مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

خلاصه مقاله : طبق قانون فدرال دولت کشور آلمان هر فردی اعم از خارجی و تابع که حتی در آلمان سکونت ندارد ، به منظور پیشرفت صنعت کشور آلمان میتواند در این کشور کسب و کار خود را راه اندازی نماید.میزان سرمایه گذاری و حداقل و حداکثری تعیین نشده است. و همچنین شروط و اینکه چه درصدی از سهام برای افراد حقیقی و حقوقی میباشد تعیین نشده است و محدودیتی ندارد.
اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

فهرست مقاله
اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

بر خلاف کشورهای مجاور آلمان، این کشور برنامه اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری مستقیم ارائه نمی دهد ، اما برای کسانی که ارزش خالص دارای خود را اثبات کنند و همچنین افرادی که تصمیم دارند به ساکنان و شهروندان آلمان تبدیل شوند و در نهایت هدف آنها داشتن پاسپورت قدرتمند در جهان باشد ، دولت فدرال برای آنها برنامه اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری دارد .
شما قصد دارید گذرنامه قوی تر از آنچه که در حال حاضر دارید اخذ کنید و هدف شما کشور آلمان است باید بگوییم برخلاف تصور خیلی از افراد که فکر می کنند گذرنامه بریتانیا یا آمریکا گذرنامه قوی تری است ،نظر شما را به این نکته جلب می کنیم با توجه به تصمیمات این کشورها در جامعه جهانی ،ارتباطات دولت آلمان و در نتیجه گذرنامه انها اعتباری بیشتر و بهتری دارد. و باید به شما بگویم هم اکنون گذرنامه آلمان در حال حاضر رتبه اول را در جهان با دسترسی به 177 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا اثبات کرده است . این در حالی است که گذرنامه آمریکا برای 174 کشور و بریتانیا هم اکنون برای 175 کشور معتبر می باشد .

درباره آلمان و اقتصاد آن

با توجه به گستردگی درخواست برای سرمایه گذاری در آلمان  ، شناخت این کشور 81 میلیون نفری خالی از لطف نیست . این کشور دارای جمهوری فدرال می باشد .و همچنین از شهرهای مهم آن هامبورگ ، برلین ، کلن ، فرانکفورت ،اشتوتگارت ، دوسلدورف و .. می باشد .
آلمان پس از آمریکا دومین مقصد محبوب برای مهاجران دنیا شناخته شده است .
همچنین این کشور بعنوان بنیانگذار حوزه یورو دارای نفوذ گسترده اقتصادی در تمام دنیا می باشد . اقتصاد آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا و چهارمین کشور در این عرصه پس از آمریکا و ژاپن و چین می باشد . آلمان همچنین به عنوان بزرگترین صادرکننده سرمایه در جهان شناخته شده است.

70 درصد از اقتصاد آلمان توسط بخش خدمات خود (بانکداری، امور مالی، کسب و کار، تجارت و تجارت، هتل ها و رستوران ها، حمل و نقل و غیره) می باشد.
استاندارد آموزش و پرورش، خدمات بهداشتی و اشتغال در آلمان یکی از بالاترین در این زمینه در حوزه اروپا است. اکثر آلمانی ها بیش از یک زبان صحبت می کنند ، اکثریت به زبان انگلیسی صحبت می کنند، در حالی که بسیاری از آنها نیز زبان فرانسه و ایتالیایی نیز می توانند صحبت کنند. در کل، جرم کم ، خیابان ها تمیز و امن ، املاک ارزان ، و هزینه زندگی بسیار معقول است. مردم آلمان به طور کلی گرم و دوستانه هستند و برای بیگانگان بسیار احترام قائل هستند.

چرا کشور آلمان را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم !؟

 

زیرا آلمان  هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاران خارجی و نوع فعالیت تجاریشان قرار نداده است به همین منظور است که این کشور دارای محبوبیتی خاص در بین کشورهای جهان سوم میباشد.

در شرکت های سهامی سهامداران دارای تعهدات نیستند بلکه خود شرکت دارنده حقوق و تعهدات میباشد به این صورت که شرکت خود به تنهایی به عنوان شخص حقوقی شناخته میشود و متعهد میباشد که مالیات ها را پرداخت نماید .

در شرکت های سهامی مسئولیت به نسبت سرمایه سهام و دارایی کسب و کار محدود خواهد شد و در این نوع شرکت ها سرمایه اولیه مشخص شده میباشد و برای تاسیس شرکت باید حداقل سرمایه وجود داشته باشد . همچنین حسابرسی در این نوع شرکت ها بسیار گسترده خواهد بود .

تعداد سهامداران در بدو تاسیس از دو نفر شروع میشود . و تعداد سهامداران نامحدود است. و میزان سمایه سهامداران ۲۵۰۰۰یورو میباشد .که میتواند این سرمایه هم به صورت نقدی ارائه شود. و هم به صورت غیر نقدی (مانند املاک و ثبت اختراع).

باید در اساسنامه تمامی نکات ذکر شده . و میزان سرمایه شرکت و میزان سود سهام سهامداران و هم تعداد سهامداران به همراه آدرس و مشخصات سهامداران ذکر شود . و به تایید محضر خانه رسیده باشد .

یک شرکت برای معرفی فعالیت و به ثبت رساندن فعالیت تجاری خود باید یک نام تجاری و علامت تجاری را به ثبت برساند و باید فعالیت بازرگانی خود را در اداره بازرگانی آن منطقه معرفی کند .

شما باید برای به ثبت رساندن شرکت در این کشور یک طرح توجیهی اقتصادی به اداره بازرگانی منطقه ارائه دهید که در آن از نوع فعالیت تجاری و برنامه سه سال آینده شرکت گفته شده باشد شما میتوانید با تخصص وکلای باتجربه ما این طرح توجیهی اقتصادی را تهیه کنید .

قوانین و مراحل

در قانون تجارت آلمان انواع مختلف تجارت نام برده شده است .و برای هر کدام قوانین خاصی طرح شده است . اما دستورالعمل های تشکیلاتی آسان وسریع میباشند. و تمام مراحل به سرعت و بی دردسر طی خواهد شد . شما سرمایه گذاران عزیز بدون هیچ نگرانی مسیر را طی نمایید . زیرا قانون گذاران متخصص ما تمامی مراحل را به سرعت برای شما هموار خواهند کرد .

 • هر فردی میتواند یک شرکت با فعالیت تجاری مشخص در کشور آلمان ثبت نماید. بدون آنکه ملیت و محل اقامت آنان مهم بوده باشد .
 • شما میتوانید با کمترین سرمایه به تاسیس شرکت بپردازید . زیرا قوانین خاص و سختگیرانه ای برای سرمایه گذاران خارجی در کشور آلمان وجود ندارد
 • فرم های قانونی متفاوتی برای فعالیت تجاری در آلمان در اختیار سرمایه گذاران قرار داده میشود . که یکی آز آنها را باید انتخاب نمایید .
 • شرکت هایی که ثبت شده اند هم میتوانند شعبه ای در کشور آلمان داشته باشند .
 • نکته ای که بسیار مهم میباشد این است که دولت آلمان شرایط یکسانی را برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی فراهم کرده است .

زمانی که شما قصد ثبت شرکت در آلمان را میکنید باید بدانید که این هدف منجر به اخذ اقامت کشور زیبای آلمان خواهد شد همچنین طبق قوانین مهاجرتی و بلند مدت آلمان سهامداران یک شرکت هم میتوانند اقامت دائم آلمان برای خود و خانواده خود را دریافت نمایند .

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه پیسنهاد میکنیم به مقاله ی چرا کشور آلمان را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم ؟ نگاهی بیندازید.

برنامه دولت آلمان برای ویزا سرمایه گذاری

 

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

 

در مقایسه با سایر کشورها همسایه آلمان از جمله اتریش و … دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری بسیار مقرون به صرفه تر است .  اگر چه دریافت شهروند آلمانی یک روند طولانی تر را طی می کند . برنامه این کشور برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری بسیار مشابه برنامه ویزای سرمایه گذاری آمریکا در EB-5 است . و هدف از آن ترغیب سرمایه گذاران (غیر اتحادیه اروپا) برای افتتاح کسب و کار جدید. و یا تبدیل شدن به یکی از شرکت های فعال معتبر و استخدام شهروندان آلمانی برای ایجاد اشتغال در کشور خود است. در واقع آنها برای دادن اجازه سرمایه گذاری در آلمان شما را به دید فرصتی برای ایجاد شغل های جدید و گستردگی اقتصاد خود نگاه می کنند .

الزامات برنامه سرمایه گذاری

 

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

 

هرکدام از متقاضیان که قصد دارند اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را کسب کنند . و همچنین مجوز اقامت آزاد را داشته باشند باید دارای امکانات مالی تایید شده باشند . شما باید بتوانید حداقل مبلغ 1 میلیون یورو سرمایه گذاری کنید .یا در همین راستا یک کسب و کار تازه برای شهروندان آلمانی ایجاد کنید . و یا مشاغلی که قبلا تاسیس شده را گسترش داده و یا به ثبات برسانید .
برای هر کدام از شرایط گفته شده در بالا. شما باید حداقل 10 نفر از شهروندان ساکن آلمان را مشغول به کار جدید کنید. و یا با تصاحب کسب و کاری همین تعداد افراد را حفظ کنید. تا بتوانید شما و اعضای خانواده شما، واجد دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری گردید .
بعد از طی مراحل گفته شده شما می توانید پس از 5 سال زندگی در آلمان . و همچنین در این حین یادگیری زبان و آشنایی با برنامه حقوقی و فرهنگ آلمانی خود را آماده دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری بصورت اقامت دائم کنید . همچنین پس از طی یک سال از دوره اقامت دائم در آلمان . شما می توانید درخواستی برای اخذ شهروندی از دولت آلمان داشته باشید .

شرایط و مزایای ویزای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

در اینجا یک نگاه کلی به مزایا و ویژگی دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری داریم .
مدارکی که شما برای اخذ اقامت آلمان و  سرمایه گذاری در آلمان باید ارائه دهید  :

 

مدارک لازم

1

شما باید یک گذرنامه معتبر و یا گواهی مجاز تولد و یا در صورت نیاز گواهی ازدواج داشته باشید و گواهی که در آن قصد از سفر به آلمان ذکر شده باشد .

2

شما همچنین برای رفتن به آلمان یک بیمه معتبر پزشکی و یا بیمه درمانی باید داشته باشید .

3

شما باید مدرک قانونی را برای تامین مالی زندگی خود و خانواده اش را به دولت آلمان ارائه کند .

4

شما باید برای اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری .حداقل 1 میلیون یورو را برای طراحی و ایجاد یک کسب و کار تازه در آلمان و یا خرید کسب و کار ثابت شده در آلمان به حداقل یک میلیون یورو سرمایه گذاری نیاز دارد .

5

شما باید برای ده نفر از شهروندان آلمانی اشتغال جدید ایجاد کنید .یا بر روی ده کار آلمانی سرمایه گذاری کنید. هر دو مورد باید حداقل برای پنج سال استمرار داشته باشد

6

برنامه سرمایه گذاری و کار آفرینی در آلمان شامل اعضای خانواده شما نیز می شود .

7

سرمایه گذاری در آلمان به شما قدرت دسترسی کامل و بی محدودیت به منطقه شینگن از اتحادیه اروپا می دهد .

8

بعد از پنج سال، شما می توانید برای اقامت دائم آلمان از این کشور درخواست کنید .

9

پس از یک سال اقامت دائم شما می توانید برای شهروندی کامل و پاسپورت آلمان درخواست دهید .

 

منبع : سفارت آلمان

سوال های متداول

🙋‍♀️1.حداقل سهامدار برای ثبت یک شرکت در آلمان چند نفر است؟

 • تعداد سهامداران در ابتدای تاسیس یک شرکت دو نفر است.

🙋‍♀️2.نرخ مالیات در آلمان چه میزان تعیین شده است؟

 • در سال 2020 نرخ مالیات آلمان برای یک فرد 14٪ – 45٪  تعیین شده است.

🙋‍♀️3.حداقل مبلغ لازم برای تاسیس یک شرکت چقدر است؟

 • برای تاسیس یک شرکت با هدف اقامت در این کشور حداقل باید 300000 یورو هزینه کرد.

🙋‍♀️4.ایا خرید ملک در آلمان,نوعی سرمایه گذاری است و منجربه اقامت میشود؟

 • در موراد بسیار کمی با خرید ملک اجازه ی اقامت صادر شده است و این روش معمول نیست.

🙋‍♀️5.آیا افراد غیر آلمانی میتوانند برای خرید ملک وام دریافت کنند؟

 • بله.این امر امکان پذیر است اما در مقایسه با آلمانی ها  افراد غیربومی میزان کمتری وام دریافت می کنند .

🙋‍♀️6.محدودیتی برای تعداد سهامداران یک شرکت در کشور آلمان وجود دارد؟

 •  خیر محدودیتی وجود ندارد و سهامداران میتوانند نامحدود باشند.

🙋‍♀️7.با خرید مبلغ قابل توجهی سهام می توانم اقامت دریافت کنم؟

 • خرید سهام با هر میزانی معمولا منجر به اقامت نخواهد شد.

 

 

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات