مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

تحصیل رایگان پزشکی درکانادا

تحصیل رایگان پزشکی درکانادا

تحصیل رایگان پزشکی درکانادا

فهرست مقاله
تحصیل رایگان پزشکی درکانادا
تحصیل رایگان پزشکی درکانادا

این مقاله در رابطه با تحصیل رایگان پزشکی درکانادا می باشد. اکثریت دانشجویانی که در آمد سالانه آنها زیر 50 هزار دلار باشد دولت کانادا اجازه تحصیل رایگان را به آنها می دهد. اما در رشته پزشکی نمی توان گفت کاملا تحصیل رایگان باشد.

دوره پزشکی در کشور کانادا بین 3 تا 5 سال طول می کشد و شرایط هر دانشگاهی با یکدیگر متفاوت است. شما میتوانید با دریافت بورسیه تحصیلی می توان کمی از هزینه های تحصیل در کانادا را کاهش داد.

پذیرش و تحصیل رایگان پزشکی درکانادا چگونه می باشد؟

گزینه مهمی که برای تحصیل رایگان پزشکی در کانادا باید حتما آن را انجام دهید ثبت نام در آزمون MACT و قبولی در این آزمون است. اما دانشکده های پزشکی کبک، دانشکده اتاوا (یک دانشگاه دو زبانی) و دانشکده نورثرن انتاریو نیاز به آزمون MCAT ندارند.

زیرا MACT معادل فرانسوی ندارد. برخی از دانشکده های پزشکی همانند دانشگاه تورنتو و و دانشگاه کوئین ، از نمره ی MCAT به عنوان حدنصاب نمره استفاده می کنند متقاضیان با نمرات زیر نمره استاندارد ممکن است واجد شرایط پذیرش نباشند.

دانشکده پزشکی دیگر همانند دانشگاه وسترن آنتاریو بیشتر به عملکرد بالا اولویت می دهند. دانشگاه مک مستر به طور اکید از بخش استدلال شفاهی آزمون MCAT برای تعیین واجدشرایط شدن برای مصاحبه و رتبه پذیرش استفاده می کند.

 

برای تحصیل در کانادا باید در یکی از رشته های علوم پایه دارای مدرک لیسانس باشید. استثناتی هم در ارنی زمینه وجود دارد دانشگاه کبک مدرک CEGEP را برای پذیرش در رشته پزشکی نیز قبول می کند.

اکثر دانشکده های پزشکی غرب کانادا نیازمند حداقل 2 سال تحصیلات دانشگاهی و اکثر دانشگاه های انتاریو نیازمند حداقل 3 سال تحصیلات دانشگاهی هستند.

شما برای آنکه پذیرش شوید باید تمام اطلاعات شخصی خود را به اضافه سوابق تمام آزمون ها و مدارک تحصیلی را برای کشور کانادا ارسال کنید.می توانید برای آشنایی بیشتر با دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی در این کشور به مقاله ای با نام دانشگاه های دندانپزشکی در کانادا و دانشگاه های پزشکی در کانادا مراجعه کنید.

 

شهریه رشته پزشکی در کانادا

 

نام دانشگاه شهریه سالانه
دانشگاه تورنتو 30000 دلار
دانشگاه بریتیش کلمبیا 17000
دانشگاه آلبرتا 13000
دانشگاه کلگری 18000
دانشگاه دالهاوزی 15000
دانشگاه لاوال 16000
دانشگاه ساسکاچوان 17000
دانشگاه شربروک 13000
دانشگاه کوئین 25000
دانشگاه وسترن آنتاریو 27000
دانشگاه اتاوا 23000
دانشگاه مک مستر 28000
دانشگاه مک گیل 38000
دانشگاه مموریال نیوفاندلند 8000
دانشگاه لیکهد 24000

 

 

تحصیل رایگان پزشکی درکانادا
تحصیل رایگان پزشکی درکانادا

 

شرایط و پذیرش رشته پزشکی در کانادا

افرادی که می‌خواهند در رشته پزشکی تحصیل کنند، در مرحله اول باید ۲ تا ۴ سال در یکی از دانشگاه‌های این کشور ، در رشته های مرتبط با پزشکی همچون علوم تجربی ، زیست شناسی ، روانشناسی و … تحصیل کرده و مدرک لیسانس این رشته‌ها را دریافت کنند و در مرحله بعدی باید در آزمونی تحت عنوان MCAT که اختصار شده عبارت آزمون سراسری پزشکی است شرکت کنند. زبان تحصیل در کانادا بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.

بعداز آن در صورت قبولی در این آزمون قادر خواهند بود وارد دانشگاه‌ شوند. پزشکی در این کشور ۴ تا ۶ سال زمان می‌برد و از جمله شروط اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی داشتن معدل حداقل ۱۵ برای مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶.۵ است.

آن دسته از متقاضیان که مدرک زبان انگلیسی ندارند ابتدا باید در دوره های آموزشی زبان در دانشگاه‌ و یا کالج‌های زبان در کانادا شرکت کنند.

محدودیت پذیرش در تمامی دانشگاه های کانادا وجود دارد و آن دسته از داوطلبانی که رزومه تحصیلی قابل توجهی و همچنین مدرک زبان معتبر داشته باشند، از شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه مریوطه برخوردار می‌شوند.

تحصیل در رشته‌ی پزشکی و دندانپزشکی در کانادا حدود ۶ سال زمان می‌طلبد. دانشجویان این دوره، آموزش عملی را در یک کلینیک یا بیمارستان معتبر سپری طی می‌کنند. میتوانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه پزشکی به مقاله ای با نام پذیرش رشته پزشکی در کانادا مراجعه کنید.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

2 نظر

  1. مدیر سایت

    سلام و درود
    داشتن مدرک زبان فرانسوی برای دانشگاههای کبک‌ مورد نیاز است

  2. محمد رضا

    سلام میخاستم بدونم داشتن مدرک زبان فرانسوی هم تاثیر دارد؟

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما