مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

خلاصه مقاله : در این مقاله قصد داریم به شرایط اقامت از طریق خرید خانه در آلمان بپردازیم . بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند گمان می کنند با خرید ملک در این کشور میتوانند اقامت دائم دریافت کنند. اما این امر میسر نیست. به تنهایی با خرید ملک در این کشور فقط می توان اقامت توریستی بلند مدت دریافت کرد , نه اقامت دائم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و رسیدن به پاسخ سوالهایتان تا پایان مقاله با ما همراه باشید.
شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

فهرست مقاله
شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک
شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

در این مقاله قصد داریم  شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک را مورد بررسی قرار دهیم. اگر میخواهید با خرید ملک در آلمان، اقامت آلمان را دریافت کنید بهتر است بدانید که صرفا با خرید ملک امکان اخذ اقامت وجود ندارد بلکه خرید ملک در آلمان میتواند شانس اخذ اقامت آلمان را بالا ببرد و شما برای گرفتن اقامت آلمان حتما در ابتدا باید از راهی دیگر وارد شوید.

قبل از هر چیز توصیه می کنیم با موسسات خریداری ملک در آلمان و یا موسسات معتبر و یا وکلای مهاجرت در ایران مشورت کنید زیرا باعث می شود دید واقعی تر از شرایط موجود و چگونگی شرایط خرید ملک در آلمان پیش از هر تصمیمی داشته باشید .زیرا با اینکه یکی از شیوه های بسیار متداول برای مهاجرت به کشورهای مختلف می باشد ، اما در صورت سهل انگاری سرمایه گزافی را از دست می دهید که گاهی هرگز جبران پذیر نیست .

شرایط عمومی کشور آلمان

کشور آلمان با جمعیت 81 میلیون نفری که پایتخت آن برلین می باشد یکی از اقتصادهای برتر دنیا و جز کشورهای اتحادیه اروپا از بدو تاسیس این اتحادیه بوده است .شهرهای مهم و صنعتی آلمان که تاثیر گذار در اقتصاد این کشور می باشند ،برلین ،هامبورگ ،فرانکفورت و مونیخ هستند .شما باید بدانید که با کسب اقامت آلمان توانایی سفر به کشورهای عضو شینگین را دارید .

کارت آبی آلمان

در ضمن اقامت با کارت آبی آلمان که در واقع به افرادی با درآمد 37000 تا 43000 یورو در طی یک سال درآمد دارند تعلق می گیرد . با داشتن این کارت شما می توانید در حوزه اتحادیه اروپا مشغول به کار شوید ولی افرادی که از جمهوری فدرال آلمان موفق به اخذ اقامت دائم و یا پذیرش تابعیت می شوند می توانند علاوه بر کار در تمام اتحادیه اروپا تحصیل و زندگی کنند .

مخارج زندگی در آلمان

قبل از اقدام برای مهاجرت یا اخذ اقامت لازم است بدانید که هزینه زندگی در آلمان به عنوان یک کشور تولیدی صنعتی در چه حدی می باشد . واحد پول کشور آلمان بعد از عضو اتحادیه تبدیل به یورو شده است . میزان درآمد در ماه برای هر شهروند آلمانی متفاوت می باشد اما بد نیست بدانید میزان درآمد بطور میانگین در هر ساعت در سال 2018 در آلمان 5/8 یورو می باشد و همچنین برای فارغ التحصیلان زیر مجموعه رشته های مهندسی با تجربه کم بطور متوسط ماهیانه حدود 2500 تا 3500 یورو می باشد البته با توجه به رشته و صنعت مورد اشتغال می تواند درآمد متفاوت باشد . و همچنین برای افراد با تجربه بالاتر در همین رشته های تحصیلی می توانند در طول یک ماه درآمدی معادل 5000 تا 6000 یورو داشته باشند .

پیش نیاز های خرید ملک در آلمان

 

1

 بهره مندی از یک مشاور حرفه ای برای خرید ملک

شما برای خرید هر محصولی نیاز به مشاوره دارید و با توجه به اینکه شما قصد خرید ملک و سپس اقدام برای اقامت کنید پس نیازمند مشاوره هم در ایران و هم در آلمان می باشید تا با آگاهی اقدام به سرمایه گذاری کنید .

2

جستجو و برآورد کامل بازار مسکن آلمان

 
با توجه به اینکه شما باید از پیش بدانید که در کدام منطقه و با چه مقدار هزینه ملک مورد نظر خود را انتخاب می کنید در واقع سرمایه گذاری انجام می دهید که باید آینده روشن و رشد مناسب با طی زمان داشته باشد .

3

بکارگیری یک وکیل قانونی

برای خرید ملک در جمهوری فدرال آلمان نیازی به داشتن نماینده قانونی نیست اما از آنجا که شما تسلط کافی به شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک ندارید ،و همچنین قوانین خرید ملک و شرایط جانبی آن را نمی دانید، می توانید به بکارگیری وکیلی مجرب از سرمایه خود محافظت کرده و آن در جای مناسبی خرج کنید .

4

بهره وری در پرداخت پول وام های مسکن

با توجه به اینکه شما برای پرداخت هزینه های وام باید پول خود را به واحد پول آلمان تغییر دهید باید دقت داشته باشید که پرداخت های شما در سر رسید های خود باشد .
با توجه به قوانین جاری آلمان برای خرید ملک در این کشور می توانید تا سقف 60 درصد هزینه خرید ملک خود وام دریافت کنید که کمک شایانی به شما در خرید ملک می کند .

5

تبدیل مدارک به زبان آلمانی

باید آگاهی داشته باشید که مدارک و مستندات که ارائه می کنید باید به زبان آلمانی باشد پس قبل از هر چیز آنها را با ترجمه روان ،برگردان کرده و کاملا مطالعه نمایید زیرا شما پس از امضا اوراق تعهد می کنید که کلیه موارد ذکر شده را به آنها بدهید .
با توجه به اینکه آلمان کشوری اقتصادی و قدرتمند می باشد ،می تواند بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن باشد . با ذکر این نکته که در طی سالیان اخیر نرخ تورم در این کشور بسیار پایین بوده و مسکن خیلی سریع رشد نخواهد کرد و دچار تغییرات ناگهانی نمی شود شما می توانید با اطمینان بیشتری خرید کنید .

 

 

قوانین تعداد خرید ملک

 

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک
شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

 

یکی از شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک وجود تفاوت در مناطق مختلف آلمان برای هزینه خرید می باشد، اما میانگین نرخ خرید هر متر مربع ملک در آلمان بین 1500 تا 3000 یورو می باشد . در ضمن طبق قوانین آلمان هیچ فردی محدودیت در خرید نداشته و می تواند هر تعداد ملک برای سرمایه گذاری می خواهد داشته باشد . این قانون شامل تمامی افراد از جمله آنها که جز ساکنین اتحادیه اروپا نیستند و افرادی که هنوز تابعیت ندارند نیز می شود .

شرایط و مزایای ویزای آلمان از طریق سرمایه گذاری

مدارکی که شما برای اخذ اقامت آلمان و  سرمایه گذاری در آلمان باید ارائه دهید  :

 1. شما باید یک گذرنامه معتبر و یا گواهی مجاز تولد و یا در صورت نیاز گواهی ازدواج داشته باشید و گواهی که در آن قصد از سفر به آلمان ذکر شده باشد .
 2. شما همچنین برای رفتن به آلمان یک بیمه معتبر پزشکی و یا بیمه درمانی باید داشته باشید .
 3. شما باید مدرک قانونی را برای تامین مالی زندگی خود و خانواده اش را به دولت آلمان ارائه کند .
 4. شما باید برای اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون یورو را برای طراحی و ایجاد یک کسب و کار تازه در آلمان و یا خرید کسب و کار ثابت شده در آلمان به
 5. حداقل یک میلیون یورو سرمایه گذاری نیاز دارد .
 6. شما باید برای ده نفر از شهروندان آلمانی اشتغال جدید ایجاد کنید یا بر روی ده کار آلمانی سرمایه گذاری کنید. هر دو مورد باید حداقل برای پنج سال استمرار داشته باشد .
 7. برنامه سرمایه گذاری و کار آفرینی در آلمان شامل اعضای خانواده شما نیز می شود .
 8. سرمایه گذاری در آلمان به شما قدرت دسترسی کامل و بی محدودیت به منطقه شینگن از اتحادیه اروپا می دهد .
 9. بعد از پنج سال، شما می توانید برای اقامت دائم آلمان از این کشور درخواست کنید .
 10. پس از یک سال اقامت دائم شما می توانید برای شهروندی کامل و پاسپورت آلمان درخواست دهید .

 

برای  مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری نگاهی بیندازید.

 

سرمایه مورد نیاز

 

چیزی حدود ۲٫۵۰۰ یـــورو هر متر مربع برای خرید یک ملک در آلمان درنظر گرفته شده است.مثلا یک آپارتمان کوچک حدود ۷۰ الی ۸۰ هزار یورو قیمت دارد. البته شهر مونیخ شهری بسیار گران است و این قیمتهایی که ذکر شد برای شهرهای دیگر آلمان است.شهر برلین آلمان هم از شهر های گران آلمان برای خرید ملک میباشد .

برای مطالعه ی بیشتر  در این زمینه به مقاله ی  خرید ملک در آلمان نگاهی بیندازید.

روند خرید خانه در آلمان

در ابتدا باید شما یک قرارداد اولیه تنظیم کنید که طی آن موارد جزئی معامله را بیان می کنید :

قیمت ملک ،ساز و کار پرداخت ها ، مقتضیات معامله و آورده نقدی سپرده اولیه شما شامل آن می باشد .طبق قوانین دولت فدرال آلمان شما باید حداقل ده درصد از ارزش کلی ملک را بعنوان آورده نقدی از ابتدا سپرده گذاری کنید .این مبلغ در حساب امانی سپرده دفتر محضر واریز می شود . در ادامه یکی از دفاتر محضر جمهوری فدرال آلمان کلیه مراحل از جمله بررسی استعلام از اداره ثبت در مورد داشته های غیر منقول ،شفافیت حساب بانکی و اخذ تایید ثبت اراضی و مستغلات را بررسی می کند تا به سرانجام برسد.

در این بین وظیفه شما بعنوان خریدار پرداخت هزینه های مالیات ملک می باشد .

 

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک
شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

 

ثبت قرارداد

در ادامه روند خرید ملک قراردادی بین شما بعنوان خریدار و مالک بعنوان فروشنده تنظیم می شود . هر دو طرف باید کلیه مدارک را مطالعه و امضا و تایید کنند .لزومی به اینکه قرارداد خود را در اداره ثبت به تایید برسانید نیست اما برای اطمینان از طی شدن درست روند خرید می توانید قرارداد را در اداره ثبت به تایید برسانید .

شما برای انجام کلیه مراحل گفته شده در بالا مجموعا 41 روز فرصت دارید و همچنین بمدت چهار هفته فرصت دارید که هزینه مالیات ملک را پرداخت کنید .بعد از طی مراحلی که گفته شد شما مالک قانونی ملک هستید .

البته این نکته هم شایان ذکر شما با توجه به مقررات تجارت آزاد می توانید در بخش املاک آلمان سرمایه گذاری کنید .

دریافت امتیاز تردد

با طی شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک شما می توانید ویزای اقامت به شیوه مسکونی دریافت کنید این در واقع بیان کننده داشتن امتیاز تردد به آلمان است تا زمانی که ملک در مالکیت شما باشد .البته شما با دریافت ویزای کار در کنار داشتن این ویزا ، احتمال دریافت اقامت دائم برای شما افزایش می یابد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

منبع: سفارت آلمان

سوال های متداول

🙋‍♀️1.چه محدودیت هایی برای خرید ملک در آلمان وجود دارد؟

 •  چون خرید ملک در آلمان از طرف یک غیر آلمانی نوعی سرمایه گذاری است لذا خرید ملک در آلمان برای خارجی ها محدودیتی ندارد.

🙋‍♀️2.چرا خرید ملک در آلمان به صرفه است؟

 • قیمت ملک در آلمان هر مترمربع ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ یورو است و این مبلغ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است.

🙋‍♀️3.برای خرید ملک در آلمان آیا می توانم وام دریافت کنم؟

 • بله.دولت این کشور برای خرید ملک که نوعی سرمایه گذاری محسوب میشود به خریداران وام پرداخت میکند.

🙋‍♀️4.برای خرید ملک در آلمان از کجا شروع کنم؟

 • ابتدا باید ملک مورد نظرتان را پیدا کنید. که البته کار راحتی نیست. چون آلمانی ها پس از خرید ملک کمتر تصمیم به تغییر آن میگیرند.

🙋‍♀️5.حداکثر چه تعداد ملک میتوان در آلمان خرید؟

 • برای خرید ملک در آلمان , هیچ محدودیتی برای تعداد آن وجود ندارد.

🙋‍♀️6.اسناد رسمی برای ثبت خرید ملک چه مبلغی دریافت  می کنند؟

 • مبلغ دریافتی توسط اسناد رسمی چیزی حدود  2/1 تا 5/1 درصد است.

🙋‍♀️7.قیمت خرید یک آپارتمان در مونیخ چه میزان است؟

 • بسته به اینکه در کدام منطقه ی این شهر باشد, قیمت  متفاوت است.اما این را در نظر بگیرید که این شهر از گرانترین شهرهای آلمان برای خرید ملک به حساب می آید.

🙋‍♀️8.آیا برای خرید ملک هم باید مالیات پرداخت کرد؟

 •  بله.حدود یک ماه پس از خرید ملک مالیات فروش ملک پرداخت میشود.

 

 

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
میر
میر
2020/03/03 11:48

سلام
آیا اقامت از طریق خرید ملک در آلمان ، حد پایین ارزشی دارد؟
یعنی فرضا حداقل 200هزار یورو ارزش ملک باشد؟