مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اقامت آلمان ازطریق کار + ویدیو

خلاصه مقاله : کشور آلمان به دلیل اینکه پنجمین قطب اقتصادی دنیا به حساب می آید, مقصد بسیار مناسبی برای کار است.بسیاری از افرادی که تحصیل در این کشور را انتخاب میکنندپس از پایان تحصیلاتشان ترجیح می دهند در این کشور به کار مشغول شوند. اما عده ایی دیگر با ارائه ی مدارک و سابقه ی کاری در هر رشته ی فنی یا مهندسی و در کل هر رشته ی مورد نیاز کشور آلمان و دریافت ویزای کاری در این کشور مشغول به کار و زندگی میشوند.در این مقاله قصد داریم با جزییات بیشتری درباره ی این موضوع صحبت کنیم.
اقامت آلمان ازطریق کار + ویدیو

اقامت آلمان ازطریق کار + ویدیو

فهرست مقاله
اقامت آلمان ازطریق کار + ویدیو
اقامت آلمان ازطریق کار + ویدیو

اقامت آلمان ازطریق کار ازجمله گزینه‌های مناسب برای مهاجرانی است که به راحتی با یافتن شغل مناسب خود، آینده‌شان را در بهترین کشور اروپایی تضمین می‌کنند. درواقع مهاجرت کاری یکی‌از پُراستقبال‌ترین راه‌هایی است که فرد می‌تواند به اهداف خود به راحتی دسترسی داشته باشد.آلمان کشوری است که به دلیل جمعیت منفی و آمار کهولت سنی مردمان آلمان، درپی اشتغال‌زایی و بهره‌برداری از نیروی انسانی جوان است. ازسوی دیگر در برخی از مشاغل فنی و مهندسی با کمبود نیروی اشتغال جوان روبرو است. درنتیجه فرصت مناسبی در اختیار جستجوگران کار قرار داده و علاوه بر آن امتیازاتی را نیز برایشان در نظر می‌گیرد.

ازجمله امتیازات مورد نظر آن است که فرد پس از مدت سه سال باتوجه به درآمد مکفی‌، می‌تواند اقدام به اخذ اقامت دائم آلمان نماید. اقامت آلمان ازطریق کار، بستری را برای ارائه دانش و حرفه فرد فراهم می‌نماید. لازم به ذکر است که هراندازه تخصص فرد در زمینه‌های فنی و مهندسی بیشتر باشد، شانس دریافت اقامت دائم او هم بیشتر خواهد بود. جهت مشاوره، چگونگی کاریابی درآلمان و یا شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق کار می‌توانید با کادر مجرب سازمان مهاجرتی آوات ارتباط بالقوه و سودمندی را حاصل کرده و از تجارب آنان بهره‌مند شوید

چگونگی دریافت اقامت آلمان ازطریق کار

 

اقامت آلمان ازطریق کار + ویدیو
اقامت آلمان ازطریق کار + ویدیو

 

بایستی این نکته را در نظر داشت که تحصیلات فرد بایستی مرتبط با کاری باشد که در جستجوی آن است. ارائه ترجمه رزومه تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر مرتبط با فن و حرفه شما می‌تواند موقعیت کاری بهتری را نصیبتان کند. ازسوی دیگر متقاضی می بایست به مدت سه الی پنج سال مرتبط با شغل مورد نظر خود، تجربه و سابقه کاری داشته باشد. بنابراین ارائه سوابق کاری یکی دیگر از مدارکی است که بایستی در میان مدارکتان وجود داشته باشد. همچنین آشنایی به زبان آلمانی و یا انگلیسی که ترجیحا زبان آلمانی در ارجهیت است.

توجه داشته باشید که نیازی به ارائه مدرک زبانآلمانی نیست و در حد آشنایی کفایت می‌کند. اگرچه در برخی مشاغل نیاز مبرم به مدرک زبانآلمانی در سطح متوسط ب۱ می‌باشد. درآخر آنکه فعالیت متقاضی بایستی به گونه‌ای باشد که در راستای کسب سود و منفعت اقتصادی کشورآلمان بوده باشد. بدین ترتیب فرد بایستی شغلی را انتخاب کند که علاوه بر داشتن تسلط و مهارت بر آن، بایستی در لیست مشاغل مورد نیازآلمان نیز درج شده باشد

 

راه‌های گوناگون جهت اخذ اقامت آلمان ازطریق کار

یافتن کار پس از اتمام تحصیل

درصورت تحصیل در دانشگاه‌های برتر آلمان، به شما فرصت یکساله جهت یافتن شغل مورد نظرتان را می‌دهند که می‌توانید با استفاده از موسسات کاریابی، شغل مورد نظر خود را مرتبط با حیطه تحصیلی‌تان بیابید

 

دریافت ویزای کاری

ویزای کاری پروسه جداگانه‌ای از یافتن کار پس از تحصیلات مربوطه دارد. چراکه شما در ایران هستید و با توجه به مدارک، رزومه تحصیلی و سوابق کاری‌تان در پی شغل مورد نظر خود می باشید. دراینجا اگر چنانچه فن و پیشه شما در لیست مشاغل مورد نیاز کشورآلمان وجود داشته باشد، از شانس بیشتری نسبت به سایر افراد برخوردار خواهید بود.

شما ازطریق ارتباط و مشاوره با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات، می‌توانید شغل مورد نظر خود را اپلای و درخواست دهید در یک بازده زمانی ۶ ماه الی یکسال نتیجه کاریابی برای شما عنوان می‌شود. پس از یافتن شغل مورد نظر، فرد مهاجرت کرده و باتوجه به قوانین و مقررات کاری کشورآلمان ازجمله میزان حقوق، سوابق کاری درآلمان، دریافت بلوکارت و دیگر مسائل متقاضی می‌تواند جهت دریافت اقامت دائم نیز اقدام نماید

اخذ بلوکارت

همانطور که از پیش به آن اشاره شد، اگر چنانچه فرد دارای درآمد مکفی، شغل ثابت و سوابق کاری مناسب در کشور آلمان را دارا باشد، می‌تواند پس از سه الی پنج سال اقدام به اخذ بلوکارت و در پی آن اقدام به اخذ اقامت دائم نماید.

ویژگی های بلوکارت

بلوکارت بین سه الی چهارسال اعتبار داشته و سپس از درصورت عدم تغییر کارفرما و یا شغل مورد نظر می‌توان جهت اقامت دائم مراحل قانونی را طی کرد. علاوه بر آن دارنده بلوکارت آلمان، می‌تواند به مدت یکسال بدون از دست دادن اقامت خود در کشور آلمان مستقر شده و پس از طی ۱۸ ماه قادر به سفر به کشورهای دیگر اروپایی خواهد بود. گفتنی است که با یافتن کار مورد نظر متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای اقامت همسر و فرزندانش نیز اقدام نماید. نکته قابل توجه آن است که تسلط بر زبان آلمانی در حد مکالمه و سن اشخاص از عوامل مهم جهت دریافت بلوکارت محسوب می‌شود. بدین‌ترتیب که افراد زیر ۴۰ سالی که بر زبان آلمانی مسلط هستند از شانس بهتری جهت اخذ بلوکارت آلمان برخوردارند. چگونگی دریافت بلوکارت آلمان مستلزم داشتن شرایطی است که بصورت خلاصه به هر یک از آنها اشاره خواهیم کرد.

مدارک لازم اخذ بلوکارت آلمان

طبیعتا متقاضی بایستی جهت دریافت بلوکارت آلمان دارای شرایط ویژه‌ای باشد که عبارتنداز:

 

مدارک لازم برای دریافت بلو کارت

1

تسلط به زبان انگلیسی و یا تسلط به زبان آلمانی در حد سطح متوسط ب۱

2

ارائه ترجمه رزومه تحصیلی مرتبط و متناسب با اشتغال فرد

3

ارائه سوابق کاری مفید

4

ارائه تمکن مالی و استطاعت مالی و درامد مکفی

5

ارائه تکمیل فرم درخواستی جهت تمدید طول مدت اقامت

6

ارائه گواهی سلامت پزشکی

7

ارائه اطلاعات در رابطه با آدرس و منطقه اسکان شخص

8

ارائه دوره های کارورزی و یا کارآموزی

9

ارائه بیمه درمانی و پزشکی

10

ارائه قرارداد کاری با شرکت و یا کمپانی در حال همکاری

11

ارائه رزومه تحصیلی

12

ارائه مدارک شناسایی اعم از پاسپورت و یک قطعه عکس بیومتریک

13

ارائه تائید نامه ازسوی سازمان کار آلمان

 

چگونگی درخواست کارت آبی و شرایط اخذ ویزای کار آلمان

پس از دریافت ویزای کاری کشور آلمان، فرد می‌تواند به مدت سه الی ۶ ماه در آلمان اقامت داشته باشد و کاری مناسب پیدا کند. پس از درخواست کاری، می‌تواند به کشور خود بازگردد و در صورت پیدا کردن شغل، ویزای سه ماهه کاری دریافت کند که درواقع با اخذ ویزای کار آلمان، حکمی جهت ورود به آلمان و زندگی در این کشور را خواهید داشت.

کارت آبی و یا بلوکارت را بایستی بعد از ورود به آلمان دریافت کرد و صدور آن یک ماه به طول می‌انجامد. در کشور آلمان فردی که شاغل است بایستی مالیات آن را نیز بپردازد که درواقع بخشی از درآمد فرد به مالیات اختصاص می‌یابد.بدین ترتیب فرد می‌تواند برای دریافت اقامت دائم خود نیز اقدام نماید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی بلوکارت آلمان  مراجعه کنید.

 

 

تحصیل در آلمان

 

 

مهاجرت به آلمان

 

 

مزیت‌های اقامت آلمان از طریق کار

 

اقامت آلمان ازطریق کار + ویدیو
اقامت آلمان ازطریق کار + ویدیو

 

ازجمله مزیت‌های اقامت آلمان ازطریق کار  آن است که آینده تثبیت شده‌ای را برای خود، همسر و فرزندانتان رقم خواهید زد. همچنین درصورت داشتن بلوکارت کشورآلمان، فرزندانتان می‌توانند بطور رایگان از تحصیل در دانشگاه‌هایآلمان بهره‌مند شوند.

همچنین دریافت اقامت آلمان از طریق کار برای شما رفاه اقتصادی، خدمات اجتماعی آورده و فعالیت‌های پویای شما را در جهت فعالیت‌های اقتصادی و کسب سود سرمایه‌گذاری حاصل می‌نماید.

ازسوی دیگر ازجمله ویژگی‌های اقامت آلمان ازطریق کار آن است که، با توجه به داشتن کار و همچنین بلوکارت آلمان می‌توانید به راحتی به دیگر کشورهای عضو اتحادیه سفر کرده و حتی مبادلات کاری را با آنها برقرار کنید.

باتوجه به اخذ ویزای کاری توسط متقاضی، سایر خانواده می‌توانند از ویزا و اقامت دائم در کشورآلمان نیز برخوردار شوند. لازم به ذکر است که درگذشته دریافت ویزای کار به دلیل محدودیت‌های شغلی در کشورهای اروپایی بسیار دشوار بود اما با توجه به پیشرفت فناوری و نیاز به نیروی انسانی جوان از سوی کشوری مانندآلمان، صدور ویزای کاری به راحتی انجام می شود.

اگر چنانچه فرد در مشاغل فنی و مهندسی مانند علوم تکنولوژی، علوم فناوری، علوم کامپیوتر، الکترونیک، مکانیک، برق، عایق کاری، لوله کشی، جوشکاری، خطوط ریلی راه آهن، سیستم‌های فنی و مهندسی از تسلط کافی و سوابق درخشان برخوردار باشد، به راحتی می‌تواند شغل مورد نظر خود را در کشورآلمان بیابد و از خدمات و تسهیلات این کشور بهره‌مند شود.

لازم به ذکر است در صورت از دست دادن شغل به هر علتی، کشور آلمان تنها کشور اروپایی است که به مهاجرانی که به هر عنوانی کار خود را از دست داده‌اند، حقوق بیکاری در نظر می‌گیرد. حقوق بیکاری فوق در حدی است که بتوان از عهده برآورده ساختن نیازهای روزانه برآمد.

یافتن کار در آلمان

کشور آلمان از نظر صنعت اقتصادی، پنجمین رتبه را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. از این روی می‌توان با ارائه سوابق و مدارک مرتبط با علوم فنی و مهندسی، جایگاه ویژه‌ای را برای خود و خانواده رقم زد. ازسوی دیگر تاسیس شرکت‌های خانوادگی و یافتن کارفرما در شرکت‌های کوچک فنی و مهندسی آن به راحتی صورت می‌پذیرد و اگر چنانچه شما دارای مهارت کافی در حرفه مورد نظر باشید و قابلیت آن را داشته باشید که از یک شهروند آلمانی بهتر و کارآمدتر عمل کنید، طبیعتا شما را به عنوان نیروی انسانی جوان در مشاغل فنی و خدماتی موجه تر دانسته و استخدام می‌نمایند.

آلمان دارای بیش از ۵۳ شرکت برتر جهان است که لیست مشاغل مورد نیاز در آنها به وفور یافت می‌شود. بنابراین در حیطه کاریابی، مشاغل فنی و مهندسی از جایگاه ویژه و خاصی برخوردار بوده و قابلیت کارایی شما در این حیطه نقش بسزایی در ارتقاء پیشرفت شغلی، درآمد و فعالیت‌های اقتصادی جهت منافع بازار کار کشور آلمان را دارا می‌باشد. ازسوی دیگر با توجه به اطلاع از شرایط  اقامت آلمان ازطریق کار ، همچنین تثبیت موقعیت اجتماعی و شغلی‌تان می‌توانید از خدمات بلوکارت آلمان که درواقع امنیت شغلی شما را در سراسر اروپا تضمین کرده و ازاین طریق حتی می‌توانید به راحتی درخواست اقامت دائم در کشور آلمان را دهید، برخوردار شوید

 

منبع: سفارت آلمان

سوال های متداول

🙋‍♀️1.مدت اعتبار ویزای جستجوی کار چه میزان است؟

  • اعتبار ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر 6 ماه است و قابل تمدید نیست.

🙋‍♀️2.با داشتن بلو کارت میتوان اقامت دائم گرفت؟

  •  دریافت بلو کارت یکی از بهترین و برجسته ترین راههای دریافت اقامت دائم است.

🙋‍♀️3.آیا مدت اعتبار ویزای جاب آفر هم مانند ویزای جاب سیکر 6 ماه است؟

  • خیر . مدت اعتبار این ویزا کاملا به قرارداد شما با کارفرمای آلمانی بستگی دارد.برای مثال اگر قرارداد شما 5 ساله باشد اعتبار ویزای شما نیز 5 ساله است.

🙋‍♀️4.با مدرک فنی و حرفه ای میتوانم ویزای جستجوی کار آلمان را دریافت کنم؟

  • از شرایط دریافت ویزای جستجوی کار داشتن حداقل مدرک لیسانس است.گاهی و با سابقه ی 2 ساله , مدرک فنی و حرفه ای پذیرفته شده است.

🙋‍♀️5.آیا می توان ویزای جستجوی کار در آلمان را تمدید کرد؟

  • خیر پس از پایان مهلت شش ماهه ی این ویزا باید به کشور بازگردید و دوباره درخواست بدهید.

🙋‍♀️6.چرا شانس رشته های فنی مهندسی از سایر رشته ها برای پیدا کردن کاردر آلمان بیشتر است؟

  • المان به دلیل کمبود نیرو در این زمینه ها و اقتصاد پویایی که دارد به رشته های فنی نیاز بیشتری دارد.اما این به معنی عدم پذیرش در رشته های دیگر نیست.

🙋‍♀️7.بهترین روش مهاجرت به آلمان چیست؟

  • جواب این سوال کاملا بستگی به شرایط هر فرد دارد.برای بعضی مهاجرت تحصیلی بهتراست,برای دیگری مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و…

🙋‍♀️8.آیا با تحصیل در این کشور میتوان اقامت دائم دریافت کرد؟

  • اقامت تحصیلی در این کشور صرفا یک اقامت موقت است.

 

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!