شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

فهرست مقاله
اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

بر خلاف کشورهای مجاور آلمان، این کشور برنامه اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری مستقیم ارائه نمی دهد ، اما برای کسانی که ارزش خالص دارای خود را اثبات کنند و همچنین افرادی که تصمیم دارند به ساکنان و شهروندان آلمان تبدیل شوند و در نهایت هدف آنها داشتن پاسپورت قدرتمند در جهان باشد ، دولت فدرال برای آنها برنامه اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری دارد .
شما قصد دارید گذرنامه قوی تر از آنچه که در حال حاضر دارید اخذ کنید و هدف شما کشور آلمان است باید بگوییم برخلاف تصور خیلی از افراد که فکر می کنند گذرنامه بریتانیا یا آمریکا گذرنامه قوی تری است ،نظر شما را به این نکته جلب می کنیم با توجه به تصمیمات این کشورها در جامعه جهانی ،ارتباطات دولت آلمان و در نتیجه گذرنامه انها اعتباری بیشتر و بهتری دارد. و باید به شما بگویم هم اکنون گذرنامه آلمان در حال حاضر رتبه اول را در جهان با دسترسی به 177 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا اثبات کرده است . این در حالی است که گذرنامه آمریکا برای 174 کشور و بریتانیا هم اکنون برای 175 کشور معتبر می باشد .

درباره آلمان و اقتصاد آن

با توجه به گستردگی درخواست برای سرمایه گذاری در آلمان  ، شناخت این کشور 81 میلیون نفری خالی از لطف نیست . این کشور دارای جمهوری فدرال می باشد .و همچنین از شهرهای مهم آن هامبورگ ، برلین ، کلن ، فرانکفورت ،اشتوتگارت ، دوسلدورف و .. می باشد .
آلمان پس از آمریکا دومین مقصد محبوب برای مهاجران دنیا شناخته شده است .
همچنین این کشور بعنوان بنیانگذار حوزه یورو دارای نفوذ گسترده اقتصادی در تمام دنیا می باشد . اقتصاد آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا و چهارمین کشور در این عرصه پس از آمریکا و ژاپن و چین می باشد . آلمان همچنین به عنوان بزرگترین صادرکننده سرمایه در جهان شناخته شده است.

پیشنهاد مطالعه »
وقت سفارت آلمان 2019

70 درصد از اقتصاد آلمان توسط بخش خدمات خود (بانکداری، امور مالی، کسب و کار، تجارت و تجارت، هتل ها و رستوران ها، حمل و نقل و غیره) می باشد.
استاندارد آموزش و پرورش، خدمات بهداشتی و اشتغال در آلمان یکی از بالاترین در این زمینه در حوزه اروپا است. اکثر آلمانی ها بیش از یک زبان صحبت می کنند ، اکثریت به زبان انگلیسی صحبت می کنند، در حالی که بسیاری از آنها نیز زبان فرانسه و ایتالیایی نیز می توانند صحبت کنند. در کل، جرم کم ، خیابان ها تمیز و امن ، املاک ارزان ، و هزینه زندگی بسیار معقول است. مردم آلمان به طور کلی گرم و دوستانه هستند و برای بیگانگان بسیار احترام قائل هستند.

برنامه دولت آلمان برای ویزا سرمایه گذاری

در مقایسه با سایر کشورها همسایه آلمان از جمله اتریش و … دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری بسیار مقرون به صرفه تر است، اگر چه دریافت شهروند آلمانی یک روند طولانی تر را طی می کند. برنامه این کشور برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری بسیار مشابه برنامه ویزای سرمایه گذاری آمریکا در EB-5 است و هدف از آن ترقیب سرمایه گذاران (غیر اتحادیه اروپا) برای افتتاح کسب و کار جدید و یا تبدیل شدن به یکی از شرکت های فعال معتبر و استخدام شهروندان آلمانی برای ایجاد اشتغال در کشور خود است. در واقع آنها برای دادن اجازه سرمایه گذاری در آلمان شما را به دید فرصتی برای ایجاد شغل های جدید و گستردگی اقتصاد خود نگاه می کنند .

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اقامت آلمان

الزامات برنامه سرمایه گذاری

هرکدام از متقاضیان که قصد دارند اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را کسب کنند و همچنین مجوز اقامت آزاد را داشته باشند باید دارای امکانات مالی تایید شده باشند . شما باید بتوانید حداقل مبلغ 1 میلیون یورو سرمایه گذاری کنید یا در همین راستا یک کسب و کار تازه برای شهروندان آلمانی ایجاد کنید و یا مشاغلی که قبلا تاسیس شده را گسترش داده و یا به ثبات برسانید .
برای هر کدام از شرایط گفته شده در بالا شما باید حداقل 10 نفر از شهروندان ساکن آلمان را مشغول به کار جدید کنید و یا با تصاحب کسب و کاری همین تعداد افراد را حفظ کنید تا بتوانید شما و اعضای خانواده شما، واجد دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری گردید .
بعد از طی مراحل گفته شده شما می توانید پس از 5 سال زندگی در آلمان و همچنین در این حین یادگیری زبان و آشنایی با برنامه حقوقی و فرهنگ آلمانی خود را آماده دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری بصورت اقامت دائم کنید .همچنین پس از طی یک سال از دوره اقامت دائم در آلمان ، شما می توانید درخواستی برای اخذ شهروندی از دولت آلمان داشته باشید .

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری – شرایط و مزایای ویزای آلمان

در اینجا یک نگاه کلی به مزایا و ویژگی دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری داریم .
مدارکی که شما برای اخذ اقامت آلمان و  سرمایه گذاری در آلمان اید ارائه دهید . و مزایای داشتن اقامت آلمان :
شما باید یک گذرنامه معتبر و یا گواهی مجاز تولد و یا در صورت نیاز گواهی ازدواج داشته باشید و گواهی که در آن قصد از سفر به آلمان ذکر شده باشد .
شما همچنین برای رفتن به آلمان یک بیمه معتبر پزشکی و یا بیمه درمانی باید داشته باشید .
شما باید مدرک قانونی را برای تامین مالی زندگی خود و خانواده اش را به دولت آلمان ارائه کند .
شما باید برای اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون یورو را برای طراحی و ایجاد یک کسب و کار تازه در آلمان و یا خرید کسب و کار ثابت شده در آلمان به حداقل یک میلیون یورو سرمایه گذاری نیاز دارد .
شما باید برای ده نفر از شهروندان آلمانی اشتغال جدید ایجاد کنید یا بر روی ده کار آلمانی سرمایه گذاری کنید. هر دو مورد باید حداقل برای پنج سال استمرار داشته باشد .
برنامه سرمایه گذاری و کار آفرینی در آلمان شامل اعضای خانواده شما نیز می شود .
 سرمایه گذاری در آلمان به شما قدرت دسترسی کامل و بی محدودیت به منطقه شینگن از اتحادیه اروپا می دهد .
بعد از پنج سال، شما می توانید برای اقامت دائم آلمان از این کشور درخواست کنید .
پس از یک سال اقامت دائم شما می توانید برای شهروندی کامل و پاسپورت آلمان درخواست دهید .

پیشنهاد مطالعه »
اقامت  آلمان از طریق پناهندگی

منبع : سفارت آلمان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما

02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی