شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت

قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت

هر کشوری دارای قوانین خاص خود است به همین دلیل قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت مورد بررسی قرار می گیرد و شما عزیزان خواننده مقاله حاضر می توانید به کمک موسسه مهاجرتی و حقوقی آوات ، جواب های سوال های خود را بدست آورید. بدین منظور قوانین ذکر شده در سال 2018 مورد نظر قرار می گیرند تا بتوان از جدید ترین اتفاق های تاثیر گذار بر قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت باخبر شویم.
در این مقاله به چگونگی اخذ پاسپورت فرانسوی و راه های ان می پردازیم .سوال هایی از جمله امکان ازدواج برای تابعیت ، اخذ تابعیت به واسطه تولد و همچنین ویزای اقامت دائم در فرانسه ، پاسخ داده خواهند شد.

روش ها گرفتن شهرندی و تابعیت کشور فرانسه

شهروندی در فرانسه می تواند به چند راه متفاوت به وقوع بپیوندد : درابتدا می توان گفت تابعیت کشور فرانسه محتمل ترین راه است ولی همانطور که در مقاله های دیگر گفته شد و خواهید دانست این روش راه بسیار سختی را به همراه دارد . روش دوم از طریق تولد یک فرد در خاک فرانسه می باشد که یکی از راحت ترین قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت برای نوزادان تازه تولد یافته می باشد . راه سوم تابعیت کشور فرانسه از طریق ازدواج با یک شخص تابع آن کشور می باشد.

روش اول

با توجه به قوانینی که از آن ها یاد شده، برای گرفتن اقامت کشور فرانسه و تابعیت دران با توجه به قوانین مهاجرت به فرانسه، اول باید تقاضا بدهید بدین صورت که به سفارت کشور فرانسه درخواست دهید که این روند احتمالا دو هفته به طول می انجامد . در ادامه مراحل مربوط برای اقامت فرانسه به ترتیب توضیح داده شده اند :

پیشنهاد مطالعه »
مزایای تحصیل در فرانسه

درابتدا باید گذرنامه معتبری اخذ نمایید که دراین مورد مشاوران موسسه اوات در حیطه قوانین مهاجرت به فرانسه به کمک شما خواهند آمد.
مرحله بعدی مبنی بر درخواست بلند مدتی است که در سیستم ثبت می شود ، می باشد . همانند گرفتن ویزای تحصیلی برای این مرحله نیز یعنی اقامت دائم در کشوری دیگر نیز نیاز به 8 قطعه عکس پاسپورتی می باشد. همچون سایر کشور ها که در ابتدا از شما تضمینی مبنی بر نشان می دهد شما درآمد و سرمایه کافی دارید یا اینکه دارای حقوق بازنشستگی هستید دریافت خواهد شد که از قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت است.

مرحله بعدی درمورد بیمه خدمات درمان است که برای اقامت در فرانسه به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. و آخرین مورد که یکی از راه های گرفتن اقامت موقت به شمار می آید می تواند ازآیتم های اقامت و تابعیت فرانسه بنا بر قوانین مهاجرت به فرانسه نیز باشد، داشتن مدرکی با محتوای داشتن اجاره نامه یا مالکیت یک خانه در فرانسه، می باشد که ثابت کند شما مکانی برای سکونت بعد از اقامت در فرانسه دارا هستید.

زندگی در فرانسه

با توجه به قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت برای گرفتن اقامت دائم در فرانسه می بایستی به مدت 5 سال در فرانسه زندگی کنید و سکونت داشته باشد تا به منزله یک شهروند در فرانسه تلقی شوید. نکته قابل تامل مهم در این مورد این است که اگر از اقامت تحصیلی کمک گرفته اید، بنابر قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت ، 2 سال از زمان 5ساله شما کم می شود و بعد از 3 سال پیاپی می توانید اقامت خود را بدست آوردید.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به فرانسه

ثبت نام و پذیرش کشور فرانسه

مدرکی که شما برای اقامت دائم در فرانسه تهیه کرده اید بنابر قوانین مهاجرت به فرانسه، این برگه به همراه امضای شما و درمدت یکسال مورد ارزیابی قرار می گیرد تا از امکان تابعیت شما بعد از مرحله مطابقت با قوانین مهاجرت به فرانسه ،مطمئن شود. این سند در مفاد زیر بررسی می شود:

1. کشور فرانسه مهارت شمارا درطول شرکت شما در کلاس های مربوط بررسی میکند و در صورت عدم وجود مهارت کافی در شما برای بهتر شدن باید در کلاس های مهارت شرکت کنید و به صورت کامل رایگان برای شما رقم خواهد خورد.

2. جالب است که قانونی از بین قوانین مهاجرت به فرانسه وجود دارد که شمار را ملزم به شرکت در کلاس هایی میکند که با قوانین مدنی فرانسه آشنا شوید. همانطور که گفته شد این کلاس ها رایگان است و شامل قوانینی همچون برابری زن و مرد و غیره می شود. شرکت در این کلاس ها به اطلاعات شما برای مهاجرت به این کشور کمک می کند و کاملا به صورت رایگان می باشد.

3. ملزم هستید در جلسه ای مبنی بر آشنایی با اطلاعات عمومی شرکت کنید و اطلاعاتی از جمله :خدمات عمومی، مراقبت از کودکان و بهداشت و درمان ارائه می شود و همانطور که گفته شد شرکت در این کلاس ها الزامی است و به صورت رایگان برگزار می شود و با توجه به اینکه در آن ها حضور و غیاب صورت می گیرد می بایستی حتما حضور داشته باشید.

در این قسمت به مدارکی اشاره می شود که شما برای تابعیت کشور فرانسه احتیاج خواهید داشت:

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

1.گذرنامه(شناسه ملی)
2. شناسنامه
3. آدرس منزل
4. سند ازدواج
5.باید اثبات نمایید که سابقه کیفری ندارید و سپس باید اثبات کنید که محل کاری که شما در حال فعالیت هستید به شما نیاز دارد . در این بین هر مصاحبه و مدرکی که ارائه می دهید توسط ادارات زیادی از جمله پلیس، شهرداری و بسیاری ادارات دیگر در این پروسه بررسی می شود تا بتواند به ثبت و تایید نهایی برسد .

قابل ذکر است این فرایند به مدت 2 سال به طول می انجامد و درآخر هم نتیجه مشخص و مطمئنی برای آن وجود ندارد. همچنین این نکته حائز اهمیت است که دولت فرانسه با توجه به قوانین مهاجرت به فرانسه از حدود 10 سال پیش بسیار محدود شده است .به همین منظور پیشنهاد این مقاله یاری گرفتن از موسسه ای مانند موسسه مهاجرتی و حقوقی آوات است که بدین منظور می توانید آن مراحل را به صورت کامل و درست به انجام برسانید و هیچ مشکلی سد راه شما نشود تا در اخر شانس بیشتری برای قبولی درخواست خود زیر نظر قوانین مهاجرت به فرانسه پیدا کنید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت فرانسه


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ