اقامت, خرید ملک, فرانسه

 اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

 اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

یکی از راه های مهاجرت و  اقامت فرانسه از طریق خرید ملک می باشد. جایز است که برای انجام این عملیات و اقدام برای اقامت از این طریق اطلاعات کافی داشته باشد. به همین روی موسسه مهاجرتی و حقوقی آوات سعی بر آشنا کردن شما عزیزان با  اقامت فرانسه از طریق خرید ملک دارد . امید است که مثمر ثمر واقع شود

با توجه به اطلاعاتی که موجود است روش های سرمایه گذاری بسیار متنوع هستند ولی همه آن ها  به اخذ اقامت فرانسه منجر نخواهند شد. به همین روی در  موسسات و بین مردم باب شده است که معتقدند  اقامت فرانسه از طریق خرید ملک راه موثری خواهد بود. در ابتدا باید به چند سوال در باب خرید ملک پاسخ داده شود که دراین مورد سوالاتی همچون: قیمت ملک ؟ شرایط خاصی برای خرید ملک؟

خرید ملک در فرانسه

درباب خرید ملک باید گفت باید توجه کنیم در کجای شهر قصد خرید ملک خواهیم داشت . قاعدتا هر چه به سمت حاشیه حرکت کنیم قیمت ملک ها پایین تر خواهد آمد وخرید ملک راحت تر خواهد بود.

درپاریس قسمت ها در حدود 5300 تا 13000 یورو می باشند و زمانی که به سمت استراسبورگ حرکت میکنم  این قیمت به 19000 تا 40000 می رسد. همچنین این قیمت ها بدون اضافه کردن قیمت مالیات می باشد. و این  هزینه حدود 21  درصد  قیمت کل می باشد. و به جز آن قسمت مالیات ثبت اسناد  یعنی 7 درصد قسمت کل نیز باید محاسبه شود.

نکته جالب این است که  فضای مناسب برای هر فرد نیز محاسبه شده است و برای هر فرد 14 متر و برای یک زوج متعاقبا 28 متر تخمین زده شده است. خرید ملک در فرانسه و اقامت فرانسه از طریق خرید ملک بسیار آسان است و بدون کمک وکیل نیز امکان پذیر است البته قابل ذکر است که دراین راه مشاوره با یک مشاور املاک در کشور مربوط بهتر و مفید خواهد بود.

البته منظور از مشاور املاک یه کارشناس مرتبط است چون بسیاری از اطلاعات در آژانس های مسافرتی وجود ندارد.بنابر اطلاعاتی که داده شد و قوانین خاصی که در فرانسه وضع شده است می توان به این نتیجه رسید که  اقامت فرانسه از طریق خرید ملک امکان پذیر نیست ولی امکان خرید در فرانسه با توجه به هر بودجه ای که شما داشته باشد امکان پذیر است.

البته قابل ذکر است که ممکن است خرید ملک به نفع شما واقع شود که البته با توجه به مطالب فوق الذکر این امر مراحل قانونی اعم از انحصار وراثت با توجه به قوانین خاص فرانسه وزیر نظر ناظران و مشاوران مربوط ، خواهد داشت و به همین ترتیب کار آسانی نخواهد بود ولی میتوان از این طریق به اقامت موقت دست یافت که البته این یک احتمال خواهد بود.

به هر روی برای خرید ملک و اقامت فرانسه ازطریق خرید ملک می توانید به موسسه مهاجرتی و حقوقی آرات با تجربه چندین ساله در امر مهاجرت و کارهای حقوقی مراجعه کنید . امید است که در این راه به موفقیت نایل بیایید.

در ادامه به صورت تخصصی تر توضیح در باب خرید ملک و امکان  اقامت فرانسه از طریق خرید ملک به تفضیل توضیح داده خواهد شد البته در ابتدا جایز است برای  خرید ملک در فرانسه و همچنین امکان اقامت فرانسه ازطریق خرید ملک با خود کشور مربوط یعنی فرانسه آشنا شوید.

فرانسه کشوری درهمسایگی سواحل مدیترانه و اقیانوس اطلس می باشد . به همین روی آب و هوای معتدل و مرطوبی دارد و همانطور که متوجه شدید آب و هوای متفاوتی با ایران خواهد داشت.

با توجه به تاریخچه این کشور و شرایط آب و هوای خاص ، فرهنگ متفاوت با ایران به ارمغان آورده است که البته بعد از مدت کوتاهی با ان وفق داده خواهید شد. در کل آب و هوای اروپایی فرانسه می تواند مورد علاقه بسیاری از افراد باشد.

خرید ملک مسکونی و اقامت فرانسه

همانطور که گفته شد با توجه به اینکه فضای مورد نیاز برای هر فرد 14 متر مربع می باشد متراژ ملک مورد نظر نباید از 14 متر کمتر باشد. اما اگر فردی قصد خرید خانه برای  خود و اعضای خانواده خود دارد و همچنین با توجه به موضوع مورد بحث یعنی امکان اقامت فرانسه میتوان اینگونه استنباط کرد که با تشکیل یک شرکت تجاری  که برای هدف خرید ملک تشکیل شده است به این مسیر پای گذاشت.

بدین گونه که شما شرکت تجاری برای خرید ملک فرد و خانواده متقاضی تشکیل می دهید و برای این منظور مجبور به ارائه هیچگونه مالیاتی نخواهدی داشت. در ادامه آن این شرکت صرفا برای خرید ملک اقدام میکند و سپس بعد از خرید ملک مسکونی فرد متقاضی و تمام فرزندان زیر 18 سال قادر به دریافت اقامت یک ساله از طریق خرید ملک در فرانسه دارند.

البته مد نظر داشته باشید که هیچ وامی به متقاضیان ملک مسکونی برای وام به افراد خارجی تعلق نمی گیرد.

 خرید ملک تجاری و اقامت فرانسه

برای راه اندازی این مسیر درابتدا باید به صورت حتم یک ملک تجاری خریداری فرمایید و سهام داران و مالکان این ملک میتوانند از  وامی تا 65 درصد قیمت ملک مورد نظر اقدام نمایند.

قابل ذکر است که امکان خرید ملک توسط مدیران، سهامدارن و مدیران شرکت امکان پذیر است وببعد از اخذ وام میتوانند به راه اندازی ملک تجاری بپردازند .جالب اینجاست که تمام دست اندرکاران در انجام این روند به همراه خانواده خود اقامت 7 ساله فرانسه را بدست آورند و بعد از یادگیری زبان فرانسه به همراه پاسپورت به اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند.

منبع: سفارت فرانس

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *