شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

شرایط اقامت آلمان

شرایط دریافت اقامت آلمان

اگر شما قصد مهاجرت و اقامت در آلمان را دارید توصیه می کنیم شرایط اقامت آلمان را در متن زیر مطالعه کنید تا بتوانید با آگاهی بیشتری در این مورد اقدام کنید .
شرایط عمومی اقامت در آلمان بستگی به این دارد که آیا شما یک شهروند اتحادیه اروپا یا سوئیس، مهاجرت کرده باشید می توانید به عنوان اقامت دائم در آلمان ساکن شوید .اگر شما شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا ( EU ) یا یکی دیگر از کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا ( EEA ) نیستید، به طور کلی برای اقامت خود در آلمان نیاز به اجازه اقامت دارید.

شرایط اقامت آلمان برای شهروند های غیر اتحادیه اروپا

شما قبل از هر چیز باید مطلع باشید نیاز به ویزا برای ورود به آلمان و بعد از آن اقامت کوتاه مدت که درنهایت منجر به صدور مجوز برای اقامت دائم میشود .

 • اجازه اقامت موقت
 • کارت آبی اتحادیه اروپا
 • اجازه اسکان
 •  اجازه اقامت دائم اتحادیه اروپا
 • شرایط اقامت آلمان – اجازه اقامت موقت

این نوع مجوزی برای اقامت موقت می باشد .این مجوز اقامت برای افرادی که شرایط زیر را داشته باشند صادر می گردد :

 • کسانی که قصد گذراندن دوره کارآموزی در آلمان را داشته باشند.
 • برای افرادی که برای مهاجرت کاری به آلمان سفر می کنند.
 • برای حقوق بین الملل، به دلایل بشردوستانه یا سیاسی به آلمان مهاجرت کرده اید.
 • بنا بر دلایل خانوادگی قصد مهاجرت به آلمان را داشته باشید.
 • خارجی ها و آلمانی های سابق که اکنون می خواهند به آلمان بازگردند.
 • اقامت دائم در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشته باشید.
 • اجازه اقامت شما می تواند تمدید شود اگر در یکسری از دوره های یکپارچه سازی شرکت کنید که به نوعی سنجش میزان هماهنگی شما با اجتماع می باشد تا به دولت فدرال آلمان ثابت کنید می توانید مدت بیشتری را در این کشور اقامت کنید.
پیشنهاد مطالعه »
اخذ اقامت در آلمان

اجازه کار

مهاجرانی که از کشور سوم (کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ، EEA و سوئیس) ورود می کنند تنها در صورتی می توانند مشغول به کار شوند که این مجوز به صراحت در اجازه اقامت آنها ذکر شده باشد.
شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس معمولا از جنبش آزاد کارگران بهره می برند که اطلاعات دقیق را می توانید از دفتر سفارت و یا کنسولگری در محل اقامت خود کسب کنید .

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا نوعی مجوز اقامت است که معمولا در زمان صدور اولیۀ دوره چهار ساله معتبر است ، و آن می تواند توسط شهروندان کشورهای ثروتمند که دارای مدرک تحصیلی یا مقدماتی قابل قبول هستند ، کسب می شود . تا شرایط کار را با توجه به شرایط تحصیلی که داشته اند دنبال می کنند.

یک شرط دیگر نیز برای استخدام وجود دارد که حداقل حقوق سالانه با طرح کلی بیمه بازنشستگی (سال2019: 53،600 یورو) باشد یا برای مشاغل بدون بیمه بازنشستگی (سال 2019: 41 808 یورو) برای مشاغل درخواستی در آلمان لازم است تا بتوانید شرایط تصاحب شغل را اثبات کنید .

صاحب یک کارت آبی اتحادیه اروپا که دارای 33 ماه شغل مناسب و با تجربه خوب است و مشمول مقررات بیمه بازنشستگی قانونی یا مزایای مشابه در این دوره می شود ، می تواند اجازه اقامت دائمی را دریافت کند. همچنین باید سطح مهارت زبان آلمانی B 1 را برای اداره مهاجرت فدرال آلمان ثابت کند.البته از مزایای داشتن کارت آبی اتحادیه اروپا دسترسی فوری همسر دارنده کارت به مشاغل مورد نیاز می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی

تحصیل در آلمان

 

مهاجرت به آلمان

 

 

اجازه اسکان

این مجوز برای اقامت دائمی صادر می شود. همچنین شما می توانید با داشتن آن در آلمان کار کنید. به منظور کسب شرایط اقامت آلمان با اجازه اسکان شما حداقل نیاز به زندگی به مدت 5 سال در این کشور هستید .

برای مثال، هر کسی که مایل به درخواست مجوز اقامت باشد ، باید شرایط مالی برای زندگی خود و اعضای خانواده خود را به طور مستقل تأمین کند ، دانش کافی در مورد زندگی و شرایط آن را در آلمانی داشته باشد و همچنین از همه مهمتر سابقه جنایی نداشته باشد.

در شرایط خاص ، یک مجوز ویژه برای درخواست کنندگان چنین شرایطی نیز می تواند بدون نیاز به طی زمان برای آنها صادر شود ، برای مثال برای مهاجران بسیار متخصص این شرایط در نظر گرفته شده است .

اجازه اقامت دائم اتحادیه اروپا

مجوز اقامت دائمی اتحادیه اروپا نیز یک مجوز اقامت دائمی است که برای افرادی با شرایط استخدامی و اقامتی صادر می شود .
شرایط اقامت آلمان و اعطای آن بسیار شبیه به اجازه اقامت موقت است . با این تفاوت که اجازه اقامت دائم اتحادیه اروپا به شما این اختیار را می دهد برای جا به جایی در کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز اخذ مجوز خاصی اقدام کنید .

 شرایط اقامت آلمان و اخذ تابعیت

اگر شما اقامت دائم زندگی در آلمان را دارید ، می توانید تحت شرایط اقامت آلمان شهروند این کشور شوید .
شما نیاز به ارسال درخواست برای اقامت دائم دارید . در صورتی می توانید درخواست اقامت دائم را خودتان ارسال کنید که شما حداقل 16 سال تمام داشته باشید . برای کودکان و نوجوانان زیر 16 سال ، والدین باید درخواست را ارسال کنند.

پیشنهاد مطالعه »
دلیل استفاده از وکیل مهاجرت به ﺁلمان چیست؟

فرم های درخواست در اختیار مقامات مربوطه قرار می گیرند. کسانی که می توانند در خواست شما را پذیرش کنند :

 • اداره مهاجرت شهر یا شهرداری شما .
 • خدمات مهاجرت جوانان ( JMD ) .
 • مشاوره مهاجرت برای مهاجرین بزرگسال ( MBE ) .
 • شهرستان یا اداره منطقه.

نکته:

شما می توانید قبل از ارسال درخواست از طریق برنامه ، از طریق سازمان های موجود در شهر خود با مشاوران گفتگو کرده سپس اقدام به ارسال درخواست خود کنید .

هزینه اقامت دائم در آلمان

طبق شرایط اقامت آلمان، اداره مهاجرت آلمان هزینه 255 یورو برای هر نفر اخذ می شود . برای کودکان زیر سن قانونی، که همراه با والدین آنها درخواست می شود ، باید 51 یورو پرداخت کنید . جوانان که بدون والدینشان حق درخواست دارند نیز باید 255 یورو پرداخت کنند.اگر شما دارای فرزندان بیشتری باشید و هزینه پرداخت شده توسط شما زیاد شود . می توانید درخواست پرداخت اقساط هزینه اقامت دائم کنید .

هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

 

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ