شماره تماس در واتس اپ : 905340102540+ - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل رایگان در اتریش

فهرست مقاله
تحصیل رایگان در اتریش
تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

در سال های اخیر علاقمندی ایرانی ها برای تحصیل رایگان در اتریش و هم چنین مهاجرت به این کشور اروپایی زیاد شده است. به همین دلیل ما به عنوان یک شرکت مشاوره حقوقی در این زمینه مجبور شدیم به دلیل سوالات زیادی که در این خصوص از ما پرسیده می شود، شرایط و موارد لازم را در این خصوص اعلام کنیم.
تحصیل رایگان در اتریش به معنای معاف دانشجو از پرداخت شهریه های دانشگاهی است. در حال حاضر و به دلیل نوسانات ارزی شدید شاید برای بسیاری از ما ایرانی ها پرداخت هزینه های دانشگاهی در کشور اتریش مقدور نباشد به همین دلیل شرایطی وجود دارد که دانشجو به فکر تحصیل  در اتریش باشد. اما چگونه دانشجو می تواند از این شرایط استفاده کند خود مواردی است که بایستی توسط وکلای حرفه ای صورت بپذیرد. به همین دلیل در انتخاب وکیل و مشاوره خود در این زمینه بسیار دقت کنید. تیم حرفه ای ما به وسیله کارشناسان مجربی که دارد می تواند این کار را برای شما عزیزان که قصد تحصیل رایگان در اتریش را دارید فراهم کند.

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی

جهت تحصیل در اتریش برای یک فرد ایرانی می بایست دوره تحصیلی 12 ساله را گذرانده باشد و دارای مدرک دیپلم باشد. هم چنین شرایطی برای ورود برخی از رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه های اتریش وجود دارد که می بایست فرد ابتدا واحدهای درسی را در ایران پشت سر گذاشته باشد و سپس به فکر تحصیل رایگان در این کشور باشد.

دانشگاه های اتریش به دو دسته دانشگاه دولتی و دانشگاه خصوص تقسیم بندی می شوند. امکان تحصیل رایگان در اتریش تنها در دانشگاه های دولتی این کشور فراهم است و در این خصوص حتی دانشجویان خارجی نیز می توانند برای پذیرش تحصیلی رایگان اقدام کنند. به هر حال این شرایط برای اشخاص فراهم است که به وسیله آن بتوانند از پرداخت شهریه های دانشگاهی معاف شوند.

اما سوالات زیادی در خصوص اعتبار مدرک دانشگاهی ایران در دانشگاه های اتریش از ما پرسیده می شود در این خصوص باید اعلام کنیم دو مدرک دانشگاه دولتی و دانشگاه آزاد برای تحصیل در اتریش قابل قبول است اما به مدارک دانشگاه دولتی ایران آن هم از دانشگاه های تاپ این کشور بسیار بیش تر امتیاز داده می شود. در ارتباط با امکان رد مدرک تحصیلی از دانشگاه آزاد ایران برای تحصیل رایگان در اتریش هم شایعاتی به وجود آمده که این شایعات اصلا درست نیست. حتی برای تحصیل رایگان در برخی از رشته های تحصیلی در دانشگاه MONTAN به مدرک تحصیلی از دانشگاه آزاد آن هم در رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع بسیار بهاء داده می شود.
پس مهم ترین شرایط برای تحصیل رایگان در اتریش و در مقطع کارشناسی این است که فرد بایستی حتما دارای مدرک دیپلم با معدل بالا باشد.

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد

در خصوص شرایط تحصیل رایگان در اتریش آن هم در ارتباط با مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد این است که فرد ابتدا بایستی مدرک کارشناسی خود ا ترجمه کرده و به دانشگاه دولتی مورد نظر تحویل دهد. اما شاید در ذهن خود این نکته را در نظر داشته باشید که مدرک زبان آلمانی ندارید و در این صورت امکان تحصیل در اتریش وجود ندارد اما چنین تفکری از پایه و اساس اشتباه است.

زمانی که دانشجو در اتریش مورد پذیرش دانشگاه های دولتی این کشور قرار می گیرد به یکی از آکادمی های مربوط به یادگیری زبان آلمانی فراخوانده می شود و فرد یک سال فرصت دارد که این زبان را یاد بگیرد. این شرایط باعث ساده تر شدن تحصیل در اتریش شده است.

به هر حال برای هر دانشگاه دولتی در کشور اتریش برای پذیرش تحصیلی دانشجویان خارجی قوانینی وجود دارد که بهتر است ابتدا سایت دانشگاه مربوطه را توسط سایت منابع خارجی پیدا کنید و سپس شرایط لازم برای بورسیه تحصیلی دانشگاه مورد نظر را از سایت این دانشگاه برداشته. همگی دانشگاه های دولتی در کشور اتریش به رزومه علمی و تحصیلی فرد بسیار بهاء می دهد و سعی می کنند بهترین دانشجویان خارجی را برای پذیرش تحصیلی انتخاب کنند. این شرایط باعث رقابتی شدن تحصیل در اتریش شده است

در ارتباط با مدرک زبان آلمانی می توانید از همان ابتدا در ایران آغاز کنید تا با سطحی بهتر وارد این کشور شوید و یا اگر بتوانید مدرک این زبان را داشته باشید بسیار بهتر است و دیگر نیاز به پرداخت شهریه برای آکادمی های زبان آلمانی ندارید. به طور معمول هر ترم می بایست چیزی در حدود 300 یورو برای شهریه این آکادمی ها پرداخت کنید.

تحصیل رایگان در مقطع دکتری

اما شاید بتوان گفت محبوب ترین مقطع برای تحصیل در اتریش، دکتری است. مقطعی که اگر شخص بتواند آن را اخذ کند مزیت های زیادی چه از نظر تحصیلی و چه از نظر شغلی نصیب فرد می شود. نخست این که فرد با پذیرش در این مقطع حقوق خواهد داشت و هم چنین کارهای دولتی و خصوصی به فرد پیشنهاد می شود که دارای حقوق و درآمدی بالا است. هم چنین تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی است و دیگر نیاز نیست که فرد به زبان آلمانی مسلط باشد. تمامی این موارد تحصیل در مقطع دکتری را بسیار جذاب کرده است.

اما برای تحصیل رایگان در این مقطع ابتدا می بایست تاییدیه استاد راهنمای مورد نظر را در دانشگاه اتریش بگیرید پس چه بهتر است از همان مقطع کارشناسی ارشد در ایران برای این کار اقدام کنید و با یک استاد راهنما در دانشگاه های اتریش ارتباط بگیرید و بتوانید این تاییدیه را دریافت کنید. این مهم ترین اصل برای تحصیل رایگان در اتریش در مقطع دکتری است.

ا اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش از تمامی خدمات بیمه دانشجویی بهره مند می شوید، هم چنین شخص می تواند بدون داشتن ویزا به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کند و در آخر این فرصت به شخص داده می شود که تا یک سال بتواند پس از فارغ التحصیلی شغلی در کشور اتریش پیدا کند و به وسیله این شغل اقامت دائم کشور اتریش را دریافت نماید. تمامی این موارد پذیرش تحصیلی در کشور اتریش را برای ما ایرانی ها بسیار جذاب کرده است.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت اتریش

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
+905340102540 مشاوره تلفنی در واتس اپ