مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

معرفی کامل مدرسه عالی اقتصاد مسکو

خلاصه مقاله : مدرسه عالی اقتصاد مسکو یکی از بهترین دانشگاه های جهان است که در کشور روسیه در شهر مسکو قرار دارد. این دانشگاه در رشته اقتصاد و علوم اجتماعی یکی از بهترین دانشگاه های اوراسیا و شرق اروپا است. متعهد بودن این دانشگاه به استانداردهای بالا باعث شده است که افراد زیادی به تحصیل در آن علاقه مند شوند.
معرفی کامل مدرسه عالی اقتصاد مسکو

معرفی کامل مدرسه عالی اقتصاد مسکو

فهرست مقاله
معرفی کامل مدرسه عالی اقتصاد مسکو
معرفی کامل مدرسه عالی اقتصاد مسکو

مدرسه عالی اقتصاد مسکو یکی از بهترین دانشگاه های جهان است که در کشور روسیه در شهر مسکو قرار دارد. این دانشگاه در رشته اقتصاد و علوم اجتماعی یکی از بهترین دانشگاه های اوراسیا و شرق اروپا است. متعهد بودن این دانشگاه به استانداردهای بالا باعث شده است که افراد زیادی به تحصیل در آن علاقه مند شوند. در این مقاله قصد داریم مدرسه عالی اقتصاد مسکو را مورد بررسی قرار دهیم.

مدرسه عالی اقتصاد مسکو

مدرسه عالی اقتصاد مسکو «Higher school of economic» در سال ۱۹۹۲ در این شهر تاسیس شد و در کتاب سال ۲۰۰۹ توانست عنوان یک دانشگاه ملی تحقیقاتی را دریافت کند. این دانشگاه به نام اختصاری HSE معروف است. در سال ۲۰۱۰ این دانشگاه از طرف دولت فدرال روسیه دستور وضعیت یک موسسه آموزشی مستقل را گرفت.

در حال حاضر مدرسه عالی اقتصاد مسکو یک دانشگاه بین المللی نیست اما اصلاحات انجام شده در این زمینه جزو اهداف مهم این دانشگاه برای رسیدن به آن هدف است. سالانه در این دانشگاه بیش از 1000 پروژه پژوهشی اجتماعی و بیشتر از 500 پروژه پژوهشی کاربردی انجام می¬شود. این دانشگاه در لیست کیو اس جزو بهترین دانشگاه های روسیه و جهان است. وزارت علوم ایران هم این دانشگاه را تایید کرده است.

رتبه مدرسه عالی اقتصاد روسیه در سال 2020 یعنی تا امسال 322 بوده است. این دانشگاه یکی از اعضای پروژه عالی علمی روسیه است و دولت روسیه در نظر دارد آن را به سطح رقابتی دانشگاه های بین المللی برساند.

طبق آماری که اعلام شده است مدرسه عالی اقتصاد مسکو 39000 دانشجو دارد که تعداد 3700 دانشجو خارجی هستند. در مدرسه عالی اقتصاد ماسکا 2562 استاد و پژوهشگر در کنار هم گرد آمده اند تا بطور پاره وقت یا تمام وقت کارهای تحقیقاتی این دانشگاه را انجام دهند در میان این افراد ۷۰۰ متخصص وجود دارد. این دانشگاه همچنین ۹۰۹ نامزد علم در مدرسه نامزده علم و ۳۴۵ پزشک دارد.

در مدرسه عالی اقتصاد مسکو چهار سال برای مقطع کارشناسی و دو سال برای مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است. دانشجویان می توانند از همان سال اول تحصیلی در کنار اساتید در برنامه های علمی تحقیقاتی فعالیت داشته باشند.

تعامل با مراکز علمی دنیا

مدرسه عالی اقتصاد روسیه بیشتر از 340 برنامه مشترک با سایر دانشگاه های جهان و بیش از 120 برنامه تبادل دانشجو دارد. این دانشگاه همچنین در مقطع کارشناسی ارشد 27 برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی دارد که با دانشگاه های معتبر خارج از روسیه مشترک است.

پردیس های مدرسه عالی اقتصاد مسکو

معرفی کامل مدرسه عالی اقتصاد مسکو
معرفی کامل مدرسه عالی اقتصاد مسکو

مدرسه عالی اقتصاد مسکو 4 پردیس دانشگاهی دارد که پردیس اصلی در شهر مسکو قرار دارد. پردیس مدرسه عالی اقتصاد در شهر پترزبورگ در سال ۱۹۹۸ و در مرکز این شهر تاریخی بنا شده است. این دانشگاه 4200 دانشجو دارد. دانشجویان این دانشگاه در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. این دانشگاه مجهز به دو آزمایشگاه تحقیقاتی بین المللی است.

پردیس دیگر مدرسه عالی اقتصاد روسیه در سال ۱۹۹۶ در یکی از شهر های پیشرو در زمینه علم و اقتصاد به نام نیژنی نووگورود تاسیس شده است. دو هزار و چهارصد دانشجو در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند. در مدرسه عالی اقتصاد شهر نیژنی نووگورود دوره های تابستانه مختلف هم برگزار می شود.
سومین پردیس هم در شهر پروم قرار دارد. این شهر به مرز سیبری و رشته کوه اورال نزدیک است. پردیس مدرسه عالی اقتصاد پروم در سال 1998 افتتاح شده است و در حال حاضر 2000 دانشجو دارد که در رشته‌های اقتصاد امور مالی مدیریت و تجارت انفورماتیک مشغول به تحصیل هستند.

دانشکده های مدرسه عالی اقتصاد روسیه

مدرسه عالی اقتصاد روسیه ۲۰ دانشکده و مدرسه دارد که عبارتند از:

 

1

دانشکده آمار تجزیه و تحلیل داده ها و جمعیت شناسی

2

دانشکده اقتصاد

3

دانشکده انفورماتیک کسب و کار

4

دانشکده امور اقتصادی جهانی و بین المللی

5

دانشکده روانشناسی

6

دانشکده تاریخ

7

دانشکده فلسفه

8

دانشکده روانشناسی

9

دانشکده ریاضیات

10

دانشکده مطالعات شرقی

11

دانشکده مطالعات فرهنگی

12

 دانشکده مدیریت عمومی

13

دانشکده کاربردی علوم سیاسی

14

دانشکده قانون

15

دانشکده مدیریت

16

مدرسه کسب و کار و روزنامه نگاری سیاسی

17

مدرسه مهندسی نرم افزار

18

مدرسه لجستیک

19

مدرسه ریاضی کاربردی و انفورماتیک

20

کالج بین المللی اقتصاد و امور مالی

 

 مراکز و آزمایشگاه های مدرسه عالی مسکو

 • آزمایشگاه پژوهش های شناختی
 • آزمایشگاه مطالعات اینترنت
 • آزمایشگاه مدیریت خطر و مهندسی امور مالی
 • مرکز زبان و مغز
 •  مرکز امور مالی شرکت ها
 •  مرکز مطالعات قرون وسطی

شرایط  و هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در مدرسه عالی اقتصاد روسیه از سایر دانشگاه های این کشور بیشتر نیست و اگر بخواهید در دوره فوق لیسانس تحصیل کنید چیزی بیشتر از هفت هزار یورو به دلار پرداخت خواهد کرد. این هزینه برای یک دانشجو در انگلیس معادل ۲۰ هزار یورو خواهد بود. توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقطع کارشناسی و دکترا این قیمتها متفاوت خواهد بود. همچنین به دلیل سطح علمی بسیار خوب این دانشگاه در رشته اقتصاد تحصیل در این رشته به طور میانگین یک هزینه 7 هزار دلار در سال خواهد داشت.

در حالی که در سایر دانشگاه های روسیه شهریه سالانه برای رشته اقتصاد بین 3 تا 4 هزار دلار خواهد بود.
خبر مسرت بخشی که وجود دارد این است که مدرسه عالی اقتصاد مسکو بورس 6000 یورویی به دانشجویان می دهد که شما می توانید با آن هزینه های دانشگاه را تامین کنید. بدیهی است که برای اخذ این بورسیه باید با سایر دانشجویان رقابت کیند.

برنامه های آموزشی در مدرسه عالی اقتصاد مسکو برای دانشجویان خارجی و در تمامی سطوح به زبان انگلیسی برگزار می شود اما در انتخاب رشته محدودیت وجود دارد. چنانچه زبان مادری دانشجو انگلیسی باشد یا مقطع فوق لیسانس را به این زبان تمام کرده باشد نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهد بود.

پیشنهاد میکنیم به مقاله تحصیل در کشور روسیه  نگاهی بیندازید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی

معرفی کامل مدرسه عالی اقتصاد مسکو
معرفی کامل مدرسه عالی اقتصاد مسکو

توجه داشته باشید که برای اخذ بورسیه تحصیلی مدرسه عالی اقتصاد باید مدارک شما به زبان انگلیسی یا روسی ترجمه شوند. مدارکی که در سال¬های مختلف درخواست می شود ممکن است متفاوت باشد اما معمولا مدارک خواسته شده شامل موارد زیر است:

 •  پاسپورت
 •  عکس
 •  دو عدد توصیه نامه
 •  اسکن آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریزنمرات
 •  انگیزه نامه
 •  مدرک بین المللی زبان (TOEFL-60, PBT -500, IELTS-5)

سوال های متداول

🙋‍♀️1.رشته های پزشکی در روسیه به چه زبانی تدریس میشوند؟

🙋‍♀️2.مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های روسیه چیست؟

 • هیچگونه مدرک زبانی برای تحصیل در روسیه مورد تقاضا نیست. دوره های آموزش زبان روسی در این کشور برای تمامی دانشجویان خارجی فراهم شده که میتوانند در این دوره ها شرکت کنند.

🙋‍♀️3.هزینه های دوره ی پادفک چه میزان است؟

 • هزینه ی این دوره کمتر از 12 هزار دلار است.

🙋‍♀️4.امکان دریافت بورسیه ی تحصیلی در کشور روسیه وجود دارد؟

 • با داشتن رزومه ای قوی و نمرات خوب به راحتی میتوانیداز بورسیه های موجود استفاده کنید.

🙋‍♀️5.دانشگاه های پزشکی روسیه چه رشته هایی را ارائه می دهند؟

 • دانشکده های پزشکی روسیه دوره های پزشکی عمومی، دندانپزشکی. داروسازی، پرستاری، فیزیوتراپی و … را ارائه می کنند که حدود 50 دانشگاه پزشکی در سرتاسر روسیه وجود دارد.

🙋‍♀️6.بورسیه ی تحصیلی در روسیه چه هزینه هایی را پوشش می دهد؟

 • هزینه هایی که بورسیه ی تحصیلی تقبل می کند شامل هزینه های تحصیلی, آموزش زبان و خوابگاه خواهد بود.

🙋‍♀️7.آزمون های ورودی دانشگاه های روسیه در چه سطحی برگزار میشود؟

 • اکثر دانشگاه های روسیه آزمون ورودی برگزار نمی کنند مگر دانشگاه های پرتقاضا که ظرفیت محدودی دارند.
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!