شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا

فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از گزینه‌های پرمتقاضی است. برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار باید فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا را پر کرد. داشتن امتیاز برای مهاجرت به استرالیا برای مهاجرت‌های کاری یک شرط، محسوب می‌شود. برای دریافت ویزای استرالیا شرایط و امتیاز فرد برای مهاجرت، در انتخاب نوع مهاجرت موثر است. در فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا امتیاز متقاضی دارای حد نصاب ۶۰ است.

فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا چه مواردی را شامل می‌شود؟

از شیوه‌های مهاجرت به استرالیا داشتن مهارت و تخصص است. در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به قصد کار به استرالیا مهاجرت کند نیازمند پر کردن فرم ارزیابی است. اگر امتیاز متقاضی در جمع بندی فرم ارزیابی به ۶۵ برسد می‌تواند در زمینه مهاجرت اقدام کند. با داشتن تخصص در یک زمینه و حمایت یک کارفرما، متقاضی می‌تواند به راحتی از طریق ویزای ۱۸۶ به استرالیا مهاجرت کند. در صورت داشتن سرمایه، فرد متقاضی می‌تواند با داشتن ۶۵ امتیاز، از طریق ویزای ۱۸۹ به استرالیا برود. فرم ارزیابی برای دریافت ویزا از طریق مواردی مثل سن، تحصیلات، سابقه کار و میزان تسلط بر زبان انگلیسی محاسبه می‌شود. در صورتی که متقاضی اسپانسر مالی داشته باشد امتیاز بیشتری به دست می‌آورد و می‌تواند ویزا را بهتر دریافت کند. اگر اسپانسری که متقاضی را ساپورت می‌کند از ایالت‌های کم جمعیت استرالیا باشد می‌تواند برای فرد متقاضی ۱۰امتیاز داشته باشد. با جمع بندی این امتیازات در فرم ارزیابی و رسیدن به حد نصاب، متقاضی می‌تواند با دریافت ویزای ۴۸۹ به استرالیا مهاجرت کند.

سقف امتیازات در فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا

برای مشخص کردن امتیاز مورد نظر خود و اینکه آیا امتیاز فرد متقاضی به ۶۵ امتیاز می رسد یا خیر باید با موارد امتیاز آور برای فرد متقاضی آشنا بوده و بدانید که هر مورد در چه شرایطی برای فرد متقاضی چگونه امتیاز استرالیا را محاسبه می‌کند. در ادامه موارد مختلف و شرایط ایجاد امتیاز برای فرد متقاضی مهاجرت آورده شده و نحوه محاسبه امتیاز این موارد نیز توضیح داده شده است.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر شیپ

۱-سن متقاضی در فرم ارزیابی مهاجرت 

شرط سنی یکی از مواردی است که در فرم ارزیابی امتیاز مهاجرت موثر است. در این مورد سنین ۱۸ تا ۲۴ سال دارای ۲۵ امتیاز، سن ۲۵ تا ۳۲ سال دارای ۳۰ امتیاز است. سنین بین ۳۳تا ۳۹ سال ۲۵ امتیاز و متقاضیان دارای سنین۴۰ تا ۴۴سال ۱۵ امتیاز کسب کرده و افرادی که سن آنها بین ۴۵ تا ۴۹ سال است امتیازی از لحاظ شرایط سنی نخواهند داشت.

۲-مدرک تحصیلی متقاضی در فرم ارزیابی مهاجرت

مدارک تحصیلی افراد متقاضی مهاجرت به استرالیا در فرم ارزیابی آنها موثر بوده و دارای سقف امتیاز خاصی است. به این شکل افرادی که مدرک فنی حرفه‌ای دارند، مدرک آنها با دیپلم استرالیا برابر بوده و ۱۰ امتیاز مهاجرت را خواهند داشت. مدرک کاردانی برابر با دیپلم استرالیا نیز برای فرد متقاضی ۱۰ امتیاز به همراه خواهد داشت. مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد برای فرد متقاضی ۱۵ امتیاز داشته و مدرک دکتری امتیاز مهاجرت به استرالیا را ۲۰ امتیاز خواهد کرد. چنانچه مدرک کارشناسی ۱۵ امتیاز داشته باشد این مدرک معادل لیسانس استرالیا است. اما بهتر است بدانید در بعضی از موارد مدرک مقطع کارشناسی ۱۰ امتیاز برای فرد خواهد داشت.

۳-مدرک زبان متقاضی در فرم ارزیابی مهاجرت

داشتن مدرک زبان انگلیسی جزو مدارکی است که در فرم ارزیابی امتیاز قرار داشته و می‌تواند شرایط بهتری برای متقاضیان ایجاد کند. در فرم ارزیابی امتیاز بندی مربوط به مدرک زبان، داشتن مدرک آیلتس ۶امتیازی ندارد اما مدرک آیلتس هفت ۱۰ امتیاز و مدرک آیلتس هشت ۲۰ امتیاز برای فرد متقاضی خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه »
بهترین موفقیت کاری برای مهندسان در اروپا

۴-سوابق کاری در فرم ارزیابی

یکی از بندهای فرم ارزیابی سوابق کاری است. در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا سوابق کاری مرتبط با حرفه خود در استرالیا داشته باشد برای وی امتیاز محسوب می‌شود. بنابراین به ازای داشتن یک سال سابقه کار، در فرم ارزیابی امتیاز در نظر گرفته شده برای فرد ۵خواهد بود. سه سال سابقه مرتبط با کار ۱۰امتیاز و سابقه کاری پنج ساله برای فرد، ۱۵امتیاز به همراه دارد.

۵-سابقه کاری مرتبط با مدرک در فرم ارزیابی

داشتن سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی یک از مواردی است که در فرم ارزیابی مهاجرت ، دارای امتیاز است. سابقه سه سال کار مرتبط با تحصیل برای فرد ۵امتیاز به همراه دارد و ۵ سال سابقه می‌تواند ۱۰ امتیاز داشته باشد. داشتن ۸سال سابقه کاری مرتبط با تحصیل فرد ۱۵ امتیاز برای وی در زمینه مهاجرت به استرالیا دارد.

۶-اسپانسر در فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا

فرم ارزیابی مهاجرت با داشتن اسپانسر شیپ ایالتی ساب کلاس ۱۹۰ در حدود ۵امتیاز و اسپانسر شیپ ایالتی ساب کلاس ۴۸۹ در حدود ۱۰ امتیاز برای متقاضی خواهد داشت. اسپانسرشیپ فامیلی نیز موردی است که برای آن در فرم ارزیابی مهاجرت در حدود ۱۰ امتیاز لحاظ شده است.

۷-موارد در نظر گرفته در فرم ارزیابی مهاجرت

تحصیل در استرالیا به مدت ۲سال در فرم ارزیابی، در حدود ۵امتیاز برای فرد متقاضی لحاظ می‌کند. مهارت‌های همسر متقاضی ۵امتیاز دارد. در صورتی که همسر متقاضی در ویزای فرد ذکر شده و شهروند استرالیا نباشد و مدرک آیلتس ۶ داشته باشد و شغل وی در میان مشاغل مورد نیاز استرالیا بوده و ارزشیابی مدرک خود را دریافت کرده باشد، می‌تواند شرایط لازم را داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

گذراندن دوره‌های تخصصی سالانه در فرم ارزیابی ۵امتیاز برای فرد لحاظ می‌کند.
اگر به زبان انگلیسی و ترجمه تسلط داشته باشید و مترجم ناتی باشید در فرم ارزیابی مهاجرت  ۵امتیاز برای شما در نظر گرفته می‌شود. اگر متقاضی چندین مدارک دانشگاهی داشته باشد تنها از یکی از مدارک خود امتیاز کسب می‌کند. در فرم ارزیابی مهاجرت نیز تنها یک مدرک برای گرفتن امتیاز لحاظ شده است. فرم ارزیابی  از سیستم آنلاین محاسبه امتیاز قابل دسترس است و فرد متقاضی می‌تواند از طریق استفاده از آن امتیازهای خود را محاسبه کند. این سیستم به گونه‌ای است که متقاضی امتیازات خود را در بخش‌های مربوطه فرم ارزیابی وارد می‌کنید و سیستم به صورت خودکار آن را محاسبه می‌کند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت استرالیا


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ