مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش

خلاصه مقاله : تحصیل رایگان در کشورهای آلمان و اتریش یکی از مزیت هایی است که سالانه بسیاری از دانشجویان را از سراسر دنیا به این کشورها جذب می کند.دانشگاه های آلمان و اتریش برای تمامی رشته ها در نظر گرفته شده اند و تمامی دانشجو ها در هر مقطع می توانند اقدام به تحصیل رایگان نمایند اما لازم به ذکر است که تنها با درخواست دانشجو هایی موافقت خواهد شد که شرایط تحصیل رایگان آلمان و اتریش را داشته باشند. تحصیل رایگان اقامت این دو کشور را در اختیار شما قرار خواهد داد و می توانید به صورت نامحدود از کشور خارج و به آن وارد شوید.
تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش

تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش

فهرست مقاله
تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش
تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش

تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش توجه بسیاری را به خود جلب نموده و بسیاری از دانشجویان به دنبال اخذ این ویزا هستند. تحصیل رایگان در کشور همزایای بسیاری خواهد داشت که از جمله این مزایا می توان به تحصیل در بهترین دانشگاه ها اشاره کرد چرا که دانشگاه های آلمان از رتبه بسیار بالا برخوردار بوده و دانشگاه های اتریش نیز از دانشگاه های رنک بالا به شمار می روند. طی سال های اخیر درخواست های بسیاری جهت تحصیل رایگان  ثبت شده است.

دانشگاه های آلمان و اتریش برای تمامی رشته ها در نظر گرفته شده اند و تمامی دانشجو ها در هر مقطع می توانند اقدام به تحصیل رایگان نمایند اما لازم به ذکر است که تنها با درخواست دانشجو هایی موافقت خواهد شد که شرایط تحصیل رایگان آلمان و اتریش را داشته باشند. تحصیل رایگان اقامت این دو کشور را در اختیار شما قرار خواهد داد و می توانید به صورت نامحدود از کشور خارج و به آن وارد شوید.

تحصیل رایگان در اتریش

شرایط کار و زندگی نیز در این دو کشور مساعد بوده و همین امر مسبب مهاجرت خیل عظیمی به این کشور ها شده است. تحصیل رایگان می توان به عنوان پلی برای مهاجرت به اتحادیه اروپا باشد .که فرد متقاضی باید شرایط مورد نیاز آن را داشته باشد.
تحصیل در کشور آلمان برای کشور های اتحادیه اروپا کاملا به صورت رایگان می باشد .و تمامی مدارک آن برای تمامی کشور های اتحادیه اروپا به صورت یکسان می باشد. حال موضوع قابل بحث اینجاست که آیا امکان تحصیل رایگان برای مردم کشور های خارج از اتحادیه اروپا نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی دقیق این موضوع پرداخته ایم:

مزایای تحصیل رایگان

 

تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش
تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش

 

کیفیت بالای دانشگاه های آلمان و اتریش از جمله مهمترین مزیت ها به شمار می روند همچنین رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های این کشور ها مسبب جلب توجه بسیاری شده است.
با در دست داشتن ویزای تحصیلی و در صورت اتمام سال تحصیلی شما بین 1 الی 2 سال وقت خواهید داشت که نسبت به یافتن شغل اقدام نمایید و پس از اینکه شغل مورد نظر خود را یافتید می توانید پس از 3 سال کار کردن و پرداخت مالیات اقامت دائم این کشور ها را به دست آورید.با تحصیل رایگان در مقدار هزینه ها صرفه جوی شده و هیچگونه تفاوتی با دیگر دانشجو ها نخواهید داشت.

شرایط تحصیل رایگان در آلمان

 

تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش
تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش

 

شروع تحصیل از سطح کارشناسی و تحصیلات پیوسته به کارشناسی ارشد رایگان بوده .و تنها هزینه کمی را شامل می‌‌شود که فرد می‌تواند به راحتی از عهده پرداخت آن به مبلغ ماهیانه در حدود ۲۵۰ یورو برآید. گفتنی است که اگر چنانچه فرد مسلط به زبان آلمانی باشد. و مدارک مرتبط با سطوح زبان آلمانی ارائه کند از اختیار قابل توجهی نسبت به انتخاب دانشگاه برخواهد آمد.

باتوجه به ظرفیت و گنجایش بسیار زیاد تحصیلی و کاری در آلمان، افراد بسیاری جهت تحصیلات تکمیلی به آلمان روی می‌آورند. امکان تحصیل رایگان در آلمان یکی‌از امتیازاتی است که دولت آلمان، آن را در اختیار کثیری از دانشجویان بین‌المللی قرار داده است. که از منابع تحصیلی به خوبی در این کشور بهره برده و پس از آن وارد بازار کار شوند.

دانشگاه ها

دانشگاه‌هایی که کلیه دروس به زبان آلمانی تدریس می‌شوند رایگان بوده .و دانشگاه‌هایی که برنامه‌های تحصیلی آنها بر زبان انگلیسی مبناگذاری می‌شود نیز دارای هزینه ناچیزی هستند. ناگفته نماند که اگر درصدد ادامه تحصیل در سطح کارشناسی ارشد بصورت ناپیوسته هستید نیز می‌توانید دانشگاه‌های خصوصی آلمان را انتخاب نمایید. با این تفاوت که شهریه‌ای را بایستی بصورت سالیانه حدود ۲۰،۰۰۰ یورو را به دانشگاه پرداخت نمایید.

اما به طور کلی دانشگاه های دولتی و تحصیل از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد بصورت پیوسته رایگان بوده . و حتی می‌توانید جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری نیز از امتیازات بورسیه نیز بهره‌مند شوید. کشور آلمان در برگیرنده ۱۶ ایالت است که هریک بصورت جداگانه جهت سیستم آموزش تحصیلی در دانشگاه‌ها تصمیم‌گیری کرده و شرایط تحصیل رایگان در آلمان را طبق قوانین و مقررات خود اعمال می‌کنند.

 

پیشنهاد می کنیم برای مطالعه ی ادامه ی این مطلب به مقاله ی تحصیل رایگان در آلمان نگاهی بیندازید.

 

قوانین تحصیل رایگان 

بسیاری به دنبال اخذ پذیرش تحصیل رایگان آلمان و اتریش اما باید بدانید که نباید این کار را آسان دانست مخصوصا طی دو سال گذشته شرایط پذیرش دانشجو به صورت رایگان سخت تر نیز شده است چرا که افراد بسیاری تمایل به تحصیل در این دو کشور را دارند. کشور های بسیاری از اتحادیه اروپا اقدام به پذیرش دانشجو به صورت رایگان می نمودند اما با شرایط هزینه ها و شهریه های دانشگاهی بسیاری از این کشور ها از پذیرش دانشجو به صورت رایگان خودداری کردند. اما کشورهای آلمان و اتریش پذیرش دانشجو به صورت رایگان را در حیطه کار خود قرار داده است. اما شرایط و قوانین آن بسیار سخت تر از قبل شده است.

فرد متقاضی باید تمامی مدارک جدول زیر را ارائه نماید:

 

مدارک مورد نیاز

1

 مدارک مقطع تحصیلی قبلی خود که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

2

 ترجمه رسمی مدرک پایه پیش دانشگاهی که باید همراه با ریز نمرات بوده باشد.

3

 پاسپورت فرد متقاضی باید حداقل بیش از 6 ماه تاریخ انقضا داشته باشد.

4

فرد متقاضی برای تحصیل رایگان در آلمان باید مدرک زبان آلمانی و برای تحصیل در اتریش باید مدرک زبان اتریشی داشته باشد. البته لازم به ذکر است که بسیاری از دانشگاه های این دو کشور مدرک انگلیسی نیز می پذیرند.

5

 فرد متقاضی باید توصیه نامه ای از استاد مقطع قبلی خود داشته باشد.

6

همچنین ارائه پروپوزال و انگیزه نامه از دیگر مدارک مورد نیاز می باشد.

 

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

 

تحصیل در آلمان

 

مهاجرت به آلمان

 

 

 

هزینه زندگی و اجازه کار در کشور های آلمان و اتریش

تحصیل رایگان کاملا بدون هزینه نخواهد بود. بسیاری از دانشجو ها تمایل دارند که در حین تحصیل به کارکردن نیز بپردازند. لازم به ذکر است که این عمل دور از دسترس نخواهد بود. چرا که دانشجو های اتحادیه اروپا می توانند به کار کردن بدون وقفه بپردازند چرا که هیچ محدودیتی برایشان قائل نشده است. دانشجو های ایرانی و خارج از اتحادیه اروپا می توانند به صورت پاره وقت به کار کردن بپردازند.

هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

هزینه زندگی در اتریش [2019]

دانشجو ها در هر ساعت مبلغی حدود 8 الی 10 یورو دریافت می نمایند.هزینه های تحصیل در این دو کشور تقریبا برابر با یکدیگر می باشد که از جمله کشور های ثروت مند جهان به شمار می روند. از جمله عواملی که ساعت کار را مشخص خواهد کرد ایالت ها و نوع دانشگاه خواهد بود. به صورت میانگین می توان گفت که هر دانشجو در یک سال می تواند حدود 180 ساعت به کار پاره وقت مشغول شود . البته لازم به ذکر است که می توانید ساعت کار کردن خود را نیز بیشتر نماید. هر دانشجو به صورت میانگین ماهانه در حدود 700 الی 800 یورو مخارج خواهد داشت. تهیه مسکن در آلمان و اتریش می تواند مزایای بسیاری داشته باشد .چرا که تهیه مسکن در این کشور ها مبلغی حدود 200 الی 400 یورو نیاز خواهد داشت.

هزینه های زندگی

چنانچه قصد کاهش میزان هزینه ها را داشته باشید می توانید از سوئیت های دانشجویی به جای خانه استفاده نمایید. هزینه خورد و خوراک به همراه حمل و نقل در این کشور ها مبلغی در حدود 200 یورو خرج خواهید داشت. داشتن بیمه درمانی برای تمامی دانشجو ها لازم می باشد که دانشگاه های آلمان و اتریش 50 یورو هر ماهه جهت این بیمه درخواست می نمایند. هزینه های برق، گاز و آب را نیز می توان به صورت ماهانه 50 الی 100 یورو در نظر داشت.

امکان پیوستن همسر و فرزند نیز در این نوع تحصیل در هر دو کشور ها وجود دارد که می توانید پس از رسیدن به خاک آلمان نسبت به اخذ ویزای همراه اقدام نمایید. تا پس از بررسی آن با دعوت نامه ای همسرش را به این کشور فراخواند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما میتوانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمانسفارت اتریش

سوال های متداول

🙋‍♀️1.آیا در کشور اتریش هم میتوان همزمان با تحصیل  کار کرد؟

  • بله. در این کشور به عنوان دانشجو حدود 10 تا 30 ساعت در هفته اجازه ی کار  دارند.

🙋‍♀️2.آیا محدودیت سنی برای تحصیل در اتریش وجود دارد؟

  • خیر اما افرادی که با سن کمتر اقدام می کنند از امتیاز بیشتری برخوردار هستند.

🙋‍♀️3.امکان تحصیل در اتریش به زبان آلمانی وجود دارد؟

  •  تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش در بعضی رشته ها و محدود به دانشگاههای خصوصی است.

🙋‍♀️4.پر طزفدارترین رشته ی دانشگاههای اتریش چیست؟

  • رشته ی زبان شناسی در بین رشته های دانشگاههای اتریش از طرفداران بیشتری برخوردار است.

🙋‍♀️5.به عنوان یک دانشجوی دانشگاه آزاد احتمال پذیرش در کشور اتریش را دارم؟

  • دانشگاههای آزاد ایران مورد تایید دانشگاههای اتریش هستند لذا با توجه به شرایطتان باید برای ادامه ی تحصیل اقدام کنید.

🙋‍♀️6.همزمان با ورود به هر یک از کشورهای آلمان و اتریش برای تحصیل آیا میتوان همراه داشت؟

  • به صورت همزمان خیر.اما سه ماه پس از ورود به این کشور با شرایطی امکان الحاق همراه وجود دارد.

🙋‍♀️7.تحصیل رایگان حتی برای دانشجویان خارجی معادل سطح پایین علمی این دو کشور نیست؟

  • به هیچ عنوان , این دو کشور به دلیل شرایط رفاهی بالا و کمبود نیروی متخصص با به وجود آوردن این شرایط به دنبال پیشرفت علمی و اقتصادی هستند.

 

 

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات