مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل رایگان در اتریش و آلمان

خلاصه مقاله : تحصیل در اتریش یا آلمان؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از دانشجویانی که به فکر تحصیل در کشورهای دیگر هستند را بسیار به خود مشغول کرده است. لازم است بدانیم که تحصیل در این دو کشور تقریبا شرایط یکسانی دارد.لذا تفاوت چندانی وجود ندارد. دراین مقاله سعی در مقایسه ی این دو کشور و شرایط تحصیلی دانشجویان در این کشورها را داریم.
تحصیل رایگان در اتریش و آلمان

تحصیل رایگان در اتریش و آلمان

فهرست مقاله
تحصیل رایگان در اتریش و آلمان
تحصیل رایگان در اتریش و آلمان

کشور آلمان دارای بهترین دانشگاه هاست و کشور اتریش نیز همین مشخصه را دارد. هر ساله تعداد افراد زیادی برای تحصیل رایگان در اتریش و آلمان تقاضا می دهند
تحصیل رایگان در اتریش و آلمان مورد توجه افراد زیادیست به همین دلیل درخواست های زیادی ثبت شده است.
تحصیل رایگان در اتریش و آلمان برای تمامی دانشجو های بین المللی فراهم است. و فقط شامل افراد خاصی نیست و همچنین برای تمامی رشته های تحصیلی فراهم است. تحصیل رایگان  میتواند قدم بزرگی برای رفتن شما به کشور های اروپایی باشد. دلیل استقبال زیاد مردم برای رفتن و انتخاب این دو کشور زندگی مساعد، فراوانی کار و شغل در این دو کشور است.

بررسی تحصیل رایگان در اتریش و آلمان

باید عرض کرد که منظور از تحصیل رایگان در اتریش و آلمان پرداخت هزینه کم است. دانشگاه های کشور آلمان و اتریش ازشما شهریه دانشگاهی دریافت نمیکنند بلکه فقط ترمی میانگین 150 الی 400 یورو یعنی 2 الی 7 میلیون تومان هزینه ثبت نام دریافت میکنند پس برای تحصیل هزینه ای پرداخت نمی کنید بلکه فقط هزینه ثبت نام گرفته میشود.

مجوز کار برای تحصیل رایگان

زمانی که شما در کشور اتریش به تحصیل می پردازید دولت این کشور اجازه کار را به شما به صورت محدود و پاره وقت خواهد داد. این کار به صورت ساعتی در هفته محاسبه می شود. و دانشجویان 10 تا 30 ساعت اجازه کار در کشور اتریش را دارند. اما در کشوری مانند آلمان بایستی حتما برای ادامه تحصیل رایگان در این کشور مدرک آیلتس را داشته باشید. و حداقل نمره لازم برای دریافت این مدرک 6.5 می باشد. اما در کشوری مانند اتریش در برخی از دانشگاه های این کشور احتیاجی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست.
برای تحصیل رایگان در آلمان و اتریش بایستی تمامی مدارک خود را ترجمه کنید . و بر روی این مدارک مهر رسمی دادگستری زده شود. و سپس این مدارک به تایید اداره مهاجرت اتریش و آلمان برسد.

کشور آلمان دارای بهترین دانشگاه هاست و کشور اتریش نیز همین مشخصه را دارد، هر ساله تعداد افراد زیادی برای تحصیل رایگان  تقاضا می دهند

مزیت تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

 

تحصیل رایگان در اتریش و آلمان
تحصیل رایگان در اتریش و آلمان

 

تقاضا برای تحصیل رایگان در کشورهایی مانند آلمان و اتریش بیش از هر جای دیگری است به طوری که بسیاری از متقاضیان می خواهند در این کشورها به تحصیلات عالی خود ادامه دهند و بعد از فارغ التحصیلی در همین کشورها مشغول به کار شوند. یکی از مزیت های اصلی تحصیل رایگان در کشورهایی مانند آلمان و اتریش این است که تمامی امکانات آموزشی و تحصیلی در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان مهیا است و هم چنین صنعت این کشور ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با دانشگاه این کشور ها دارد و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند به سادگی جذب شرکت ها متوسط و کوچک این کشورها شوند.

قوانین تحصیل رایگان 

یکی از مهم ترین قوانین مربوط به تحصیل رایگان در کشور آلمان این است که شخص هیچ گونه سوء سابقه ای در کشور خود نداشته باشد، هم چنین بایستی فرد از نظر رزومه علمی و تحصیلی در سطح بالایی قرار داشته باشد تا دانشگاه های این کشور بتوانند وی را جذب کنند.
اما برای تحصیل رایگان در کشور اتریش طبق امتیازبندی پیش می روند یعنی تمامی شرایط مورد نظر فرد سنجیده می شود این عوامل شامل شرایط سنی فرد و هم چنین مدرک زبان وی است به طوری که دانشگاه های این کشور برای افراد بین 35 الی 40 سال 20 امتیاز در نظر می گیرد و برای افراد بین 40 الی 45 سال 15 امتیاز در نظر گرفته می شود. و برای سن های بالای 45 سال این امتیاز به 10 می رسد.

مدارک لازم برای پذیرش آلمان:

 

مدارک مورد نیاز

1

 ترجمه مدارک دیپلم و ریز نمرات درسی

2

 ترجمه مدارک پیش دانشگاهی و ریز نمرات درسی

3

 ترجمه مدارک لیسانس و ریز نمرات درسی

4

 ترجمه مدارک فوق لیسانس و ریز نمرات درسی

5

 کپی از پاسپو رت

6

 کپی از شناسنامه

7

 12 عدد عکس 4 *6

8

 مدرک زبان آلمانی در صورت موجود بودن

 

تحصیل رایگان در اتریش

دانشگاه های اتریش در دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند، دانشگاه دولتی و دانشگاه خصوصی. موضوع مهمی که از جذابیت زیادی برخوردار است. تحصیل رایگان در اتریش در دانشگاه های دولتی این کشور امکان پذیر است. و این مورد برای دانشجویان بین المللی هم فراهم است. پس کشور اتریش به تمامی دانشجویان دنیا این امکان را داده است که در صورت داشتن شرایط لازم در خصوص تحصیل در این کشور می توانند به صورت رایگان از دانشگاه های دولتی این کشور استفاده کنند و به تحصیل خود مشغول شوند.

دانشگاه های اتریش

 

تحصیل رایگان در اتریش و آلمان
تحصیل رایگان در اتریش و آلمان

 

همان طور که در بالای این مقاله اشاره شد بیشتر دانشگاه های اتریش به خصوص دانشگاه های دولتی این کشور به زبان آلمانی تدریس می شود. و تدریس زبان انگلیسی در رشته های به خصوصی امکان پذیر است. به همین دلیل شرایط تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی برای اکثر رشته ها تنها در دانشگاه های خصوصی این کشور فراهم است.

کشور اتریش دارای 18 دانشگاه و 110 موسسه آموزش عالی است. هم چنین از رشته های پرطرفدار دانشگاه های این کشور می توان به زبان شناسی اشاره کرد که با نمره آیلتس 5.6 به صورت رایگان می توان وارد مقطع فوق لیسانس این رشته شد.

اما مهم ترین نکته در خصوص تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی، این است که رشته های پزشکی و داروسازی در اتریش شرایط خوبی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی در رشته پزشکی مهیا کرده است.

پایمال شدن حق پزشکان ایرانی

همان طور که اطلاع دارید متاسفانه مدرک پزشکی و داروسازی کشور ایران در هیچ کدام از کشور های خارجی معتبر نیست .و همیشه پزشکان عزیز این دغدغه را داشته اند که مدرک آن ها تنها در خود کشور ایران معتبر است. این در حالی است که با وجود پشت سر گذاشتن سختی های فراوان برای دریافت مدرک پزشکی حق این قشر تحصیل کرده از جامعه پایمال شده.

اما شرایط راضی کننده در دانشگاه های اتریش برای پزشکان ایرانی مهیا شده. به طوری که قبل از ورود به رشته های پزشکی در دانشگاه های این کشور دوره هایی پشت سر گذاشته می شود .و توانایی های افراد را در این دوره ها می سنجد و در صورت توانایی این افراد وارد دوره تخصص خود می شوند. این در حالی است که این دوره ها بسیار ساده است .و هر پزشک ایرانی با معلومات بالای خود می تواند به سادگی این دوره های آموزشی را پشت سر بگذارد.

به هر حال رشته پزشکی یکی از رشته های پرطرفدار دنیا است. و افراد زیادی خواهان ورود به این رشته در خارج از کشور هستند. اما برای افرادی که مدرک پزشکی را در ایران گرفته اند و اکنون می خواهند به زبان انگلیسی در یکی از دانشگاه های خارجی مورد پذیرش قرار گیرند، پیشنهاد ما دانشگاه های اتریش است.

یشنهاد میکنیم برای مطالعه یبیشتر به مقاله ی تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی نگاهی بیندازید.

پذیرش دانشگاههای آزاد ایران در اتریش

هم چنین یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل رایگان در اتریش این است .که هنوز هم قانون جذب دانشجویان دانشگاه آزاد ایران برای آن وجود دارد .و افراد در صورت داشتن رزومه علمی مناسب حتی در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند به تحصیل رایگان در اتریش فکر کنند.
حتما می دانید که زبان تحصیلی در دانشگاه های این کشور به صورت آلمانی است. و این در حالی می باشد که دولت این کشور داشتن مدرک زبان آلمانی را برای دانشجویان بین المللی این کشور لازم نمی داند. و دانشجویان می توانند بدون داشتن مدرک زبان آلمانی به تحصیل رایگان در اتریش بپردازند. به شرطی که سعی کنند که تا یک سال آینده حضور در این کشور بتوانند به صورت کامل زبان آلمانی را فرا بگیرند .و این می تواند انگیزه بسیار مناسبی برای دانشجویان باشد تا به زبان آلمانی در طول یک سال مسلط شوند.

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم برای تحصیل رایگان در اتریش و آلمان بایستی قبل از ورود به خاک این کشور هزینه ای را برای ثبت نام پرداخت کنید. که این میزان هزینه برای مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است به طوری که برای مقطع کارشناسی ارشد در اتریش بایستی 200 ال 300 یورو پرداخت شود.

تحصیل رایگان در آلمان

اما برای تحصیل رایگان در آلمان همان طور که اشاره شد بایستی حتما فرد مدرک زبان آلمانی و انگلیسی داشته باشد. برای تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی مدرک فوق دیپلم فرد باید از دانشگاه های روزانه و سراسری باشد اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، مدارک سراسری، شبانه و آزاد و غیر انتفاعی هم معتبر است. به همین این شرایط بسیار مناسبی را برای تحصیل رایگان در آلمان مهیا کرده است.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع :سفارت آلمان

سوال های متداول

🙋‍♀️1.آیا زبان رسمی کشور اتریش  انگلیسی است؟

  •  خیر. آلمانی زبان رسمی مردم اتریش است.

🙋‍♀️2.در چه صورتی می توان اقامت دائم اتریش را گرفت؟

  • با داشتن 5 سال سابقه ی کاری در این کشور می توان اقامت این کشور را دریافت کرد.

🙋‍♀️3.میتوانم بدون داشتن مدرک زبان وارد دانشگاههای اتریش شوم؟

  • با ورود به دانشگاه باید همزمان با تحصیل در دوره های زبان آلمانی شرکت کنید.

🙋‍♀️4.امکان دریافت بورسیه از دانشگاههای اتریش وجود دارد؟

  • بله. با داشتن سابقه ی علمی خوب و مقالات ISI میتوانید بورس دریافت کنید.

🙋‍♀️5.تحصیل در آلمان بهتر است یا اتریش؟

  • در این دو کشور تقریبا شرایط تحصیل یکسان است و کاملا به سلیقه ی شما بستگی دارد.

🙋‍♀️6.چه محدودیت سنی برای تحصیل در اتریش وجود دارد؟

  • برای تحصیل در اتریش هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

🙋‍♀️7.مدرک دانشگاه پیام نور مورد تایید دانشگاههای  اتریش است؟

  • بله. دانشگاههای آزاد و پیام نور و سراسری مورد تایی این کشور می باشند.

🙋‍♀️8.برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان از کجا شروع کنم؟

  • ابتدا دانشگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.سپس با داشتن مدارک لازم از جمله مدرک زبان وقت سفارت بگیرید.

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!