انگلستان, انگلیس, تحصیلی

تحصیل رایگان در انگلستان

تحصیل رایگان در انگلستان

تحصیل رایگان در انگلستان

دولت کشور انگلستان به دانشجویان نخبه و برتری که قصد تحصیل رایگان در انگلستان را داشته باشند کمک هزینه های دانشجویی اعطا می کند.
کمک هزینه های تحصیلی که توسط دولت انگلستان برای دانش پژوهان نخبه به منظور تحصیل رایگان در انگلستان فراهم می آید برحسب هزینه اقامت و شهریه و مایحتاج زندگی در انگلستان محاسبه و ماهانه یا سالانه پرداخت می شود که در بیشتر دانشگاه ها هزینه بلیط رفت و برگشت مجزا از این هزینه ها و بر عهده خود دانشجو می باشد.

کشور انگلیس یکی از چندین کشور مطرح دنیا در زمینه داشتن دانشگاه های برتر می باشد که همه ساله دانشجویانی از سرتاسر دنیا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه شخصی جذب این دانشگاه ها می شوند البته شایان ذکر است که پذیرش و ادامه تحصیل در این دانشگاه ها به این راحتی ها هم نیست.
در این مقاله به بررسی تسهیلات انواع دانشگاه های مطرح شده جهانی کشور انگلستان و امکان تحصیل رایگان در انگلستان می پردازیم، اگر شما هم از افرادی هستید که به دنبال راهی برای تحصیل  می گردید پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا آخر دنبال کنید.
اما قبل از اینکه طریق تحصیل در انگلستان را بیان کنیم یاد آور می شویم که برای هر اتباع غیر انگلیسی تحصیل در کشور انگلستان نیاز به پرداخت هزینه می باشد و تحصیل رایگان فقط برای افرادی است که شهروند این کشور هستند ، اما اگر دانشجویی خواستار تحصیل رایگان باشد در صورت واجد شرایط بودن برای کسب بورسیه تحصیلی و یا کمک هزینه تحصیلی از کشور انگلستان می تواند به صورت مکتوب با طی کردن مراحل قانونی اقدام کند ، در ضمن فراموش نکنید که امکان تحصیل رایگان در انگلستان برای شهروندان غیر انگلیسی فقط از طریق کسب یکی از این دو تسهیلات صورت می گیرد.

تسهیلاتی که هر کدام از دانشگاه های کشور انگلیس به عنوان تحصیل در انگلستان برای این دسته از دانشجویان ممتاز اعطا می کنند با توجه به رشته ( پزشکی ، مهندسی، فناوری ، ادبیات و….) و مقطع تحصیلی ( کارشناسی ارشد و دکترا) متفاوت است.
همانطور که مستحضر هستید کشور انگلستان دارای دانشگاه هایی با سطح علمی و امکانات بالا می باشد که در این قسمت به چند مورد از این دانشگاه ها و شیوه ی اعطای امتیاز تحصیل رایگان ، از سوی هر کدام از این دانشگاه ها به دانشجویان می پردازیم.
اعطای بورسیه تحصیلی و فراهم آمدن امکان تحصیل رایگان در انگلستان برای دانشجویان ممتاز در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دو دانشگاه آکسفورد و کمبریج بریتانیا

تحصیل رایگان در انگلستان در دانشگاه COMBRIDGE

دانشگاه کمبریج در شهر کمبریج واقع می باشد که سومین دانشگاه قدیمی و معتبر جهان محسوب می شود، کمک هزینه تحصیلی که توسط دانشگاه COMBRIDGE برای دانشجویان این دانشگاه فراهم می شود بدین گونه است که مبلغ پرداختی به صورت کامل ، تمام هزینه دانشگاهی و مایحتاج زندگی روزانه دانشجو را شامل می شود .

تحصیل رایگان در دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه زبان انگلیسی جهان محسوب می شود که دارای دانشجویان نخبه بوده و دانشمندان زیادی که دانشجوی این دانشگاه بودند موفق به کسب جایزه نوبل شده اند.
اگر جست و جویی در تاریخچه دانشگاه آکسفورد انگلستان داشته باشید بی شک باید اسم Rhodes Cecil را شنیده و یا دیده باشید. Cecil Rhodes کیست؟ وی بازرگان و سیاستمدار انگلیسی و موسس شرکت معروف الماس د بیرز می باشد.
این مرد سیاستمدار انگلیسی کمک هزینه تحصیلی را جهت ترویج وحدت بین الملل انگلیسی زبان را بنیان گذاشت که از آن سال به بعد سالانه دانشجویان برجسته و نخبه از سر تا سر دنیا با دریافت این کمک هزینه می توانند تحصیل رایگان داشته باشند و از آنجایی که دانش پژوهان دانشگاه آکسفورد تحت پوشش بورسیه تحصیلی Cecil Rhodes می باشند و بطور رایگان می توانند در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل داده و همچنین هر گونه هزینه ای که دانشجویان روزانه در زندگی داشته باشند توسط این دانشگاه پرداخت می شود و به عبارتی تحصیل و زندگی برای دانشجویان بورسیه شده در این کشور کاملا رایگان می باشد.

تحصیل رایگان در انگلستان در دانشگاه EDINBURG

کمک هزینه تحصیلی این دانشگاه بر خلاف دو دانشگاه قبلی که مورد بررسی قرار گرفتن کاملا رایگان نبوده و این کمک هزینه فقط مقطع دکترا را پوشش می دهد و برای دانشجویان برجسته متقاضی در مقطع دکترا می تواند تسهیلاتی را بعنوان تامین شهریه دانشگاه و تا حدودی هزینه زندگی را فراهم آورد.
علاوه بر این چند روشی که برای تحصیل رایگان در کشور انگلستان در بالا ذکر شد روش دیگری نیز وجود دارد اما در این روش در ابتدا نیاز به پرداخت مقداری هزینه اولیه می باشد اگر فردی خواستار تحصیل رایگان در انگلیس باشد فاقد شرایط لازم برای کسب بورسیه تحصیلی و یا کمک هزینه تحصیلی باشد می تواند از طریق ویزای کاری و یا تحصیلی اقدام کند .

شاید در اینجا این سوال برای شما پیش بیاید چگونه با اخذ ویزای کار می توان تحصیل در انگلستان داشت؟ یا اینکه آیا امکان تحصیل  با اخذ ویزای تحصیلی وجود دارد؟

در اینجا ما راه حلی برای افرادی که امکان تحصیل رایگان  را به صورت مستقیم ندارند ، پیشنهاد کرده و در جواب این سوال بیان می شود که وقتی شما بتوانید ویزای کاری کشور انگلستان را اخذ کنید بعد از گذشت مدت زمان مشخص و پرداخت مالیات و در نهایت موفق به کسب اقامت دائم در انگلستان را بشوید ، شهروند آن کشور محسوب شده و می توانید به صورت رایگان در مراکز آموزشی و دانشگاه های انگلستان تحصیل کنید.

و اما جواب سوال دوم ، با اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور انگلستان شما می توانید هم زمان با تحصیل در طی مدت زمان دانشجویی خود در این کشور شغلی برای خود پیدا کنید و با پرداخت مالیات و در صورت موافقت با در خواست اقامت دائم کشور انگلستان برای شما ، از آن پس شما شهروند کشور انگلستان محسوب می شوید و همانند روش قبلی که گفته شد می توانید به صورت رایگان در مقاطع بالا تر در انگلستان به ادامه تحصیل بپردازید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید  و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *