورو، 1,000,000 یورو نیز در آلمان وجود دارد که هر کدام شرایط و ضوابط خاص خود را دارد.اما لازم است بدانید سرمایه گذاری در تمام مناطق دنیا با ریسک همراه است برای سرمایه گذاری بهتر و کم ریسک تر موسسه حقوقی آوات می تواند شما را در این امر راهنمایی کند.

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

 

 راه های قانونی برای مهاجرت به آلمان

راه های قانونی برای مهاجرت به آلمان

برای تحصیل در آلمان به زبان المانی نیاز است. و شما نیازمند مدرکی دال بر اثبات دانش زبان المانی خود می باشید. برای رشته های مختلف مدرک زبان مورد نیاز متفاوت است. و معمولا یکی از دو مدرک B1 یا B2 مورد نیاز است. از شرایط دیگر تحصیل در آلمان قبولی در آزمون سراسری ایران می باشد. با این دو شرط شما می توانید به راحتی برای تحصیل در این کشور اقدام مایید .تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های المان 4 ساله است .و به طور معمول تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان یا با هزینه های کم همراه است.

مقطع فوق لیسانس در آلمان از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در این کشور است.در این مقطع باید دارای مدرکی باشید. که توانایی شما را در زبان انگلیسی و یا المانی اثبات نماید که این امر با ارائه مدرک زبان آیلس 6.5 به بالا و یا B2 المانی به اثبات می رسد.

برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان اولین شرط یافتن یک استاد راهنماست. اگر شما بتوانید پس از برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه مورد نظرتان, استادی را متقاعد نمایید کار شما را برای تحصیل در این مقطع راحت تر می کند.

 

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کاری

برای دریافت ویزای کاری شما باید یک پیشنهاد شغلی معتبری از کشور مورد نظر خود داشته باشید.این آگهی شغلی  باید 3 ماه در کشور مورد نظرتان توسط کارفرما آگهی شود.و اگر این کشور عضو اتحادیه اروپا باشد 3 ماه نیز در اتحادیه اروپا آگهی شود. پس از آن اگر کسی نتوانست این کار را برعهده بگیرد. آن کارفرما می تواند استخدام بین المللی داشته باشد.و شما را استخدام نماید.

چنین پیشنهاد شغلی معمولا دشوار است. اما اگر کشوری با کمبود نیروی کار در رشته های مختلف مواجه شود می تواند .این شرط را کنار بگذارد و اجازه دهد نیروهای جوان و متخصص برای یافتن کار وارد کشورش شوند.

طول مدت این ویزا 6 ماهه است یعنی شما فرصت دارید 6 ماه دنبال شغل مورد نظرتان بگردید.از شرایط دیگر دریافت ویزای کار آلمان آن است که باید دارای سن مناسب. مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشید. دانستن زبان آلمانی یا انگلیسی .نیز از شروط لازم برای دریافت این ویزا و در مرحله بعد یافتن کار مناسب است. همچنین شما با دریافت این ویزا و 4 سال کار کردن در کشور المان می توانید .به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

لازم است بدانید اگر درآمد شما بیش از 3000 یورو در ماه باشد. واجد شرایط دریافت بلو کارت آلمان نیز خواهید شد. اگر شما نیز متقاضی دریافت این ویزا هستید با ما تماس بگیرید .تا از مشاوره و راهنمایی های لازم بهره مند شوید.

سوال های متداول مهاجرت قانونی آلمان

🙋‍♀️1.با خرید ملک در کشور آلمان میتوان به اقامت این کشور دست یافت؟

  • خیر.خرید ملک به تنهایی نمیتواند سبب دریافت اقامت این کشور شود.

🙋‍♀️2.حداقل سرمایه ی مورد نیاز برای سرمایه گذاری در آلمان چه میزان است؟

  • حداقل سرمایه ایی برای سرمایه گذاری تعریف نشده است. و این بستگی به کاری دارد که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید.

🙋‍♀️3.برای مهاجرت از طریق ازدواج چه مدرک زبانی نیاز است؟

  • برای این نوع از مهاجرت نیازی به مدرک زبان نیست و فقط باید به سوالها در مصاحبه بتوان پاسخ داد.

🙋‍♀️4.امکان دریافت ویزای جستجوی کار با مدرک دیپلم وجود دارد؟

  • برای دریافت ویزای جستجوی کار با مدرک دیپلم باید در یک رشته ی خاص تخحصص داشته و دارای سابقه ی کاری باشید.

🙋‍♀️5.چند روز طول میکشد تا ویزای آلمان دریافت کنم؟

  • بین دو تا ده روز بنا به درخواستهای سفارت طول میکشد . البته اگربرای مدت بیشتر از 3 ماه درخواست ویزا دارید .این مدت بیشتر خواهد بود.

🙋‍♀️6.آیا امکان رد اقامت فرد در کشور وجود دارد؟

  • به ندرت پیش می آید که مقامات دولتی کشور آلمان برای اقامت مجوز صادر نکنند. اما اگر اعتقاد داشته باشند که درخواست اقامت رفاه اجتماعی را مختل می کند با آن مخالفت خواهند کرد .

🙋‍♀️7.طرح اقتصادی برای سرمایه گذاری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

  • طبق قوانین سرمایه گذاری در آلمان برای سرمایه گذاری. یا ثبت شرکت شما نیاز دارید یک طرح اقتصادی یا Business plan ارائه دهید. این طرح باید در کشور المان قابلیت اجرا داشته باشد. از طرف دیگر این طرح باید به گونه ای باشد. که امکان سود آوری آن وجود داشته باشد در آن حوزه، تجربه کاری داشته باشید.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *