مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

آشنایی با راههای اخذ اقامت روسیه

خلاصه مقاله : مهاجرت به کشور روسیه برای آن دسته از افرادی که قصد دارند راههای اخذ اقامت روسیه متنوع می باشد و شما باید به خوبی با این روش ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید. کشور روسیه از جمله کشورهایی می باشد که افراد ایرانی را با اشتیاق بیشتری می پذیرد،
آشنایی با راههای اخذ اقامت روسیه

آشنایی با راههای اخذ اقامت روسیه

فهرست مقاله
آشنایی با راههای اخذ اقامت روسیه
آشنایی با راههای اخذ اقامت روسیه

مهاجرت به کشور روسیه برای آن دسته از افرادی که قصد دارند راه های اخذ اقامت روسیه متنوع می باشد و شما باید به خوبی با این روش ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید. کشور روسیه از جمله کشورهایی می باشد که افراد ایرانی را با اشتیاق بیشتری می پذیرد، چرا که آنها لاش زیادی برای کار کردن دارند و از نظر تحصیلی هم افراد موفقی هستند.

شما می توانید برای ادامه تحصیل خود بر اساس رشته و مقطع تحصیلی که دارید یکی از دانشگاه های روسیه را انتخاب کنید و به این کشور بروید.

اگر شما در مورد راههای اخذ اقامت روسیه اطلاعات زیادی ندارید و نمی دانید باید از چه طریق اقدام کنید، بهتر است با مشاوران موسسه های تجارتی مشورت نمایید. آنها به شما راهنمایی های لازم را بر اساس شرایطی که دارید ارائه می دهند.

در این صورت بدون شک به بهترین نحو ممکن می توانید شرایط زندگی خود را در این کشور مهیا سازید. برخی از مهمترین روش هایی که برای دریافت اقامت در این کشور وجود دارد را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

معرفی راههای اخذ اقامت روسیه

روسیه یکی از کشورهای همسایه ایران به شما می رود که شرایط خاصی را برای پناهندگی برای ایرانیان فراهم کرده است. در واقع باید بدانید شرایط برای ایرانیان بسیار آسان تر از کشورهای دیگر می باشد.

برخی از مهمترین راههای اخذ اقامت روسیه که باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از؛

1. اقامت با پناهندگی

آشنایی با راههای اخذ اقامت روسیه
آشنایی با راههای اخذ اقامت روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی یکی از روش هایی می باشد که ریسک زیادی به همراه دارد. این روش را به دو مرحله تقسیم کرده اند که در مرحله اول فرد باید به صورت آنلاین پاسخ برخز از پرسش های سفارت روسیه را بدهد و در مرحله دوم هم گواهی پناهندگی او صادر می شود.

حال باید بدانید اگر این فرد 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد می تواند درخواست اقامت دائم دهد. روسیه در زمینه این روش اقامتی قدرت متوسطی را در نظر گرفته است و زیاد پذیرش بالایی از این طریق ندارد.

2. راههای اخذ اقامت روسیه؛ شرایط خاص

یکی از دیگر راههای اخذ اقامت روسیه استفاده از شرایط خاص می باشد. به عنوان مثال باید بدانید اگر فردی می خواهد برای درمان بیماری خود به این کشور برود، باید همراه با پزشک خود جهت دریافت ویزا اقدام کند.

به این ترتیب روند اخذ بیماری بسیار آسان تر می شود. این نوع ویزا یکی از ویزاهای موقت می باشد که فرد بعد از دوره درمان خود باید به کشور خود برگردد. در صورتی هم که می خواهید در مسابقات ورزشی شرکت کنید، باید از این نوع ویزا استفاده نمایید. آن دسته از افرادی هم که طرح های کارآفرینی دارند می توانند از این ویزا استفاده کنند.

یکی از مهمترین ویژگی های این ویزا در این است که هزینه زیادی ندارد و زودتر از روش های دیگر ویزا می توانید آن را دریافت کنید.

3. مهاجرت توریستی

روسیه یکی از کشورهای بسیار زیبا می باشد و هر ساله افراد زیادی برای سفر این کشور را انتخاب می کنند. ویزای توریستی برای آن دسته از افرادی که قصد دارند در این کشور به گشت و گذار بپردازند صادر می شود. اعتبار این ویزا بیشتر از 1 ماه نیست که آن را یک الی دو بار صادر می کنند.

برای دریافت این ویزا بلیط رفت و برگشت شما اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که دولت روسیه باید از بازگشت شما به کشور مطمئن شود. اثبات بازگشت شما برای دریافت این ویزا اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشید.

4. مهاجرت از طریق همراه

شرایط ویزای همراه برای روش های سرمایه گذاری، کاری و تحصیلی فراهم شده است. اگر شما بخواهید از طریق کار به این کشور مهاجرت کنید، فردی که همراهتان است نیازی نیست مالیات پرداخت کند.

به طور کلی شما باید بدانید اگر می خواهید از طریق روش سرمایه گذاری وارد کشور روسیه شوید. می توانید خانواده تان را هم 6 ماه بعد به این کشور ببرید. در روش تحصیلی هم فردی که دانشجو می باشد. می تواند یکی از اعضای خانواده خود را به مدت مشخصی همراه خود ببرد. این اعضای خانواده حتما باید پدر، مادر. برادر و یا خواهر باشند و غیر از این افراد نمی توانند ویزا دریافت کنند.

5. راههای اخذ اقامت روسیه؛ مهاجرت کاری

از دیگر راههای اخذ اقامت روسیه کار کردن می باشد که آن را به عنوان یکی از بهترین و مهمترین روش های اقامت می دانند. شما می توانید با در دست داشتن ویزای کاری سال های سال در این کشور کار کنید و در کشور هم بمانید.

همسر و فرزندان شما هم می توانند با دریافت این ویزا در کنار شما باشند. ویزای کاری انواع مختلفی دارد و هر یک از انواع آن هم بر اساس شرایطی که شما دارید ارائه داده می شود. یکی از مهمترین نکاتی که در این نوع از ویزا و دریافت آن اهمیت دارد یافتن شغل می باشد. در صورتی که شما شغل مناسبی را نتوانید پیدا کنید بدون شک دریافت ویزا هم برایتان دشوار می شود.

 

6. راههای اخذ اقامت روسیه؛ مهاجرت تحصیلی

آشنایی با راههای اخذ اقامت روسیه
آشنایی با راههای اخذ اقامت روسیه

از جمله دیگر راههای اخذ اقامت روسیه که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند، ویزای تحصیلی می باشد. شما برای اینکه در یکی از دانشگاه های روسیه پذیرفته شوید. باید مدارک خود را که شامل مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی تان می باشد را تحویل دهید. همچنین دقت داشته باشید که ریز نمرات شما هم اهمیت بسیار زیادی دارد و باید آن را تحویل دهید.

هر یک از دانشگاه ها برای پذیرش شما شرایط متنوعی را ایجاد کرده اند. که شما باید به خوبی در مورد آن شرایط اطلاعات لازم را داشته باشید. برای وارد شدن به دانشگاه های روسیه نیاز است که شما در آزمون های ورودی آنها شرکت کنید. این آزمون ها بسیار آسان می باشند و اصلا با کنکور ایران قابل مقایسه نمی باشند.

در این آزمون ها یکی از مهمترین نکاتی که بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد. اطلاعات عمومی افراد می باشد که باید آنها را به درستی وارد کنید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی روش های اقامت پس از تحصیل در روسیه مراجعه کنید.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!