شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد

تولد و تابعیت آلمان

اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد

فهرست مقاله
تولد و تابعیت آلمان
تولد و تابعیت آلمان

اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد

برای شروع در مورد توضیحات اخذ تابعیت آلمان با تولد بهتر می باشد که با توضیحاتی مختصری در مورد کشور آلمان شروع کنیم. آلمان در قاره اروپا واقع شده است که پایتخت آن شهر برلین بوده و از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای جهان به شمار می رود. کشور آلمان یکی از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته جهان می باشد و شما می توانید اسم این کشور را جزء صنعتی ترین کشورهای نیز مشاهده کنید.

امروزه آلمان با داشتن اقتصاد بسیار پیشرفته و سطح زندگی بالای خود توانسته است نظر و توجه افراد بسیار زیادی را به سوی خود جذب کند. سالانه هزاران نفر از کشورهای مختلف جهان برای ادامه زندگی و داشتن زندگی بسیار خوب درخواست اخذ تابعیت خود را برای کشور آلمان اعلام می کنند و به همین دلیل مهاجرت های بسیاری با اهداف گوناگون، به این کشور صورت می گیرد.

از مهم ترین مهاجرت هایی که می توان به آنها اشاره کرد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت برای تولد اشاره کرد. کشور آلمان نیز بستر بسیار مهیایی را برای افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند در نظر گرفته است و سعی بر آن دارد تا بهترین و مناسب ترین امکانات و خدمات را برای این افراد ارائه دهد.

اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد

همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد، اخذ تابعیت کشور آلمان یکی از بیشترین و پر تقاضا ترین تابعیت ها بوده و افراد بسیار زیادی به دنبال به دست آوردن تابعیت این کشور اقدام می کنند. از راحت ترین و ساده ترین راه های اخذ تابعیت این کشور، تولد در آلمان می باشد. اخذ تابعیت آلمان در این کشور بدین صورت بوده که فرزندی از پدر و مادر متولد شود که یکی از والدین آن اقامت دائم این کشور را داشته باشد.

تابعیت در کشور آلمان از طریق خاک بوده و آن را مبنایی برای تابعیت قرار می دهند، به همین دلیل است که هر کودکی که در حوزه ی خاک کشور آلمان به دنیا بیاید می تواند تابعیت این کشور را به دست بیاورد.

هم چنین اگر والدین این کودک نیز تابعیت آلمان را نداشته باشند، با به دنیا آمدن کودک می توانند تابعیت دائم را به دست بیاورند. البته توجه داشته باشید که برای دریافت اقامت دائم این کشور بایستی از یک سری شرایط و قوانین پیروی کنید که از جمله این شرایط در بخش بعدی توضیحاتی را ارائه داده ایم.

یکی از کشورهایی که بیشترین متقاضی را برای اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد دارند، کشور ترکیه می باشد و شما می توانید برای پی بردن به صحت این موضوع آمار تهیه شده از اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد را مشاهده نمایید. البته امروزه کشور ایران نیز توانسته است به این آمار بپیوندد و روز به روز نیز به تعداد این افراد افزوده می شود.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد

از شرایط و مدارک لازم جهت اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

–          کودکی که در این کشور به دنیا می آید بایستی به مدت 6 سال در یکی از مدرسه ها و کالج های این کشور تحصیل کرده باشد.

–          والدینی که قصد دارند کودک خود را در این کشور به دنیا بیاورند بایستی از یک سال اقدامات لازم را برای اخذ تابعیت آلمان  انجام داده باشند.

–          هیچ یک از والدین نبایستی هیچ گونه سوء پیشینه ای داشته باشند.

–          هر یک از والدین بایستی ویزای مربوط به کشور آلمان را دریافت و اخذ نمایند.

–          هر یک از والدین بایستی گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری را ارائه دهند.

–          مدرک زبان آلمانی که حداقل ترین نمره ی قبولی را در آن دریافت کرده باشند.

–          کودک متولد شده بایستی تا سن 21 سالگی، 8 سال در این کشور اقامت داشته باشد تا بتواند تابعیت دائم آلمان را به دست آورده باشد.

 

با توجه به این موضوع که اخذ ویزای کشور آلمان از وقت گیرترین مراحل در اخذ تابعیت آلمان  می باشد به همین دلیل توصیه می شود که از چند ماه قبل و در بهترین زمان ممکن برای اخذ ویزای آلمان اقدام کنید تا از برنامه های اخذ تابعیت آلمان خود جا نمانید.

هم چنین حفظ تابعیت کودک متولد شده نیز از مهم ترین اقداماتی می باشد که بایستی والدین به این موارد توجه داشته باشند و آن را جدی بگیرند.

شما عزیزان که قصد اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد را دارید می توانید برای آگاهی در مورد مدارک و شرایط دقیق اخذ تابعیت کشور آلمان می توانید با همکاران ما در سازمان مهاجرت آوات تماس حاصل کرده و راهنمایی های لازم را به دست بیاورد.

مزیت های اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد

به دست آوردن تابعیت کشور آلمان بسیار راحت خواهد بود به شرطی که از شرایط و قوانین آن پیروی کنید. با به دست آوردن اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد می توانید مزیت های و مزایای بسیاری را به دست بیاورید؛ که از جمله این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          فرصت زندگی در یکی از بهترین و زیباترین کشورهای جهان

–          فرصت بازدید از کشورهایی که در حوزه شینگن هستند

–          فرا گرفتن زبان آلمانی به صورت تخصصی

–          بزرگ شدن با آداب و رسوم و فرهنگ کشور آلمان

–          فرصت به دست آوردن یک زندگی بسیار فوق العاده و آینده ی درخشان در این کشور

–          فرصت تحصیل در بهترین و مدرن ترین کالج ها و دانشگاه های این کشور

–          بهره مند شدن از برترین سطح زندگی و امکانات رفاهی کشور آلمان

منبع: سفارت آلمان

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی