شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

دوره های زبان در فرانسه 

دوره های زبان در فرانسه

شرکت در دوره های زبان در فرانسه برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه این امکان را فراهم می سازد که با یادگیری زبان فرانسوی امکان تحصیل در فرانسه را به دست آورند. زبان فرانسوی یکی ار متداول ترین زبان های موجود در دنیا می باشد و این موضوع به علت قدرت بالای سیاسی و نظامی کشور فرانسه در قرون ۱۸ و ۱۹ میلادی است. کشورهای زیادی در گذشته در فهرست مستعمرات فرانسه قرار گرفتند و به همین دلیل تعداد زیادی از کشورهای اروپایی، آفریقایی و آمریکایی به زبان فرانسوی صحبت می کنند.

مزایای شرکت در دوره های زبان در فرانسه

دانشجویانی که در دوره های زبان در فرانسه شرکت می کنند می توانند ویزای شینگن و اقامت فرانسه را برای خود و تمام اعضای خانواده شان اخذ نمایند.
دانشجوی شرکت کننده در دوره های زبان در فرانسه از این امکان بهره مند است که بیمه سلامت کشور فرانسه را برای خود و همراهانش اخذ نماید. فرد متقاضی از این طریق می تواند در رابطه با هزینه های بهداشتی و درمانی در کشور فرانسه خیالی آسوده داشته و با اطمینان خاطر از بهره مندی مطلوب از این خدمات به این کشور سفر نماید.

دانشجویانی که در دوره های زبان شرکت می کنند از امکان کار به صورت نیمه وقت برخوردار می باشند. در چنین شرایطی فرد متقاضی می تواند با اخذ دوره های زبان  به صورت نیمه وقت یعنی به مدت ۲۰ ساعت در طول یک هفته به فعالیت در بازار کار کشور فرانسه مشغول شود.
در صورتی که دانشجو در دوره های زبان در فرانسه مشغول به فراگیری زبان فرانسوی شود کلیه هزینه های تحصیلی و همچنین هزینه های مربوط به تفریح و سرگرمی برای فرزندان او به صورت رایگان خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط تحصیل دامپزشکی در قبرس چگونه است؟

متقاضیان شرکت کننده در دوره های زبان  از این امکان بهره مند خواهند بود که بعد از به پایان رساندن دوره های زبان بورسیه تحصیلی را در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کشور فرانسه و دانشگاه های اروپا اخذ نمایند.
آن دسته از متقاضیانی که اقدام به شرکت در دوره های زبان می نمایند جهت ادامه تحصیلات خود در دانشگاه های فرانسوی زبان در سایر کشورها نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت.

شرایط لازم جهت شرکت در دوره های زبان فرانسه

شرکت در دوره های زبان  برای افراد متقاضی محدودیت سنی ندارد و اشخاص ۶ سال به بالا قادر خواهند بود به منظور آموزش زبان فرانسوی در این دوره های آموزشی شرکت نمایند. آن دسته از متقاضیان شرکت در دوره های زبان که ۱۷ سال دارند می بایست حداقل مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی (برای متقاضیانی که رشته تحصیلی آنها نظری می باشد) یا مدرک دیپلم (برای متقاضیانی که رشته تحصیلی آنها فنی می باشد) را داشته باشند. متقاضیان شرکت در دوره های زبان  نیازی به ارائه مدرک زبان از جمله مدرک زبان فرانسوی، مدرک زبان انگلیسی و … نخواهند داشت به دلیل آن که در اولین روز بعد از ورود فرد متقاضی به دوره های زبان آزمون تعیین سطح به منظور مشخص شدن سطح زبان فرد متقاضی انجام می گیرد و بر این اساس وضعیت فرد متقاضی جهت فراگیری زبان فرانسوی در این دوره های آموزشی تعیین می گردد.

دوره های زبان که توسط کالج های زبان کشور فرانسه ارائه می شوند شامل دوره های آموزش زبان فرانسوی عمومی، زبان فرانسوی آکادمیک، زبان فرانسوی برای مشاغل، آمادگی دانشگاه، دوره های آموزش زبان فرانسوی مختص اشخاص بالای ۵۰ سال (شامل فراگیری زبان فرانسوی و آشنایی با فرهنگ کشور فرانسه)، دوره های تابستانی به زبان فرانسه و … است.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل پزشکی در دانمارک

هزینه های برگزاری دوره های زبان در فرانسه

برگزاری دوره های زبان نسبت به کلاس های آموزش زبان که در بسیاری از کشورها از جمله کشور سوئد برگزار می گردد هزینه کمتری را برای افراد متقاضی شرکت در این دوره ها ایجاد می کند. جهت شرکت در هر ترم از دوره های زبان  شهریه دریافتی توسط مراکز آموزشی مربوطه بین ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو متغیر خواهد بود. همچنین هزینه اقامت و مسکن با توجه به این که فرد متقاضی در کجا و در کدام شهر سکونت داشته باشد بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در هر ماه برآورد می شود. هزینه های زندگی در کشور فرانسه به غیر از شهر پاریس غالبا از هزینه های زندگی در کشورهای اسکاندیناوی به طور مثال کشورهای سوئد و نروژ کم تر و ارزان تر می باشد.

در نتیجه افراد متقاضی شرکت در دوره های زبان  می توانند بدون نگرانی نسبت به هزینه های موجود به منظور شرکت در این دوره های آموزشی اقدام به عمل آورند. شرکت در دوره های زبان مناسب حال آن دسته از متقاضیانی است که قصد دارند ویزای شینگن را برای خود و اعضای خانواده خود اخذ نمایند و اهدافی از قبیل آموزش زبان فرانسوی جهت کار و ادامه تحصیل در کشور فرانسه، انجام سرمایه گذاری در کشور فرانسه و اروپا و نظیر این موارد را در سر دارند.

اقامت دائم فرانسه از طریق شرکت در دوره های زبان

دانشجویانی که در دوره های زبان شرکت می کنند این امکان را دارند که بعد از فراگیری زبان فرانسوی و اخذ مدرک مربوطه جهت ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور فرانسه اقدام نمایند و رشته تحصیلی مورد نظر خود را در این مراکز علمی آموزش ببینند. دانشجویانی که مشغول به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های کشور فرانسه می شوند این امکان را خواهند داشت که بین ۱۰ تا ۲۰ ساعت در طول هر هفته به کار ضمن تحصیل مشغول شوند و از این راه بخشی از هزینه های مرتبط با تحصیل و زندگی در فرانسه را تامین نمایند.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در کالج بلربیز

کشور فرانسه جزو آن دسته از کشورهای قاره اروپا به شمار می رود که هزینه های زندگی در آن زیاد است اما هزینه های مربوط به تحصیل در این کشور تقریبا به صورت رایگان است. دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه های فرانسه می پردازند پس از اتمام تحصیلات و فارغ التحصیلی از دانشگاه فرصت کوتاهی در اختیار خواهند داشت که به جستجوی کار مورد نظر خود در بازار کار فرانسه بپردازند. این دسته از افراد بعد از ورود به بازار کار فرانسه و پس از آن که به مدت ۳ تا ۵ سال به کار قانونی در این کشور پرداختند می توانند اقامت فرانسه را به شکل دائم اخذ نمایند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید  و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت فرانسه


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ