شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل رایگان در اتریش و آلمان

تحصیل رایگان در اتریش و آلمان

کشور آلمان دارای بهترین دانشگاه هاست و کشور اتریش نیز همین مشخصه را دارد، هر ساله تعداد افراد زیادی برای تحصیل رایگان در اتریش و آلمان تقاضا می دهند
تحصیل رایگان در اتریش و آلمان مورد توجه افراد زیادیست به همین دلیل درخواست های زیادی ثبت شده است.
تحصیل رایگان در اتریش و آلمان برای تمامی دانشجو های بین المللی فراهم است و فقط شامل افراد خاصی نیست و همچنین برای تمامی رشته های تحصیلی فراهم است. تحصیل رایگان  میتواند قدم بزرگی برای رفتن شما به کشور های اروپایی باشد. دلیل استقبال زیاد مردم برای رفتن و انتخاب این دو کشور زندگی مساعد، فراوانی کار و شغل در این دو کشور است.

بررسی تحصیل رایگان در اتریش و آلمان

باید عرض کرد که منظور از تحصیل رایگان در اتریش و آلمان پرداخت هزینه کم است. دانشگاه های کشور آلمان و اتریش ازشما شهریه دانشگاهی دریافت نمیکنند بلکه فقط ترمی میانگین 150 الی 400 یورو یعنی 2 الی 7 میلیون تومان هزینه ثبت نام دریافت میکنند پس برای تحصیل هزینه ای پرداخت نمی کنید بلکه فقط هزینه ثبت نام گرفته میشود.

مجوز کار برای تحصیل رایگان

زمانی که شما در کشور اتریش به تحصیل می پردازید دولت این کشور اجازه کار را به شما به صورت محدود و پاره وقت خواهد داد. این کار به صورت ساعتی در هفته محاسبه می شود و دانشجویان 10 تا 30 ساعت اجازه کار در کشور اتریش را دارند. اما در کشوری مانند آلمان بایستی حتما برای ادامه تحصیل رایگان در این کشور مدرک آیلتس را داشته باشید و حداقل نمره لازم برای دریافت این مدرک 6.5 می باشد. اما در کشوری مانند اتریش در برخی از دانشگاه های این کشور احتیاجی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست.
برای تحصیل رایگان در آلمان و اتریش بایستی تمامی مدارک خود را ترجمه کنید و بر روی این مدارک مهر رسمی دادگستری زده شود. و سپس این مدارک به تایید اداره مهاجرت اتریش و آلمان برسد.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت از طریق تحصیل در دبی

کشور آلمان دارای بهترین دانشگاه هاست و کشور اتریش نیز همین مشخصه را دارد، هر ساله تعداد افراد زیادی برای تحصیل رایگان  تقاضا می دهند

مزیت تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

تقاضا برای تحصیل رایگان در کشورهایی مانند آلمان و اتریش بیش از هر جای دیگری است به طوری که بسیاری از متقاضیان می خواهند در این کشورها به تحصیلات عالی خود ادامه دهند و بعد از فارغ التحصیلی در همین کشورها مشغول به کار شوند. یکی از مزیت های اصلی تحصیل رایگان در کشورهایی مانند آلمان و اتریش این است که تمامی امکانات آموزشی و تحصیلی در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان مهیا است و هم چنین صنعت این کشور ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با دانشگاه این کشور ها دارد و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند به سادگی جذب شرکت ها متوسط و کوچک این کشورها شوند.

قوانین تحصیل رایگان 

یکی از مهم ترین قوانین مربوط به تحصیل رایگان در کشور آلمان این است که شخص هیچ گونه سوء سابقه ای در کشور خود نداشته باشد، هم چنین بایستی فرد از نظر رزومه علمی و تحصیلی در سطح بالایی قرار داشته باشد تا دانشگاه های این کشور بتوانند وی را جذب کنند.
اما برای تحصیل رایگان در کشور اتریش طبق امتیازبندی پیش می روند یعنی تمامی شرایط مورد نظر فرد سنجیده می شود این عوامل شامل شرایط سنی فرد و هم چنین مدرک زبان وی است به طوری که دانشگاه های این کشور برای افراد بین 35 الی 40 سال 20 امتیاز در نظر می گیرد و برای افراد بین 40 الی 45 سال 15 امتیاز در نظر گرفته می شود. و برای سن های بالای 45 سال این امتیاز به 10 می رسد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل رایگان در آلمان

مدارک لازم برای پذیرش آلمان:

• ترجمه مدارک دیپلم و ریز نمرات درسی
• ترجمه مدارک پیش دانشگاهی و ریز نمرات درسی
• ترجمه مدارک لیسانس و ریز نمرات درسی
• ترجمه مدارک فوق لیسانس و ریز نمرات درسی
• کپی از پاسپو رت
• کپی از شناسنامه
• 12 عدد عکس 4 *6
• مدرک زبان آلمانی در صورت موجود بودن

تحصیل رایگان در اتریش

دانشگاه های اتریش در دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند، دانشگاه دولتی و دانشگاه خصوصی. موضوع مهمی که از جذابیت زیادی برخوردار است، تحصیل رایگان در اتریش در دانشگاه های دولتی این کشور امکان پذیر است و این مورد برای دانشجویان بین المللی هم فراهم است، پس کشور اتریش به تمامی دانشجویان دنیا این امکان را داده است که در صورت داشتن شرایط لازم در خصوص تحصیل در این کشور می توانند به صورت رایگان از دانشگاه های دولتی این کشور استفاده کنند و به تحصیل خود مشغول شوند.

هم چنین یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل رایگان در اتریش این است که هنوز هم قانون جذب دانشجویان دانشگاه آزاد ایران برای آن وجود دارد و افراد در صورت داشتن رزومه علمی مناسب حتی در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند به تحصیل رایگان در اتریش فکر کنند.
حتما می دانید که زبان تحصیلی در دانشگاه های این کشور به صورت آلمانی است و این در حالی می باشد که دولت این کشور داشتن مدرک زبان آلمانی را برای دانشجویان بین المللی این کشور لازم نمی داند و دانشجویان می توانند بدون داشتن مدرک زبان آلمانی به تحصیل رایگان در اتریش بپردازند به شرطی که سعی کنند که تا یک سال آینده حضور در این کشور بتوانند به صورت کامل زبان آلمانی را فرا بگیرند و این می تواند انگیزه بسیار مناسبی برای دانشجویان باشد تا به زبان آلمانی در طول یک سال مسلط شوند.

پیشنهاد مطالعه »
بورسیه تحصیلی سوئیس

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم برای تحصیل رایگان در اتریش و آلمان بایستی قبل از ورود به خاک این کشور هزینه ای را برای ثبت نام پرداخت کنید که این میزان هزینه برای مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است به طوری که برای مقطع کارشناسی ارشد در اتریش بایستی 200 ال 300 یورو پرداخت شود.

تحصیل رایگان در آلمان

اما برای تحصیل رایگان در آلمان همان طور که اشاره شد بایستی حتما فرد مدرک زبان آلمانی و انگلیسی داشته باشد. برای تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی مدرک فوق دیپلم فرد باید از دانشگاه های روزانه و سراسری باشد اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، مدارک سراسری، شبانه و آزاد و غیر انتفاعی هم معتبر است. به همین این شرایط بسیار مناسبی را برای تحصیل رایگان در آلمان مهیا کرده است.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع :سفارت آلمان


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ