مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

آشنایی با شهرهای علمی, اقتصادی روسیه

خلاصه مقاله : آشنایی با شهرهای روسیه باعث تعجب همگان می شود که چگونه در یک کشوری مدرنیته، فرهنگ تاریخ و سنت ها می توانند همزمان در کنار هم خودنمایی کنند. در شهرهای روسیه مجموعه‌ای از تناقضات ‏در کنار هم جمع شده و پکیجی از جذابیت ها را به وجود آورده اند. در این مقاله قصد داریم به معرفی شهرهای روسیه از جمله شهرهای علمی مشهور، شهرهای اقتصادی و غیره بپردازیم

آشنایی با شهرهای علمی, اقتصادی روسیه

فهرست مقاله

آشنایی با شهرهای روسیه باعث تعجب همگان می شود که چگونه در یک کشوری مدرنیته، فرهنگ تاریخ و سنت ها می توانند همزمان در کنار هم خودنمایی کنند. در شهرهای روسیه مجموعه‌ای از تناقضات ‏در کنار هم جمع شده و پکیجی از جذابیت ها را به وجود آورده اند. در این مقاله قصد داریم به معرفی شهرهای روسیه از جمله شهرهای علمی مشهور، شهرهای اقتصادی و غیره بپردازیم.

روسیه شهرهای زیادی دارد و نمی توان همه آنها را در یک مقاله توصیف کرد. اما اگر بخواهیم به علمی ترین، اقتصادی ترین و مهم ترین شهرهای روسیه اشاره کنیم باید حتما از این شهرها یاد کنیم:

1. مسکو شهر اقتصادی و فرهنگی روسیه

مسکو پایتخت سیاسی و قلب تپنده کشور روسیه محسوب می شود. مسکو مقصد اقتصادی و فرهنگی فدراسیون روسیه هم هست. نکته بسیار جالبی که درباره این شهر عجیب وجود دارد این است که به علت سکونت مسلمانان در گذشته هنوز هم در آن مساجد زیادی به چشم می خورد. این موضوع باعث شده است تا مسکو به شهر مساجد ملقب شود. در واقع مسکو نامی است که بعدا به شهر مساجد داده شده است.

شهر مسکو پرجمعیت ترین شهر قاره اروپا و همینطور ششمین شهر پرجمعیت جهان است. مسکو از لحاظ علمی هم یک شهر پیشرفته محسوب می شود.

از میان سایر شهرهای روسیه بیشتر دانشگاه های مشهور مانند دانشگاه فیزیک و فناوری و انستیتوی مهندسی در شهر مسکو قرار دارند. مسکو افتخار پرورش بزرگان علم و ادب و هنر را نیز دارد که اسامی بسیار معروفی مانند چخوف و داستایوفسکی در میان آنها به چشم می خورد.
از میان جاذبه های گردشگری مسکو می توان به کلیسای جامع صعود مریم، پارک گورگی و کرملین عظیم اشاره کرد.

2. شهر سنت پترزبورگ

این شهر دومین شهر پرجمعیت روسیه است و حدود ۶ میلیون نفر جمعیت دارد. شهر معروف سن پترزبورگ در کنار رود نوا در دریای بالتیک واقع شده است. به دلیل موقعیت جغرافیایی، سن پترزبورگ به شهر آبراه ها معروف است و در گذر زمان بوده است که به این نام تغییر یافته است.

سن پترزبورگ مهمترین جنبه های هنری و فرهنگی روسیه و همچنین جهان بوده است. دروازه اصلی تجارت روسیه شهر سن پترزبورگ است. اغلب صنایع بزرگی مانند کشتی سازی، رادیو و الکترونیک، پتروشیمی، پزشکی، خودروسازی و صنایع نفت و گاز در این شهر روسیه قرار دارند.
دانشگاه‌ سن پترزبورگ یک موسسه آموزش عالی دولتی است که در سال 1724 تاسیس شده است.
چنانچه دوست دارید به این شهر تاریخی و مشهور سفر کنید می توانید از ساختمان ستاد عمومی موزه هرمیتاژ کلیسای جامع سنت ایزاک و جاهای مختلف دیگر دیدن کنید.

3. شهر نووسیبیرسک

نووسیبیرسک یکی دیگر از شهرهای روسیه است که در جنوب شرقی دشت سیبری جای گرفته است. شهر نووسیبیرسک مرکز علمی کشور روسیه یزد و بیش از ۱۰۰ سازمان تحقیق و توسعه دارد. این شهر کمیته عمومی آکادمی و محوطه علمی را میزبانی می‌کند. آکادمی علوم روسیه هم در این شهر قرار دارد. این آکادمی بیش از ۱۵۰۰ پزشک و همچنین ۳۴۰۰ نامزد علمی دارد. این افراد در نووسیبیرسک روسیه کار و زندگی می کنند

 

شهر نووسیبیرسک

شهر نووسیبیرسکشهر نووسیبیرسک سومین شهر پرجمعیت و بزرگ روسیه است. نکته جالب درباره ساکنان این شهر این است که آنها از بیش از ۲۰ ملیت در این شهر جمع شده‌اند. یک نکته قابل توجه دیگر این است که مساجد، کلیساهای ارتودکس، کلیساهای کاتولیک، کنیسه ها، کلیسای جامع بودایی و سایر موسسات مذهبی در کنار هم و در صلح خودنمایی می کنند.

نووسیبیرسک برای دوستداران سینما یک جواهر واقعی محسوب می شود و هیچ یک از سایر شهرهای روسیه توانایی رقابت سینمایی با این شهر را ندارند. این شهر دارای تئاترها و باشگاه‌های سینمایی شبانه و روزانه است و دوستداران سینما می‌توانند در آن حسابی خوش بگذرانند.
دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک از جمله دانشگاه‌های معتبر کشور روسیه است که در سال ۱۹۵۹ تاسیس شده است. این دانشگاه یک محیط منحصر به فرد برای کارهای تحقیقاتی در کشور روسیه است.

4. شهر یکاترینبورگ

یکی دیگر از مهمترین شهرهای روسیه یکاترینبورگ است که در منطقه ولادیمیر جای گرفته است.و مرکز صنعتی و فرهنگی ناحیه محسوب می شود. یکاترینبورگ چهارمین شهر بزرگ کشور روسیه است.

یکاترینبورگ شاهد صحنه های تاریخی مهم زیادی بوده است که از آن جمله می‌توان به تبعید نیکلای دوم و خانواده‌اش به این شهر اشاره کرد.
یکاترینبورگ اولین شهری بوده است که بنای بزرگ فولاد را در روسیه ایجاد کرده است.

قرار گرفتن این شهر در کنار رودخانه ایست باعث شده است تا گذرگاه روسیه به آسیا باشد. همچنین یکاترینبورگ باعث شده است خطوط ریلی و راه‌آهن سراسری سیبری در تمام محدوده سیبری بعد از مسیرهایی که به چین منتهی می شوند گسترش و اتصال پیدا کنند. سیستم حمل و نقل عمومی یکاترینبورگ شامل فرودگاه، مترو ، اتوبوس برقی و موارد دیگر می شود.
اگر بخواهیم به جاهای دیدنی این شهر اشاره کنیم می‌توانیم از کلیسای خونین، معدن‌نمک، خانه آهنگرکریلو، باغ کشاورزی و قبرستان مافیا اشاره کنیم.

5. شهر نیژنی نووگورود

نیژنی نووگورود از دیگر شهرهای روسیه است که همواره در اقتصاد آن نقش داشته است. شهر نیژنی نووگورود در غرب کشور روسیه قرار دارد و جمعیت آن حدود ۵.۱ میلیون نفر است. این شهر در قرن ۱۹ پایتخت تجاری کشور روسیه محسوب می‌شده است و معروف بوده است که مسکو قلب روسیه، سن پترزبورگ سر آن و نیژنی نووگورود کیف پول آن است.

نیژنی نووگورود میزبان آب و هوای قاره ای و مرطوب است و زمستان های آن سردتر از مسکو است. از جمله مناظر دیدنی این شهر می‌توان به مجموعه کرملین، کلیساها و صومعه های شهر و موزه ساخاروف اشاره کرد.

شهر نیژنی نووگورود
شهر نیژنی نووگورود

 

6. شهر کازان از دیگر معروف ترین شهرهای روسیه

اگر بخواهیم یکی از معروف ترین شهرهای روسیه را از نظر فرهنگ مشترک روسی و آسیای شرقی نام ببریم بی شک کازان اولین انتخاب خواهد بود.

این شهر که بزرگ ترین شهر جمهوری تاتارستان و مرکز آن هم هست در سال 2019 از طرف اداره ثبت مالکیت روسیه به عنوان سومین پایتخت روسیه انتخاب شده است.
کازان 30 دانشگاه و 40 موزه و گالری هنری دارد و میزبان بسیاری از دانشجویان بین المللی در دانشگاه های معتبر خود است. جالب است بدانید که بعضی از رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۷ در این شهر برگزار شد و توریست های زیادی از آن بازدید کردند.
کاخ کرملین کازان با دیوارهای سفید و باشکوهش در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. کازان همچنین یکی از بزرگ ترین مراکز تجاری و صنعتی روسیه است و جایگاه سوم مالی این کشور را دارد. صنایع اصلی کازان کارخانه های گندم، آرد، مواد شیمیایی و کارهای مکانیکی هستند.

.برای مظالعه بیشتر به مقاله ی  راه های مهاجرت به روسیه نگاهی بیاندازید

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!