شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش

تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش

تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش

تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش توجه بسیاری را به خود جلب نموده و بسیاری از دانشجویان به دنبال اخذ این ویزا هستند. تحصیل رایگان در کشور همزایای بسیاری خواهد داشت که از جمله این مزایا می توان به تحصیل در بهترین دانشگاه ها اشاره کرد چرا که دانشگاه های آلمان از رتبه بسیار بالا برخوردار بوده و دانشگاه های اتریش نیز از دانشگاه های رنک بالا به شمار می روند. طی سال های اخیر درخواست های بسیاری جهت تحصیل رایگان  ثبت شده است.

دانشگاه های آلمان و اتریش برای تمامی رشته ها در نظر گرفته شده اند و تمامی دانشجو ها در هر مقطع می توانند اقدام به تحصیل رایگان نمایند اما لازم به ذکر است که تنها با درخواست دانشجو هایی موافقت خواهد شد که شرایط تحصیل رایگان آلمان و اتریش را داشته باشند. تحصیل رایگان اقامت این دو کشور را در اختیار شما قرار خواهد داد و می توانید به صورت نامحدود از کشور خارج و به آن وارد شوید.

تحصیل رایگان در اتریش

شرایط کار و زندگی نیز در این دو کشور مساعد بوده و همین امر مسبب مهاجرت خیل عظیمی به این کشور ها شده است. تحصیل رایگان می توان به عنوان پلی برای مهاجرت به اتحادیه اروپا باشد که فرد متقاضی باید شرایط مورد نیاز آن را داشته باشد.
تحصیل در کشور آلمان برای کشور های اتحادیه اروپا کاملا به صورت رایگان می باشد و تمامی مدارک آن برای تمامی کشور های اتحادیه اروپا به صورت یکسان می باشد. حال موضوع قابل بحث اینجاست که آیا امکان تحصیل رایگان برای مردم کشور های خارج از اتحادیه اروپا نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی دقیق این موضوع پرداخته ایم:

پیشنهاد مطالعه »
اخذ اقامت اتریش از طریق کار در سال 2019

مزایای تحصیل رایگان

کیفیت بالای دانشگاه های آلمان و اتریش از جمله مهمترین مزیت ها به شمار می روند همچنین رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های این کشور ها مسبب جلب توجه بسیاری شده است.
با در دست داشتن ویزای تحصیلی و در صورت اتمام سال تحصیلی شما بین 1 الی 2 سال وقت خواهید داشت که نسبت به یافتن شغل اقدام نمایید و پس از اینکه شغل مورد نظر خود را یافتید می توانید پس از 3 سال کار کردن و پرداخت مالیات اقامت دائم این کشور ها را به دست آورید.با تحصیل رایگان در مقدار هزینه ها صرفه جوی شده و هیچگونه تفاوتی با دیگر دانشجو ها نخواهید داشت.

قوانین تحصیل رایگان 

بسیاری به دنبال اخذ پذیرش تحصیل رایگان  آلمان و اتریش اما باید بدانید که نباید این کار را آسان دانست مخصوصا طی دو سال گذشته شرایط پذیرش دانشجو به صورت رایگان سخت تر نیز شده است چرا که افراد بسیاری تمایل به تحصیل در این دو کشور را دارند. کشور های بسیاری از اتحادیه اروپا اقدام به پذیرش دانشجو به صورت رایگان می نمودند اما با شرایط هزینه ها و شهریه های دانشگاهی بسیاری از این کشور ها از پذیرش دانشجو به صورت رایگان خودداری کردند. اما کشورهای آلمان و اتریش پذیرش دانشجو به صورت رایگان را در حیطه کار خود قرار داده است. اما شرایط و قوانین آن بسیار سخت تر از قبل شده است.

فرد متقاضی باید تمامی مدارک زیر را ارائه نماید:

  •  مدارک مقطع تحصیلی قبلی خود که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.
  •  ترجمه رسمی مدرک پایه پیش دانشگاهی که باید همراه با ریز نمرات بوده باشد.
  •  پاسپورت فرد متقاضی باید حداقل بیش از 6 ماه تاریخ انقضا داشته باشد.
  • فرد متقاضی برای تحصیل رایگان در آلمان باید مدرک زبان آلمانی و برای تحصیل در اتریش باید مدرک زبان اتریشی داشته باشد. البته لازم به ذکر است که بسیاری از دانشگاه های این دو کشور مدرک انگلیسی نیز می پذیرند.
  •  فرد متقاضی باید توصیه نامه ای از استاد مقطع قبلی خود داشته باشد.
  • همچنین ارائه پروپوزال و انگیزه نامه از دیگر مدارک مورد نیاز می باشد.
پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد

 

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان

مهاجرت به آلمان

 

 

هزینه زندگی و اجازه کار در کشور های آلمان و اتریش

تحصیل رایگان کاملا بدون هزینه نخواهد بود. بسیاری از دانشجو ها تمایل دارند که در حین تحصیل به کارکردن نیز بپردازند. لازم به ذکر است که این عمل دور از دسترس نخواهد بود چرا که دانشجو های اتحادیه اروپا می توانند به کار کردن بدون وقفه بپردازند چرا که هیچ محدودیتی برایشان قائل نشده است. دانشجو های ایرانی و خارج از اتحادیه اروپا می توانند به صورت پاره وقت به کار کردن بپردازند.

هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

هزینه زندگی در اتریش [2019]

دانشجو ها در هر ساعت مبلغی حدود 8 الی 10 یورو دریافت می نمایند.هزینه های تحصیل در این دو کشور تقریبا برابر با یکدیگر می باشد که از جمله کشور های ثروت مند جهان به شمار می روند. از جمله عواملی که ساعت کار را مشخص خواهد کرد ایالت ها و نوع دانشگاه خواهد بود. به صورت میانگین می توان گفت که هر دانشجو در یک سال می تواند حدود 180 ساعت به کار پاره وقت مشغول شود البته لازم به ذکر است که می توانید ساعت کار کردن خود را نیز بیشتر نماید. هر دانشجو به صورت میانگین ماهانه در حدود 700 الی 800 یورو مخارج خواهد داشت. تهیه مسکن در آلمان و اتریش می تواند مزایای بسیاری داشته باشد چرا که تهیه مسکن در این کشور ها مبلغی حدود 200 الی 400 یورو نیاز خواهد داشت.

چنانچه قصد کاهش میزان هزینه ها را داشته باشید می توانید از سوئیت های دانشجویی به جای خانه استفاده نمایید. هزینه خورد و خوراک به همراه حمل و نقل در این کشور ها مبلغی در حدود 200 یورو خرج خواهید داشت. داشتن بیمه درمانی برای تمامی دانشجو ها لازم می باشد که دانشگاه های آلمان و اتریش 50 یورو هر ماهه جهت این بیمه درخواست می نمایند. هزینه های برق، گاز و آب را نیز می توان به صورت ماهانه 50 الی 100 یورو در نظر داشت.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت  اتریش از طریق تمکن مالی

امکان پیوستن همسر و فرزند نیز در این نوع تحصیل در هر دو کشور ها وجود دارد که می توانید پس از رسیدن به خاک آلمان نسبت به اخذ ویزای همراه اقدام نمایید. تا پس از بررسی آن با دعوت نامه ای همسرش را به این کشور فراخواند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما میتوانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان

سفارت اتریش

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ