مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت قبرس

خلاصه مقاله : هرساله تعداد زیادی از گردشگران به کشور قبرس مسافرت می کنند تا از جاذبه های گردشگری و آثار باستانی این کشور دیدن کنند. در این میان نیز افرادی هستند که قبرس را برای زندگی انتخاب می کنند و درباره ی شرایط و راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس تحقیق می کنند به همین دلیل در این مقاله قرار است این شرایط را بررسی کنیم.
بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت قبرس

بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت قبرس

فهرست مقاله
بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت قبرس
بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت قبرس

قبرس یکی از بزرگترین جزایر دنیا و یکی از امن ترین کشورهای جهان است. که به دو قسمت قبرس شمالی و جنوبی تقسیم می شود، کشور قبرس به جزیره بهشتی معروف می باشد و هرساله افراد زیادی برای گردشگری و اخذ اقامت این کشور به آن مهاجرت می کنند. شرایط و راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس می تواند سوالی باشد که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است زیرا آب و هوای خاص کشور قبرس و زیبای های این کشور موجب جذب افراد زیادی به آن می شود.

گردشگران زیادی بعد از سفر به قبرس و آشنایی با این کشور به شرایط و راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس فکر می کنند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم درباره ی قبرس و شرایط راه های اخذ اقامت و تابعیت آن صحبت کنیم. پس اگر شما هم درباره ی این موضوع کنجکاوید لطفا با ادامه ی مقاله همراه ما باشید.

موقعیت کنونی کشور قبرس

بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت قبرس
بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت قبرس

شاید برای کسانی که به شرایط و راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس فکر می کنند جالب باشد که بدانند موقعیت کنونی کشور قبرس چگونه است؟
کشور قبرس در حال حاضر تحت تسلط کشور ترکیه می باشد و پایتخت آن نیکوزیای شمالی می باشد. همچنین قبرس در همسایگی کشورهای ترکیه و مصر است.
این کشور دارای آثار باستانی زیادی مثل قلعه ها و کلیساها و مسجدهای مختلف است. چون در اصل قبرس جزیره ای در دل دریای مدیترانه می باشد به آن مروارید مدیترانه نیز می گویند. مردم در قبرس شمالی اکثرا ترکی و در قبرس جنوبی به یونانی صحبت می کنند.

راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس

برای اخذ اقامت و تابعیت قبرس چند راه وجود دارد:

1

 اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق کار

2

 اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق تحصیل

3

 اخذ اقامت و تابعیت قبرس قبرس از طریق سرمایه گذاری

4

 اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق ازدواج

5

 اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق پناهندگی

شرایط و راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق کار

بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت قبرس
بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت قبرس

برای این که بتوان اقامت و تابعیت قبرس را از طریق کار به دست آورد به یک دعوت نامه کاری از طرف یک کارفرما در قبرس نیاز است.
دعوت نامه کاری شما باید از قبل توسط وزارتخانه و اداره کار کشور قبرس مورد بررسی قرار گرفته و تایید شود. همچنین باید تایید شود که نیروی کار بومی برای این شغل وجود ندارد. در صورت داشتن تمامی شرایط فرد می تواند به کشور قبرس مهاجرت کرده و اقامت یک ساله این کشور را دریافت کند. بعد از گذشت یک سال شخص می تواند 5 سال دیگر اقامت خود در این کشور را تمدید کند. بعد از گذشت آن پنج سال نیز می تواند تابعیت قبرس را اخذ کند.

لازم به ذکر است کسانی که به دنبال شرایط و راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق کار هستند. باید بدانند میزان بیکاری در این کشور نسبتا بالا می باشد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است اخذ اقامت از طریق کار را به عنوان آخرین گزینه ی خود برای مهاجرت به این کشور قرار دهید.

شرایط و راه های اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل

دانشگاه نیکوزیا در قبرس شمالی که رتبه علمی بالایی در سراسر دنیا را دارد. هرساله دانشجویان اینترنشنال زیادی برای تحصیل به آن مهاجرت می کند باعث شده است تا افراد زیادی نیز به شرایط و راه های اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل در این کشور فکر کنند.
افرادی که برای تحصیل به کشور قبرس مهاجرت می کنند می توانند در سه مقطع کارشناسی و فوق لیسانس و دکتری تحصیل کنند. بعد از فارغ التحصیلی در صورتی که بتوانند شغلی در قبرس یافته و اقامت خود را تمدید کنند می توانند بعد از پنج سال تابعیت این کشور را به دست بیاورند.

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد می کنیم به مقاله ی بررسی شرایط تحصیل در قبرس نگاهی بیندازید.

شرایط  اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در قبرس و دریافت اقامت و تابعیت آن به دو روش ثبت شرکت و خرید ملک می توان اقدام کرد.
شرایط و راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق ثبت شرکت به این صورت است که فرد می تواند با مبلغی که از 600 هزار یورو شروع می شود. در این کشور سرمایه گذاری کند. در ابتدا فرد می تواند اقامت دو ساله قبرس را دریافت کند. بعد از گذشت دوسال در صورتی که فرد به طور کامل مالیات شرکت خود را پرداخت کرده باشد و به کشور قبرس بدهکار نباشد می تواند اقامت خود را تمدید کرده. در نهایت بعد از پنج سال اقامت دائم آن را به دست می آورد.

راه دیگر سرمایه گذاری در قبرس، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می باشد. افرادی که قصد خرید ملک در قبرس را دارند باید بدانند که اقدام آنها برای کشور مقصد نیز باید منفعت داشته باشد. یعنی حتما باید بعد از خرید ملک مورد نظر، آن را اجاره بدهند.

مبلغی حدود 2 میلیون و 500 هزار یورو برای خرید ملک درقبرس نیاز است. در صورتی که فرد با شرایط موجود بتواند ملک مورد نظر خود را در قبرس خرید کند از همان ابتدای سرمایه گذاری خود می تواند اقامت و تابعیت این کشور را به دست آورد.

اخذ تابعیت کشور قبرس

بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت قبرس
بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت قبرس

شرایط و راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق ازدواج

دریافت اقامت و تابعیت قبرس از طریق ازدواج دارای شرایط خاصی می باشد. برای مثال فرد قبرسی برای ازدواج با مهاجر غیر قبرسی درآمدی حداقل 1000 یورویی در ماه داشته باشد. همچنین باید بتواند شرایط زندگی خوبی را برای همسر خود ایجاد کند. در صورت داشتن تمامی شرایط ازدواج فرد می تواند ازدواج خود را در قبرس ثبت کرده. بعد از گذشت 8 سال درصورتی که ازدواج خود را با همان شرایط ابتدایی حفظ کرده باشند می توانند تابعیت قبرس را دریافت کنند.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق پناهندگی

کسانی که برای پناهندگی به قبرس اقدام می کنند باید درخواست پناهندگی خود را به اداره پلیس قبرس گزارش داده. بعد از گذشت 18 تا 22 ماه از درخواست خود، درصورتی که شرایط پناهندگی آن ها از طرف دولت قبرس پذیرفته شود افراد می توانند اقامت قبرس را به دست آورند.

لازم به ذکر است شرایط و راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق پناهندگی کاری بسیار دشوار است. در بیشتر موارد درخواست پناهندگی فرد پذیرش نمی شود. به همین دلیل پیشنهاد می شود اگر قصد مهاجرت به قبرس را دارید از راه های قانونی مسیر خود را طی کنید.

 

مقاله ی پیشنهادی؛ همه چیز در مورد قبرس

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!