مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

آشنایی با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه

خلاصه مقاله : شما زمانی که می خواهید در کشور روسیه اقامت داشته باشید، باید در ابتدا نوع ویزای خود را تعیین کنید. بسیاری از افراد ویزای کار را انتخاب می کنند که آنها باید با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه آشنایی داشته باشند. آن دسته از اشخاصی که تمایل دارند در کشور روسیه کار کنند، در ابتدا باید درخواست کار بدهند.
آشنایی با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه

آشنایی با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه

فهرست مقاله
آشنایی با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه
آشنایی با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه

شما زمانی که می خواهید در کشور روسیه اقامت داشته باشید، باید در ابتدا نوع ویزای خود را تعیین کنید. بسیاری از افراد ویزای کار را انتخاب می کنند که آنها باید با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه آشنایی داشته باشند. آن دسته از اشخاصی که تمایل دارند در کشور روسیه کار کنند، در ابتدا باید درخواست کار بدهند و سپس از اداره مهاجرت کشور روسیه مجوز کار کردن در کشور روسیه را دریافت کنند. مجوز کار کردن در کشور روسیه در قالب یک کارت پلاستیکی می باشد که اداره مهاجرت آن را برای شما صادر می کند.

بررسی کردن درخواست شما حدود 14 روز زمان می برد . بعد از اینکه بررسی اجازه کار را به متقاضی بدهند شخص می تواند به صورت قانونی مشغول به کار شود. هزینه ای که شما باید برای درخواست ویزای کار ارائه دهید 25 یورو می باشد. هر یک از اتباع خارجی که در روسیه اقامت دارند نیازی نیست برای کار کردن ویزای جداگانه ای را دریافت کنند. برخی از مهمترین مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه را در ادامه نام می بریم تا اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشید.

معرفی مهمترین مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه

آشنایی با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه
آشنایی با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه

شما زمانی که هر نوع از ویزاهای اقامت را برای کشور بخواهید دریافت کنید. نیاز است که مدارک مورد نیاز آن کشور را هم تحویل دهید. در صورتی که مدارک شما کامل نباشد و ایرادی در آن وجود داشته باشد. کشور روسیه درخواست تان را برای اقامت و کار کردن در کشور نمی پذیرد. برخی از مهمترین مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه که شما باید آنها را آماده کنید و برای دولت فدرال روسیه بفرستید عبارت می باشد از :

 1.  شما در هر شرکتی که می خواهید مشغول به کار شوید. باید برای آن شرکت درخواست کار کردن بفرستید. در صورتی که آن شرکت درخواست شما را بپذیرد برایتان دعوتنامه ای را ارسال می کند. بهتر است آن دعوتنامه را که شرکت برای شما صادر کرده است تحویل دهید.
 2.  از دیگر مدارک بسیار مهمی گذرنامه شما می باشد. این گذرنامه باید حداقل 6 ماه بعد از اینکه شما از کشور خارج می شوید. اعتبار لازم را داشته باشد. همچنین دقت داشته باشید مه گذرنامه تان باید دارای دو صفحه خالی نیز باشد.
 3.  یک قطعه عکس 3 در 4 باید تحویل دهید که مدل آن عکس باید به صورت پاسپورتی باشد.
 4.  شما برای اینکه بخواهید برای کار کردن به کشور روسیه بروید. باید فرم های لازم را پر کنید. زمانی که درخواست خود را می خواهید به اداره مهاجرت کشور روسیه بفرستید. باید دو نسخه از آن فرم هایی که جهت درخواست ویزای کار پر کرده اید را تحویل دهید.
 5.  بیمه نامه یکی از مهمترین مدارکی می باشد که باید در بین مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه قرار دهید.
 6.  یکی از شرایط پذیرفتن اقامت و ویزای کار شما در کشور روسیه این است. که مقدار مبلغی را برای پوشش دادن هزینه های خود در مدت زمان مشخص شده داشته باشید. بنابراین باید پرینت بانکی حساب خود را که نشان می دهد. هزینه های خود را زمان اقامت می توانید پرداخت کنید را به سفارت روسیه تحویل دهد. این مبلغ میزان مشخص شده ای دارد که سفارت روسیه آن را به شما اعلام می دارد.
 7.  در صورتی که ویزای شما بیشتر از 3 ماه اقامت دارد باید آزمایش ایدز بدهید و آن را هم همراه با دیگر مدارک خود تحویل سفارت دهید.
 8.  هزینه ای که شما باید برای دریافت ویزای کاری کشور روسیه پرداخت کنید متغیر می باشد و بر همین ساسا شما باید از سفارت و یا موسسه های مهاجرتی این هزینه ها را جویا شوید. فرآیند صادر کردن ویزای کاری به طور معمول بیشتر از 20 روز زمان نمی برد و در کمترین زمان آن را برای شما کامل می کنند. البته در صورتی که مدارک شما نقص داشته باشد احتمال دارد که زمان زیادی طول بکشد ویزای خود را دریافت کنید.

انواع ویزای کاری روسیه

ویزای کاری روسیه در دو نوع single entry Visa و multiple entry Visa صادر می شود در نوع اول کنسولگری روسیه با توجه به دعوت نامه کاری شما یک ویزای سه ماهه صادر می کند. بعد از سه ماه ویزای اول به مدت یک سال توسط دولت روسیه تمدید می شود. بعد از اینکه یک سال تمام شد باز هم امکان تمدید آن برای یک سال دیگر ممکن است. اما نوع دوم برای افراد متخصص و توانمند ساده می شود و از سال ۲۰۱۰ در کشور روسیه قانونی شده است.

اما این ویزا یک شرط مهم دارد و آن این است که فرد باید تخصص بالایی داشته باشد و در کشور روسیه باید حداقل ۲ میلیون روبل در سال درآمد داشته باشد. با توجه به این توضیحات مشخص است که اولین ویزایی که شما به عنوان ویزای کاری روسیه دریافت می کنید. از نوع سینگل ویزا خواهد بود و مدت زمان آن ۹۰ روز یا همان سه ماه است. برای تمدید این ویزا لازم نیست به کشور ایران برگردید و می توانید آن را در داخل خاک روسیه انجام دهید.

چگونگی اخذ دعوتنامه برای دریافت ویزای کاری روسیه

توجه داشته باشید که ویزایی به عنوان ویزا برای جستجوی کار در روسیه وجود ندارد. برای اینکه بتوانید از یک کارفرمای روسی دعوتنامه بگیرید به دو روش می توانید اقدام کنید. در روش اول شما با یک ویزای دیگر وارد خاک روسیه می شوید این نوع می تواند ویزای تجاری باشد. اگر شما در حین اقامت خود در روسیه بتوانید نظر یک شرکت روسی یا کارفرمای روسی را به خود جلب کنید و در مورد کار با آنها به تفاهم برسیم بعد از بازگشت به ایران کارفرما ما برای شما دعوت نامه خواهد فرستاد. شما می‌توانید با در دست داشتن دعوتنامه به کنسولگری روسیه مراجعه و برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید.

روش دوم

در روش دوم شما لازم نیست به کشور روسیه سفر کنید بلکه می توانید از طریق سایت های کاریابی روسی در اینترنت برای پیدا کردن کار در این کشور اقدام کنید. روش کار به این صورت است که شما فرم مورد نظر را در این سایت ها پر می‌کنید و اگر آنها نیاز به نیروی کار خارجی داشتند برای شما دعوتنامه کاری می فرستند. سپس می توانید با آن دعوتنامه برای اخذ ویزای کاری روسیه اقدام کنید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله چگونه ویزای کار روسیه را دریافت کنیم؟ مراجعه کنید.

نکاتی در مورد مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه

آشنایی با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه
آشنایی با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه

شما زمانی که می خواهید مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه را تهیه کنید و ارائه دهید. باید به برخی از نکات بسیار مهم دقت داشته باشد که این نکات عبارت می باشد از :

1

 هر یک از اشخاصی که می خواهند ویزای کار کشور روسیه را دریافت کنند. باید دقت داشته باشند که هرگز نمی توانند ساز عواملی که غیر دولتی هستند و یا شرکت های مشکوک مجوز کار خود را دریافت کنند. در این صورت آنها علاوه بر اینکه بسیاری از هزینه های خرج کرده خود را از دست می دهند. از کشور روسیه هم اخراج می شوند. یکی از امن ترین و بهترین راه های مهاجرت این است. که تنها از طریق اداره مهاجرت کشور روسیه اقدام کنید.

2

 آن دسته از افرادی که تخصص خاصی دارند. باید مدرک آن تخصص خاص خود را به زبان روسی ترجمه کنند و همراه با مدارک خود به اداره مهاجرت ارائه دهند. دقت داشته باشید که اگر شما تخصص خاصی داشته باشید. شرایط پذیرفته شدن آسان تری در کشور روسیه خواهید داشت. به عنوان مثال آن دسته از پزشکان و یا وکلا بهتر است. ترجمه مدارک خود را که مجوز تایید شده هم دارد به مرکز مربوطه ارائه دهند.

3

 مجوز کار کردن شما تنها به همان حرفه ای که مشخص کرده اید داده می شود. نمی توانید با مجوز کار خود در حرفه دیگری مشغول به فعالیت شوید. از این گذشته دقت داشته باشید. که مجوز کار شما محدود به منطقه خاصی است و از آن مناطق نمی توانید عبور کنید. اگر شما می خواهید به منطقه خاصی بروید. باید همراه با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه آن مناطق را هم وارد کنید. تا اداره مهاجرت در این مسئله اطلاعات لازم را داشته باشد.

4

 بعد از اینکه مجوز کار در کشور روسیه برای شما صادر شود تنها 90 روز زمان دارید. که در آن شرکت مشخص شده استخدام شوید. همچنین برای تمدید آن هم همین مدت را زمان دارید، در غیر این صورت از خاک روسیه اخراج خواهید شد.

 

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد میکینم به مقاله ی بازار کار در روسیه چگونه است؟  مراجعه کنید.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.آیا با ویزای کاری میتوان تابعیت کشور روسیه را به دست آورد؟

 • اگر بتوانید به مدت ۵ سال در این کشور اقامت خود را حفظ کنید می توانید درخواست تابعیت کشور روسیه و اخذ پاسپورت آن را داشته باشید.

🙋‍♀️2.مدت اعتبار ویزای کاری روسیه چند وقت است؟

 • در ابتدا این ویزا برای کمتر از 100 روز صادر میشود اما در روسیه قابلیت تمدید تا 1 سال را دارد.

🙋‍♀️3.چه شهرهایی برای کار در روسیه موقعیت بهتری دارند؟

 • شهرهای بزرگی چون مسکو و سن پترزبورگ و سوچی و … به دلیل تمرکز صنایع و اقتصاد دارای بیشترین موقعیت کاری هستند.

🙋‍♀️4.برای دریافت ویزای کاری روسیه محدودیت سنی وجود دارد؟

 • بهترین سن برای دریافت این ویزا زیر 40 سال است که شانس بیشتری را شامل میشود.

🙋‍♀️5.امکان کار همراه در این کشور وجود دارد؟

 • با داشتن پیشنهاد کاری و دریافت مجوز به راحتی میتوان در این کشور به کار مشغول شد.

🙋‍♀️6.بدون داشتن مدرک تحصیلی میتوان در این کشور به کار مشغول شد؟

 • بدون تخصص و مدرک تحصیلی به سختی میتوان کارفرمایی را برای ارسال دعوتنامه متقاعد کرد.

🙋‍♀️7.آیا آشنایی با زبان انگلیسی برای کار در روسیه کافی است؟

 • برای کار در این کشور بهتر است به زبان روسی آشنایی داشته باشید تا بتوانید شانس بیشتری برای پیدا کردن کار و تعامل با مردم این کشور داشته باشید.

 

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!